Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 193 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: WAT Öğrencilerine Harçsız Pasaport

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bazı okullar vermiyor bunu. wat programını bir eğitim programı olarak görmüyorlar itü gibi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sir_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pasaportla ilgili dilekçe hakkında bilgisi olmayanlar aşağıdaki örneğe bakarak kendi üniversitelerine hitaben yazabilirler.Yazıları ortalamayı unutmayın he)

TC.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA

Fakültenizin iktisat bölümü, 2. sınıfı,05….. nolu öğrencisiyim. Eğitim ve kültürel amaçlı olarak katıldığım work and travel öğrenci kültürel değişim programı aracılığıyla 25.06.2008-01.10.2008 tarihleri arasında eğitim maksadıyla ABD’ye gideceğim. 27.01.2004 tarih ve 25359 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Yurt Dışına Çıkışlarda Harç Alınmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” ve 5682 sayılı pasaport kanuna dayanarak, yurtdışına çıkabilmem için harçsız pasaport almak istemekteyim.Bunun için gereken belgenin verilmesini istiyorum.

Gereğinin yapılmasını saygıyla arz ederim.
    çok teşekkürler sir örnek için de ayrıyetten teşekkürler bir deneyelim bakalım.Sonucu bildiririm.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı cemo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler sir örnek için de ayrıyetten teşekkürler bir deneyelim bakalım.Sonucu bildiririm.
    Dilekçenin yanında banka dekontunu ve şirketin verdiği dilekçeyi vermeyi de unutma.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bugün tekrar sorduk arkadaşla tüm üniversitelerde kaldırıldı dendi bize tekrar samimi görünüyorlardı bu dediklerinde valla bilmiyorum dekanlığa yada rektörlüğe direk dilekçeyi vermek çözüm olabilir mi acaba?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sir_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dilekçenin yanında banka dekontunu ve şirketin verdiği dilekçeyi vermeyi de unutma.
    Banka dekontu mu ? Benden öyle birşey istemediler

Alıntı lost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazı okullar vermiyor bunu. wat programını bir eğitim programı olarak görmüyorlar itü gibi
    Ciddi misin Ben dün öğrenci işlerine dilekçe yazdım ama zaten eğitim değil de kültürel değişim programı fln yazdım şirketim de öyle yazmıştı.. off bir de oraya para harcamayalım yaa
    Konu AlDiLuMo tarafından (17-01-2008 Saat 09:43 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bugün tekrar sorduk arkadaşla tüm üniversitelerde kaldırıldı dendi bize tekrar samimi görünüyorlardı bu dediklerinde valla bilmiyorum dekanlığa yada rektörlüğe direk dilekçeyi vermek çözüm olabilir mi acaba?
    Seni kandırmışlar o zaman, sizin öğrenci işleri bu tür işlerden kaçmak için baya bahaneler bulmuş anlaşılanValla benim tanıdıklarım şakır şakır alıyor 1-2 günde halloluyor isteyen her öğrenci alıyor.Bence sen şirketinden herhangi bir üniversite tarafından verilmiş örnek bir harçsız öğrenci pasaport dilekçesi örneği al ve bunu öğrenci işlerine göster bakalım o zaman ne diyecekler merak ediyorum ispatsa ispat

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı AlDiLuMo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banka dekontu mu ? Benden öyle birşey istemediler

Ciddi misin Ben dün öğrenci işlerine dilekçe yazdım ama zaten eğitim değil de kültürel değişim programı fln yazdım şirketim de öyle yazmıştı.. off bir de oraya para harcamayalım yaa
    Banka dekontu dediğim senin şirkete ön kayıt olurken verdiğin ücretin makbuzudur.Öğrenci senin bu programa gerçekten katılıp katılmadığını anlamak için sadece buna bakıyor senden bunu istememeleri çok ilginç.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben arkadaşımla başvurdum pazartesi günü bir hafta sonra gelin alın belgenizi dedi hiç bir zorluk çıkarmadılar sana bahane uydurmuşlar almaya çalış bence

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abi ben sabah basvurdum öglenden sonrada aldım sonraki günde pasaportıuda aynı bi birgünde aldım walla allah razı olsun bizim ögrenci işlerinden
    Beni Çekemeyenler,Anten Taksın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı lost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün aldım ben itü'den

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bana daha erken demislerdi ya pasaport icin :S

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

harçsız pasaport için gazi üniversitesinden yazının çıkmasını cumadan beri bekliyorum ama 4 günde fln ancak çıkıyormuş çarşamba akşamı memlekete gideceğim, inş. yarın çıkar da 2.döneme kalmaz bu pasaport çıkarttırma işi çünkü işime,uçak biletime kadar hazır bi tek pasaport ve vize kaldı.Gazi üniversitesi'nde bu işler hakkında tecrübesi olan bir arkadaş varsa burada biraz bilgi verebilir mi ? bir de bu pasaport öğrenci işlerinden yazı almadan çıkartılsa kaça malolur, karım zararım ne kadardır bi bilginiz var mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

wtfck aynı yazıyı ben de bekliorum cuma günüden beri ve ögrenci işlerindekilerle kanka olmuş durumdayım.daha ben içeri girerken seninki gelmedi diolar ya ingilizce bi yer vardı onu doldurtacaktım ajansın evraklarında yok biz dolduramayız ingilizce bilmioruz falan dediler ama bi komikler..sinirle karışık koptum valla bakalım benimki yarın çıkacak mı merak içindeyim

yazı almadan pasaport çıkartırsan yıllara göre değişiyor.en az bi yıllık 227, iki yıllık 327ytl gibi artıo fiyatlar.ama yazıyı alırsak inşallah bizim öğrenci işlerine rağmen sadece defter parası 81 ytl vercez..

Ben o günü görebilcek miyim ya

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı wtfck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    harçsız pasaport için gazi üniversitesinden yazının çıkmasını cumadan beri bekliyorum ama 4 günde fln ancak çıkıyormuş çarşamba akşamı memlekete gideceğim, inş. yarın çıkar da 2.döneme kalmaz bu pasaport çıkarttırma işi çünkü işime,uçak biletime kadar hazır bi tek pasaport ve vize kaldı.Gazi üniversitesi'nde bu işler hakkında tecrübesi olan bir arkadaş varsa burada biraz bilgi verebilir mi ? bir de bu pasaport öğrenci işlerinden yazı almadan çıkartılsa kaça malolur, karım zararım ne kadardır bi bilginiz var mı?
    Merhaba wtfck ben de Gazi de okuyorum ben o yazıyı 5 günde aldım. Ben en başından anlatayım bu yazıyı nasıl aldığımı: Önce Kendi Fakültemin Dekanlığına bir harçsız pasaport istediğime dair bir dilekçe ve şirketten aldığım Work and Travel için harçsız pasaport yazısını evrak kayıta verdim. 2 gün sonra ilgili makama başlıklı dilekçeyi kendi fakültemin öğrenci işlerinden aldım. Ondan sonra Dekanlıktan aldığım yazı, rektörlüğüe yazdığım harçsız pasaport istediğime dair dilekçe, TC kimlik numaralı Nufüs Cuzdanı fotokopisi ve şirketten aldığım yazıyla Medikodaki kendi fakültemin öğrenci işlerine başvurdum. 2 sonra geldiğimde yazım hazırmış.

Kolay gelsin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya arkadaşlar ben pasaportumu çıkardım.1 yıllık pasaport çıkartırdım.acaba okuldan muafiyet belgesini alsam, emniyete gidip pasaportumu 2 yıl ücretsiz uzattırabılır mıyım?? ya moralım bozuldu şimdi.200 küsür para verdim okul bana o belgeyı verır mı? sonucta pasaportu cıkardım.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet arkadaslar bende gecen hafta dılekce verdım okula sırketın verdıgı kagıtla bırlıkte (zonguldak karaelmas unıversıtesı) ne bır hafta sonra gıttgımde belgelerımın emnıyet mudurlugunde oldugunu soyledıler gıdıp sadece cuzdan bedelı odeyıp alıcam pasaportumu ama daha ıst dayım 2 hafta sonra gıdıcem almaya ıns alıcam allah saogulsun zku dekı calısanlara hergun benıgormekten bıkmıslardı :

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için gerçekten teşekkür ederim ben de yazıyı 3 iş gününde çıkardım medikonun oradaki öğrenci işlerinde eğitim fakültesine bakan masadaki kadından yalvar yakar elden aldırttım kağıdı ama nafile çünkü ben memlekette nasıl olsa ara tatil haydi haydi çıkartırım diyodum ama verdikleri kağıtta yazının başlığı ankara valiliği emniyet müdürlüğüne diye geçilmiş.Uzun lafın kısası bizim iş 18 şubata sarktı dönüşte bunları yapıp vizeye başvuracağım kendinize iyi bakın ii wat'lar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadasım bende oyle yapıcaktım aynen senın gıbı farkettım allahtan orda ve dırek gerı verdım sız postalayın dedım valılıge ben donunceye kadar dolaassın emnıyete kadar ..yoksa elden dolastırmak cok uzun ıs...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

desene biz yandık dönüşte :S

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart passaport

arkadaslar slm sirkete yeni basvurdum.elmide sirketin verdigi belde var dilekceyi varin yazip ogrenci islerinne mi verecez yoksa dekanligamı mı bu nu anlamadim?
    birde yanimda sirketin verdigi dekont yok evde unuutum sirketteki yetkili sadece bu belgeyi gotur ve dilekce yaz dedi ?
    birde anakarada passaport erken mı cikar malatyaya gore simididen tskler?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla arkadasım heryerde aynı cıkar gıbı hatta malatyada az basvuran olursa daha cabuk cıkar gıbı cunku ankara metropol ....bende aradım bugun okulu gonderılmıs belgelerım sagolsunlae benı kosturmadılar emnıyete kadar donuste gıdıcem ve basvurumu dırek yapıcam

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bugün Öğrenci İşlerine verdim dilekçemi.Yarın Rektörlükten yazı çıkacak dediler.Muhtemelen yarın gidip belgemi alıcam ve onunla birlikte emniyete başvurucam.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yurt dışı çıkış harcı muafiyeti için belgesi almadım ben, çokmu gereklidir bu belge?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar, yeditepe üniversitenden olan varsa harçsız pasaport için düzenleme çok kolay ve çabuk yapılıyor. dün öğrenci işlerinden başvurdum bugün emniyete dilekçe yazılmıştı ve yine bugün gidip başvurumu yaptım perşembe de alıcam kısmetse pasaportumu. kendinizin dilekçe yazmanıza gek yok. şirketin verdiği bi dilekçe varsa(benim şirketim gibi) sadece onu veriyorsunuz. banka dekontuna da gerek yok. hiç zorlamıyorlar. sadece dilekçeye 1 yıllık yazdıkla için 2 yıllk alamadım ama olsun yinede okulumu ve öğenci işlerimizi çok seviyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya arkadaşlar bir ben mi alamadım şu belgeyi yok dilekçeyi de kabul etmediler konuştuk dil döktük olmadı bazı üniversiteler cidden karar almış sanırsam vermiyorlar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Öğrenci işleine gidip durumumu anlatmiştım... böyle bişey yok demişlerdi, anlattım günde 10 kişiye veriyosunuz nasıl böyle bişey yok diye, ama adam hala kabul etmedi...

bende yan taraftaki adamın yanına gitmiştim, erasmusa katılacam bölüm başkanım acilen pasaport için belge istedi dedim, 2-3 dakika sonra imzalayıp vermişti...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu pasaport olayı çok enteresandır, malum bürokrasi ülkesi olarak herkes elinden gelen ne kadar zorluk varsa yapıyor, aslında olay bildiğim kadarıyla şöyle; ilgili bakanlığın bu konuda yürürlükte olan bi kararnamesi var. yani yurtdışına çıkış yapan türkiyede okuyan üniversite öğrencilerine, yurtdışında bilimsel, sosyal ve kültürel çalışmalara katılıp v.s vs. ülkesini temsilen gitmek kaydıyla ve bunu da bağlı bulundukları üniversiteleri aracılığıla belgelendirdikleri takdirde yurtdışına çıkışlarında yurt dışı çıkış harcı alınmayacaktır v.s vs.
    ancak bunu gidip okula anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor, okulda öğrenci işlerindeki kendini bilmezler memureler aklına estiğince hareket ediyor ve malumunuz bazı arkadaşlar paraları bayılıyorlar, mesele budur... zaten problem çıkarmayan okullar hemen gerekli belgeyi veriyor, emniyete gidip sadece cüzdan bedeli ödeyerek pasaport çıkartılıyor, nasıl olacak bilmiyorum ama okulları bunu bişekilde anlatmak lazım yani work and travel ı ....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı AlDiLuMo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün aldım ben itü'den
    fakulte öğrenci işlerinden alınıyor deilmi bu belge, yoksa otomasyondan mı, fakulteyse eger hangı fakulteden aldın?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kendi fakültenin öğrenci işlerinden alıyorsun.Ben uubf'den aldım..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben sakarya üniv de okuyorum,okula basvurumdan 1 hafta sonra belgeyı aldım ve pasaporta basvurdum pasaportu zaten en fazla 1 gun ıcınde verıyorlar,elımızde bogle bır ımkan varken yararlanın arkadaslar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks