Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sizce Ne Yapmalıyım ! Önerilerinize ihtiyacım var.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Sizce Ne Yapmalıyım ! Önerilerinize ihtiyacım var.

Merhaba arkadaşlar bir kaç konuda önerilerinize ihtiyacım var.Wat programına katılmaya çok geç karar verdim şirketim wat programlarına katılanlar için olan son tarih 17 hazirana vize randevusu için hazır olmamı söyledi fakat o güne 2 gün kala vize randevusu alamamışlar ve kişisel başvuru yapman gerekiyor bu da 25 temmuzdan aşşağı olmaz dediler.Bende konsolosluğa aciliyet meaili attım onlarda en erkene şimdilik 13 temmuza görüşme verebiliriz dediler.Ben san diego ya pedicap yapmaya gidecektim böyle bir durumda zaten 4 temmuz gibi mükemmel bir iş gününü kaçırıyorum şimdi :

1- Sizce bu randevu tarihini alıp 5 gün sonrasına amerikaya ucayım mı gec kalmış oluyorum tamam ama yıne de gıdeyım mı?
    2- Şirketim pek sağlam ayak gelmemeye başladı adama o akdar dedim erkene al vize tarihini 25 temmuzdan aşağı alamıyorum diyordu ben aradım 13 temmuza randevu alabildim bu da ugrasmadıgının gostergesı sizce ?
    3- pedicap için gec gitmek helekı 4 temmuzu kacırıp ve temmuzun ortasında gıtmek san dıegoda ne kadar dez avantaj?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı HeredaS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bir kaç konuda önerilerinize ihtiyacım var.Wat programına katılmaya çok geç karar verdim şirketim wat programlarına katılanlar için olan son tarih 17 hazirana vize randevusu için hazır olmamı söyledi fakat o güne 2 gün kala vize randevusu alamamışlar ve kişisel başvuru yapman gerekiyor bu da 25 temmuzdan aşşağı olmaz dediler.Bende konsolosluğa aciliyet meaili attım onlarda en erkene şimdilik 13 temmuza görüşme verebiliriz dediler.Ben san diego ya pedicap yapmaya gidecektim böyle bir durumda zaten 4 temmuz gibi mükemmel bir iş gününü kaçırıyorum şimdi :

1- Sizce bu randevu tarihini alıp 5 gün sonrasına amerikaya ucayım mı gec kalmış oluyorum tamam ama yıne de gıdeyım mı?
    2- Şirketim pek sağlam ayak gelmemeye başladı adama o akdar dedim erkene al vize tarihini 25 temmuzdan aşağı alamıyorum diyordu ben aradım 13 temmuza randevu alabildim bu da ugrasmadıgının gostergesı sizce ?
    3- pedicap için gec gitmek helekı 4 temmuzu kacırıp ve temmuzun ortasında gıtmek san dıegoda ne kadar dez avantaj?
    pedicapda nasıl olur geç gitmek bilmiyorum ama eğer işin garantiyse ve okulun geç açılıyorsa git derim ama herşeye hazırlıklı ol işsiz felan kalabilirsin seneye gitme imkanın varsa ertele seneye bırakırsan erken bi iş seçimiyle güzel bi wat geçirebilirsin
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pedicapda nasıl olur geç gitmek bilmiyorum ama eğer işin garantiyse ve okulun geç açılıyorsa git derim ama herşeye hazırlıklı ol işsiz felan kalabilirsin seneye gitme imkanın varsa ertele seneye bırakırsan erken bi iş seçimiyle güzel bi wat geçirebilirsin

Dostum İşsiz kalacagımı sanmıyorum yani pedicab de patron muhabbetı yok bısıkletı alan calısıyor tabı bısıklet kalmıssa sırketım var dıyor bısıklet.Okulum 20-25 eylul gıbı acılıyor ben 20 ekımde gelmeyı dusunuyorum ıste.Sneye farklı planlar var asya gibi ondan bu sene amerıkayı aradan cıkartıyayım ıstıyordum

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Dostum İşsiz kalacagımı sanmıyorum yani pedicab de patron muhabbetı yok bısıkletı alan calısıyor tabı bısıklet kalmıssa sırketım var dıyor bısıklet.Okulum 20-25 eylul gıbı acılıyor ben 20 ekımde gelmeyı dusunuyorum ıste.Sneye farklı planlar var asya gibi ondan bu sene amerıkayı aradan cıkartıyayım ıstıyordum
    pedicapda patron olmadığıını biliyorum iş garantiden kastım bisiklet felan hazır mı yani geçen sene pedicapdan sıkıntı çeken çok oldu
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pedicapda patron olmadığıını biliyorum iş garantiden kastım bisiklet felan hazır mı yani geçen sene pedicapdan sıkıntı çeken çok oldu

Dostum valla bilmiyorum adam var diyor şirket yetkilisi o zaman muhtemelen ben 13 temmuza vize randevusu alırsam en geç sanırım 20 sine san diegodayım

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ekim 10 a kadar calisirsan gitme ihtimali dusunulebilir..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ekim 10 a kadar calisirsan gitme ihtimali dusunulebilir..
    Evet o tarihe kadar kalacağım 18-19 ekim dönüş düşünüyorum, Az önce konsoloslukdan mail geldi acil vize randevum kabul edilmiş sanırım 13 temmuzdan da erken bi tarihe randevu vereceğiz diye ama aradıgımda 14 temmuz var dedıler artık kabul ettim o tarihi
    Konu HeredaS tarafından (22-06-2011 Saat 01:25 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Normal bir hotel işi falan olsa kesin gidilir ama pedicap te sorun var gibi bir anlam çıkmış yazılanlardan eğer bisiklet olacağı kesinse ve ekimde de dönebiliyorsan elbette gidebilirsin.Sezon o sıralar bitiyor ancak ekimde rus rakiplerinin de kalmayacağı düşünülrse o zamanda iyi para kazanabilirisn.

İyi Watlar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normal bir hotel işi falan olsa kesin gidilir ama pedicap te sorun var gibi bir anlam çıkmış yazılanlardan eğer bisiklet olacağı kesinse ve ekimde de dönebiliyorsan elbette gidebilirsin.Sezon o sıralar bitiyor ancak ekimde rus rakiplerinin de kalmayacağı düşünülrse o zamanda iyi para kazanabilirisn.

İyi Watlar.
    evet bisiklet olacak kesin olarak.Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için arkadaşlar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İyi Watlar.
    ruslara o kadar da guven olmaz bizim mc donaldsta onlar biran once ulkesine donsunde bizim de haftada 3 gun off gunu azalsin diye bekliyorken onlar 4 ay kaldilar bu yuzden hic saatlerimiz artmadi zaten birlikte ayrildik isten. ha bir de ekimin sonuna kadar calisamaya bilir bence heredas/ ds kacinda bitiyor ise o tarihe kadar/ ayni evi paylastigim bir Turk kizi vardi uzun sure issiz kaldi 15 agustosta ise alindi 25 eylulde isine son verildi ds bitiyor diye /benim ds de 15 eylul de bitiyordu ama ben hic sesimi cikarmadim calistim 24 eylule kadar :0 /25eylul gunude is vermislerdi gitmedim son gun vedalasmadan bile cektim gittim Nyc ye ordan da Turkiyey /
    wat a 1 kere katildim cok da bilgiliymis gibi konusmayayim sadece dusuncelerim
    Konu sucre tarafından (24-06-2011 Saat 03:56 AM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ruslara o kadar da guven olmaz bizim mc donaldsta onlar biran once ulkesine donsunde bizim de haftada 3 gun off gunu azalsin diye bekliyorken onlar 4 ay kaldilar bu yuzden hic saatlerimiz artmadi zaten birlikte ayrildik isten. ha bir de ekimin sonuna kadar calisamaya bilir bence heredas/ ds kacinda bitiyor ise o tarihe kadar/ ayni evi paylastigim bir Turk kizi vardi uzun sure issiz kaldi 15 agustosta ise alindi 25 eylulde isine son verildi ds bitiyor diye /benim ds de 15 eylul de bitiyordu ama ben hic sesimi cikarmadim calistim 24 eylule kadar :0 /25eylul gunude is vermislerdi gitmedim son gun vedalasmadan bile cektim gittim Nyc ye ordan da Turkiyey /
    wat a 1 kere katildim cok da bilgiliymis gibi konusmayayim sadece dusuncelerim
    Çok sağol dostum bilgiler için pedicap de de ds formu ne derece etkılı luyor bılmıyorum ama

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Dostum merhaba.Ben de senin gibi pedicab işi yapacağım.Benim sıkıntılarım da sana benzer şekilde.Ama benim geç gitme sebebim belki de gidememe sebebim name check mağduru olmamdan ötürü.Okulum geç kapanması-ds 2019 belgemin geç gelmesi-vize randevumun geç alınması üstüne bir de name check.Ve bütün bunların öncesinde biletim dahil alınmıştı.28 Haziran 2011 tarihinde yani önümüzdeki Salı günü uçmam gerekiyor.Bugün de name check durumum devam ederse bileti 10 gün ileri kaydırmayı düşünüyorum.
    Gel gelelim Sandiegoda Pedicab işi yapmaya.Eğer vizem onaylanır temmuzun 10'u gibi gidersem ben de sezona senin gibi biraz geç girmiş olcam.Dönüş biletimi 17 ekim olarak almıştım.Yani iş olursa sonuna kadar yapacağım.Danışmanın olan şirket pedicab bulabileceğinin garantisini veriyorsa -ki benim danışmanım olan şirket bulunabileceğini belirtti-git derim,he dediğin gibi 4 temmuzu kaçırcaz,ama daha birçok özel gün oluyormuş,geçen sene pedicab yapan arkadaşım dedi.Umarım gidersin,bol şanslar..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

bence fazla geç olur wat için o tarihten sonrası.. attığın taş ürküttüğün kuşa değmez gibi geliyor ama sen bilirsin tabi, bu seneyi es geçip seneye erken kayıt ve guzel bir iş guvenilir bir şirket ayarlayıpta guzel bir wat yap bence 2012 de. asya planlarınıda ertelersin bir sonraki seneye... bence bu sene deneme derim ben!!
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Fatih1453 diğer bi başlıkda vazgeçtiğini gördüm hayırlısı olsun diyelim yine de Umarım seneye daha iyi olur senin için.
    Kayhan86 abi ne bilim yani 20 temmuzda orada olursam temiz 3 ay orada olabileceğim sanırım yeterlidir yani verdiğim parayı çıkartayım ki çıkartırlır sanırım 3 ayda gezmek yanıma kar kalsın yeter bişeler almaya falan pek gözüm yok açıkcası hala gitme mi diyorsun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

uçak biletleri vs. çok pahalı ve az kazanacaksın. eğer para senin için sorun olmayacaksa kesinlikle gitmelisin. ama gelecek sene gitme ihtimalini az para getirme olasılığın etkiliyorsa otur evinde derim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hocam,benim san diegoda pedicape giden arkadaşım var bu sene...geçen görüştüm,çok çalışamadıklarından ve konaklama sıkıntıları olduğundan bahstetti...kaldı ki amerika'nın en uzak noktasına gideceksin,uçak biletleri pahalı...turizm bölgesi olduğundan yaşam şartları da pahalı olur haliyle...ben,bu sene iki taşın arasına sıkıştırma derim...gelecek sene rahat rahat gidersin...öbür türlü de,gitmek istersen doğabilecek sorunlara hazırlıklı ol,çünkü forumu okuduğum kadarıyla sorunsuz wat yapan yok bu sene.....iyi şanslar...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Dostlar siz böyle konuşunca çok kararsız kaldım yahu
    Ya parayı şu derece dert etmiyorum en azından vereceğim 5000 Tl ye yakın olan para çıksın gerisini dert etmiyorum açıkcası
    Yani dedikleriniz korkutuyor şu an san diegoda olan bi arkdaşım var zaten idare eder derecede kazanıyoruz diyor.
    O zaman şöyle sorayım 20 temmuz-20 ekim arasında(3 ay) benim ortalama kazancım ne olur tabi pedicab şans işi ama ortalama yani işte ev kirası bike kirası ve ihtiyaç masrafları çıkınca ? :S

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

tek söyleyebileceğim,san diego gibi bir yerde kazandığın paradan ev kirası,yemek,ride kirası nı düş,geriye kalan para sana ucu ucuna yeter...ek olarak konaklaman pek iyi olmaz...ben los angeles'teydim geçen sene...o masrafları düşerim,geri kalanları toplar,program ücretini çıkarırım olayı oralarda yalan oluyo..yaşadım,biliyorum...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Valla bilemedim şimdi kararsız kaldım yahu :S pufff Hülen gitmesem mi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)