Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2011 Name Check Mağdurları

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart 2011 Name Check Mağdurları

Evet arkadaşlar böyle bir konuyu açmanın zamanı gelmişti . Maalesef bir çok arkadaşımızı güle oynaya gönderirken biz buralarda dımdızlak , apaçık , umarsızca bir name checkin mağduru olarak kaldık. insan düşünüyor tabi koskoca abd 1 üniversite öğrencisini yargısız infaz yapar gibi yaz tatilini zehir etme hakkına nereden sahip ? name checke bir sözümüz yok ama haftalarca bekletilmek amerikanın koskoca bir ayıbıdır. + göçmez değiliz. göçmenlik niyetimiz olsa anlayacağım. evet ben 13 mayıstan bu yana bekliyorum. diğer bekleyen arkadaşlarında bu saatten sonraki duygu ve düşüncelerini ayrıca ne yapacaklarını merak ediyorum. şahsen ben 15 temmuza kadar açıklanmazsa amerika defterini kapatacağım.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

cidden iyi yapmışsın böle bi konuyu açarak bence hep beraber istinyeye gidip protesto edelim name checki :P ben de baya üzüldüm ama böle olması gerekmiş diyebiliyorum sadece :O

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bugün 2 hafta doldu.28 haziranda uçmam gerekiyor.Ben de 15 temmuz'a kadar açıklanmazsa ABD defterini kapatmayı planlıyorum.Ayrıca name check ile ilgili herhangi bir protesto,yürüyüş, basın açıklaması yapılması planlandığında koşa koşa gelirim.Herkese sabırlar diliyorum..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim bugün 11. günüm.Ciddi ciddi sinirlenmeye başladım.Benle aynı adı taşıyan herkesi vurmayı falan düşünüyorum.Bu kadar mantıksız bir iş olamaz.Tc kimlik no ana adı baba adı ne güne duruyor?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

eğer name check açıklanırsa -ki 10 haftayı devirdim asla açıklanmaz- ve ben amerikaya gidersem orda benim adımda soyadımdaki herkesi öldürüp öyle dönerim Türkiye'ye

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende name check e 8 nisanda takıldım ve ucak biletim bugundu ve ucmam gerekiyordu.olmayınca olmuyor.10 hafta oldu beklemekten sıkıldım ve iptal ettirdim erteletmedim hiç

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ahmettt272 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende name check e 8 nisanda takıldım ve ucak biletim bugundu ve ucmam gerekiyordu.olmayınca olmuyor.10 hafta oldu beklemekten sıkıldım ve iptal ettirdim erteletmedim hiç
    vay be benden başka biri varmış 10 haftada açıklanmayan :O benim haftaya uçmam gerekicek ama erteleticem sanırm tabi işverene bağlı. neden erteletmedin ki ya

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

geçen sene istanbula vize görüşmesine gidip vizeyi sorunsuz bir şekilde aldım... bu sene 2. katılımcı olduğum için danışman şirketim sadece evraklarımı konsolosluğa gönderdi.. isim soruşturmasına takıldım.. 2 haftada açıklandı... 1 martta başvurumu yapmıştım.. bu isim soruşturması gerçekten şans işi... TR'de bnmle aynı isim ve soyad'ta başka biri daha yok bu işin mantığı nedir anlamadım...........

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı asdfghj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay be benden başka biri varmış 10 haftada açıklanmayan :O benim haftaya uçmam gerekicek ama erteleticem sanırm tabi işverene bağlı. neden erteletmedin ki ya
    bizim hiç açıklanmıcak boşa 2 hafta daha stres yaşamak istemedim hayatımızdan 10 haftayı çaldılar zaten

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Aysin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen sene istanbula vize görüşmesine gidip vizeyi sorunsuz bir şekilde aldım... bu sene 2. katılımcı olduğum için danışman şirketim sadece evraklarımı konsolosluğa gönderdi.. isim soruşturmasına takıldım.. 2 haftada açıklandı... 1 martta başvurumu yapmıştım.. bu isim soruşturması gerçekten şans işi... TR'de bnmle aynı isim ve soyad'ta başka biri daha yok bu işin mantığı nedir anlamadım...........
    büyük iddia valla. merak ettim hocam ismini soyismini
    Konu victormature tarafından (19-06-2011 Saat 02:39 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: imla
    Hollywood Smile Killer

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ahmettt272 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim hiç açıklanmıcak boşa 2 hafta daha stres yaşamak istemedim hayatımızdan 10 haftayı çaldılar zaten
    gerçekten bizim numaralar asla çıkmicak sitede buna eminim ben zaten artk beklemediğim için ha 10 hafta ha 12 hafta

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cmcfb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepinize selamlar mağdur kardeşlerim bende 40 gundur bekliyorum insanın hayatını karartıyo bu süreç tüm mallar gitti bizler kaldık

buyur burdan yak. hepimiz malız şimdi öyle mi ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs down !!!

geçen yıl wat'la gideyim dedim 6-7 ay sürdü soruşturma..bu yılda dil okulu için gene girdim...atalarımız dünyayı yönetirken, eşşek koşturulan biryere gidemediğim için üzgünüm..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı agyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen yıl wat'la gideyim dedim 6-7 ay sürdü soruşturma..bu yılda dil okulu için gene girdim...atalarımız dünyayı yönetirken, eşşek koşturulan biryere gidemediğim için üzgünüm..
    6-7 ay sürüyor mu soruşturma benim ismim soyisimim çok kullanılıyor kesin takılırım diye erken başvuru yaparım en kötü 3 aya açıklanır diyordum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı mustafa-x-3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6-7 ay sürüyor mu soruşturma benim ismim soyisimim çok kullanılıyor kesin takılırım diye erken başvuru yaparım en kötü 3 aya açıklanır diyordum
    12 hafta sürdü dostum benim ki ..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mustafa-x-3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında güzel bir söz var ümit var olunuz... Tamamen şansa sanırım 6 günde olabilir 2 haftada 2 ayda 1 yılda...İşin kötü yanı insanın elini kolunu bağlıyorlar. Red alsan 1 hafta üzülür önüne bakarsın ama 3-4 ay bir insanı hareketsiz yapıyorlar. fbi dahil her yere mail de attım bişey olduğu yok daha benim 5.günüm ama ümidim az..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı agyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında güzel bir söz var ümit var olunuz... Tamamen şansa sanırım 6 günde olabilir 2 haftada 2 ayda 1 yılda...İşin kötü yanı insanın elini kolunu bağlıyorlar. Red alsan 1 hafta üzülür önüne bakarsın ama 3-4 ay bir insanı hareketsiz yapıyorlar. fbi dahil her yere mail de attım bişey olduğu yok daha benim 5.günüm ama ümidim az..
    ilkinde aklandıysan sıkma canını 10 güne çıkar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ..

ılki 5 ayda, ikincisi 7 ayda açıklanan gördüm .Onun için hayırlısı diyelim artık

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

name check takılmamak için erken vize başvurusuna gidin diyorsunuz ama sitelere baktım fuarlar hep şubat mart şimdi işe kabul edildik orda ondan sonra belge filan kaçında vize görüşmesi alıyoruz bu tarihlerde takılanların kesin yetişir mi ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

name check e takılanların isimlerini cidden cok merak ettim. Aralarında illaki yılmaz soyisimli birinin olduğunu düşünüyorum
    Hollywood Smile Killer

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart .

7 aydır name check'teyim. İlginç bir şey oldu Cuma günü. Konsolosluğu aradığımda telefondaki bayan önce bilgilerimi sordu. Sonra okulumu teyit etti ve sizin cevabınız gelmiş dedi. Aaa öyle mi dedim. Evet, bekler misiniz telefonda dedi. 5 dakikalık bir beklemeden sonra, haftaya biz sizi arayacağız dedi. Bu soruşturmamın bittiği anlamına mı geliyor? dedim. Biz de bilmiyoruz, haftaya sizi arayacağız dedi ve kapattı. Gerçekten hiçbir şey anlamadım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı reoffender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7 aydır name check'teyim. İlginç bir şey oldu Cuma günü. Konsolosluğu aradığımda telefondaki bayan önce bilgilerimi sordu. Sonra okulumu teyit etti ve sizin cevabınız gelmiş dedi. Aaa öyle mi dedim. Evet, bekler misiniz telefonda dedi. 5 dakikalık bir beklemeden sonra, haftaya biz sizi arayacağız dedi. Bu soruşturmamın bittiği anlamına mı geliyor? dedim. Biz de bilmiyoruz, haftaya sizi arayacağız dedi ve kapattı. Gerçekten hiçbir şey anlamadım.
    hadi bakalım hayırlısı.. ama gerçekten ilginçmiş

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Şu isimleride yazsanız daha sonra araştırma yapıcak arkadaşlara bi katkı sağlar belki ayrıca bende takılıcam diye tırsıyorum açıkcası :/
    What an experience .!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)