Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize Acil Yardım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Vize Acil Yardım

Herkese merhabalar forumunuza yeni üye oldum umarım bana yardımcı olursunuz,ben 18 mayısta vize görüşmesine girdim ve banka makbuzumda suret yazdığı için konsolosluk görevlisi bana orjinalini göndermemi istedi evrakalrımı teslim aldı.Ben ertesi gün suret yazmayan orjinal makbuzu gönderdim fakat hala pasaportum gelmedi.Hiçbir haber yok.Uçak biletimi de aldım ve korkmaya başladım acaba vizeden red yeme ihtimalim nedir ve pasaportum en geç ne zaman elime ulaşır?lütfen bilgilendirebilirseniz beni çok sevinirim.Stresten vizeyi düşünmekten perişan oldum yemin ederim.Şimdiden Teşekkürler.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

yarın sabah konsolosluğu arayıp sor gelmesi lazımdı bu zamana kadar
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı mdalga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar forumunuza yeni üye oldum umarım bana yardımcı olursunuz,ben 18 mayısta vize görüşmesine girdim ve banka makbuzumda suret yazdığı için konsolosluk görevlisi bana orjinalini göndermemi istedi evrakalrımı teslim aldı.Ben ertesi gün suret yazmayan orjinal makbuzu gönderdim fakat hala pasaportum gelmedi.Hiçbir haber yok.Uçak biletimi de aldım ve korkmaya başladım acaba vizeden red yeme ihtimalim nedir ve pasaportum en geç ne zaman elime ulaşır?lütfen bilgilendirebilirseniz beni çok sevinirim.Stresten vizeyi düşünmekten perişan oldum yemin ederim.Şimdiden Teşekkürler.
    konsoloslugu arayıp sordun mu ? birde vize görusmen nasıl geçti anlatırmısın biraz ?
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şirketim konsoloslukla görüştü bugün fakat,pasaportun beklemede olduğunu söylemişler.Böyle birşey ne anlama gelir ? red alırsam bir daha görüşmeye gitme ihtimalim var mıdır?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Konsolosluğa mail veya telefon yoluyla ulaş. Mail ile ulaşırsan isim soyisim gibi, vize görüşme tarihi, saati gibi ve pasaport numarası gibi bilgileri de maile ekle.

Bir de bu durumu şirketine sor bakalım. Yardımcı olabilecekleri bir şey varsa olsunlar. Şimdiye kadar gelmesi gerekirdi arkadaşın dediği gibi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Red alırsan tabii ki de bir daha görüşmeye girme hakkın var. Sen yine de konsolosluğa mail at. Beklemede olması bence yoğunluktan kaynaklanıyor olabilir. Red aldığını zannetmiyorum.

şirketim konsoloslukla görüştü bugün fakat,pasaportun beklemede olduğunu söylemişler.Böyle birşey ne anlama gelir ? red alırsam bir daha görüşmeye gitme ihtimalim var mıdır?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konsoloslugu arayıp sordun mu ? birde vize görusmen nasıl geçti anlatırmısın biraz ?
    vize görüşmem normal geçti fakat konsolosluk görevlisi makbuzda suret yazdığını bunu kabul etmediklerini ve bana orjinalini ups ile göndermemi söyledi bende dediklerini yaparak konsolosluğa gönderdim ancak hala bir gelişme yok.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bence de red almamışsındır telle ara takip et durumunu anlat uçak biletimi aldım ne zamana çıkar falan de umarım işlem hızlanır

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

yoğunluk olabilir...mutlaka irtibata geç,peşini bırakma...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı speedygonzalez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konsolosluğa mail veya telefon yoluyla ulaş. Mail ile ulaşırsan isim soyisim gibi, vize görüşme tarihi, saati gibi ve pasaport numarası gibi bilgileri de maile ekle.

Bir de bu durumu şirketine sor bakalım. Yardımcı olabilecekleri bir şey varsa olsunlar. Şimdiye kadar gelmesi gerekirdi arkadaşın dediği gibi.
    şirketim bugün görüştüğünde onlara pasaportun beklemede olduğunu söylemişler üzerine ben de konsolosluğa telefon açıp bilgi almak istedim ancak şirketim bana telefon açmamın şu an için riskli olduğunu aradığım için boş pasaportumu bana geri gönderebileceklerini söyledi.Hem sağlıklı bilgi alamıyorum hem arayamıyorum gerçekten ne yapacağımı şaşırdım.21 ine uçak biletimi de almıştım sorun olmaz diye.İşallah patlamam..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

şirketim bugün görüştüğünde onlara pasaportun beklemede olduğunu söylemişler üzerine ben de konsolosluğa telefon açıp bilgi almak istedim ancak şirketim bana telefon açmamın şu an için riskli olduğunu aradığım için boş pasaportumu bana geri gönderebileceklerini söyledi.Hem sağlıklı bilgi alamıyorum hem arayamıyorum gerçekten ne yapacağımı şaşırdım.21 ine uçak biletimi de almıştım sorun olmaz diye.İşallah patlamam..
    belki isim soruşturmasına takılmışsındır dicem ama herhangi bi pembe kagıt yeşil kagıtr falan da vermediler demi ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

belki isim soruşturmasına takılmışsındır dicem ama herhangi bi pembe kagıt yeşil kagıtr falan da vermediler demi ?
    hayır hiçbir şey vermediler.İsim soruşturması nedir ?Ona takıldıysam ne kadar sürer bir bilginiz var mı ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

hayır hiçbir şey vermediler.İsim soruşturması nedir ?Ona takıldıysam ne kadar sürer bir bilginiz var mı ?
    ona takıldıysan belirli bir suresi yok işte.. her an olabilir aylar surebilirde. forumda örnekleri var.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ona takıldıysan belirli bir suresi yok işte.. her an olabilir aylar surebilirde. forumda örnekleri var.
    konsolosluğu aradım diye red alma gibi bir bilgi gerçek olabilir mi peki ? gerçekten arayıp öğrenmek istiyorum çünkü ne zaman sonuçlanır bu olay diye..Ayrıca bilgi almak için de 20 dolar ücret alınıyor değil mi ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

aradın diye insan red verir mi bence mantıklı değil sen ara konuş zarar gelmez.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

konsolosluğu aradım diye red alma gibi bir bilgi gerçek olabilir mi peki ? gerçekten arayıp öğrenmek istiyorum çünkü ne zaman sonuçlanır bu olay diye..Ayrıca bilgi almak için de 20 dolar ücret alınıyor değil mi ?
    ne aradığı için red yiyen birini duydum ne de 20 dolar böyle birşey için ödeyen duydum sana kim söylüyor bunları ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı trinidadtobago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aradın diye insan red verir mi bence mantıklı değil sen ara konuş zarar gelmez.
    işin garibi not ortalamamda da sıkıntı yok ve benim şirketimden o gün görüşmeye giden yes no dışında ingilizce konuşamayan kişi bile aldı bile vizesini.Banka bana üzerinde suret yazan makbuzu vermese aslını verse,belki de hiç bunlar olmayacaktı.endişeleniyorum gerçekten.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ne aradığı için red yiyen birini duydum ne de 20 dolar böyle birşey için ödeyen duydum sana kim söylüyor bunları ?
    konsolosluğu telefonla arayıp bilgi almam için benden pin talep ediyor ve pin ücretini de yatırmadan pin numarası alamıyorum sanırsam.Yanlış mıyım ?Bilgilendirirseniz sevinirim.Konsolosluğa nasıl ulaşabilirim ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

konsolosluğu telefonla arayıp bilgi almam için benden pin talep ediyor ve pin ücretini de yatırmadan pin numarası alamıyorum sanırsam.Yanlış mıyım ?Bilgilendirirseniz sevinirim.Konsolosluğa nasıl ulaşabilirim ?
    Yanlışsam bilen arkadaşlar duzeltsinler ama benim bildiğim randevu alırken falan isterler pin. bilgi almak için de pin isteyeceklerini düşünmüyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

mdalga arkadasim sirketin aradiysa ve beklemede dedilerse adamlar bayagi yogun demektir. Yaz aylarinda vizaya basvuran watcilari eklersen baslarini kasiyacak vakitleri olmuyor. Sen de zaten 2 hafta once basvurmusun ve sonradan belgeleri yolayarak eklemisin. Adamlar belki yoladigin banka belgesini acip bakmadi bile yogunluktan. Bana gore kabul edilmeseydin coktan haberini alirdin. Korkma 1 hafta daha bekle ve hala bir cevap cikmazsa senin sirkete aratir. Onlarin zaten haletmesi lazim bu isleri, senden parayi alip Amerika'ya calismaya yolayan onlar cunku.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Hasan21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mdalga arkadasim sirketin aradiysa ve beklemede dedilerse adamlar bayagi yogun demektir. Yaz aylarinda vizaya basvuran watcilari eklersen baslarini kasiyacak vakitleri olmuyor. Sen de zaten 2 hafta once basvurmusun ve sonradan belgeleri yolayarak eklemisin. Adamlar belki yoladigin banka belgesini acip bakmadi bile yogunluktan. Bana gore kabul edilmeseydin coktan haberini alirdin. Korkma 1 hafta daha bekle ve hala bir cevap cikmazsa senin sirkete aratir. Onlarin zaten haletmesi lazim bu isleri, senden parayi alip Amerika'ya calismaya yolayan onlar cunku.
    Bilet aldığım için ve vakit daraldığı için bu kadar panik oldum.Vakit daraldığı için korkuyorum bir hafta daha bekleyebileceğimi sanmıyorum gerçekten.Umarım dediğiniz gibi yoğunluktan dolayı gelmemiştir de başka bir terslik olmamıştır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Ne zaman gidiyorsun?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ne zaman gidiyorsun?
    vizem gelirse kazasız belasız 21 haziranda .

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Korkma o zaman daha cok vaktin var, benim bir arkadas 3 gun kala aldiydi vizasini . Sen bu olayda sirketini SIKISTIR..adamlarin ilgilenmesi lazim senden once..2-3 gun sonra ara sirketi hala bir haber yok vizamdan diye..senin elciligi aramandan daha etkili olur o..cunku senin icin is bulan sana garanti olan bu sirket sonucta..bundan dolayi senden para alanda onlar.isleri yani. Korkma..bence alacaksin yinede bol sans sana. Gitmeden edinmek istedigin bir bilgi olursa yaz..ben wat olayinda gazi sayilirim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Korkma o zaman daha cok vaktin var, benim bir arkadas 3 gun kala aldiydi vizasini . Sen bu olayda sirketini SIKISTIR..adamlarin ilgilenmesi lazim senden once..2-3 gun sonra ara sirketi hala bir haber yok vizamdan diye..senin elciligi aramandan daha etkili olur o..cunku senin icin is bulan sana garanti olan bu sirket sonucta..bundan dolayi senden para alanda onlar.isleri yani. Korkma..bence alacaksin yinede bol sans sana. Gitmeden edinmek istedigin bir bilgi olursa yaz..ben wat olayinda gazi sayilirim
    hasan21 umarım dediğin gibi olur ve vizemi sağ salim alırım.Ancak şirket de bugün aradı ve bilgi alamadı sadece beklemede dediler onlara da.Yardımın için teşekkür ederim sağol =)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ne demek..tabiki biz bize yardim edecegiz edindigimiz bilgilerle burda

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

ne demek..tabiki biz bize yardim edecegiz edindigimiz bilgilerle burda
    Paylaşımın ve bilgi alışverişinin dibine vurucaz abi.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı ByLyric Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşımın ve bilgi alışverişinin dibine vurucaz abi.
    Vurmazsak ayip

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Rahat ol yukardaki arkadaşların da dediği gibi bi red durumu veya ters bir durum olsaydı pasaportunu geri gönderirlerdi sana zaten.ama beklemede olduguna göre hala işlemde

belki senin evraklarında problem cıktıgı icin sorun yaşadın.bu tür problemleri bi kenara ayırıp güncel vize randevularına bakmaya devam ediyorlardır ve yogunluktan dolayı sizin işleri halledemiyorlardır

umarım hemen gelir Sitres yapma

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı g3nj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rahat ol yukardaki arkadaşların da dediği gibi bi red durumu veya ters bir durum olsaydı pasaportunu geri gönderirlerdi sana zaten.ama beklemede olduguna göre hala işlemde

belki senin evraklarında problem cıktıgı icin sorun yaşadın.bu tür problemleri bi kenara ayırıp güncel vize randevularına bakmaya devam ediyorlardır ve yogunluktan dolayı sizin işleri halledemiyorlardır

umarım hemen gelir Sitres yapma
    işallah öyledir..yarın konsolosluğu arayıp bilgi almayı düşünüyorum zaten.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)