Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 284 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yalnız Gitmek

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Lightbulb Yalnız Gitmek

bu sene americaya yanlız gitmeyi düşünüyorum.yanlız gitmenin ne gibi zorlukları olabileceği hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Slm bende yalnız gidiyorum diğer arkadaşlarım kalabalık olarak teksasa gittiklerinden bende inglizcemi arkadaşlarımla aynı ortamda kalarak pek geliştiremeyeceğimi düşünerek ve teksasta bulunmak istemediğimden dolayı newjersey taraflarına gidicem.

Ayrıca bunun pek sorun olucağını sanmam hatta avatajları bile var yani,Örneğinrda baya yabancı arkadaş edinebilirsiniz veya amerikalı bir oda arkadaşı bulabilirsiniz ve onun mekan bilgilerinden ve dilinden maksimum faydalanabilirsin.E bundan iyisi de şamda kayısı yani.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tabi öle de ya kafana göre birini bulamazsan eğlenceden çok sıkıcı bi seyahat olr

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

sir e katılıyorum,ben de yalnız gittim. ve işyerinde ve amerika yı gezerken baya yabancı arkadaş edindim.
    maceracı ruhunuz varsa yalnız gezmek güzel oluyor.ben gezerken hostellerde kaldım ve oralarda farklı ülkelerden insanlarla tanıştım,onlarla konuştum falan güzeldi.,san francisco da kaldığım adelaide diye bir hostelde odada 1 ingiliz çift ve 1 italyanla kalmıştım.onlarla 1 gün de olsa dostluk kurdum,eğer arkadaşlarımla gitseydim böyle bir şansım olmazdı.hayatımda ilk defa bir italyan la konuştum mesela.aynı şekilde new york da kaldığım jazz on the park hostelinde odada 10 kişi vardı ve bunlardan:2 si alman,2 si danimarkalı,2 japon,1 kazakistanlı,ve 1türk(o da bendim.ama hostelde başka türklerle de tanıştım.hatta bazılarıyla aynı yerde çalışmıştık.).japonlar çok ilginçlerdi.adamlar komikti yaw.diğerleri pek sıcak kanlı değillerdi,kazakistanlı ile de iyi arkadaş olmuştuk.los angelesda kaldığım hosteldekilerle pek bi muhabbetim olmadı çünkü hostele sadece yatmak için gidiyordum,ama orda da sahilde gezerken meksikalı bir arkadaş buldum,adam beni baya gezdirmişti sağolsun...yine amerikaya giderken uçaktaki atlantalı zenci servis görevlisyle iyi muhabbet kurmuştuk,giderken havaalanında benim gibi yalnız giden bir kızla da tanışmıştım.yol boyunca beraberdik onunla.sonra onunla atlanta da ayrıldık.ama ne tesadüftür ki new york dan dönerken aynı gün ve saatte aynı uçaktaydık,yine başka bir rastlantı ise aynı uçakta bizim üniversiteden bir hocanın da bulunmasıydı.
    yani demek istediğim farklı şeylerle karşılaşabilirsiniz.yalnız gitmek riskli olabilir ama bence zevkli de,ben 1 haftada uçakla yalnız başıma amerikyı turladım.son1 haftadan öncesini hiç sormayın.çok da zevkli olmadı,çalışmak zor ve yorucuydu.aklıma gelenleri söyleyiverdim
    Konu fatih26 tarafından (13-01-2008 Saat 04:37 PM ) değiştirilmiştir.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende yalnız gitmeye karar verdim,en büyük sebep paradan önce speaking ve ingilizcemi süper hale getirmek istemem.arkadaslarımla gittiğimde ister istemez türkçe konusucaz.yalnız gitmek konusunda endişeler yok değil uçaktan indiğimde ilk napıcagımdan,iş dönüşleri,hafta sonları ne yapacagım,abd yi turlama ve ev tutma gibi olaylarda endişelerim var,herşey ordaki duruma bağlı artık şansımız yaver gitsin biraz da biz girişken ve kendimize güvenli olursak çok sıkıntı çekmeyiz heralde..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Herşeyden ayrı tek gitmek insana çok daha özgürlük olanağı veriyor bence.Hem Türkiyedeki arkadaşlarımı hep görüyorum birazda yabancılarla takılmak lazım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ewet bende yalnız gitcem ve içim biraz hoşş
    Beni Çekemeyenler,Anten Taksın

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

yalnız gidin kafanıza göre takılın.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar yalniz gitmek yabanci dili gelistirmek icin iyi ama yaninizda bi arkadasla gitmek her acidan ii oluyor kendinize guvenyorsaniz zaten yabanci dil acisindan gelisme oluyor ama yaninizda bi arkadasinizin olmasi size cogu ozgurluk ve firsati beraberinde getiriyor.Araba alicaksiniz 2 kisi rahat alirsiniz..Her turlu ortama girme imkaniniz cesaretiniz oluyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı wiseman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yalniz gitmek yabanci dili gelistirmek icin iyi ama yaninizda bi arkadasla gitmek her acidan ii oluyor kendinize guvenyorsaniz zaten yabanci dil acisindan gelisme oluyor ama yaninizda bi arkadasinizin olmasi size cogu ozgurluk ve firsati beraberinde getiriyor.Araba alicaksiniz 2 kisi rahat alirsiniz..Her turlu ortama girme imkaniniz cesaretiniz oluyor
    bu dediklerinin hepsini ordan bulacağımız yabancı ya da türk arkadaslarla da yapabiliriz bence.beni en çok ilk havaalanına indiğimde nasıl hissedeceğim düşündürüyor. yalnızım, hiçbişey bilmiyorum okadar yolculuk çekmişim vb.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Amerikali veya rus....Bunlar bi turkun yerini tutamaz benden solemesi.Bende yalniz gidicem ama burdan tanidik biriyle gitme firsatim olsa kesinlikle hayir demezdim...

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı mommuma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beni en çok ilk havaalanına indiğimde nasıl hissedeceğim düşündürüyor. yalnızım, hiçbişey bilmiyorum okadar yolculuk çekmişim vb.

kesinlikle berbat hissedeceksin.
    admin (at) turkishwat.net

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı shinoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle berbat hissedeceksin.
    ama uçak bileti işini ayarlayabilirsek ve beraber arkadaslarla gidersek ozaman berbat hissetmem belki

daha önce gidenlere şöyle bir sorum var, işe başlamadan önceki 1-2 gün nasıl geçiyor abd de? saat farkına alışması,hayata alışması falan??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bende yalız gitmeyi düşünüyorum ve açıkçası wat prgramını bana arkadaşım önermişti daha sora başka arkadaşlara konuşup onları da kaydettirdim.
    Hepimizin düşüncesi aynı olmasına rağmen herkes olayın bilincinde hareket etti ve herkes farklı yerlere gitmeyi tercih etti.Bana göre mantıklı olan bu ;tabi olumlu yanları var ama olumsuz yanları daha ağır basıyor.
    Ordaki amaclarım genel olrak ingilizcemi daha iyi bir seviyeye getirmek ve oradaki farklı kültürleri ve oradaki işleyiş şekillerini görmek, tabi bundan 4-5 sene sora inş master yapacak olursam daha çabuk uyum sağlar ve daha iyi verim alırım diye düşünüyorum..
    tek başına hareket etmek ve dünyayi bir de o gözle görmek pek çok deneyimleri ve bilgi birikimini de beraberinde getriceği kanaatindeyim.
    Konu MaJ tarafından (22-01-2008 Saat 04:41 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben cesaret edemezdim şahsen yalnız gitmeye bi arkdsmla gidiorm onn içn içim çok rahat yalnız gidecek olsaydm şmdiden strese girerdm hralde =)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bana gitmeden once bicok kisi kultur soku yasarsin filan dediler..Ama ben yasamadim zaten yasanmamasida lazim diye dusunuyorum...Cunku zaten onlarin yemeklerini yiyiyoruz,onlarin kiyafetlerini giyiyorus,onlarin filmlerini izliyoruz..Kultur olarak onlarin herseyini biliyoruz birtek etrafimizda yogun bi sekilde ingilizce konusanlar kaliyor onada ilk haftadan sonra alisiyor insan..Saat farkina gelince hepimiz ogrenci deilmiyiz??Kim duzenli yatip kalkiyor ki

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben tek gidicem ve kafam çok rahat ordaki elemanlarla anlaşırız biz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben zorunluluktan tek gidiyorum ama hicte zor bir sey deıl bence.ama orda yasamadan konusmakta biraz gereksiz....

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

millet yalnız gitmek çook güzel ama orda haftada 1de olsa gorusebileceğin dertleşeceğin bi turkun olması her zaman farklı olur ben florida tarafına gidiorum arkadslar satışı koyacak galiba tek kalacagım memnnunum ama floridaya gelecek ark larla beraber takılmak gezmek ısterım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende tek başıma gidiyorum arkadaşlar walla göze aldım herşeyi artık güzel olacak orda inanıyorum..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

bende orada bulunan iki arkadasım dısında baska kımsenın olmadıgı bir yere gidiyorum 2 arkadaş avantajmıdır ... Evet bence avantajdır ido senle görüşücez gibime gelio ama hadi hayırlısı

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

fiorex site kurallarıını bilmıom buraya msn yazmak serbest mi görüşmek isterim.benim yurtdışı tecrubemde war..ama daha işi seçmedim tek dezzawantajım o..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı ido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiorex site kurallarıını bilmıom buraya msn yazmak serbest mi görüşmek isterim.benim yurtdışı tecrubemde war..ama daha işi seçmedim tek dezzawantajım o..
    valla ikimizde florida gözüküo ama google earth ten bakarsan gittiğimiz şehirler arasında baya bir uzaklık olduğunu göreceksin . görüşelim ama farketmez.Buraya yazma msn. Facebook grubuna uye ol.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ikimizde florida gözüküo ama google earth ten bakarsan gittiğimiz şehirler arasında baya bir uzaklık olduğunu göreceksin . görüşelim ama farketmez.Buraya yazma msn. Facebook grubuna uye ol.
    Ya bu florida da ingilizceden çok ispanyolca konuşulmuyor mu.Nasıl geliştilecek dil.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı sir_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bu florida da ingilizceden çok ispanyolca konuşulmuyor mu.Nasıl geliştilecek dil.
    ispanyolcanın floridada yaygın olduğu bir gerçek.Ama çalışacağın yere göre değişiyor işte. Benim çalışacağım yer business hotel.Aldıgım bilgilere göre.Oranın sporcularını (buz hokeyi tk.vs ) iş adamlarını vs konuk eden bir hotel.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

otelse konaklama masrafından yırtmışsın yani

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı sir_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    otelse konaklama masrafından yırtmışsın yani
    yok ya otelde konaklamayacagım.Arkadasın evinde kalıcam.Birşeyden yırttıysam oda 300-400 dolarlık oda ücretlerine yerine vereceğim 120 dolar gibi bi konaklama ücreti.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok ya otelde konaklamayacagım.Arkadasın evinde kalıcam.Birşeyden yırttıysam oda 300-400 dolarlık oda ücretlerine yerine vereceğim 120 dolar gibi bi konaklama ücreti.
    Allah Allah ya bu otellerin kendi çalışanları için ücretsiz veya indirimli odaları yok mu yani.Yoksa her otel böyle mi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla ben de yalnız gidiyorum ama bizim firma bizi gruplar halinde gönderecekmiş valla ama tabi bu uçaktan inen ve yerleşene kadar gerisinde ise ben yalnız kalacağım valla üniversite okumak için de yalnız kalmıştım ailemden uzaktaydım ama bu sefer biraz daha farklı olacak galiba çünkü pek türkçe konuşacak biri bulamıycam ama olsun biraz heyecan iyi olur bence hem de çok süper

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bende yanlızım.....! Bakalım birini bulabilecekmiyiz oralarda..!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)