Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345
Toplam 133 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 133 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vergi İade Work and Travel

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bir şey sorucam bu vergi iadesi ortalama ne kadar oluo ornegın saatı 8$ haftalı 32 saatten bırde bunun dısında calısırsak eger ıkıncı ıste onun ıcınde alabılırmıyız vergı ıadesi?

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı tugay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir şey sorucam bu vergi iadesi ortalama ne kadar oluo ornegın saatı 8$ haftalı 32 saatten bırde bunun dısında calısırsak eger ıkıncı ıste onun ıcınde alabılırmıyız vergı ıadesi?
    Her eyalette farkli oranda vergi kesilir. Buraya tikla isine yarayabilir. Ikinci isin icinde alirsin problem olmaz.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Vergiiade.com dan ben de başvurmuştum arkadasim icin turkishwat'a güvendiğim için sonra ofislerine gittim , muhterem Ali Beyle tanıştım bu işle ilgilenen,hatta ofisine ilk gittiğimde telefonu çaldı "bak turkishwatin sahibi Emre Bey arıyor" dedi, 1ay sonra muhterem Ali Bey bana dedi arkadasinin vergi iadesini alamıyoruz felan diye telefonda, daha sonra ofislerine tekrar gittim muhterem Ali Bey ofislerinde yoktu orda Muhterem Timur Beyle tanıştık. Kendileri neden onları sık sık aradığımızı bu işlerin öyle hemen kolay olmadıgını çok nazikce anlattı ve aynı naziklikle kovdu bizi. Umarım böyle insanlar bir daha çıkmaz karşıma

Burda şimdi suçlu kim, kim nerenin sahibi , ne yapar ne eder önemli değil ama iyi bir görüntü degildi yani olay
    Peki.

BannedUser
    Guest

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vergiiade.com dan ben de başvurmuştum arkadasim icin turkishwat'a güvendiğim için sonra ofislerine gittim , muhterem Ali Beyle tanıştım bu işle ilgilenen,hatta ofisine ilk gittiğimde telefonu çaldı "bak turkishwatin sahibi Emre Bey arıyor" dedi, 1ay sonra muhterem Ali Bey bana dedi arkadasinin vergi iadesini alamıyoruz felan diye telefonda, daha sonra ofislerine tekrar gittim muhterem Ali Bey ofislerinde yoktu orda Muhterem Timur Beyle tanıştık. Kendileri neden onları sık sık aradığımızı bu işlerin öyle hemen kolay olmadıgını çok nazikce anlattı ve aynı naziklikle kovdu bizi. Umarım böyle insanlar bir daha çıkmaz karşıma

Burda şimdi suçlu kim, kim nerenin sahibi , ne yapar ne eder önemli değil ama iyi bir görüntü degildi yani olay
    Sende haklısın azuhazu su an yapılacak teksey belgelerinle baska bir firmaya basvurmak tıpkı benımde arkadaslarım ıcın yaptıgım gibi... Umarim bir sorun cıkmadan alanır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

makro peki bize bir şirket tavsite et oraya başvuralım.bu vergiiade.com'dan bişey çıkmaz bize

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı smilepls Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    makro peki bize bir şirket tavsite et oraya başvuralım.bu vergiiade.com'dan bişey çıkmaz bize
    ustaxworld.com
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar bu vergi iade olayı tam olarak nedir biriniz açıklayabilir mi acaba ?

Birde ben Deleware e gidicem orası Vergi alınmayan tek eyaletmiş fln diye söylentiler var hani hiç alınmadıgını sanmam ama yinede azmış sanırım. Nekadar doğrudur deildir nerden ögrenebilirm?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ustaxworld.com
    ustax çok fazla komisyon alıyor. onun için vergiiade.com'a başvurduk. Sanırım yanlış yaptık

Alıntı deniss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu vergi iade olayı tam olarak nedir biriniz açıklayabilir mi acaba ?

Birde ben Deleware e gidicem orası Vergi alınmayan tek eyaletmiş fln diye söylentiler var hani hiç alınmadıgını sanmam ama yinede azmış sanırım. Nekadar doğrudur deildir nerden ögrenebilirm?
    Vergi iade şudur. Sen amerika'da çalışırken amerika federal ve eyalet yasalarına göre bulunduğun eyalette çalışan herkese ödediği bir vergi vardır. Buda paycheck'inde belirtilir. Her eyalette farklı orandadır. Ama sen orada yaşamadığın için bu vergileri geri öderler. Sonuçta bu vergiler orada yaşayan halkın hizmeti için alınan bir ücrettir. Döndüğün zaman vergi iade başvurusu yapabilirsin. Bu başvuru için SSN çok önemlidir. SSN almazsan hiçbir hak talep edemezsin. SSN'yi nasıl alacağın ve ne olduğu hakkında yazıya buradan bakabilirsin.

Sanırım Delaware'de hiç vergi alınmıyor. Ama alınıyorsa bile orada paycheck aldığında görürsün zaten. Ceck'in de Tax bölümü olacaktır. Eğer yoksa alınmıyordur ve şanslısın demektir
    Konu yucar tarafından (29-04-2012 Saat 04:14 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: eksik bilgi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

peki alcagımız bu pay checkleri bozdurmak için orda bi bankada hesap açtırmamız gerekiyor mu yoksa normal döviz büroları yada çek kırdırma yerleri gibi sadece pay check i verip parayı mı alıyoruz, bir de kesinti oluyo mu check leri nakite çevirirken?

bilgiler için teşekkürler

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Delaware de alisverislerde vergi ödenmiyor sadece. Yani ne satın alırsanız alın vergi odemeyeceksiniz fakat haftalıklardan vergi kesintisi olacak. Banka hesabı açtırman gerekiyor çünkü kazandığın parayı evde tutmak tehlikeli. Bozdururken para odemeyeceksiniz , isvereninizle konusun hangi bankalarla anlaşmaları varsa o bankadan hesap actirirsin ya da cekle uğraşmak istemiyorsan direk banka hesabinada yatirabilirler
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı deniss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki alcagımız bu pay checkleri bozdurmak için orda bi bankada hesap açtırmamız gerekiyor mu yoksa normal döviz büroları yada çek kırdırma yerleri gibi sadece pay check i verip parayı mı alıyoruz, bir de kesinti oluyo mu check leri nakite çevirirken?

bilgiler için teşekkürler
    @üstad azuhazu'nunda dediği gibi direk bankana yatırılmasını isteyebilirsin.Daha önce forumda konu açmıştım şimdi orayada yazıcam tekrar hatırlatma amaçlı.Konu linki bu http://www.turkishwat.net/haberlesme...t-deposit.html
    Basitçe burdan da söyleyeli belki ilgi çekebilir,Bankada hesap açtırıyosunuz Amerikada ve iş yerinize bi belge götürüp maaşınızın direk bankaya yatmasını istiyorsunuz.Paranın aktif olma süresi check almaya göre daha hızlıdır ve yanınızda check taşımadığınız için daha güvenlidir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı yucar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Döndüğün zaman vergi iade başvurusu yapabilirsin. Bu başvuru için SSN çok önemlidir. SSN almazsan hiçbir hak talep edemezsin.
    @yucar bu çok değerli bilgiyi SSN konusuna ekliyorum.Neden bu belge önemli diye soracak olanlar için çok açıklayıcı bi cevap olur

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Biri lütfen yardım etsin. Turbotaxten vergimi geri almak istiyorum ama başvuru kısmı gerçekten çok karışık. Bir bilen yapan yok mudur?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)