Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work And Travel Aşkı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Cool Work And Travel Aşkı

Dün wat'a benimle gelicek arkadaşımla bu wat bitince bir daha gitsek mi diye konuşmaya başladık. Ben boş zamanlarımda çok güzel geçicek bir daha gidicem diye düşünüyodum, o da öyle düşünüyormuş. Daha hiç gitmemişken böyle hayaller kurmak güzel tabi ama belli sıkıntıları olacak. Merak ettiğim konu ise wata katılanların tekrar tekrar neden katıldığı? Forumumuzda birçok kişi wata birkaç kez katılmış, belki de Türkiye'den çok Amerika'yı gezmiş. Deneyimli watçı arkadaşlarım bu programa neden tekrar katıldıklarını maddeler halinde düzenli bir şekilde yazarlarsa benim ve daha birçok acemi watçı için güzel bilgiler toplanır diye düşündüm. Saygılar...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

gidip lanet edende var
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gidip lanet edende var
    nasıl hocam ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

çoğunluk memnun kalıyor tabi gidip çok rezillik çekip pişman olanlarda var mesela benım arkadasşım 4 hafta sonra dayanamayıp döndü ama tadını alan tekrar tekrar gitmek istiyor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

çoğunluk memnun kalıyor tabi gidip çok rezillik çekip pişman olanlarda var mesela benım arkadasşım 4 hafta sonra dayanamayıp döndü ama tadını alan tekrar tekrar gitmek istiyor
    Haklısın tabi olabilir ama biraz da şans lazım, sanırım sen birkaç kez gittin ve memnun kaldın. Benim merak ettiğim de gidenlerin neden tekrar gitmeyi bu kadar çok istediği ?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Aslında gerçekten çok zor bi program ve gidenlerin büyük çoğunluğu da memnun kalmıyor.Ama ben neden gittiğimi maddeler halinde yazayım:
    -Çalışınca iyi para kazanılabilmesi(tüekiyede staj falan yapsam o kadar para kazanamam)
    -TV'de gördüğün yerleri canlı canlı gezip görebilmem
    -Eğlence, heyecan,tecrübe ve arkadaşlar(geçen seneki arkadaş grubumla bu sene de buluşacağım mesela)
    -Temel sabep değil ama gidip geldikten sonra ingilizcem çok daha iyi oldu.Bu sen biraz daha katkı yapabilirim.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında gerçekten çok zor bi program ve gidenlerin büyük çoğunluğu da memnun kalmıyor.Ama ben neden gittiğimi maddeler halinde yazayım:
    -Çalışınca iyi para kazanılabilmesi(tüekiyede staj falan yapsam o kadar para kazanamam)
    -TV'de gördüğün yerleri canlı canlı gezip görebilmem
    -Eğlence, heyecan,tecrübe ve arkadaşlar(geçen seneki arkadaş grubumla bu sene de buluşacağım mesela)
    -Temel sabep değil ama gidip geldikten sonra ingilizcem çok daha iyi oldu.Bu sen biraz daha katkı yapabilirim.
    Öncelikle teşekkür ederim. Benim de katılmamdaki öncelikli sebep ingilizcemi geliştirmek. Bu sene 3 arkadaşımla birlikte katılıyorum eğer onlar olmasaydı katılmayacaktım onlar ikna etti umarım iyi para kazanıp biraz güzel travel yapabilirim bu da önemli bir madde tabi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

ozguven
    tecrube
    ingilizce
    bunlarda artis oluyor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ThunderStorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozguven
    tecrube
    ingilizce
    bunlarda artis oluyor
    bunları umarım bize de kazandıracak bu wat
    peki sen kaç kere katıldın wata ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

bu yil 2. olucak

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu yil 2. olucak
    Umarım güzel geçer konu başında olduğu gibi sana da sorayım aynı soruyu neden katılıyorsun ikinci kez ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

anlatilmaz yasanir

sonunu bilmedigin oraya gidince neyin seni bekledigini bilmedigin macera dolu bir yolculuk ileride keske 1 kez daha katilsaydim dememek icin katiliyorum
    kisacasi boyle

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

anlatilmaz yasanir

sonunu bilmedigin oraya gidince neyin seni bekledigini bilmedigin macera dolu bir yolculuk ileride keske 1 kez daha katilsaydim dememek icin katiliyorum
    kisacasi boyle
    Benim de bu sene ilk olacak ama 2. kez gider miyim diye düşünüyorum umarım bu sene güzel geçer ilerisi için umut olur

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam kötü şeyler olsa bile geldikten sonra insan diyorki vay be ne günlerdi şöyle olmuştu böyle olmuştu tekrar gidiyim artı genelde 2. defa gidecek olanlardaki düşünce geçen sene sıkıntısını çektim artık herşeyi öğrendim bu sene dağıtacam ortalığı hal böyle olunca 2 defa gitme fikri doğal olarak oluşuyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

hocam kötü şeyler olsa bile geldikten sonra insan diyorki vay be ne günlerdi şöyle olmuştu böyle olmuştu tekrar gidiyim artı genelde 2. defa gidecek olanlardaki düşünce geçen sene sıkıntısını çektim artık herşeyi öğrendim bu sene dağıtacam ortalığı hal böyle olunca 2 defa gitme fikri doğal olarak oluşuyor
    Hocam aynen 2008 yazında ilk defa gittim ve 4 hafta sonra geri döndum sonra 2009 yazında bi daha gitmeliyim dedim ve gittim sonra bu yaz bi daha gidiyorum.

2008 yazında işverenle kavga edip işi bırakmıştım ( söz dalaşı anlamında kavga yanlış anlaşılmasın )

Ve işi bırakmıştım. Sonra sponsor yeni iş buldu çoook uzaklarda, Bende 1 hafta da arkadaşımı ziyaret edip tr ye döneceğimi söyledim onlar da ok dedi

Her ne kadar işle ilgili sıkıntılarımda olsa yeniden gittim yeniden gidicem.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

dönmeseydin ya elindeki parayı bitireseye kadar bekleseydin mesela ben istifa ettim işten bende istifa etmek için kavga ettim kadın diyor bırakamassın işi ben diyorum çalışmıyacam bitti işte yok anlamıyor çekip gidecektim 600 dolarım vardı içerde 2 gün konuşdum olmadı üçüncüye bi bağırdım kadın tırsmış bizim arkadaşlara üstüme yürüdü demişzaten israiilliydi neyse ben yattım evde akşama kadar dizi izledim off olanlarla konuşuyordum akşama kadar komşularda felan takılıyordum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ozguven
    tecrube
    ingilizce
    bunlarda artis oluyor
    sucre gıttı geldı yıne aynı sucre :=
    bu yolculuk onu degıstırmedı
    cunku gıderken kendını de goturmustu
    ama sanırım etkılerını zamanla gorcem :?
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben de gitmeyi düşünürken önce gidenlere sordum nasıldı ne yararı var falan filan gayet güzel açıkladılar ama daha detaylı araştırınca özellikle fotoğraflarla herkesin neler yaptığını ne kadar eğlendiğini görünce gitmeyi kesin olarak kafama koydum. Tabi başta zorluk çekicez ama hangi güzelliğin zor yanı yok ki ? Bu programa katılanların fotoğraflarını gördükçe " vay be ne güzel gezmişler, ne kadar çok yer görmüşler, müthiş tecrübe edinmişler" diye düşünürüm, bu sene inşallah güzel bir şekilde bu hayalimi gerçekleştireceğim ve inşallah yıllar geçtikçe tekrar ve tekrar katılacağım

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

dönmeseydin ya elindeki parayı bitireseye kadar bekleseydin mesela ben istifa ettim işten bende istifa etmek için kavga ettim kadın diyor bırakamassın işi ben diyorum çalışmıyacam bitti işte yok anlamıyor çekip gidecektim 600 dolarım vardı içerde 2 gün konuşdum olmadı üçüncüye bi bağırdım kadın tırsmış bizim arkadaşlara üstüme yürüdü demişzaten israiilliydi neyse ben yattım evde akşama kadar dizi izledim off olanlarla konuşuyordum akşama kadar komşularda felan takılıyordum
    zaten o 1 hafta da fazla para yedim biraz
    5 parasız döndum yurda

Birde benim işverenim de emekli amerikan subayıydı ırakda görev yapmış sonra da çalışmış oldugum butik oteli açmış
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı Cem E.K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de gitmeyi düşünürken önce gidenlere sordum nasıldı ne yararı var falan filan gayet güzel açıkladılar ama daha detaylı araştırınca özellikle fotoğraflarla herkesin neler yaptığını ne kadar eğlendiğini görünce gitmeyi kesin olarak kafama koydum. Tabi başta zorluk çekicez ama hangi güzelliğin zor yanı yok ki ? Bu programa katılanların fotoğraflarını gördükçe " vay be ne güzel gezmişler, ne kadar çok yer görmüşler, müthiş tecrübe edinmişler" diye düşünürüm, bu sene inşallah güzel bir şekilde bu hayalimi gerçekleştireceğim ve inşallah yıllar geçtikçe tekrar ve tekrar katılacağım
    o gördüğün fotolor travel kısımlarına ait genelde bide görünmeyen fotolar var onları paylaşıma açsak yıkılır ortalık

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

o gördüğün fotolor travel kısımlarına ait genelde bide görünmeyen fotolar var onları paylaşıma açsak yıkılır ortalık
    Hangi fotolar sıkıntı çektiğiniz zamanda çekilen fotolar mı ? Bir fotonu gördüm kaldığın yerde baya sıkıntılıydı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

sıkıntılı zamanlar işi düzgün olmayanların iş zamanındaki fotoları ben o gördüğün yerde yastıksız yorgansız 3 4 gün yattım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

sıkıntılı zamanlar işi düzgün olmayanların iş zamanındaki fotoları ben o gördüğün yerde yastıksız yorgansız 3 4 gün yattım
    Hakikatten zormuş ya umarım biz öyle sıkıntı çekmeyiz, gözüm korktu şimdi gitmesem mi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bır gun mc donaldsta pas pas yaparken yerlerı gece bır adam geldı elınde sıseler su doldurabılır mıyım dedı . once bathroom yazan yere baktım sonrada refill e baktım.ver dedım sıselerı aldım refıll den doldurdum kendı malımmıs gıbı goturdum adama verdım al beles para ıstemez dedım.gıdıp tuvaletten de doldurup getırebılırdım.adam gozlerıme baktı thnx dedı ıkı elımıde tuttu sıkıca belkı de bu kapıtalıst ortamda ılk defa karsılıksız bı ıyılık gormustu zaten kıme karsılıksız bır ıyılık yapsam asırı derecede sasırıyorlardı cujnku alıskın degıller.az bısey konustuk ıste nerelısın falan fılan ırakta asker olarak bulundgunu ve emeklı oldugunu soyledı bılemıyecegım belkı oldurmustur bır kac tane musluman gorev yaparken ama gorsun muslumanların nasıl insanlar oldugunu .. watta sayısız macera yasıyacaksınız cok ınsanla karsılasacaksınız Cınlı ve tayvanlı ogrencılerle aynı evde kaldım ev sahıbı almandı ve 8 yıldır evde kacak kalan arjantınlı bır adam vardı yanı daha once karsılasmadıgınız kulturlerı tanıma fırsatınız olacak sadece ınglzce ogrenmek degıl bır cok sey ogreneceksınız..dıger bır degısıklık te kendımde hıssettıgım usa yı gordukten sonra dunya sankı gozumde kuculdu her ıstedıgım ulkeye ekonık kosullarım elverdıgı surece gıdebılıcek gucu buldum bı anda wattan sonra.hıc yasamadıgınız tadlar tadacaksınız dedım ya ben kendıme ıkı defa dedım oglum nerdesın ne yapıyorsun dıye sordum kendıme .bır ılk defa askı tattıgımda 2cısı de usa ya ılk defa ayakbastıgımda gece saat 24 de tek basıma yarım yamalak ınglzcemle Ny cityde dedım oglum nyaptın nerdesın ama adı bende saklı ılk askı tattıgımda gece saat 23 de baktım yanımda bı kız var elı elımde gıdıyoruz bır sokakta dedım oglum nyaptın ılk askı 2008 te tattım wat ı ıse 2010 da bakalım hayat karsımıza daha ne ılkler cıkaracak ılk defa uzaya gıtmek mı neden olmasın uzaya da cıktıktan dunya kusbakısı baktıktan sonra oglum kendıne nyaptın nerdesın dıyebılırım tımes meydanını cok gormek ıstıyordum onu gerceklestırdım sımdı o gıdınce encok gerceklestırmek ıstedgım parasutle atlamak bu zevkı de tatmak ıstıyorum bakalım nasıp olursa bır gun
    Konu sucre tarafından (27-04-2011 Saat 02:09 AM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

aynen katılıyorum birine iyilik yapıyorsun adam ne biçim şaşırıyor ve insanın dünyay bakışını etkiliyor bu wat

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ozguven
    tecrube
    ingilizce
    bunlarda artis oluyor
    reis konuşmuş noktayı koymuş hahahahha danışmanım saygılar yolundan geliyoruz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bır gun mc donaldsta pas pas yaparken yerlerı gece bır adam geldı elınde sıseler su doldurabılır mıyım dedı . once bathroom yazan yere baktım sonrada refill e baktım.ver dedım sıselerı aldım refıll den doldurdum kendı malımmıs gıbı goturdum adama verdım al beles para ıstemez dedım.gıdıp tuvaletten de doldurup getırebılırdım.adam gozlerıme baktı thnx dedı ıkı elımıde tuttu sıkıca belkı de bu kapıtalıst ortamda ılk defa karsılıksız bı ıyılık gormustu zaten kıme karsılıksız bır ıyılık yapsam asırı derecede sasırıyorlardı cujnku alıskın degıller.az bısey konustuk ıste nerelısın falan fılan ırakta asker olarak bulundgunu ve emeklı oldugunu soyledı bılemıyecegım belkı oldurmustur bır kac tane musluman gorev yaparken ama gorsun muslumanların nasıl oldugunu .. watta sayısız macera yasıyacaksınız cok ınsanla karsılasacaksınız Cınlı ve tayvanlı ogrencılerle aynı evde kaldım ev sahıbı almandı ve 8 yıldır evde kacak kalan arjantınlı bır adam vardı yanı daha once karsılasmadıgınız kulturlerı tanıma fırsatınız olacak sadece ınglzce ogrenmek degıl bır cok sey ogreneceksınız..dıger bır degısıklık te kendımde hıssettıgım usa yı gordukten sonra dunya sankı gozumde kuculdu her ıstedıgım ulkeye ekonık kosullarım elverdıgı surece gıdebılıcek gucu buldum bı anda wattan sonra.hıc yasamadıgınız tadlar tadacaksınız dedım ya ben kendıme ıkı defa dedım oglum nerdesın ne yapıyorsun dıye sordum kendıme .bır ılk defa askı tattıgımda 2cısı de usa ya ılk defa ayakbastıgımda gece saat 24 de tek basıma yarım yamalak ınglzcemle Ny cityde dedım oglum nyaptın nerdesın ama adı bende saklı ılk askı tattıgımda gece saat 23 de baktım yanımda bı kız var elı elımde gıdıyoruz bır sokakta dedım oglum nyaptın ılk askı 2008 te tattım wat ı ıse 2010 da bakalım hayat karsımıza daha ne ılkler cıkaracak ılk defa uzaya gıtmek mı neden olmasın uzaya da cıktıktan dunya kusbakısı baktıktan sonra oglum kendıne nyaptın nerdesın dıyebılırım tımes meydanını cok gormek ıstıyordum onu gerceklestırdım sımdı o gıdınce encok gerceklestırmek ıstedgım parasutle atlamak bu zevkı de tatmak ıstıyorum bakalım nasıp olursa bır gun
    müthiş bir anı gerçekten, adamcağıza kimse böyle yardımcı olmamıştır hayatında, umarım hayallerini gerçekleştirir ve oğlum nyaptın dersin Sizin bu anılarınız gaza getirdi beni

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadasin dedigi gibi bir onceki sayfada ,ANLATİLMAZ YASANİR, her insan evladina oneriyorum bende wat i

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Cem E.K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    müthiş bir anı gerçekten, adamcağıza kimse böyle yardımcı olmamıştır hayatında, umarım hayallerini gerçekleştirir ve oğlum nyaptın dersin Sizin bu anılarınız gaza getirdi beni
    bu anilar arasnda en masumu ani olarak bile gormuyorum daha ne anilar var .

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Valla benim öncelikli amacım Amerika'yı görmek. Doğuyu boydan boya gördüm. Sıra batıda. Batıyı ve bir de Vegas'ı gördüm mü yeter bana. Kısmet, belki orta Amerika'ya da gideriz. Ondan sonra hedef diğer ülkeler olacak, Güney Amerika, Uzak Doğu, Avustralya vs... Ölmeden bütün dünyayı görmek istiyorum.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)