Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Paypal ile TR'den Para Transferi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Lightbulb Paypal ile TR'den Para Transferi

Amerika da olduğumuz süre boyunca TR'den para transferi yapmak oldukça masraflı bir iş...En basitinden Western Union transfer miktarının %15 lik kısmını kesiyor ve diğer bankalar da çok farklı değil...
    Her neyse, benim fikrim şu...Hemen hemen hepimiz Amerika'ya vardığımız gibi bir bankamatik kartı çıkarmayı düşünüyoruz, bu aşamada Tr den para transfer etmek daha kolay olabilir...Şöyle ki; ailenizden birine paypal hesabı açın ve Tr den para transferi yapmak istediğiniz kartı o hesaba tanımlayın, daha sonra siz de kendinize bir paypal hesabı açın ve Amerika'ya gidince aldığınız bankamatik kartını kendi hesabınıza tanımlayın ! Aileniz, Tr'deki hesabın para birimi TL bile olsa size $ cinsinden gönderebilir, tek yapılması gereken transfer aşamasındaki yönlendirmeleri takip edip bilgileri doğru şekilde girmek...ve sanırım işlem başına 10 TL gibi bir ücret alınıyor, yanı diğer transfer yöntemleriyle kıyaslanamayacak kadar uygun bir fiyata...
    Sizce nasıl? denemeye değer mi ya da daha önce deneyen var mı bu yöntemi?
    ...::::::...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam bence hiç uğraşmaya gerek türkiyede herhangi bir bankaya ait bankamatik orda çalışıyor çoğu kişide zirratin kartı vardır götür kartını ailen ona yatırsın parayı tl cinsinden sen çekmek istediğinde işlem başına 2 dolar mı ne kesiyor o günün dolar kurundan çektiğin tutarı hesaplıyor ve hesabından düşüyor
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Paypal kullanılabilir. Ben de paypal kullanıcısıyım. Gerekirse düşünürüm Bunun dışında matador'un dediği doğru. Bankamatikler'den kolaylıkla çekebiliyorsun cüzi bir işlem ücreti ile.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bence hiç uğraşmaya gerek türkiyede herhangi bir bankaya ait bankamatik orda çalışıyor çoğu kişide zirratin kartı vardır götür kartını ailen ona yatırsın parayı tl cinsinden sen çekmek istediğinde işlem başına 2 dolar mı ne kesiyor o günün dolar kurundan çektiğin tutarı hesaplıyor ve hesabından düşüyor
    hadi ya iyiymiş ama bana gittiğim her banka mutlak bir komisyon varlığından söz ediyor ve şimdiye kadar en az komisyon alan %10 gibi değerlerden söz ediyor aynı durum dolar hesabı için de geçerli mi acaba ?
    ...::::::...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı Alejendro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi ya iyiymiş ama bana gittiğim her banka mutlak bir komisyon varlığından söz ediyor ve şimdiye kadar en az komisyon alan %10 gibi değerlerden söz ediyor aynı durum dolar hesabı için de geçerli mi acaba ?
    dolar hesabına felan gerek yok normal tl yatıracaklar sana artı hiç bir işlem yapmayacaksın tr bankamatikten nasıl para çekiyorsan ordada aynı şekilde devam
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ek olarak, ailenden birinin misal babanın hesabına ek kart çıkarttınız mı havale ile falan da uğraşmaz ailen. Ek kart için üst limit belirlenir. Sen ihtiyacın olduğunda ek kartı Amerika'da kullanırsın. Sadece Amerika'da işlem ücreti vermiş olursun.

dolar hesabına felan gerek yok normal tl yatıracaklar sana artı hiç bir işlem yapmayacaksın tr bankamatikten nasıl para çekiyorsan ordada aynı şekilde devam

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar geçen sene benim yapmış olduğum para aktarma işlemini burdan paylaşmak istiyorum.Öncelikle eski bir paypal hesabım vardı, amerika'ya gidince ordaki debit kartım ile başka bir paypal hesabı açtım, daha sonra amerikada açmış olduğum paypal hesabım ile eski hesabıma para aktardım 5 dolar karşılığında, daha sonra da hesabıma gelen bu parayı hiçbir ücret ödemeden türkiye'deki hesabıma yolladım, olay budur, western unionla falan uğraşmayın, paranın hesaba ulaşması 10 gün falan sürüyor ama yine de değer.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

nasıl yani şimdi ben KYK dan kredi alıyorum malum ziraat bankasından, o kullandığım hesap kartını amerikaya götürüp işlem başı $2 gibi bi ücret ödeyerek başka hiçbi kesinti olmadan kredilerimi ordan dolar olarak çekebilirmiyim?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı lvntbkdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl yani şimdi ben KYK dan kredi alıyorum malum ziraat bankasından, o kullandığım hesap kartını amerikaya götürüp işlem başı $2 gibi bi ücret ödeyerek başka hiçbi kesinti olmadan kredilerimi ordan dolar olarak çekebilirmiyim?
    aynen öyLe Geçen sene herkes çekiyordu kredisini doLar cinsinden

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen öyLe Geçen sene herkes çekiyordu kredisini doLar cinsinden
    abi bankanın kestiği ücretin 2 dolar olduğuna eminmisiniz ? ben %10 diye biliyorum.. mesela 100dolar çektin.. 10 dolarda banka çekiyor... hesaptan 110 dolar günün kur karşılığıyla düşüyor diye biliyorum...Bana hiç lazım olmadı ama bir arkadaşım iş bankası kartını kullanmıştı bank of america atm'sinden.. TR'ye dönüp baktığında 110 dolar karşılığı hesabından para düştüğünü söylemişti...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bak ya bu şimdi iyimi oldu kötümü bilemedim. tam eylülün sonunda dönücem, hadi ekimin kredisinide sayarsan 4 aylık kredi birikmiş olcaktı hesabımda, 960tl yani. iyi gelince baya para olcak falan diyodum. şimdi dayanamaz çeker yerim ben orda o paraları napsam bilemedim

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

bak ya bu şimdi iyimi oldu kötümü bilemedim. tam eylülün sonunda dönücem, hadi ekimin kredisinide sayarsan 4 aylık kredi birikmiş olcaktı hesabımda, 960tl yani. iyi gelince baya para olcak falan diyodum. şimdi dayanamaz çeker yerim ben orda o paraları napsam bilemedim
    ziraat kartını götürme amerikaya ozaman çözüm basit yani

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Türkiye içinde ortak ATM olayı başlamıştı onun ücreti bile 4.5 tlymiş

internette bulabildiklerim...

akbank için yurtdışı nakit çekim ücreti 7tl

ziraat bankası için Nakit Çekim Ücreti (Yurtdışı ATM'lerinden)
    %3+2,5 USD

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

buda ziraat bankasının new york şubesi adresi OWW YEAH

122 East 42nd Street Suite:310 New York NY 10168 USA

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Aysin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buda ziraat bankasının new york şubesi adresi OWW YEAH

122 East 42nd Street Suite:310 New York NY 10168 USA

OWW YEAAAAAH ! new york baby..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

peki bizim ziraat yad iş bankası kartlarımızla oradaki atmlerden para çekiliyo mu bu ortak nokta gibi atm ler mi var orda mesela ben cleveland sandunsky a gidiyorum oraya yakın bu atmlerden var mıdır ?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı LaL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bizim ziraat yad iş bankası kartlarımızla oradaki atmlerden para çekiliyo mu bu ortak nokta gibi atm ler mi var orda mesela ben cleveland sandunsky a gidiyorum oraya yakın bu atmlerden var mıdır ?
    zaten herhangibi amerikan bankasının atmsinden cekiyosun parayı.. yoksa nerden buLucaksın işbankasının atm sini orda

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Tam olarak aynısını düşündüm ben de Kartı götürmem, sonra niye götürmedim diye pişman da olabilirim.Götürürüm, niye götürdüm diye de pişman olabilirim Napsak

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı onurcan90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam olarak aynısını düşündüm ben de Kartı götürmem, sonra niye götürmedim diye pişman da olabilirim.Götürürüm, niye götürdüm diye de pişman olabilirim Napsak
    bi arada xbox la ps3 arasında kalmıştım, of çok kötü yerlerde kararsız kalıyom bu aralar.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

bi arada xbox la ps3 arasında kalmıştım, of çok kötü yerlerde kararsız kalıyom bu aralar.
    tabi ki PS3 tartışması bile olmaz..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

iş bankası için ne kdr kesiyolar biliyo musunuz?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Yaninizda banka kartinizi goturun ve emin olun uzerinde visa ya da master logosu olsunki Amerika'da gitiginiz neresi olursa olsun bir atm makinasindan paranizi cekebilesiniz ya da alis-verislerinizde kulanabilesiniz. Bankanizin yurtdisindan para cekmeniz icin alacagi 3-7 lira sorun degil cunku zaten bu olayi gitiginiz ilk haftaya ya da aya kadar yapacaksiniz (maasinizi haftalik ya da aylik almaya bagli) sonra aldiginiz ilk maasinizla gidersiniz ordaki en yakin bankada kendinize bir hesap actirin ve o bankanin atm kartini alin. Boyle paypal felan ugrasmayin dostum, cok riskli bu paypal olayi. Hele Turkiye'de internet uzeri para/bankaciliktaki hackerlik olayini dusunursek.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)