Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work And Travel Sponsorları

BannedUser
    Guest

Standart Work And Travel Sponsorları

Sponsorun kalıtelısı nasıl olur 4 yıldır wat yapıyorum hala anlamadım herhangi bir zorlukta ögrenciyi koruyan yok. cok sıkısırlarsa baska is buluyorlar kı bu da magdurıyettır ben oraya eglence parkında rider olmaya gidiyorum mesela ama orada ısveren dıyorkı senı cıkarıyorum sponsor bana dağ basında steward işi buluyor bu magdurıyetın devamıdır.,

Sponsor adı vermeyecegım ama TR de en iyi oldugu ifade edilen ve sadece 3 şirketle çalışan öğrencinin self imkanı yapmasına engel olan sponsor hakkında yazacagım örnek olarak. Bilen bilir bu sponsoru.

Şimdi bu sponsor daha önceleri ABD de kendi işlerinde çalışan öğrencilerin self yapmasını engellemektedir. Yani self gideceksende benle gideceksin derki self ücreti her yerde 500 dolar ortalamada iken bu sponsor 800 dolar alır.

Çalıştıgı şirketler hersene TR de onlarca hatta yüzlerce öğrenciyi magdur eder ama hala en iyi onlardır. Ögrencinin yanında değil ABD li işverenin yanındadır ama genede en iyi onlardır ve ögrencide inanır buna ögrencinin şirkete gittiğinde sordugu komik sorulardan biridir bu kaç sponsorla çalışıyorsunuz şu sponsor var mı iyimiş o hiç birsey arastırmaz ama o sponsorun iyi oldugunu bilir wat katılımcısı arkadasımız !!! neresi iyiyse

En basit örnek. Gecen sene bu üc firmanın biriyle giden ve sponsoruda bu bahsettiğim sponsor olan arkadaslar vardı. Cocuklar gidiyor eğlence parkında çalışmak icin ama park bunları işten cıkarıyor.. Sonra 4 harfli bu sponsor aranıyor yardım isteniyor.

Sponsorun cevabı

- O bizim devamlı çalıştıgımız bir şirket sizse senede bir kez geliyorsunuz sizi oraya yerlestiremem deniyor. komedi 1

Cocuklara baska bir iş bulunuyor ama konaklama ve iş arası her gun 5 dolar cepten gidiyor komedi 2

İşte en iyi oldugu soylenen 4 harfli sponsor. Neden sadece 3 firma ile calıstıgınıda biliyorum onuda sonra yazarım zaten.
    Konu BannedUser tarafından (20-04-2011 Saat 10:35 AM ) değiştirilmiştir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

amerikada 2.yil self'i zorlastiran 4 harfli sponsor degil isverenlerdir bu da butun isverenler icin gecerli degil.Gecen yil ayni sponsorla Xanterra'da calismistim ve isveren gelecek yilda amerikaya geliceksen is sozlesmeni beraberinde gotur dedi.Fakat arkadasimin gecen yil gittigi iste ise self kabul etmediklerini soyleyip is sozlesmesi vermemislerdi.
    Amerikada sponsorun size yardimci olacagi hususlardan biri, herhangi bi sebepten dolayi isten atilirsaniz ve ellerinde bulunan islerden isterseniz mecburen olan ise gidiyorsunuz.Turkiyede guzel isler nisanda biterken temmuzun ortasinda iyi bir is beklemek yanlis olur.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ThunderStorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerikada 2.yil self'i zorlastiran 4 harfli sponsor degil isverenlerdir bu da butun isverenler icin gecerli degil.Gecen yil ayni sponsorla Xanterra'da calismistim ve isveren gelecek yilda amerikaya geliceksen is sozlesmeni beraberinde gotur dedi.Fakat arkadasimin gecen yil gittigi iste ise self kabul etmediklerini soyleyip is sozlesmesi vermemislerdi.
    Amerikada sponsorun size yardimci olacagi hususlardan biri, herhangi bi sebepten dolayi isten atilirsaniz ve ellerinde bulunan islerden isterseniz mecburen olan ise gidiyorsunuz.Turkiyede guzel isler nisanda biterken temmuzun ortasinda iyi bir is beklemek yanlis olur.
    bende sana katıLıyorum.. KaLdıki bu 4 harfLi sponsorLa caLısmayan birçok şirket self paketi sorunca ağzını 1000dolara yakın ücretLerLe acıyor.. su kara listedeki bi sirketin self fiyatı 1550 tL idi.. Miktara bak.. Makro seninde dediğin gibi aslında 500 dolar falan olması lazım self paketin.. Ancak ben bu ocak ayında Ankara hemen hemen gitmedik şirket bırakmadım.. Self program ücretini sorduğumda bi şirket 395 dedi, Bitane 459 dolar olan bi şirket duymustum su an o şirkete kayırLıyım.. Bunun dısında duyduğum en düşük miktar 650 dolardı, bunu 700ler 800ler izledi.. Ve en fahiş fiyatsa 1200 dolardı ÜsteLik bu şirketin adını adım kadar eminim forumdaki insanların %95i duymamıstır. Yani diyeceğim sudurki bu self fiyatların ucmasında sponsordan ziyade şirketLerin roLü cok büyüktür.. Herkes kafasına göre fiyat biçiyor..

BannedUser
    Guest

Thunder istisna bir durum senin xanterra. Sana demek istediğim adı gecen sponsorun çalıştıgı kaç firma dışardan self alıyor. mesela bu sene gideceğin fabrikaya gecen sene gidecek arkadasım gidemedi. cunku self için adı gecen sponsora yonlendirildi.

Birde gelelim mevsime göre iş meselesine. Thunder eğer benden biz iyiyiz deyip 1700-1800 dolara kayıt alıyorlarsa bende ona göre istegimi söylerim haksızmıyım sence. Benim demek istediğim o. O zaman diğer firmalardan farkı ne ki onu anlamadım bu sponsorun.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)