Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'den debit card almak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Türkiye'den debit card almak

Merhaba, ben uluslarası geçerliliği olan ve özellikle internet üzerinden ticari işlemlerde bulunmama olanak sağlayacak bi banka kartı sahibi olmak istiyorum. Düzenli gelir sağlayan bir işim olmadığı için de kredi kartı başvurusunda bulunamıyorum. İnternette önce eBay sonra PayPal sonra da 'debit card' terimleri ile tanıştım. Forumdaki önceki mesajlara baktım ama anladığım kadarıyla hesaplar genellikle Amerika'dan açılmış. Kimse Türkiye'deki bir bankadan 'debit card' aldığını ya da alınabileceğini belirtmemiş. Zaten bildiğim kadarıyla Türkiye'deki bankalar banka kartı için böyle bir ifade kullanmıyor. Bu ifadeyi HSBC, Bank Asya gibi bankalarda gördüm ama onlardaki debit ile asıl debit biraz farklı sanırım. Yapı Kredi Bankası ile görüştüm ama onlar da bu konuda pek bişey bilmiyorlar. Türkiye'den gerçek anlamda debit card çıkarttırabileceğim bir banka bilen var mı? Türkiye olmazsa Amerika'dan da olabilir, tabi Türkiye'de ikamet eden birine hesap açarlar mı bilmiyorum.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Debit card dediğimiz kart amerikada bankada hesap açtırarak aldığımız karttır.Bu kartı alırken bankaya gidip hesap açtırmak istediğimizi söylüyoruz ve hesabı açtıklarında kartı bize veriyorlar.Bu kart bizim banka hesap kartımız oluyor ve paramızı ATM'den bu kart ile çekiyoruz ayrıca amerika içindeyken internet üzerinden alışveriş yapabiliyoruz.Bildiğim kadarıyla türkiyede böyle bir kart almak mümkün değil ancak hesabı amerikada açıtırıp kartı aldıktan sonra bu kart ile türkiyede de alışveriş yapabiliyoruz ancak amerikadan dönerken banka hesabını kapatmamış olmak ve hesapta para bırakılmış olması gerekiyor.Ama ben hesabı kapatmam burdan o hesaba para havale ettiririm alışverişimi yaparım derseniz ödenecek bayaaa bi yüksek miktardaki parayı göze almak gerekir.Ayrıca türkiyeden örneğin bank of america hesabı aççtırmak mümkün değil.
    ""Let the game begin""

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla türkiyede böyle bir kart almak mümkün değil
    Öyleymiş Teşekkür ederim

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Para transferi zor olur ABD-TR arası. Amerika 'dan hesap açtır bence. Bank of America, Wells Fargo olabilir. Bank of America daha iyi bana göre. Eğer araba kiralamak istiyorsan kredi kartı götür derim TR 'den. Birçok banka öğrenci hesabı açıyor. Kartın adı illaki debit kart olmak zorunda değil. Türkiye 'de bankamatik kartı olarak VISA ya da MASTER olarak vermiyorlar, veriyorlarsa da ben bilmiyorum. Birde sanal kart olayına bak hocam.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı optimiseric Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben uluslarası geçerliliği olan ve özellikle internet üzerinden ticari işlemlerde bulunmama olanak sağlayacak bi banka kartı sahibi olmak istiyorum. Düzenli gelir sağlayan bir işim olmadığı için de kredi kartı başvurusunda bulunamıyorum. İnternette önce eBay sonra PayPal sonra da 'debit card' terimleri ile tanıştım. Forumdaki önceki mesajlara baktım ama anladığım kadarıyla hesaplar genellikle Amerika'dan açılmış. Kimse Türkiye'deki bir bankadan 'debit card' aldığını ya da alınabileceğini belirtmemiş. Zaten bildiğim kadarıyla Türkiye'deki bankalar banka kartı için böyle bir ifade kullanmıyor. Bu ifadeyi HSBC, Bank Asya gibi bankalarda gördüm ama onlardaki debit ile asıl debit biraz farklı sanırım. Yapı Kredi Bankası ile görüştüm ama onlar da bu konuda pek bişey bilmiyorlar. Türkiye'den gerçek anlamda debit card çıkarttırabileceğim bir banka bilen var mı? Türkiye olmazsa Amerika'dan da olabilir, tabi Türkiye'de ikamet eden birine hesap açarlar mı bilmiyorum.
    bana sorarsan USA ye vardığın zaman iLk fırsatta bir Bank of America subesine gidip bir debit card cıkar.. internetten ve post makinesi oLan heryerden aLış veriş yapabiLirsin.. türkiyedeki kartlarla alısveris yapmanı önermem cunku bankalar dolar kurunu kafaLarına göre aLıyorLar.. özeLLikLe saat farkı oLduğu için snn alısveris yaptığın saatLerde bankalar tr de kapaLı oLuyor ve bu sebepLe kur dahada yuksek oLuyor.. fakat arkadasında söylediği gibi araba kiralayacaksan burdan bir KREDİ KARTI götürmen şart, yapcak bişey yok.. bnmki sadece bir tavsiye sen biLirsin yinede

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşım sana çok basit bir yöntem, Professional Translation Services - One Hour Translation - Translation Agency a üye ol, hesap doğrulaması kısmında Debid card ile doğrula tarzında birşey var, oraya gir payoneer debit card başvurusu yap. 9$ bir ücreti var o da ilk para yatırdığında hesaptan kesilir. 15-20 gün içinde kartın eline gelir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)