Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pensilvania (Philadelphia)

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Pensilvania (Philadelphia)

Eğer illegal değilse cümleye FUCKED UP diye başalamak istiyorum. Diyeceksiniz ki neden, ilk bakışta hardcore gibi gözüken kelime aslında çok derin manalar içeriyor. Bir kere eğer Pensilvani eyaletine gitmişseniz, yani Philadelphia'ya - Philadelphia diyorum çünkü Pensilvanayada yaşayan kime sorarsanız Philadelphialıdır, yani Pensilvania Philadelphia'dır- bu tarz içinde fuck ve türevleri gecen kelimeleri duymaya alışmalısınız. Ben şehre ilk girdiğimde gördüğüm ilk 25 insanın hepsi siyahtı, 26.sı asyalı ve yine siyah devam etti epeyce. Yani şehir nufusunu tamamına yakını siyah. Otobüslerde, metroda, parklarda, sokakta bağıra çağıra konuşan, çok fazla küfreden, yasak olan herseyi yapan, biraz daha kirli ve namı deger NIGGA'ların şehri Philly. Bakmayın o kadar kötülediğime, aslında tüm bu saydıklarımın yanında Philly Amerianın 5. en büyük şehri. İstanbulu andıran birde boğazı var, boğaz dediğime bakmayın aslında nehir, dalaware nehri, ama aynı bizim istanbul boğazı, aynısından birde köprüsü var NJ ye bağlanan. Gemiler falan, güzel bir şehirdir Philly. Sokaklarda şu senci filmlerinde, (for ex: How High - Süper Ot) gördüğünüz elemanlardan sempatik, komik tiplerle çok karşılaşırsınız. Gerçek amerikayı görmek için Philly e gitmek şart, ben dolu dolu 1,5 ay geçirdim ve doyamadım. Eğer tekrar Amerikaya gidersem ilk gideceğim hatta okul falan da okursam okuyacağım şehir olacak PHILLY.
    I'm just playin PHILLY, you know I love you... hehehe
    ha bu arada 76ers i unutmuşum, burdan forumumuz aracılığıyla da Allen Iverson ve Chris Webber' e de selam söylüyorum....

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

evet hati haklısın ben de bir ara neredeyse hergün new jersey'den pennsylvania'ya gidip geliyordum ve gene bazen yanlışlıkla philadelphia'ya yolumuz kayıyordu hehehe. dikkatimi çevremde çoğunlukta olan siyahlar çekmişti. benzin ucuz ne de olsa bol bol gez

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mrb hati...bu sene kısmetse 2.defa wat a katılıcaz bklm..aynı yere gitmek istemiyorm şimdilik aklımdaki yerlerden birisi philedelphia.şehiri baya sevmişin çalışma şartları nsldı,konaklama filan o yönden nsll geçti hayat orada

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de arkadaşla gitmeyi düşünüyorum philadelphia'ya. aklıma takılan bi kaç şey var.

-konaklama için ne kadar öderiz
    -ikinci iş olanakları nasıl

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardeş oranın sosyal hayatı ve şu konaklama ikinci
    iş konularında bilgi verirssen çok sevinirim....çok türk varmıydı??? genelde nerelerden gelmiilerdi ....yardımın çok ii olur

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu sene philedelphia ya gidecekler görüşelim ben oraya gidiyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende philephiya bölgesine gidiyorum....iletişime geçelim arkadaşım...facebookta war mısın ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

varım burak kaan senin ki??

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben seni bulamadım abi .....nasıl bulcam ..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bende philedelphiaya gidiyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kesinlikle bu şehire gidicem arkadaş aranızda philedelphia filmini izleyeniniz vardır çok güzel bi film ve şehrin ortasındaki o kuleler mükemmel inşallah vizede bi problem çıkmaz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

pittsburgh nasıldır acaba

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Red face

Alıntı hati Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer illegal değilse cümleye FUCKED UP diye başalamak istiyorum. Diyeceksiniz ki neden, ilk bakışta hardcore gibi gözüken kelime aslında çok derin manalar içeriyor. Bir kere eğer Pensilvani eyaletine gitmişseniz, yani Philadelphia'ya - Philadelphia diyorum çünkü Pensilvanayada yaşayan kime sorarsanız Philadelphialıdır, yani Pensilvania Philadelphia'dır- bu tarz içinde fuck ve türevleri gecen kelimeleri duymaya alışmalısınız. Ben şehre ilk girdiğimde gördüğüm ilk 25 insanın hepsi siyahtı, 26.sı asyalı ve yine siyah devam etti epeyce. Yani şehir nufusunu tamamına yakını siyah. Otobüslerde, metroda, parklarda, sokakta bağıra çağıra konuşan, çok fazla küfreden, yasak olan herseyi yapan, biraz daha kirli ve namı deger NIGGA'ların şehri Philly. Bakmayın o kadar kötülediğime, aslında tüm bu saydıklarımın yanında Philly Amerianın 5. en büyük şehri. İstanbulu andıran birde boğazı var, boğaz dediğime bakmayın aslında nehir, dalaware nehri, ama aynı bizim istanbul boğazı, aynısından birde köprüsü var NJ ye bağlanan. Gemiler falan, güzel bir şehirdir Philly. Sokaklarda şu senci filmlerinde, (for ex: How High - Süper Ot) gördüğünüz elemanlardan sempatik, komik tiplerle çok karşılaşırsınız. Gerçek amerikayı görmek için Philly e gitmek şart, ben dolu dolu 1,5 ay geçirdim ve doyamadım. Eğer tekrar Amerikaya gidersem ilk gideceğim hatta okul falan da okursam okuyacağım şehir olacak PHILLY.
    I'm just playin PHILLY, you know I love you... hehehe
    ha bu arada 76ers i unutmuşum, burdan forumumuz aracılığıyla da Allen Iverson ve Chris Webber' e de selam söylüyorum....
    Bütün bunların yanında Philedelphia nın ABD'nin eski başkenti olduğunu da vurgulamak gerekir. Burası eski bir yer olduğundan merkezdeki yapılar hep Victorian tarzdadır. Aslında arkadaş çok nigger var demiş tamam kabul (usa'de nigger nüfusu aslında WASP denilen ve norm olarak kabul edilmiş beyaz adam nüfusundan daha fazladır) ancak merkezde her renkten insanı görmek mümkün. Şahsi görüşüm burasının güzel bir yer olduğu yönünde

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Wink

Alıntı 2430 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pittsburgh nasıldır acaba
    gidip de görmedim ancak pittsburgh bizim Bursa gibi bir sanayi merkezidir. Yine bu bölgede de Amish ve dolayısıyla German-rooted nüfus bulunmaktadır.
    Biraz araştırmak lazım yine de...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende pennsylvaniaya gıdıyorum Allentown gıdenlerle tanısalım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabalar,ben 2007 yazında Drexell hill'deydim,philly de yani.konuyu açan arkadaşın dediği gibi işyerime gidene kadar beyaz görmedim
    Flynn O'hara School Uniforms mağazasında çalıştım.İşverenler çok yardımseverdir.Andrea,mağaza müdürü ve o zamanlar Denise-müdür yardımcısı ki duydumki ayrılmış şimdi- çok yardımlar oldu.İlk zamanlardaki konaklama sorunlarımı onlarsız daha zor çözerdim.
    Drexell Hill bir kasabası,gündüzleri epey sakin.Toplu taşıma çok az diyebilirim.Phillly merkeze 1 saatte ulaşıyorduk hatırladığım kadarıyla.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkdaslar camp wayne hakkında bılgısı olan varmı yardımcı olursanız cok sevınırım bende pensılvanya ya gıdıcem camp wayne for boys adında bir kampta calışıcakmışız bilgisi olanlar lütfen yardımcı olsun

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Nyc ile arası aklaşık 2 saatmiş Philadelphia nın Rocky nin koştugu merdivenlerde koşmaya gidecegim oraya ölüyorum lan heyecandan, çok şey var yapacak, varmı hiç rocky pozu verip resim cektiren koyuversin buraya çok makbule gecer,

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart philadelphia da yardimci olunur

arkadaslar iki senedir yazlari philly deyim bu sene 3. olacak
    herkonuda yardimci olabilrim

MSN paylaşımı yasak
    Konu Ugur tarafından (17-05-2012 Saat 02:01 AM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks