Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mağdur Eden Şirketler

BannedUser
    Guest

Standart Mağdur Eden Şirketler

Şirket seçiminde google'de arama yaparken xxx mağdur yazınca şirketinizle daha önce giden ve mağdur olan kişileri görebilirsiniz. Tabii burada kasten bu şirketleri karalamak amacı güdenlerde olabilir bu yüzden bu mesajlardaki inandırıcılık önemli yani yazan kişinin adı soyadı belli mi ?

Türkiye 100 lerce wat şirketi var. Bunlar her sene ABD ye yaklaşık 7000*8000 ögrenci gönderiyor. Bu öğrencilerin içinde de yüzlerce mağdur var. Bu mağdurların inanıyorum ki sadece %30 u öğrenci menşeili mağduriyet. Şirketlerin yalanları dolandırıcıkları (sponsor sorunlarıda şirkete aittir çünkü anlasan onlar) ise artık bu programın cılkını çıkarmıştır.

Tamam 500 öğrenci gönderirsin 4*5 sorun olur anlarız ama sen hersene gönderdiğin ögrencilerden 10*20 hatta 50 kişide sorun yaşıyorsan senin kazandığın para haramdır. Öğrenciden ön kayıt ücreti adı altında 600*700 tl kesiyorsan, öğrencinin işini erkenden ayarlamıyorsan, erken kayıt adı altında öğrenciyi kaydedip sonra da fuara kadar bekletiyorsan, fuara gelecek işleri gösteremeyiz diyorsan, öğrenciyi işe yerlestirip sonra kusura bakma burası dolmus diyosan, alaska işlerine kaydedip ''ya sezon kötü olacak başka yere gönderelim'' diyorsan, ds formunu getiremeyip öğrencinin abd gitmesini engelliyorsan, fahiş fiyatlara öğrenciye bilet kakalıyorsan, sahte kredi kartı ile öğrenciye bilet alıyorsan, tamam işiniz hazır deyipte ABD de öğrenciyi işsiz bırakıyorsan, şirkete geldiğinde hoş beş yapıp oraya gittiğinde öğrenci aradıgında telefona bakmıyorsan SEN ŞİRKET DEĞİL DOLANDIRICISIN bence.

Bunu neden yazdım biliyor musunuz su an benim bu konumda olan ve bana danısan cok arkadas var.

BannedUser
    Guest

Pamukkale Üniversitesi -

Dış İşleri Bakanlığının yazısı.

BannedUser
    Guest

Adı listede olmayıp da öğrencinin kara listesinde olan şirketlerde var aslında

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Tam da tahmin ettiğim şirket birinci sırada görünüyor. Ofislerine çokça kez gittim üniversitemizde 2007 yılında verdikleri konferanstan sebep. Hep yağlıyorlar, ballıyorlar öyle aktarıyorlar work and travel sürecini. Zorluklardan bahseden yok. Pembe bir düş olarak sunuyorlar Amerika macerasını.

Benim 4 yıldır yaptığım araştırmalara göre; paso her yere reklam veren, sürekli üniversitelerde tanıtım düzenleyen, üniversitelerin hepsinde temsilci bulundurmaya çalışan, eposta kutularınızı spam maillerle doldurup taşıran şirketlerden uzak durmalısınız.

İyi ve güvenilir olanın bu camiada reklam vermeye ihtiyacı yoktur. Tabi bu benim düşüncem.
    Arada bu belirttiğim kıstaslara istisna şirketler de olabilir haliyle.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

liste gözükmüyor...

BannedUser
    Guest

vay be pamukkale unı bıle belgeyı kaldırmıs neyse bende hala mevcut o 9 şirketin ismi bu şirketler ne dyormus birde biliyor musunuz

Biz o işi hallettik. Halletmeyen yok yani ayrıca bu 9 firmanın yarıı wat a öğrenci gönderen en büyük şirketler.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

özgür rica etsem rapide veya hotfile a listeyi yüklermisin ulasılmıyor listeye ..
    FORZA ES-ES

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

makroklima listeyi tekrar yayınlayabilir misin?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

beyler listeyi bilmiyorum ama elimde şöyle bişey var

http://www.uli.sakarya.edu.tr/ilan/2...and.travel.pdf

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

haziranın 13ü hala işim yok başvurduğum firmayı 2. sırada görünce daha da karamsarlaştım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Ben biraz daha şanslı sayılanım muhtemelen. Listedeki firmalardan biriyle geldim. Bizi New York'ta karşılayacaklarını ve New York gezisi yaptıktan sonra uygun bir hostele yerleştirip ücretsiz olarak 1 gün konaklatıp sonra herkesi otobüslere bindirerek çalışma yerlerine göndereceklerini söylemişlerdi.Dün itibariyle New York'a geldim ve tahmin edebileceğiniz gibi bunların hiçbiri gerçekleşmedi. Eğer uçakta bizimle aynı firmayla gelen bir arkadaşla tanışmasaydık New York'ta ilgili firmadan kimseyle görüşemeyecektik. Neyse bugün anlıyorum ki beni bu şirketle gönderen arkadaşımın bir arkadaşı gelip bsizi hava alanından almasaydı yogun yagmurda napıyor olurduk düşünmek istemiyorum. Şansıma ki sponsor şirketin menajeriyle bizi almaya gelen arkadaş samimi dost çıkıyorlar ve bizi bir şekilde başka bir öğrenci evinde bir gece konaklatıyorlar. Biz rahatsız bizi agırlamak zorunda kalanlar rahatsız...Sporsorla gece 3-5 dk muhabbet etme şansımız oluyor.Bugun oryantasyon ve yarın da işe başlayacakmışım. Sanırım ben sorunsuz WAT macerası yaşayanlardan oluyorum. Yoksa sadece aşırı şanslı mıyım?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

**RO adlı şirketle gördüğüm mağdur sayısını anlatamam son 2 yılda, UKLA ile ilk yıl gittim ufak tefek sorunlarım oldu ama mecburen idare etmiştim kız arkadaşım vardı... (Gende de güvenilmez pek), ICEP le çalışıyorum 2 yıldır bence bu işi en ciddi yapanlardan... Gidecek arkadaşlara belki fikir olur

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı IYI_Osmancik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Ben biraz daha şanslı sayılanım muhtemelen. Listedeki firmalardan biriyle geldim. Bizi New York'ta karşılayacaklarını ve New York gezisi yaptıktan sonra uygun bir hostele yerleştirip ücretsiz olarak 1 gün konaklatıp sonra herkesi otobüslere bindirerek çalışma yerlerine göndereceklerini söylemişlerdi.Dün itibariyle New York'a geldim ve tahmin edebileceğiniz gibi bunların hiçbiri gerçekleşmedi. Eğer uçakta bizimle aynı firmayla gelen bir arkadaşla tanışmasaydık New York'ta ilgili firmadan kimseyle görüşemeyecektik. Neyse bugün anlıyorum ki beni bu şirketle gönderen arkadaşımın bir arkadaşı gelip bsizi hava alanından almasaydı yogun yagmurda napıyor olurduk düşünmek istemiyorum. Şansıma ki sponsor şirketin menajeriyle bizi almaya gelen arkadaş samimi dost çıkıyorlar ve bizi bir şekilde başka bir öğrenci evinde bir gece konaklatıyorlar. Biz rahatsız bizi agırlamak zorunda kalanlar rahatsız...Sporsorla gece 3-5 dk muhabbet etme şansımız oluyor.Bugun oryantasyon ve yarın da işe başlayacakmışım. Sanırım ben sorunsuz WAT macerası yaşayanlardan oluyorum. Yoksa sadece aşırı şanslı mıyım?
    new york'ta boyle bir şekilde karşıulanıp bugün oryantasyon yarın iş olayıyla karşılaştıysan bence inanılmaz şanslısın ben geldim , yurtta kalıorum, hala daha işin i siyle karşılaşmadım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kesinlikle ama kesinlikle ozman diyorum, böyle lanet bir şirket bilmiyorum. adana'daki ofislerinde konuştuğumuz şahsiyet bana los angeles'ı, buradaki çalışma şartlarını öyle güzel anlattı ki buraya ceo olarak gelicem msandım. ama kazın ayağı öyle değil california'nın en düşük ücretini veriyorlar, zaten daha düşüğünü vermeleri kanunen mümkün değil. Ozman'ın bulduğu otel 5'inci gün kapandı ve sokakta yattım, halbuki mağduriyetimi karşılamalar lazımdı. bana 500 ya da 750 dolarla gelmemi söylediler, ben 1300 dolarla geldim ve otelde kalıp hiçbir masraf yapmama rağmen bu para yetmedi. eğer kredi kartlarım olmasaydı hapı yutardım. Work and travel bildiğiniz köle düzeni, her yer eyalet sınırları içindeki yasal en düşük ücreti veriyorlar.ben los angeles santa monica'da eğlence parkında çalışyıorum. çalıştığım yerde hiçbir hakkınız yok, insan muamelesi görmüyorsunuz. yaz işi falan değil, bildiğin sefillik ve yaralanma riskiniz var. ben mesela kızgın yağ başında yemek yapıyorum, dalgınlıkla üzerime dökülse o yağ, ağır yaralanmsam bile hiçbir şekilde dava açamıyorum imzalatııkları evraklar yüzünden. los angeles'ta kiralar acayip pahalı, 1500 dolara 1 oda yer bulamıyorsunuz, bulduklarınızda minimum 1 yıllık kiralıyor ya da 2-3 aylık kirayı depozit istiyorlar. he ben tüm sefillikleri çekmeye razıyım, hayat tecrübesi, iş disiplini öğrenmek istiyorum diyorsanız gelin. ama en ucuz şirketle gelin çünkü şirketler sizi bağlamak için bir sürü saçma şey söyleyecektir "biz daha iyi hizmet sunuyoruz, konaklama garanti vs" diye ama şirketlerin sözlerine itibar etmeyin, hepsi palavra. Amerika'da anlaşmalı oldukları şirketler karşısında elleri kolları bağlı, yaptırım güçleri falan yok. Ben en ucuzu hangisiyse onunla gelmenizi tavsiye ediyorum wat mağduru olarak.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya arkadasım öle bi anlatmıssınki seni görende köle bu diycek sanki tmm eglence parkında calısıyosun seni pisirme bölümüne vermisler öle bi kızgın yagda yemek pisiriyorumki demisin e arkadasım yemek pisirmek icin o yagın öle olması lazım e mc donalds islerine giden bütün arkadaslarda aynı düzenden gecmislerdir umarım sen oraya gittiginde ohh bi ise gircem zorlanmıycam hemde ii bi ucret alıcam diye dusunuyosan kusura bakma sen amerikaya gitmeden önce hic bisi arastırmamıısn demkki bence herseyi sirketlere yuklemeyin bazı arkadaslar diyo isim vardı bi gittim is patladı job offer sahte cıktı burda sirketler sorumlu yalnız sen kızgın yagın basında calısıyosun az ücret alıyosun sirketle fazla bi alakası yok bence... yanlıısm varsa yanlısın desin tw ailesi...
    FORZA ES-ES

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı skyline26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadasım öle bi anlatmıssınki seni görende köle bu diycek sanki tmm eglence parkında calısıyosun seni pisirme bölümüne vermisler öle bi kızgın yagda yemek pisiriyorumki demisin e arkadasım yemek pisirmek icin o yagın öle olması lazım e mc donalds islerine giden bütün arkadaslarda aynı düzenden gecmislerdir umarım sen oraya gittiginde ohh bi ise gircem zorlanmıycam hemde ii bi ucret alıcam diye dusunuyosan kusura bakma sen amerikaya gitmeden önce hic bisi arastırmamıısn demkki bence herseyi sirketlere yuklemeyin bazı arkadaslar diyo isim vardı bi gittim is patladı job offer sahte cıktı burda sirketler sorumlu yalnız sen kızgın yagın basında calısıyosun az ücret alıyosun sirketle fazla bi alakası yok bence... yanlıısm varsa yanlısın desin tw ailesi...

tamamıyla haklısın. o zaman housekeepingde çalışanlar yatak yaparken belim çıkacak, kasiyerler konuşmaktan çenemin kasları eridi, garsonlar da masalara çarpa çarpa ayaklarım ağrıdı filan derse nerden anladık çalışmanın ana fikrini? Çalışıyorsunuz arkadaşlar. Hiçkimseyi de workandtravelda yönetici koltuğuna oturtmazlar. Mutlaka ağır iş yapılacak tabi. Bu mağduriyet değildir. Mağduriyet olan tarafı amerikaya gidince işinizin olmadığını öğrenmeniz, ortada sebep yokken 10 gün sonra işten çıkartılmanızdır.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ufukgul88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamamıyla haklısın. o zaman housekeepingde çalışanlar yatak yaparken belim çıkacak, kasiyerler konuşmaktan çenemin kasları eridi, garsonlar da masalara çarpa çarpa ayaklarım ağrıdı filan derse nerden anladık çalışmanın ana fikrini? Çalışıyorsunuz arkadaşlar. Hiçkimseyi de workandtravelda yönetici koltuğuna oturtmazlar. Mutlaka ağır iş yapılacak tabi. Bu mağduriyet değildir. Mağduriyet olan tarafı amerikaya gidince işinizin olmadığını öğrenmeniz, ortada sebep yokken 10 gün sonra işten çıkartılmanızdır.
    +1 rep arkadasa katılıyorum
    FORZA ES-ES

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)