Sayfa 2 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 298 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Housekeeping

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende housekeeping işini alanlardanım ama bu iş hakkında söylenen birşey beni korkutoyor oda bu işin ingilizce mğrenmek için uygun bir meslek olmadığı benim tek amacımda dil geliştirmek para çok ama çok gerilerde kalıyor. Acaba bu konuda ne düşünüyorsunuz ihtiyacım olan tamda sizin gibi bu konuda deneyimi olan biriydi(WAT ve H.K.) aksi tatktirde başka bir yere yazsam bilen bilmeyen yazıyor benim kafam daha da fazla karışıyor şimdiden teşekkür ederim ve biraz ayrıntılı verirseniz çok sevenirim hayırlı çalışmalar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı gates Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende housekeeping işini alanlardanım ama bu iş hakkında söylenen birşey beni korkutoyor oda bu işin ingilizce mğrenmek için uygun bir meslek olmadığı benim tek amacımda dil geliştirmek para çok ama çok gerilerde kalıyor. Acaba bu konuda ne düşünüyorsunuz ihtiyacım olan tamda sizin gibi bu konuda deneyimi olan biriydi(WAT ve H.K.) aksi tatktirde başka bir yere yazsam bilen bilmeyen yazıyor benim kafam daha da fazla karışıyor şimdiden teşekkür ederim ve biraz ayrıntılı verirseniz çok sevenirim hayırlı çalışmalar.
    eyvallah sagolasin.oncelikle ing ogrenmeye cok elverisli bi is degil.odada tek basina yada 2 kisi calisirsin,is yogunlugundan konusmaya firsat kalmaz buda senin beklentinin disinda bi ing gelistirme seviyesi olur.ancak etrafta birsuru wat ogrencisi var.onlarla arkadas olur ve zamanini Turklerle degilde onlarla gecirirsen daha cok gelistirirsin.2 turk biraraya gelince ing konusmuyor orda.yani bu meslekte ing zor gelisir ama cevre edinirsen gelistirebilirsin.ama birebir musteriyle iletisimde olan bi is ile cok daha hizli gelisir.bu cok acik ve net.ama bu islerde ilk basta mulakat gerektirr.boyle isler bulursan senin icin kacirmamanda fayda var.ama housekeeper olursanda gelismicek diye bisey yok.cevre edinir yine gelistirirsin.biraz uzun oldu ama sorularini yanitladigimi dusunuyorum..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Otelin uygulaması o kimi otelde 3 housekeeper birden çalışır toplamda bunlara 60 oda verirler kimi otelde 1 housekeeper çalışır 20 oda verirler.yani o biraz otelle alakalı ama yapılan iş aynı housekeeper olarak.

Şimdi vardiya çalışacağın işe göre değişir.Housekeepr olarak ta Turndown servisler yapılır akşam vardiyasında.Yada laundry attendent olarak bi sonraki güne hazırlık amaçlı akşam vardiyasında çalışabilirsin housekeeping departmanında.senin ve müdürün arasındaki anlaşmaya bağlı.Tuvalet temizleme ise bütünün yanında ufak bi parça.Ama kirli kısmı tabi.Elinde eldiven olduktan sonra zarar göreceğin bişey yok.Miden kaldırmaz o ayrı bişey.Ama bi süre sonra alışırsın o duruma ve sadece iş olarak görürsün.
    teşekkür ederim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

nerede hangi bolgelerde calısacaksınız arkadaslar belkı aynı yerdeyızdr

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı istkesik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nerede hangi bolgelerde calısacaksınız arkadaslar belkı aynı yerdeyızdr

CO vail.Siz?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz, çok güzel bir başlık olmuş.
    Bizde 3 arkadaş Williamsburg 'de bir otelde çalışacağız tabi vize alabilirsek..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Biray09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Rica ederim.umarim alirsiniz vizenizi ve hayatiniz degisir

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Rica ederim.umarim alirsiniz vizenizi ve hayatiniz degisir
    İnşallah hepimiz alırız.. Gideceğim arkadaşlardan biriside Çukurova Üni.'den... Küçük bir otel bizim çalışacağımız, ama zincir otelller güçlü bir firma. Min 40 saat diyorlar, firmadan. Masraflarımızı çıkarırız umarım Overtime diye hergün dua edicez artık

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

İnşallah hepimiz alırız.. Gideceğim arkadaşlardan biriside Çukurova Üni.'den... Küçük bir otel bizim çalışacağımız, ama zincir otelller güçlü bir firma. Min 40 saat diyorlar, firmadan. Masraflarımızı çıkarırız umarım Overtime diye hergün dua edicez artık
    Saat ucretiniz iyi ise overtime diye ksamayin sonra keske biraz gezseydik diye pisman olursunuzgerci siz daha iyi ayarlarsiniz o kismini calisirkende ben yinede soyleyim dedim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben de vize alabılırsem sandusky

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben housekeeping işini yapmak istiyorum - konaklama ücreti ,yiyecek içecek, alışveriz merkezi ,gezilecek yer gibi birçok durumun uygun olduğu hangi eyaletleri önerirsiniz . Bana virgina yı öneriyorlar ama çok Türk varmış ve konaklama pahalıymış. önerileriniz bekliyorum .

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı earthborn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben housekeeping işini yapmak istiyorum - konaklama ücreti ,yiyecek içecek, alışveriz merkezi ,gezilecek yer gibi birçok durumun uygun olduğu hangi eyaletleri önerirsiniz . Bana virgina yı öneriyorlar ama çok Türk varmış ve konaklama pahalıymış. önerileriniz bekliyorum .
    ewt cok türk var doğru.. konaklama 75-100 arası değişiyor haftalık.. bence normal.. asırı bi pahalılığı yok.. ama housekeeper olcaksan virginia beachte yapılmaz o iş.. cok saat alamazsan 1-2 otel hariç.. onlarında managerları turk die ii saat alıyorlar.. bnm arkadaslarım 25-38 aralığında saat alıodu vb de.. dediğim gibi housekeeper olcaksan vb yi tercih etme.. cok ii olmaz senin acından.. cunku hertaraf iş arıyan eleman dolu adam sana over neden versnki.. dediğim gbi manageri turk olan otelde alabilrsn over.. virginia beach te yapılcak iş deil housekeeping.. bu bnm şahsi görüsüm yinede sen bilirsin.. BoL şans..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ewt cok türk var doğru.. konaklama 75-100 arası değişiyor haftalık.. bence normal.. asırı bi pahalılığı yok.. ama housekeeper olcaksan virginia beachte yapılmaz o iş.. cok saat alamazsan 1-2 otel hariç.. onlarında managerları turk die ii saat alıyorlar.. bnm arkadaslarım 25-38 aralığında saat alıodu vb de.. dediğim gibi housekeeper olcaksan vb yi tercih etme.. cok ii olmaz senin acından.. cunku hertaraf iş arıyan eleman dolu adam sana over neden versnki.. dediğim gbi manageri turk olan otelde alabilrsn over.. virginia beach te yapılcak iş deil housekeeping.. bu bnm şahsi görüsüm yinede sen bilirsin.. BoL şans..
    teşekkürler

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

rica ederim..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

saatlık 8,5 dolar housekeeping için guzel bır ucret mı yoksa ortalamamı daha once gıdenler bı kıyaslama yaparsa mennun olurum iş seattle da

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı gokhantas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saatlık 8,5 dolar housekeeping için guzel bır ucret mı yoksa ortalamamı daha once gıdenler bı kıyaslama yaparsa mennun olurum iş seattle da
    gideceğin yere bağlı.. ama bildiğim gecen sene 7.50 ile 8.25 arasındaydı virginia da.. 8.25ten fazla alan görmedm.. ama baska yerlerde saatlik 10 dolardan calısan bile var housekeeeper olarak.. dedim ya gideceğin yere göre değişir..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yaa bnde housekepper olarak gıdıcem bu sene florıda keyweste haytt hotel ama nasıl olcak ne yapıcam bılmıyorum ...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı realistyazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaa bnde housekepper olarak gıdıcem bu sene florıda keyweste haytt hotel ama nasıl olcak ne yapıcam bılmıyorum ...
    neden biLmiyosun.. kesin değiLmi henüz.. işin beLLi değiLse hemen beLirLemeye bak.. ama tamamen kesin ve dediğin yere gideceksen neden endişeleniyorsun onu anLamadım dediğin gibi housekeeping yapacaksın.. saatlik ücreti, çalısma saatleri, over varmı vs vs.. bunları dikkate al bide gideceğin yerin ekonomik durumu.. konaklama yiycek vs vs ne durumda.. forumda daha önce giden arkadasLar yardımcı oLurLar boL şans..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

paylaşım değişik geldi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Smile

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden biLmiyosun.. kesin değiLmi henüz.. işin beLLi değiLse hemen beLirLemeye bak.. ama tamamen kesin ve dediğin yere gideceksen neden endişeleniyorsun onu anLamadım dediğin gibi housekeeping yapacaksın.. saatlik ücreti, çalısma saatleri, over varmı vs vs.. bunları dikkate al bide gideceğin yerin ekonomik durumu.. konaklama yiycek vs vs ne durumda.. forumda daha önce giden arkadasLar yardımcı oLurLar boL şans..
    acıkcası gıdıcegım arkadsımn ıng ılgılı problem oldu ıs olarak house kepde kararlıyız ama sanırım yer degısıklıgı olucak LA boton rouge a gıdıcez 2 otel secenegımız var karar veremedık holıday Inn yada Crown plaza hotel olcak bılemedık ya ne yapsak bılgı de yok pek ...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

williamsburg da hangi otelde calıscaksınz? ben de ordaym da

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı realistyazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acıkcası gıdıcegım arkadsımn ıng ılgılı problem oldu ıs olarak house kepde kararlıyız ama sanırım yer degısıklıgı olucak LA boton rouge a gıdıcez 2 otel secenegımız var karar veremedık holıday Inn yada Crown plaza hotel olcak bılemedık ya ne yapsak bılgı de yok pek ...
    virginia beach te birsürü otel var, hatta aynı isimden bile bicok otel var.. bnm bi arkadasım holiday inn de calısıyordu cok iyi saat alıyordu.. hafta da 10 saat falan da over yapıyodu.. baska bi arkadasımda baska bi holiday inn de calısıodu o daha az saat alıyodu 35 falan.. 2side farklı otel aynı yerde (VA Beach te ) bu yüzden arastırma yaparken cok dikkat etmek gerekiyor.. daha önce oraya giden birisini bulmalısın bence ne kdadar kolay olur, o biraz tartısılır.. ama nereye gidersen git umarım keyifLi geçirirsin usa macerasını..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bende bu yaz ohio courtyard by marriott columbus downtown da housekeeper olarak çalışacam bu iş hakkında ya da ohio hakkında bana tavsiyeniz ne olur?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı mbk3149 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende bu yaz ohio courtyard by marriott columbus downtown da housekeeper olarak çalışacam bu iş hakkında ya da ohio hakkında bana tavsiyeniz ne olur?
    İlk mesajlarda işle ilgili neler öğrenilmesi gerektiğini yazmıştım,okursanız faydası olacaktır size.Gideceğiniz yer hakkında ise bu konudan oraya giden kişileri bulamayabilrsiniz,forumu araştırın oraya gidenlerin açtığı konu var mı diye yoksa siz konu açıp o bölgeyle ilgili yardım isteyebilrsiniz illa biri gitmiştir

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

housekeeperlık onerılde ama bu ıste bıle ıntermedıate level aranıyor

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı drummer987 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    housekeeperlık onerılde ama bu ıste bıle ıntermedıate level aranıyor
    intermediate dan daha düsük bi seviye kabuL ediLmiyor zaten.. vize aLacak kadar ingilizcen varsa zaten intermediate sayılıyorsun.. yanLıs ama uyguLama bu şekiLde..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

birde soyle bir durum var.Gecen gun bir sirketle gorusmemde yetkili,bazi islerde advanced seviye ingilizce isteniyor yaziyor ama aslinda intermediate ingilizce ile o iste yapilabilir diyordu.Diger yandan cok iyi ingilizce bile bir ogrenci ingilizce konusunda yetersiz goruldu yazmisti.Yani biraz sans isi diyordu gittigin yerde ingilizce seviyenin yetersiz gelme durumundan bahsederken.

Siz ne dusunuyorsunuz,mesela intermediate seviyede iken advanced isteyen ise basvursak Mesela Cogu MC de falan advanced seviye isteyo intermediate yetmesi gerekir aslinda mutfak kisminda calisan icin

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

birde soyle bir durum var.Gecen gun bir sirketle gorusmemde yetkili,bazi islerde advanced seviye ingilizce isteniyor yaziyor ama aslinda intermediate ingilizce ile o iste yapilabilir diyordu.Diger yandan cok iyi ingilizce bile bir ogrenci ingilizce konusunda yetersiz goruldu yazmisti.Yani biraz sans isi diyordu gittigin yerde ingilizce seviyenin yetersiz gelme durumundan bahsederken.

Siz ne dusunuyorsunuz,mesela intermediate seviyede iken advanced isteyen ise basvursak Mesela Cogu MC de falan advanced seviye isteyo intermediate yetmesi gerekir aslinda mutfak kisminda calisan icin
    o bir risktir.. bi nevii sirket üstünden sorumluluk atar.. sen oraya gidersn ingilizceni beğenmezler işten cıkarırlar.. şirkete sölersin, bizim problemimiz değil o iş advanced istiodu ama sen intermediate olduğun halde baswurdun der ve saLLamaz seni.. Risktir bence.. güweniosn kendine yapabilirsin fakat ben snn yerinde olsam yapmazdım.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dogru diyorsun risk isi gercekten,ama mutfak isinde MC de falan neden advanced seviye isterler onu anlamam

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

dogru diyorsun risk isi gercekten,ama mutfak isinde MC de falan neden advanced seviye isterler onu anlamam
    bende anLamadım ama eğer kriter bu ise bence kabuL etmemeLisin.. oLay sonunda sana patLayabiLir.. seni şirketin gönderirse bu işe kabuL edebiLirsin, sora bi aksilik çıkarsa bunu şirketinin kafasına vurabiLmeLisin =))

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)