Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: USA Credit Card / Amerika'dan Kredi Kartı Almak

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Standart USA Credit Card / Amerika'dan Kredi Kartı Almak

Arkadaşlar çoğu banka hesap açınca debit card veriyor checking accounta bağlı.Peki biz kredi kartı alabiliyor muyuz?Çünkü kredi kartının güvencesi çok ve araba kiralarken filan bazı şirketler (enterprise) kredi kartı istiyor sadece.Amerika'dan Tr'deki hesabına para gönder filan uğraşmak yerine kredi kartı alabilir miyiz?Alan arkadaşlar varsa hangi bankadan ve ne şartlarda (süresi ücreti vs.) aldıklarını paylaşabilirler mi?Ve kapatırken sorun çıkıyor mu?cezası filan var mı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Amerikada kredi kartı alabilmek için credit history olması lazım, yani kredi bilgilerin olması.Borçlarını ne kadar çok düzenli ödediysen o kadar iyi oluyor bu oran.Bunu başlatmak içinde bankaya gidip security card almak lazım,bu kart kredi kartından bir önceki basamak.altı ay boyunca bu karta borcunu düzenli olarak ödediğinde, kredi kartını alabiliyorsun.Bu kart debit kart gibi birşey aslında,hayali kredi kartı. Bank of Amerika yetkilisine sormuştum,ordan biliyorum.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Yani 3 aylık gidiyosam alamam öylemi?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

aynen oyle alamazsin
    amerikada bizim burda kullandigimiz kartlarda gecerli onlarlada isini gorebilirsin

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

@azuhazu tam ayrintisi ile soylemis. GC alirsan yaparsin ama diger turlu yasamiyorsan zor.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

ya burdaki kartlarla zor oluyor..ekstreyi ödeme filan uzun iş.Neyse yapacak bişey yok ozman..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

İnternle felan gidiyorsan da alabilirsin aslında. Bir de şu var,kredi kartıyla debit kart arasında pek fark yok.SAdece şöyle birşey var, mesela araba kiralayacaksın eğer kredi kartın varsa şirket sadece araba ücretini çekiyor,ekstra depozito kesmiyor fakat debit kart varsa ekstra depozito kesiliyor ve arabayı teslim ettiğinde tekrar o para hesabına aktarılıyor.
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ThunderStorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen oyle alamazsin
    amerikada bizim burda kullandigimiz kartlarda gecerli onlarlada isini gorebilirsin
    peki ek bi kesinti oluyo mu burdaki ödemelerde

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Ben world card ve carfinans kullandım ikisindede ek bi ücret ödemedim ancak kredi kartı limiti engeline ugradım.kart limitim düşüktü kiralarken 1 günlük kiralayabildim.Birde ordan ekstre ödemesi sıkıcı bi iş.Ordan oraya para transfer et takip et filan.Debit card ile araba kiralayan yerler sınırlı ve pahalı.burdaki bankalarda öğrenci oldugumdan limiti arttırmıyorlar.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Araba kiralarken 300-400$ arasi debit karta bloke koyuyorlardi.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Çünkü debit card.Bankada ne kadar paran varsa o kadar mesulsun.adamlar bunu bildiği için debit kartı ya kabul etmiyolar yada deposit i yüksek tutuyolar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben usbanka sormuştum. resident misin dedi,değilim dedim.o zaman veremeyiz dedi credit historyn yok diye.sonra öğrenci olduğumu j1 vizesiyle geldiğimi ve ssnim olduğunu söyledim.ssn diyince durdu adam,sonra bir form verdi,bunu doldur,pasaportunu ve ssn kartını al gel dedi.formu çok dikkatli incelemedim büyük ihtimalle secure credit card tı heralde.

türk kartlarının kullanımı sorun olmuyor,ancak araba kiralarken hem limit sıkıntısı var,hemde bloklanan paralar kartta bir süre daha bloklu gözüküyor blok kaldırılsa bile.bankayı aramıştım yurtdışı işlemlerde böyle olduğunu söylemişti adamlar.en azından içinde 200-300 dolar karşılığı tl limit bulunan bir kart işinizi görür.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı quinzeo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben usbanka sormuştum. resident misin dedi,değilim dedim.o zaman veremeyiz dedi credit historyn yok diye.sonra öğrenci olduğumu j1 vizesiyle geldiğimi ve ssnim olduğunu söyledim.ssn diyince durdu adam,sonra bir form verdi,bunu doldur,pasaportunu ve ssn kartını al gel dedi.formu çok dikkatli incelemedim büyük ihtimalle secure credit card tı heralde.

türk kartlarının kullanımı sorun olmuyor,ancak araba kiralarken hem limit sıkıntısı var,hemde bloklanan paralar kartta bir süre daha bloklu gözüküyor blok kaldırılsa bile.bankayı aramıştım yurtdışı işlemlerde böyle olduğunu söylemişti adamlar.en azından içinde 200-300 dolar karşılığı tl limit bulunan bir kart işinizi görür.
    limit sıkıntısını biraz açar mısın? 1000 tl limitli kartım yeterli olur mu?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

limit sıkıntısından kastım öğrenci kredi kartları içindi...eğer 1000 tl limitli kartın varsa rahatça işini görür. bende geçen sene 500 limitli kart vardı sağolsun artırmadılar,anca işimi görmüştü.gerçi benim pek çok arkadaşım hemen aynı limitli kartlarla alışveriş te yaptılar bir problem olmadan ama ben sadece araba kiralamakta kullanmıştım...sorun olmuyor,takma kafana...hatta bana söyle 1000 tl limitli kartı hangi banka verdiyse,bende bu sene için oradan alayım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı quinzeo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    limit sıkıntısından kastım öğrenci kredi kartları içindi...eğer 1000 tl limitli kartın varsa rahatça işini görür. bende geçen sene 500 limitli kart vardı sağolsun artırmadılar,anca işimi görmüştü.gerçi benim pek çok arkadaşım hemen aynı limitli kartlarla alışveriş te yaptılar bir problem olmadan ama ben sadece araba kiralamakta kullanmıştım...sorun olmuyor,takma kafana...hatta bana söyle 1000 tl limitli kartı hangi banka verdiyse,bende bu sene için oradan alayım
    hsbc yalnız ben çalışıyorum, bordrom falan var ondan vermişlerdi sanırım kartı. öğrenci kredi kartı değil maalesef, her yıl hesap ücreti kesiyolar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

TR deki kredi kartlarına dolar cinsinden para yüklebiliyor muyuz?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ahriman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hsbc yalnız ben çalışıyorum, bordrom falan var ondan vermişlerdi sanırım kartı. öğrenci kredi kartı değil maalesef, her yıl hesap ücreti kesiyolar
    tamam ozaman,sana rahat rahat yeter kart aidatını bilemeyeceğim.zaten duyduğum kadarıyla hsbc ye elini kaptıran kolunu kurtaramıyomuş....

Alıntı earthborn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TR deki kredi kartlarına dolar cinsinden para yüklebiliyor muyuz?
    hayır.trdeki kredi kartlarında bankaların uygulamaları farklı.pek çoğu alışveriş yaptığın tutarı o anda tl ye çevirip ekstrene yansıtır.bazılarıysa yurtdışı harcamalarını usd olarak ekstrede ayrı bir kalem olarak açar.sen bankaya gidip o gün dilersen tl dilersen usd olarak ödeyebilirsin borcunu.bankaya sorman en mantıklısı.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kredi kartini dilediginiz gibi cikartiyorsunuz ancak bir durum var hicbrinizin credit history si iyi durumda olmadigi icin size direk kredi karti vermezler.. benim arkadasim burda kredi karti aldi sirf credit history sini iyilestirmek icin surekli onu kullaniyor debit kart ya da cash kullanmak yerine. ona da karti su sekilde verdiler.. limiti sen belirliyorsun bir sartla belirledigin limit kadar tutari depozito olarak bankaya yatiriyorsun yani 500 dolarlik kredi karti almak icin 500 dolari bankaya once yatiriryorsun kredi kartini kapatmak istediginde borcunu tamamen sifirliosun onlar da sana 500 dolarini iade ediyor yani wat cilar icin kredi karti alma olayi cok sacma debit kart yeterli.. ikinci olarak her gelisimde Turkiyede ki kredi kartlarimi burada kullandim ve hicbir sknti olmadi ekstra ucret filan odemedim.harcadigim tutar o gunun kuruna gore tl ye cevrildi ve ekstreye yansidi durum budur...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)