Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 262 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize Hakkında Bilinmeyenler 2011 WAT

BannedUser
    Guest

Standart Vize Hakkında Bilinmeyenler 2011 WAT

Arkadaslar vize ile ilgili sormak istedikleriniz sorabilirsiniz. 3 sene o heyecanı yasadım 4.kez gireceğim ama ben bile kesin alıp almayacagımı bilmiyorum.

Her türlü sorunuzu sorun benim bilmediğimi kesinlikle başka arkadaşlar biliyordur.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

ben sorayım hemen ozaman.. birazcık şirketlerle ilgili ama.. ortralamam 2nin altında gelicek hemde baya altında (1.6-1.7 arası..) vize alamama ihtimalim yuksek.. gecen sene katıldım belki tolerans gösterirler diyerekten başvuru yapmayı planlıyorum ancak görüsme için harcayacağım yaklasık 200$lık riskide göze aldım.. şirketler kesinti yapıyormu kesinlikle not düsük olduğu için yoksa tamamen iade yapan şirket warmıdır? ben arastırdım ama buLamadım.. eğer yoksa böle bi şirket, riske atacağım toplam miktar nekadardır? ve bu riski aLmaya değermi?

BannedUser
    Guest

cimbomlu öncelikle şunu söyleyim vizeye girmeden önce notun nedendüşük sorusuna güzel bir cevap bulman gerek. Şirkete göre değişir bazıları tamamen iade ediyor. Bazıları 200 bazıları 400 dolar ön kayıt ücreti alıyor. Bir de olaya şu boyuttan bak eğer geri iade yapan firmada sana uygun iş yoksa. Gerçi hepsi ile konus. Şu kadar ön kayıt verebilirim de.

Toplam Risk Ön Kayıt Alıyorsa Şirket..... (200 dolara göre)

1. 200 dolar ön kayıt.
    2. 210 dolar vize (140 dolar vize - 70 dolar pin sevis)
    3. 100 dolar ( Kayseri*Ankara bilet yol parası ıvır zıvır)

Yaklaşık 500 dolara yakın kaybın olur arkadasım........... Daha önce bu konuda yazmıstım. Eğer böyle bir durumun varsa kesinlikle sözleşmedeki geri iade politikasını oku. Vize alamazsan ücreti ne zaman geri verdiklerini öğren. Yardımcı olmuştur sanırsam

Riske değer mi ? DEĞER

BannedUser
    Guest

@resistance arkadaşlar önceki sayfaları okumadım ama hazır vize görüşmesi hakkında güncel bi konu varken bi kaç soru soriyim dedimbenim işim yeni belli oldu danışmanım da ds için yeni başvurcağını söyledi gelmesi zaman alır falan dedi.benim işimin fuarı geç bi tarihte.o fuara katılmadan vizeye girebilme ihtimalim var mı?ds ne kadar zamanda gelir?

Cevap DS nin gelmesi tamamen şirketin elinde genelde ödemeni tamamen yapmışsan 10 gün içinde gelmesi gerekir. Eğer o DS*2019 gelmezse 2011 wat sezonunda başlayan yeni kurala göre vize görüşmesine giremezsin.
    Konu BannedUser tarafından (20-01-2011 Saat 04:17 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

red yedikten sonra 2. vize için risk almaya değer mi peki ?

BannedUser
    Guest

Alıntı cakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    red yedikten sonra 2. vize için risk almaya değer mi peki ?
    Neden red yediğine bağlı. İngilizceden red yersen biraz daha çıkmış sorulara çalışman gerek. Nottan yemişsen eger 1.7-1.8 lerde falan o zaman da bır referans mektubu ayarlarsan daha güzel olur. Böyle basit nedenlerdense değer tabi ki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

peki nedeneni sölüyor mu yoksa direk pasaportu verip kapıyı mı gösteriyor ?

BannedUser
    Guest

peki nedeneni sölüyor mu yoksa direk pasaportu verip kapıyı mı gösteriyor ?
    bazen söylüyor bazen söylemiyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar benimde bir sorum olcak, vize görüşmesinde öncelik ingilizce bilgisi midir? yoksa not ortalaması mı? Benim not ort 3.50 ama inglizcem pek iyi degil korkuyorum bu yüzden?

BannedUser
    Guest

Alıntı fatihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benimde bir sorum olcak, vize görüşmesinde öncelik ingilizce bilgisi midir? yoksa not ortalaması mı? Benim not ort 3.50 ama inglizcem pek iyi degil korkuyorum bu yüzden?
    Vize görüşmesinde öncelik ingilizce olsa herkese zor sorular sorarlardı. yani bazılarına sadece baban ne iş yapıyor ortalaman kaç deyip vize veriyorlar. Notta değil burada ilk önemli olan senın donup dönmeyecegın.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı fatihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesım 3.50 ortalamayla o vızeyı havada karada alırsın not ortalamasının buyuk bır etkısı var bundan emın olabılırsın ara sınıfsan henuz son sınıf degılsen cok kasmazlar en fazla 4-5 soru sonunda vızenı alırsın ...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o zaman öncelikle onları dönecegime iknaya çalısmam gerek sanırım

@maçaası 1.sınıfım daha inş dedigin kadar kolay olur

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

herşey adamlara bağlıysa biz nie bu kadar kasıyoruz ki rahat olmakta fayda var

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaslar emın olun ki rahat olmanız en ıyısı bende ılk vıze gorusmeme gırıp cıktıgımda olay bumuydu dedım
    not ortalaman ıyıyse abartmıyorum 10 kelımede ıngılızce bılıyosan o vızyeyı herturlu alırsınız

ıngılızce anlamayıp turkceye soran memur var aynı sekılde turkce cevap veren ogrencı var yerı geldıgınde forumu arastrın neler goreceksınız daha

bol sans sımdıden herkese

BannedUser
    Guest

herşey adamlara bağlıysa biz nie bu kadar kasıyoruz ki rahat olmakta fayda var
    Aynen kardeşim rahat ol. Ne kadar stresli olursan karşı tarafta o kadar üzerine gelir.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cimbomlu öncelikle şunu söyleyim vizeye girmeden önce notun nedendüşük sorusuna güzel bir cevap bulman gerek. Şirkete göre değişir bazıları tamamen iade ediyor. Bazıları 200 bazıları 400 dolar ön kayıt ücreti alıyor. Bir de olaya şu boyuttan bak eğer geri iade yapan firmada sana uygun iş yoksa. Gerçi hepsi ile konus. Şu kadar ön kayıt verebilirim de.

Toplam Risk Ön Kayıt Alıyorsa Şirket..... (200 dolara göre)

1. 200 dolar ön kayıt.
    2. 210 dolar vize (140 dolar vize - 70 dolar pin sevis)
    3. 100 dolar ( Kayseri*Ankara bilet yol parası ıvır zıvır)

Yaklaşık 500 dolara yakın kaybın olur arkadasım........... Daha önce bu konuda yazmıstım. Eğer böyle bir durumun varsa kesinlikle sözleşmedeki geri iade politikasını oku. Vize alamazsan ücreti ne zaman geri verdiklerini öğren. Yardımcı olmuştur sanırsam

Riske değer mi ? DEĞER
    benim için geri iade yapsın yeter self gidecem zaten.. kayseri ankara yol parası 7 Lira zaten ii rekabet war burda =)) yani geri iade warsa hemen hemen toplam kayıp 250 dolar civarı.. peki bana özelden msj atabilirmisin redde iade yapan firmaları ben bulamadım.. cevap için teşekkürLer..

BannedUser
    Guest

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

eywallah cok tesekkur ettim.. =)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

@resistance arkadaşlar önceki sayfaları okumadım ama hazır vize görüşmesi hakkında güncel bi konu varken bi kaç soru soriyim dedimbenim işim yeni belli oldu danışmanım da ds için yeni başvurcağını söyledi gelmesi zaman alır falan dedi.benim işimin fuarı geç bi tarihte.o fuara katılmadan vizeye girebilme ihtimalim var mı?ds ne kadar zamanda gelir?

Cevap DS nin gelmesi tamamen şirketin elinde genelde ödemeni tamamen yapmışsan 10 gün içinde gelmesi gerekir. Eğer o DS*2019 gelmezse 2011 wat sezonunda başlayan yeni kurala göre vize görüşmesine giremezsin.
    bana ds ye başvuru için şu kadar bi miktar yatırmalısın dedi ben de yatırdım.dediğim gibi iş fuarım geç benim.onunla bi alakası yok o zaman.

BannedUser
    Guest

Alıntı resistance61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana ds ye başvuru için şu kadar bi miktar yatırmalısın dedi ben de yatırdım.dediğim gibi iş fuarım geç benim.onunla bi alakası yok o zaman.
    İş olmadan ds formu gelmez eğer işi fuarda sececeksen fuardan sonra gelecek yani fuarın 1 ay sonra ıse sende muhtemelen 2 ay sonra vizeye girersin kardes

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

taa 19 martta yaa.vize de geç olcak uçak bileti de geç e kalcak desene çok saol bu arada yaa.tecrübeli biri olarak sürekli yardımcı oluyosun.teşekkür ettim..

BannedUser
    Guest

Alıntı resistance61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    taa 19 martta yaa.vize de geç olcak uçak bileti de geç e kalcak desene çok saol bu arada yaa.tecrübeli biri olarak sürekli yardımcı oluyosun.teşekkür ettim..
    Estagfirullah şimdi hesap yapayım sana 19 mart muhtmelen vize tarihin 15 nisan aslında ucak bileti icin gec degıl en uygun zaman en ucuz o sıralar olur

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

benımkısıde 27 mart demekkı bende fazla gec kalmıyorum ıcım rahatladı...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hadi yaa.iyi o zaman

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

iş olmadan ds geliyor ama makrolima.benim 20 şubatta job fairim var.şirket bana söyledi erken getirtelim senin ds belgeni sonra girersin mülakata dedi.bu arada vizeye de ds ile girersin dedi.sponsor güvencesi oluyormuş iş olarak

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı erhanozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iş olmadan ds geliyor ama makrolima.benim 20 şubatta job fairim var.şirket bana söyledi erken getirtelim senin ds belgeni sonra girersin mülakata dedi.bu arada vizeye de ds ile girersin dedi.sponsor güvencesi oluyormuş iş olarak
    hocamıs olmadan ds gelmesı ımkansız ds de neresı oldugu adresın vs ç onemlı konular yazar ılk gıdecegın ıcın dıyorum

saan vızeyede ds le gırersın demelerının nedenı konsoloslugun ds olmadan vıze gorusmesıne almamasıdır bu sene cıkarılan kararla ...

sponsorun kımseye bı yararı yok bunu burdan tekrar soyluyeyyım onemlı olan ısının garantı olması ve netlesmesı abd ye ındıkten sonra ne sırket var nede sponsor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

abi ozaman farklı bir iş ismi yazıp gönderecekler...ben mülakatı bekliyeyim en iyisi.

BannedUser
    Guest

Alıntı erhanozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi ozaman farklı bir iş ismi yazıp gönderecekler...ben mülakatı bekliyeyim en iyisi.
    Kardeşim bu şirketler sizi çakma ds ile vizeye sokuyorlarya vize memuru olduda çaktı bir daha asla alamazsın o vizeyi. Ya da düşün şirket ya bu iş iyi sen buraya git derse o zaman yan basarsın işte.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaslar gecen yıl bnm de işim daha belli deilken ds belgem gelmişti.. ciee di sponsor sanırım ciee güwence werince ds gelior.. cunku ben vizeye girdiğimde işim henuz belli deildi ciee nin bir yazısını götürmüstüm işi yakında belli olacaktır tarzda bi yazıydı görewli bakmadı biLe..

BannedUser
    Guest

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar gecen yıl bnm de işim daha belli deilken ds belgem gelmişti.. ciee di sponsor sanırım ciee güwence werince ds gelior.. cunku ben vizeye girdiğimde işim henuz belli deildi ciee nin bir yazısını götürmüstüm işi yakında belli olacaktır tarzda bi yazıydı görewli bakmadı biLe..
    Geçen sene zaten DS olmadan giriliyordu, bu bu sene başlayan bir olay cimbomlu.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)