Sayfa 2 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 123456 ... SonuncuSonuncu
Toplam 262 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize Hakkında Bilinmeyenler 2011 WAT

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

bide ikametgah muhabbetı cıkmıs arkadaslar...ikametgah ıstıyolar sımdıde

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Bu mail size DS-2019 formu yayimlamanmasi icin istenen evraklarda yapilan onemli bir degisikligi haber vermek icin gonderilmistir. Lutfen asagidaki paragrafi dikkatle okuyunuz v eve DS-2019 yayimlanma asamasini baslatmak icin bu evraki da danismaniniza ulastirdiginiza emin olunuz:

ONEMLI UYARI: DS-2019 formu yayimlama evraklari arasina yeni gelen zorunluluk nedeni ile IKAMETGAH BELGESI de eklenmistir. Tum evraklariniz ile birlikte lutfen 1 adet ikametgah belgenizi de bize ulastirmayi unutmayiniz. Bu belgeyi muhtarliklardan alma zorunlulugunuz bulunmamaktadir. Herhangi bir ildeki herhangi bir nufus mudurlugunden ikametgah belgesi yerine YERLESIM YERI BELGESI ni hem cok hizli hem de UCRETSIZ olarak alabilirsiniz. Bu belgenin orijinalini bizlere ulastirmak zorunda degilsiniz. Taranmis bir kopyasini danismaniniza iletmeniz yeterlidir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar benim bu sene derslerim kötüye gitti ve 2.19 olan ortalamam büyük olasılıkla düşücek..zaten finallerim daha acıklanmadı ve ben bunlar acıklanmadan vizeye gitmek istiyorum.danışmanım hızlı davranmam gerektiğini söyledi.sizce nasıl yapmalıyım?ve daha önce bu erken vize gorusmesıne gıdenler boyle bir şey yaptı mı?

notkulda büt yok yaz okulu var bu nedenle sınavlar geç açıklanıyor.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

kacıncı sınıfsın ve tahmını donem ortalaman ne gelecek...

BannedUser
    Guest

Alıntı reyes_19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bide ikametgah muhabbetı cıkmıs arkadaslar...ikametgah ıstıyolar sımdıde
    Alıntı OneTouch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim bu sene derslerim kötüye gitti ve 2.19 olan ortalamam büyük olasılıkla düşücek..zaten finallerim daha acıklanmadı ve ben bunlar acıklanmadan vizeye gitmek istiyorum.danışmanım hızlı davranmam gerektiğini söyledi.sizce nasıl yapmalıyım?ve daha önce bu erken vize gorusmesıne gıdenler boyle bir şey yaptı mı?

notkulda büt yok yaz okulu var bu nedenle sınavlar geç açıklanıyor.
    Reyes : Böyle birşey yok bu senin şirketinle alakalı bir durum bir mecburiyet söz konusu değil.

One Touch : İlk dönem transkript olmadan vizeye giremezsin, girsen bile senden ilk dönem transkript isteyeceklerdir. En mantıklısı yeni notla girmen çünkü sana sordugunda neden düşük diye savunma sansın olur ama eksik belge olarak gönderirsen böyle bir durum
    yok.

BannedUser
    Guest

Transkript meselesi hazırlık sınıfları için farklı yukardaki mesaj ara sınıflar için atılmıştır.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

2inci sınıfım..makroklima aslında ilk dönem transkripti ile gidicem zaten,fakat aldığım notlar daha açıklanmadığı için notlar orda gözükmüyor,sadece aldığım dersler mevcut..tarih olarakta güncel transkript..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Makro. Transkript aldım okuldan notlar açıklandı tamamen fakat bi problem var notlar yazıyo ama ingilizce Transkriptte 3 tane dersin ismi yazıyo 5 tane dersin ismi yazmıyo not ortalamasıda 38 olarak görünüyo ikinci dönem notları şuanda sıfır göründüğü için onunla hesaplamışlar ayrıca Türkçe Transkript istedim onda yazıyo not ortalaması 3,15 BB olarak Türkçe transkript versem vize başvurusunda bi problem olurmu ??? kısa süre sonra vize görüşmem var yanıtlarsan bir iki gün içinde çok iyi olur bu konu hakkında fikri olan tecrübeli arkadaşlarda yazabilirler

BannedUser
    Guest

Alıntı Lost35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makro. Transkript aldım okuldan notlar açıklandı tamamen fakat bi problem var notlar yazıyo ama ingilizce Transkriptte 3 tane dersin ismi yazıyo 5 tane dersin ismi yazmıyo not ortalamasıda 38 olarak görünüyo ikinci dönem notları şuanda sıfır göründüğü için onunla hesaplamışlar ayrıca Türkçe Transkript istedim onda yazıyo not ortalaması 3,15 BB olarak Türkçe transkript versem vize başvurusunda bi problem olurmu ??? kısa süre sonra vize görüşmem var yanıtlarsan bir iki gün içinde çok iyi olur bu konu hakkında fikri olan tecrübeli arkadaşlarda yazabilirler
    Turkce transkripti kapalı zarf içine koydur. Sorun olmaz kardes.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turkce transkripti kapalı zarf içine koydur. Sorun olmaz kardes.

iki tane türkçe transkripti tek zarfa koydum mühürlettim bide birinde not ortalaması 4 lü sisteme göre hesaplanıp yazılmış diğerinde 100 lük not sistemine göre yazılmış ben ikisinide aynı zarfa koydum problem çıkmasın vize başvurusunda diye ingilizce transkriptide zarfa koyup mühürlettim biraz moralim bozuldu bu not işine yaa iki saat uğraştım sistemde sorunluymuş ingilizce isimleri çıkmadı derslerin artık böyle giricez vizeye

BannedUser
    Guest

iki tane türkçe transkripti tek zarfa koydum mühürlettim bide birinde not ortalaması 4 lü sisteme göre hesaplanıp yazılmış diğerinde 100 lük not sistemine göre yazılmış ben ikisinide aynı zarfa koydum problem çıkmasın vize başvurusunda diye ingilizce transkriptide zarfa koyup mühürlettim biraz moralim bozuldu bu not işine yaa iki saat uğraştım sistemde sorunluymuş ingilizce isimleri çıkmadı derslerin artık böyle giricez vizeye
    ingilizce trankript yanında olsun ama direk verme sanmam isteyeceklerini ama isterlerse ver çünkü farklı farklı olacagından sorun cıkarabılır sen sadece TR olanı ver. Ya bişey olmaz takma kafana rahat ol.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

transkriptin turkçe olmasında sorun yok
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

iş seçimi yapmadım fakat göstermelik iş ayarladılar zannediyodum fakat ayarlamamışlar Ds-2019 formunuda aldım bugün üzerinde bi iş bilgisi yok sponsorun bilgileri yazıyo bi de iş profili aldım şu fuara katılıcağımı söylicekmişim vize görüşmesinde bazı arkadaşlar geçen sene böyle olabiliyodu fakat bu sene olmıcak vizeyi alamazsın gibilerinden şeyler söylediler şirkete sordum bu sene benim gibi gidip vizeyi alanlar olmuş ikilemde kaldım ya varmıdır bilgisi olan busene bu şekilde gidip vize alan ?? iş kabulüm yok diye vize reddi alırsam tekrar 3 ay içinde iş kabulü aldıktan sonra vizeye başvursam olur mu ?

BannedUser
    Guest

iş seçimi yapmadım fakat göstermelik iş ayarladılar zannediyodum fakat ayarlamamışlar Ds-2019 formunuda aldım bugün üzerinde bi iş bilgisi yok sponsorun bilgileri yazıyo bi de iş profili aldım şu fuara katılıcağımı söylicekmişim vize görüşmesinde bazı arkadaşlar geçen sene böyle olabiliyodu fakat bu sene olmıcak vizeyi alamazsın gibilerinden şeyler söylediler şirkete sordum bu sene benim gibi gidip vizeyi alanlar olmuş ikilemde kaldım ya varmıdır bilgisi olan busene bu şekilde gidip vize alan ?? iş kabulüm yok diye vize reddi alırsam tekrar 3 ay içinde iş kabulü aldıktan sonra vizeye başvursam olur mu ?
    Bence sırf bu yüzden vize alamazsan sana dogru dürüst bilgi vermeyen şirketini suçla. Eğer Allah korusun bi vize alamazsan 2.ye şansında azalır.

1. DS formu olmadan evet vizeye girilmiyor. Bu sene gelen kurala göre. Ama sen diyorsun ki DS formunu aldım. Sorun yok burada.

2. DS formunda nerede çalışacağın yazmaz kardeş. Ama primary site of activity yazan kısımda bir adres yazıyor olacak bakarsan görürsün adam sana sordugunda nerede çalışacaksın diye sen eğer ora ile çelişen bişey söylersen yan basarsın.

3. Eğer aldatmaya yönelik bir havereket varsa (sanmıyorum-çakma ds falan) ve bunu anlarlarsa bir daha rüyanda görürsün bu sene vizeyi.

Saygılar Makroklima.

(Bu benim düşüncem farklı düşünen varsa yorum yapabilir)

NOT : Böyle bir şey yok. Fuar ileri zaman işi o zaman seçeceğim diyemezsin vize memuruna

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bence sırf bu yüzden vize alamazsan sana dogru dürüst bilgi vermeyen şirketini suçla. Eğer Allah korusun bi vize alamazsan 2.ye şansında azalır.

1. DS formu olmadan evet vizeye girilmiyor. Bu sene gelen kurala göre. Ama sen diyorsun ki DS formunu aldım. Sorun yok burada.

2. DS formunda nerede çalışacağın yazmaz kardeş. Ama primary site of activity yazan kısımda bir adres yazıyor olacak bakarsan görürsün adam sana sordugunda nerede çalışacaksın diye sen eğer ora ile çelişen bişey söylersen yan basarsın.

3. Eğer aldatmaya yönelik bir havereket varsa (sanmıyorum-çakma ds falan) ve bunu anlarlarsa bir daha rüyanda görürsün bu sene vizeyi.

Saygılar Makroklima.

(Bu benim düşüncem farklı düşünen varsa yorum yapabilir)

NOT : Böyle bir şey yok. Fuar ileri zaman işi o zaman seçeceğim diyemezsin vize memuruna

ds formunda sadece sponsorun bilgileri yazıyo fuarda iş seçeceğim demicem istediğim bi iş var o iş için gelen işverenlerle görüşeceğimi söylicem iş profilinide başvuru evraklarına eklicem şansım yok mudur ?

BannedUser
    Guest

ds formunda sadece sponsorun bilgileri yazıyo fuarda iş seçeceğim demicem istediğim bi iş var o iş için gelen işverenlerle görüşeceğimi söylicem iş profilinide başvuru evraklarına eklicem şansım yok mudur ?
    Bunu dersen şansın kaç biiyor musun sıfır. Kardeşim DS demek işin var demek. Ben mi yanlış biliyorum. Bu belgeyi almak için bir programa yerleşmik olmak gerekir. Valla ben bunu biliyorum. Bence iyice arastır kardes. Benden söylemesi.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Yukaridaki eksikleriniz ile birlikte odemeniz de tamamlandiginda evraklariniz DS-2019 formunun yayimlanmasi icin CIEE ye gonderilecektir. DS-2019 formunuzun yayimlanabilmesi icin is kabul formunuzun gelmis olmasi gerekmemektedir. Ozellikle form yayimlama ve vize basvurularindaki yogunlugu onlemek icin bu yontem konsolosluk tarafindan son iki yildir uygulanmaktadir.

Sistemimize gore odemeniz gereken kalan program ucreti 1175 TL , SEVIS ve Randevu ucretleri bakiyesi 55 USD dir.

Bu bana şirketin gönderdiği bi mail

BannedUser
    Guest

Yukaridaki eksikleriniz ile birlikte odemeniz de tamamlandiginda evraklariniz DS-2019 formunun yayimlanmasi icin CIEE ye gonderilecektir. DS-2019 formunuzun yayimlanabilmesi icin is kabul formunuzun gelmis olmasi gerekmemektedir. Ozellikle form yayimlama ve vize basvurularindaki yogunlugu onlemek icin bu yontem konsolosluk tarafindan son iki yildir uygulanmaktadir.

Sistemimize gore odemeniz gereken kalan program ucreti 1175 TL , SEVIS ve Randevu ucretleri bakiyesi 55 USD dir.

Bu bana şirketin gönderdiği bi mail
    Tamam kardeşim demek ki ben yanlış biliyorum inşallah bir sorun çıkmaz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

aynı benim gibi iş kabulü olmadan giden vizeye alan varmış şirketin dediğine göre ama nekadar doğru bilmiyorum kesin bi problem çıkıcak ta nerden çıkıcak bakalım vize reddi alırsak ikincisi içinde şansım azalır heralde ya moralim bozuk umutsuz bi şekilde vize görüşmesine giricem bi kaç arkadaşta öyle gitme vize görüşmesine falan dedi bakalım nolucak

turkishwat.net dan bu yıl vize alan yok mudur kimseden ses çıkmıyor varmıdır bi tanıdığı olan ?

BannedUser
    Guest

Ben yanlış biliyormusum. Aslında yanlış değilde çünkü sponsorlar bunu mecbur kılıyormus. Elçilik sayfasında yazan yazı aynen su şekil.

ABD’ye varmadan önce Yaz Dönemi Work/Travel programının bütün katılımcılarının yapacağı işlerin önceden ayarlanmış olması gerekiyor mu?
    Hayır. Çalışacakları iş ayarlanmadan ABD’ye gelen öğrencilerin, iş aradıkları sürede kendilerine bakacak kadar maddi kaynağı olmalıdır. Katılımcılar iş aramaya başladıktan sonra bir hafta içinde uygun bir iş bulamazsa, sponsorlar uygun bir iş sağlamak için gerekeni yapmak zorundadır. Dolayısıyla ABD’ye vardıktan sonra bir hafta içinde iş bulamayan katılımcılar sponsorları ile iletişime geçmelidir. [22 CFR §62.32(d)(1,4)]

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bunu bende okumuştum ama yinede umutsuz gidiyorum vize görüşmesine bi çok arkadaşta alamazsın diyince vizeye mutlaka bi yerden problem çıkar

BannedUser
    Guest

Bunu bende okumuştum ama yinede umutsuz gidiyorum vize görüşmesine bi çok arkadaşta alamazsın diyince vizeye mutlaka bi yerden problem çıkar
    Sakın alamadım falan yazma buraya bende senın kadar beklıyorum vize görüşmesi sonucunu bakalım ne olacak.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

aynı benim gibi iş kabulü olmadan giden vizeye alan varmış şirketin dediğine göre ama nekadar doğru bilmiyorum kesin bi problem çıkıcak ta nerden çıkıcak bakalım vize reddi alırsak ikincisi içinde şansım azalır heralde ya moralim bozuk umutsuz bi şekilde vize görüşmesine giricem bi kaç arkadaşta öyle gitme vize görüşmesine falan dedi bakalım nolucak

turkishwat.net dan bu yıl vize alan yok mudur kimseden ses çıkmıyor varmıdır bi tanıdığı olan ?
    merhaba arkadasım.. bunu daha önce de yazmıstım.. bende gecen yaz henuz işim beLLi değiL iken vize aLmıstım.. üstelik DS im eLimdeydi ds siz girmedim yani. ds de ciee nin adresi yazılıydı yanlıs hatırlamıyorsam.. portland da bi yer.. ds im wardı işim belli değildi ama.. bana bi kağıt werdi şirket ciee den.. işi henuz belli değil cok kısa zamanda ayarlanacaktır tarzında bir kağıt.. vize memuru bunu istemedi bile vermeye kalktım kalsın dedi.. nerde calısmak istiosn falan dedi.. dedm walla daha kesin bişey yok ortada.. los angeles falan bildiğim bi iki tane yeri söyledim.. aLdım vizeyi panik yapmana gerek yok.. fuara katılacağını falan söylemende de sakınca yok şahsi kanaatim.. ama makroklima kardesim cok daha iyi biLir.. BoL şans..

BannedUser
    Guest

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadasım.. bunu daha önce de yazmıstım.. bende gecen yaz henuz işim beLLi değiL iken vize aLmıstım.. üstelik DS im eLimdeydi ds siz girmedim yani. ds de ciee nin adresi yazılıydı yanlıs hatırlamıyorsam.. portland da bi yer.. ds im wardı işim belli değildi ama.. bana bi kağıt werdi şirket ciee den.. işi henuz belli değil cok kısa zamanda ayarlanacaktır tarzında bir kağıt.. vize memuru bunu istemedi bile vermeye kalktım kalsın dedi.. nerde calısmak istiosn falan dedi.. dedm walla daha kesin bişey yok ortada.. los angeles falan bildiğim bi iki tane yeri söyledim.. aLdım vizeyi panik yapmana gerek yok.. fuara katılacağını falan söylemende de sakınca yok şahsi kanaatim.. ama makroklima kardesim cok daha iyi biLir.. BoL şans..
    yok olay düzeltildi ben yanlış biliyormusum. yani bizim bildiğimiz yanlışmış. sanırsam bu öğretide şirketlerin bize söylediği yalanlardan kalma. işte paranızı vermeden iş ayarlanmaz cinsinden. USA sitesine baktım senin dediğin gibi bir sakınca yok.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

yok olay düzeltildi ben yanlış biliyormusum. yani bizim bildiğimiz yanlışmış. sanırsam bu öğretide şirketlerin bize söylediği yalanlardan kalma. işte paranızı vermeden iş ayarlanmaz cinsinden. USA sitesine baktım senin dediğin gibi bir sakınca yok.
    şu forumdan senin yanLış biLdiğin bi oLaya rastLadım ya =) ne diyimki başka =) bu arada sana danışmak istediğim bi konu var, not ortaLamam kesinLeşsin rahatsız edicem tekrar.. =)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

aynen ds 2019 da portland da bi yer yazıyo adres olarak iş kabulüm yok ama şirket iş profili verdi iş fuarında bu iş için görüşücem işverenlerle falan dicekmişim şirket aynen böyle söyledi bana bu şekilde vizeye girip vize alan var mı dedim bu yıl yaklaşık 20 kişi vize almış . Arkadaşlarımın söylediği şey geçen sene vize alınabiliyodu ama bu sene bi işe yerleşmediysen vize vermezler çoğunluk bunu söylüyor

BannedUser
    Guest

aynen ds 2019 da portland da bi yer yazıyo adres olarak iş kabulüm yok ama şirket iş profili verdi iş fuarında bu iş için görüşücem işverenlerle falan dicekmişim şirket aynen böyle söyledi bana bu şekilde vizeye girip vize alan var mı dedim bu yıl yaklaşık 20 kişi vize almış . Arkadaşlarımın söylediği şey geçen sene vize alınabiliyodu ama bu sene bi işe yerleşmediysen vize vermezler çoğunluk bunu söylüyor
    Yok işte onlarda benım gibi biliyor. Yani ds bize göre iş demekti anladın mı. Yani onlar sanıyorlar ki iş olmadıgı için DS de olmaz. Olay çözüldü bence bi sıkıntı yok rahat alırsın ya kasma.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Yok işte onlarda benım gibi biliyor. Yani ds bize göre iş demekti anladın mı. Yani onlar sanıyorlar ki iş olmadıgı için DS de olmaz. Olay çözüldü bence bi sıkıntı yok rahat alırsın ya kasma.

evet arkadaşlarda ds-2019 belgesini iş olmadan gelmez diye biliyolardı ondan vizeyi alamazsın falan diyolar neyse biraz şu anti trafficking pamphlet broşürüne bakayım ordanda soru gelicekmiş zor sormasalar bari

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bugün girdim vize görüşmesine :S
    Adam daha ilk başta Türkçe konuştu ama okadar kötü bir Türkçe ki anlamadım nig konştu sandım bir dah asordum, meğerse Türkçe sormuş. Dedim benimi buldu buda.
    herneyse işte 1 soruda çok takıldım. cevaplıaymadım çünkü anlamadım. tekrar sordum yine pek anlamadım. ondan tırsıyorum. diğer sorulara verdiğim cevaplar iyiydi.
    ortalamam 2.89. sizce alır mıyım? direk kargo kağıdı verdi okadar. başka kağıt vermedi herşeyi aldı..

BannedUser
    Guest

Almışsındır büyük ihtimal. Detaylı yazar mısın vize güşmesini

26.01.2011 Vize Görüşmem diye başlık açıp neler sordu falan

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)