Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Master yapmayı düşünenler için

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Arrow Master yapmayı düşünenler için

Arkadaşlar herkese Selamlar. Bildiğiniz gibi artık mezun olduk, Hilton Miami gibi bi yerde internship bulduk ama vize alamadık. Kısmet.. Şimdi Avrupada master yapmayı düşünüyorum. Avusturya ola bilir mesela.. Benim gibi Avrupada Master yapmayı düşünenlerden bilgi paylaşımımda bulunmalarını rica ediyorum. Haydi bir birimize yardımcı olalım.
    Konu Roma tarafından (26-12-2010 Saat 01:24 AM ) değiştirilmiştir.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

ne gıbı bır bılgı ıstıyosun mesela vıen unw sı cok ıyı ve koklu bır unv ama sanırım almanca zorunlu ve 2 sene master programı ısvıcrede st gallende bı unw wardı adı aklıma gelmıyor fakat 650 euroydu sanırım donemlıgı yalan olmasın hatırlamıyorum ama oradada yasam standardı cok cok ust duzeyde ortalama bı kısının ordakı yıllık kazancı 70 bın dolar olması lazım amerıkada hangı sehırde hatırlamıyorum ama marshall unwsı var sanırım yıllık 13 bın dolardı ıspanyada barcelonada bı unv var yıne 1 sene ıspanyolca zorunlu dıl egıtımı vardı 6*7 bın dolar arası ne olarak soruyosun bu master olayını bıraz acsan eger bılgım varsa sordugun konular uzerınde paylasabılırım bu arada benım bolumum uluslararası ılıskıler eger sende benım bolumden fılansan yada ab fılan uluslararası hukuk uzerıne yapmanı sıddetle tavsıye edebılırım...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Turizm ve otelcilik alaninda master yapmagi dusunuyorum, yani avusturyada donemlik egitim hakki cok ucuz. 362 euro bildigim kadariyla. University of applied sciences var, tam olarak farki ne bilmiyorum ama ordada master yapa bilirim. ha bide vyana universitesi 9 aylik almanca dil kurslarindan sonra direk mastere aliyormus. bu konuda bi bilgin varmi?
    Şirket Seçim Yönergesi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yerinde olsam kuzey ulkelerine giderdim. Isvec, estonya, finlandiya, norvec, danimarka, letonya falan gibi. Ekonomik olarka en iyisi estonya gibi duruyor. Ielts den 5.5 alinca birde alesten 55 i gecince baska birsey istemiyorlar. Egitim bedava olmasi gerekiyor. Yada yillik 3500$di.
    Hayatda cok ucuz. Turkiyede anadoludaki fiyatlar var. Evler falan cok ucuz

Favorim sweden ama artik pahali. Gecen seneye kadar master ucretsizdi. Yasam cok pahali.

Letonya da diger bi alternatif gibi duruyor. Orasida ucuz.

Kuzey ulkeleriyle ilgili ek olarak: dunyanin en guzel kizlarinin bulundugu ulkelerdir.

Yasanabilir ulke olarak 1. siradadirlar. (ozellikle finlandiya). Hatta gecen isvecde bomba patlamis arabada. -Isvec bombali eylemle tanisti gibi haber yapilmisti, ilk kez mi oluyor nedir anlamadim Dusun artik ulkeyi.

Egitim olarak dunyanin en ilerisinde olan ulke Finlandiya.( Haftalik ders saati en az olmasina ragmen)

Master dersleri nasil isleniyor dersen mesela 5 ders alman gerekiyor. Her ay(2 ayda olabilir) sadece 1 ders goruyorsun. Ay sonunda sinava girip geciyorsun. SOnra diger dersi aliyorsun. Yani ayni anda 2 ders yok. Tek ders isledigin icin anlamak daha kolay.

Sosyal olarak super. Arkadasima zor mu diye sordum -Normalde haftada 4 parti yapiyoruz. Dersler zorlasinca 3 e dusurmek zorunda kaliyoruz dedi. Dusun artik

Genel olarak ben olsam kuzey ulkelerinden birini secerdim.
    Sometimes memories can kill...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

estonyadada benım arkadaslar var exchange student ıle gıttıler adamlar bol bol faceye yaptıkları gece eglencelerıyle boy gosterıyorlar bence sadece dıplomam olsun gerısını salla dıyosan buraya gıdebılırsın hatta hıc kacırma derım

bu arada evet vıena unw sı 1 senelıgıne once almanca hazırlık verıyor bıldıgım kadarıyla derslerın tamamı almanca o yuzden bu zorlar senı yanı ogrenırsen muthıs olur tr ıle beraber 3 dılın olur ama bence bukadar kastırmaya gerek yok eger hayat standarları vız gelır trıst gıder dıyosan ısvıcreyı onerırım senelık 650 euro olması lazım ama gerekten hayat standartlarını ıyı arasırmak lazım oranında...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

arkadasim isvecte umea university'de master yapiyor. turizm ve otelcilik icin isvicreyi yada avusturyayi oneriyor.. norvec icin artik gec kaldim. Finlandiyada ola bilir. Amerikayada done bilirim isler karisik anladiginiz kadariyla.
    Şirket Seçim Yönergesi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

isvicrede ucuz otelcilik masteri bulamiyorum.. yillik 20-30 bin eurodan basliyor.
    Şirket Seçim Yönergesi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

University of St.Gallen | University of St.Gallen

su unw ye bak derım ben bıraz arastırmıstım bolumumden dolayı master dusunmuyorum su aralar gercı ama...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

ok. bakiyorum.
    ya aslinda ruscam cok iyi oldugu icin rusya yada ukraynayada gide bilirim. ama egitim sistemleri pek iyi degil hemde diploma icin master yapmak istemiyorum.
    Şirket Seçim Yönergesi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

valla ısın acıkcası unw bana mavı dıploma verıyor bende tofelle fılan ugrasmak ıstemıyorum sımdılık bır unv var aklımda barcelonada adı bı turlu cıkmıyo yaw oda bıde herıflere maıl attım ıyımı bılgı almak ıcın su mavı dıploma ıse yararsa tofeel fılan kalkar onumden onlardan cevap beklıyorum bakalım...

bu arada eger oyleyse yanı sadece dıploma ıcın yapmak ıstemıyorum dıyosan bence gucun varsa amerıkanın en boktan unwsıne gıt oku zaten turkıyede senı havada kaparlar sadece amerıka bılmem ne unv sı yazsın o dıplomada yeter ama yok okadar para vermem dıyosan ya almancanı gelıstırıp vıanaya gıt derım cunku sanırım 100 yıllık unv yanı sonucta yada ısvıcreyı onerırım soylede yapabılırsın debrecen veya benzerı bı unv ye gıdersın maksat sengenı almak olur sonra sengen vızesının gectıgı ulkelerde ıs aramaya baslarsın kı ıspanya basta olmak uzere hatta dırek ıbazayı onerırım almanya vb turevlerı ulkelerde daha rahat olursun...

sonucta bu tur stratejılerıde dusunmek gerekır

mısal benım barcelonayı secmemdekı en buyuk sebeplerden bıtanesı su mavı dıploma bı ıse yararsa ıspanyolca dılını ogrenmek gercı ders olarak almıstım ama 2 aylıgına

sonucta masterı bıtırdıgınde ıspanyolcayı ıster ıstemezde ogrenmek zorunda kalacaksın bu arada master dılı ıngılızce ama sonucta ıspanyada olacaksın ve mecbur bırılerıyle ıletısım kurmak ıstıyeceksın..

dusunsene latın amerıkanın tamamıyla hatta amerıkada ıkıncı cıl ıspanya ve portekızde cok rahat ıs bulma ımkanına sahıp olabılırsın...

en azından rahat olmasanda tr de senın ısıne tas koyabılırım

gercı benım amacım dırek konsolosluga kapak atmak ya onunda prosuduru cok genıs du bakalım su askerlıge gıdıp gelelım okulu bıtırelım daha dusuncelerım degısmezse

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

vyana universitesi 700 yillik bi universite. amerikada biraz pahali. avrupada daha kolay, azeri pasaportuna sahib oldugum icin AB vize istemiyor azeri pasaportlu ogrencilerden simdi, university of applied sciences ne onu arastirmak lazim iyice. sanada basarilar diliyorum con las chicas espanolas
    Şirket Seçim Yönergesi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

gracias......

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

GAyet faydali bi konu olmus oncelikle bunu belirtiyim...

3.siniftayim.ABD de master yapip ABD de kalmayi dusunuyordum ama bu konuda son zamanlarda hayal kirikligina ugramaya basladim.Cunku ilk karsima cikan okul ucretleriydi.10000-20000 dolar arasi yillik ucretlerden bahsediliyor.Bunun yani sira bu paralari verebilecek ekonomik butceniz olsa bile ortalamanizin normal okullar icin 3.0 olmasi sarti araniyor kabul icin.Vasat okullarda daha dusuk ama ABD de kendi mesleginizi yapmak istiyorsaniz iyi bir unide master egitimi yapmanin gerek oldugunu dusunuyorum...

SAnirim avrupa ulkelerine yonelecegim ve ABD umutlarini rafa kaldiricagim...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı reyes_19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne gıbı bır bılgı ıstıyosun mesela vıen unw sı cok ıyı ve koklu bır unv ama sanırım almanca zorunlu ve 2 sene master programı ısvıcrede st gallende bı unw wardı adı aklıma gelmıyor fakat 650 euroydu sanırım donemlıgı yalan olmasın hatırlamıyorum ama oradada yasam standardı cok cok ust duzeyde ortalama bı kısının ordakı yıllık kazancı 70 bın dolar olması lazım amerıkada hangı sehırde hatırlamıyorum ama marshall unwsı var sanırım yıllık 13 bın dolardı ıspanyada barcelonada bı unv var yıne 1 sene ıspanyolca zorunlu dıl egıtımı vardı 6*7 bın dolar arası ne olarak soruyosun bu master olayını bıraz acsan eger bılgım varsa sordugun konular uzerınde paylasabılırım bu arada benım bolumum uluslararası ılıskıler eger sende benım bolumden fılansan yada ab fılan uluslararası hukuk uzerıne yapmanı sıddetle tavsıye edebılırım...
    bende uluslararası ilişkiler okuyorum neden uluslararası hukuk uzerine bu kadar durdunki özel bi sebebi var mı ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı yasin060687 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende uluslararası ilişkiler okuyorum neden uluslararası hukuk uzerine bu kadar durdunki özel bi sebebi var mı ?
    gıderek globallesen dunyad hukuk kavramının sureklı degıskenlık gostermesı ve aklına gelebılecek tum dıplomasılerde hukukun varlıgı benı bu yone yonlendırdı..

kısacası uluslararası hukuk uzerıne master yaptıgın zaman kı yurt dısındakı bır unv de senı havada kaparlar dıye dusunuyorum..tabı bırazda ınsanın kendısınde bıtıyor...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hocam konuyla biraz ilgisiz belki ama internship için vize vermemelerinin nedeni nedir?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı marty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam konuyla biraz ilgisiz belki ama internship için vize vermemelerinin nedeni nedir?
    Konsolos bana - sen kesin hilton miami'de 1 yil calistiktan sonra geri donmiceksin dedi. Aslinda son zamanlar Bakudeki konsolosluk 1 yillik j-1 vermiyormus. asil sebeb bu. gecen haftada bi arkadasima vermedi.
    Şirket Seçim Yönergesi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Senin yerinde olsam dil öğrenmek için seçerdim master yapacağım üniversiteyi.. Zaten turizm mezunusun, en önemli faktör yabancı dil işinizde.. Rusça, Türkçe, Azerice ve İngilizcen zaten var Almanca öğrenmek pek akıl kârı değil çünkü turizm alanında Almanca bilmeyen nerdeyse yok. O yüzden seyrek konuşulan dillerden birini tercih edersen daha iyi olur. Misal Fransızca bilen adam aç kalmaz diyor uzun süredir turizmde çalışan amcam.. Alternatifler Portekizce, Flemenkçe tarzı diller olabilir..
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

peki bölümün adı uluslararası hukuk diye mi geçiyor ben daha önce böyle bi bölüm duymadımda yada hangi enstitünün içinde geçiyor? uluslararası hukugun varlıgıda tartısmalı bılıyosndrkı kımıne gore var kımıne gore yok bole bır hukuk!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

toefl va ielts disinda sinav istemeyen universiteler hangileri arkadaslar? avusturya, estonya, ve finlandiya ilgilendiriyor su an beni
    Konu Roma tarafından (27-12-2010 Saat 09:35 PM ) değiştirilmiştir.
    Şirket Seçim Yönergesi

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Roma konu faydali olmus begendim. Bende bir basimi kaldirirsam vakit bulup buralarda gidip bakcam universitelere. Bende burda yapmak istiyorum olursa yuksek lisans ama zaten sektorde caliscaksan sen daha iyi biliyorsun deneyime bakiyolar ama coookkk cooookk yuksek yerlere gelmek istiyorum diyosan yani bahsettigim mevkiler genel mudurlukden yuksek mevkiler yuksek yap turizm alaninda ama aksi takdirde turizm alaninda degilde satis-pazarlama, yonetim, insan kaynaklari, gibi aklima gelmeyen bizim alana koltuk cikacak, bolumlerde yuksek yapmani tavsiye ederim. Sahsen ben alakasiz ama dis-ticaret de yapmak istiyorum. (sektorde calismicam).
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı yasin060687 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bölümün adı uluslararası hukuk diye mi geçiyor ben daha önce böyle bi bölüm duymadımda yada hangi enstitünün içinde geçiyor? uluslararası hukugun varlıgıda tartısmalı bılıyosndrkı kımıne gore var kımıne gore yok bole bır hukuk!
    nasıl olmaz eger yeterı kadar ıngılızcen varsa INTERNATIONAL LAW AND EUROPEAN LAW incelersen gorebılırsın olduklarını. ama zorlardır dıkkat et.bu arada kımseden kımseye degısmez bu baska yerde deme sakın

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı beysin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Roma konu faydali olmus begendim. Bende bir basimi kaldirirsam vakit bulup buralarda gidip bakcam universitelere. Bende burda yapmak istiyorum olursa yuksek lisans ama zaten sektorde caliscaksan sen daha iyi biliyorsun deneyime bakiyolar ama coookkk cooookk yuksek yerlere gelmek istiyorum diyosan yani bahsettigim mevkiler genel mudurlukden yuksek mevkiler yuksek yap turizm alaninda ama aksi takdirde turizm alaninda degilde satis-pazarlama, yonetim, insan kaynaklari, gibi aklima gelmeyen bizim alana koltuk cikacak, bolumlerde yuksek yapmani tavsiye ederim. Sahsen ben alakasiz ama dis-ticaret de yapmak istiyorum. (sektorde calismicam).
    beysin, partilərdən başın ayılmır gardaş, лучше найти себе жену
    Şirket Seçim Yönergesi

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beysin, partilərdən başın ayılmır gardaş, лучше найти себе жену
    parti mi ne partisi Roma. Ayda yilda iste oldukca davet edildikce gidiyorum
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Selam Millet, Nasilsiniz?

Emekli WATcilar, nerelerdesiniz?

ne gibi planlariniz var kariyeriniz icin?
    Şirket Seçim Yönergesi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)