Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eski tip pasaportlarla başvuru ile ilgili Amerikan Konsolosluğu'ndan açıklama geldi

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Exclamation Eski tip pasaportlarla başvuru ile ilgili Amerikan Konsolosluğu'ndan açıklama geldi

Merhaba,

Son günlerde sıkça aldığım bir soruya yanıt vermek ve SWT başvurularıyla ilgili birkaç noktaya dikkatinizi çekmek üzere yazıyorum:

· Eski Türk pasaportları 31 Ocak 2011 tarihine kadar uzatılabilecek ve 24 Kasım 2015 tarihine kadar kullanılabilecektir. Yani şu anda elinde eski Türk pasaportu bulunan öğrenciler bu pasaportları Ocak sonuna kadar uzatabilecek ve kullanabilecektir. Şubat ayıyla birlikte eski tip pasaportların uzatılması sona erecek ve pasaportunun süresi dolanlar yeni pasaport almak zorunda kalınacaktır.

· SWT için vize görüşmelerinde konsoloslar öğrencilerin insan kaçakçılığıyla mücadele broşürünü okuyup okumadığını sormak zorundalar. Öğrenci broşürü okumamışsa mülakatı kesip broşürü okumasını isterler. Bu nedenle öğrencilerinizin broşürü vize görüşmesinden önce okumasını sağlayın lütfen.

· Yurtdışında okuyan Türk öğrenciler vize başvurularını Türkiye’de yapabilir. Ancak görüşme sırasında orijinal transkriptlerinin yanı sıra İngilizce veya Türkçe tercümesini de konsolsoa vermeleri gerekiyor. Konsoloslar örneğin Bulgarca transkripti çözmeye çalışmaz ve öğrenciyi bu nedenle reddedebilir.

· Sevis ücretini DS-2019 elinize ulaştığı zaman en kısa sürede yatırmanız vize görüşmesinin ardından pasaportların kısa sürede gönderilmesini sağlayacaktır. Aksi durumda ödemenin sistemde görünmesini beklemek zorundayız. Bu da bazen bir hafta sürebiliyor.

Amerikan Konsolosluğu

Turkishwat.com ziyaretçilerine duyurulur.

admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

cok faydali bilgiler. tesekkurler

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

sonunda acıklayıcı kesin bi bilgi geldi..sagolasın epey bi sıkıntı olduydu

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

abi bişi sorucam ben simdi pasaportu uzatıcam eski tip yenisini almak istesem daha once giriş cıkış yaptıgım gozukurmu ?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı calkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bişi sorucam ben simdi pasaportu uzatıcam eski tip yenisini almak istesem daha once giriş cıkış yaptıgım gozukurmu ?
    vızelerının hıcbırı kaybolmaz dostum bu konuda rahat ol ama yenı pasaportun ıle eskı pasaportunuda yanında bulundurman gerektıgını unutma ılk gırıs cıkıs ıcın daha sonra sadece yenı pasaport ıle gecıs yapabılırsın...ayrıca eskı pasaportundakı vıze sadece bılgısayarda cıkar..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı reyes_19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vızelerının hıcbırı kaybolmaz dostum bu konuda rahat ol ama yenı pasaportun ıle eskı pasaportunuda yanında bulundurman gerektıgını unutma ılk gırıs cıkıs ıcın daha sonra sadece yenı pasaport ıle gecıs yapabılırsın...ayrıca eskı pasaportundakı vıze sadece bılgısayarda cıkar..
    peki fiyatlar nasıl olucak? mesela gecen sene ben cuzdan için para verdim sadece 50 miydi neydi , cipli için bi fikrin varmı, bide google arattım bayagı bayagı akbil gibi cipli bi kart olarak gozukuyor ama arkdasın birisi bana cuzdan seklinde verdiler diyor yeni pasaport alan varsa bi screen shot atıversin. nasıl birsey gorsek.

BannedUser
    Guest

Alıntı calkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki fiyatlar nasıl olucak? mesela gecen sene ben cuzdan için para verdim sadece 50 miydi neydi , cipli için bi fikrin varmı, bide google arattım bayagı bayagı akbil gibi cipli bi kart olarak gozukuyor ama arkdasın birisi bana cuzdan seklinde verdiler diyor yeni pasaport alan varsa bi screen shot atıversin. nasıl birsey gorsek.
    http://www.vidivodo.com/393856/cipli...-haber-videosu

54 lira vereceksin yenisinı almak için.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lol linke baktım ben biometrigi photoshopta yapmıştım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

çok ilginç yahu bana neden eski pasaport verdiler anlamadım.20 aralıkta aldım ondan mıdır acaba?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben eskı pasaportu pazrtesı gunu vızeye yollucam sırkete sordum bı sorun olmaz dedıler bısı olurmu sızce

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar ben sıfırdan pasaport alcm ilk defa yani kaça patlar ve ne yapmamlazım sırasıyla bilen biri yardımcı olabilirmi?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı volky87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben sıfırdan pasaport alcm ilk defa yani kaça patlar ve ne yapmamlazım sırasıyla bilen biri yardımcı olabilirmi?
    okuldan yazi alabilirsen harc muafiyetine dair sadece 54 tl oduyorsun.Yaziyi alamazsan harc ucreti sanirim 100 tl onuda odemen gerekecek.

Daha sonra emniyetten randevu alip gidiceksin subeye.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkürler, yararlı oldu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)