Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bank By Mail (Bank of America) Paychecklerinizi yatırın!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Standart Bank By Mail (Bank of America) Paychecklerinizi yatırın!

Merhaba Arkadaşlar,

Eğer ABD'de açık bir Bank of America hesabınız varsa ve elinizde bozdurmadığınız paycheckleriniz bulunuyor ise Bank By Mail hizmeti tam size göre..

Posta yolu ile Paychecklerinizi arkalarını imzalayarak ve hesap numaralarınızı yazarak

PO BOX 31900
    Tampa/Florida
    33361
    USA

adresine yolluyorsunuz ve paychekleriniz hesabınıza yatırılıyor. Türkiye'de bozdurmaya kalkarsanız paycheckleri hatırı sayılır bir miktarda komisyon ödüyorsunuz. Bu hizmette komisyon felan yok. Ancak açık banka hesabı gerekiyor.
    Bu hizmetten maksimum faydayı kimler sağlar?

- Debit cardı olan Bank of America müşterileri.. (Tr'de dilediğinizce harcayabilirsiniz)
    - Bir dahaki sezonda ABD'ye kesin olarak gitmeyi düşünenler.

www.bankofamerica.com adresinden internet bankacılığı hesaplarınıza da çok kısa sürede ulaşabilirsiniz..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Yararli bir bilgi tesekkurler. Halletmene sevindim.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Benim tam olarak bu konuyla ilgili olmasa da bir sorunum var.Ben Amerika'dayken bir tane bank of america hesabı açtırdım ve tabii ki yanında da debit kart.Türkiye'ye dönmeden hemen önce new york'tan kapatırım dedim ama new york'ta çok arasamda bank of america şubesi bulamadım.telefonla arayıp halletmeye çalışsam da bozuk ankesörler filan falan derken kapatamadan Türkiye'ye döndüm.Problem de burada başlıyor.böyle bir tecrübeye sahip olan var mı?ben ileride bir problem yaşar mıyım?bir arkadaşımın dediğine göre her para yatırmadığın ay 9 dolar düşüyormuş ve ben kartı kapatmadığım sürece bu işlem devam ediyormuş.Sizce ben ileride bir yasal problem yaşar mıyım?
    yoksa kapatmayıp bu aralar elime geçecek olan Amerika'daki ev depozitosunu bu karta mı yatırayım.onu da nasıl yatıracağımı bilmiyorum ya. oda ayrı bir konu.
    Sonuç olarak bu konu hakkında bir bilgisi olan varsa ve tecrübelerini paylaşırsa memnun kalırım.Çünkü 10-15 gün içerisinde askere gidiyorum ve gitmeden kurtulursam bu dertten güzel olacak.şimdiden teşekkürler.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bank of America'da açabileceğiniz 3 çeşit hesap türü vardır ve bunların şartları ve koşulları farklıdır. Genellikle biz öğrencilere açılan CampusEdge Checking hesabıdır. Hesap türü bu olan kişiler hesap açıldığı tarihten itibaren 5 yıl süre içerisinde herhangi bir servis ücreti vs ödemezler.
    Ancak şunu bilmenizde yarar var.

6 Agustos 2010 itibariyle bu hesap türüne başvurular kapandı. Bu tarihten sonra hesap açtıracak kişiler başka bir hesap türüne yönlendirilecek. Ayrıca Şu anda Regular Checking Account için aylık servis ücreti 12$.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben elimde olan paychecki şimdi bozdurmayıp yazın tekrar gidince bozdursam paychecke herhangi bir geçersizlik ya da bozduramama durumu olur mu??
    ""Let the game begin""

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben elimde olan paychecki şimdi bozdurmayıp yazın tekrar gidince bozdursam paychecke herhangi bir geçersizlik ya da bozduramama durumu olur mu??
    Paychecklerin geçerlilik süresi genelde 180 gündür.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

O zaman bozdurmak gerekiyoru paychecki:S
    ""Let the game begin""

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

keske daha once acsaydin bu konuyu, Melih
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de tam olarak konuyla alakalı olmayan bır sey soracagım ben hala sonpay checkı mı bozdurmadım 90 gunluk sure sanırım 22 aralıkta doluyor hangı bankaya gotursem daha kısa surede sonuc alırım..iş bankasına goturdum bayramdan once bozmuyoruz dedıler alıp merkezlerıne falan yolladılar ondan bırazda zaman kaybettım aıleme gelmıstı paycheck o yuzden bayramda evde gıdınce bozarım mantıgıyla bayrama kaar bekledım ..
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de tam olarak konuyla alakalı olmayan bır sey soracagım ben hala sonpay checkı mı bozdurmadım 90 gunluk sure sanırım 22 aralıkta doluyor hangı bankaya gotursem daha kısa surede sonuc alırım..iş bankasına goturdum bayramdan once bozmuyoruz dedıler alıp merkezlerıne falan yolladılar ondan bırazda zaman kaybettım aıleme gelmıstı paycheck o yuzden bayramda evde gıdınce bozarım mantıgıyla bayrama kaar bekledım ..
    Büyük ihtimalle, 90 gün içinde bankaya vermen yeterli olur. Yani 22 Aralığa kadar banka ile temasa geçmen lazım, sonraki işlem ile onlar ilgilenir. Sen yinede durumunu anlat bankacılar daha iyi bilirler.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

İşverenine mail at.Eğer orjinal olanı gönderebilirsen(süresi dolmuş olanı,bozdurmadığını ispatlamak için) işverene, sana aynı miktarda yeni bir paycheck göndrebilirler.Arkadaşlar en güzeli direct deposit yaptırmak bankanıza.paycheck size ulaşmadan önce hesabınıza yatmış oluyor,ne süre önemi var nede güvenlik sorunu.Ve eger travel yapmıyorsanız son paycheck Tr'ye degil amerika hesabınıza yatıyor siz debit card ile herhangi bir atm den cekebiliyorsunuz.ne paycheck bozdurma derdi var ne ücreti nede 2 ay işlem süresi.En güzeli oradayken hesap açıp direct deposit yaptırmak.

Tecrübeyle 2 kez sabit

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı CaRPeDieMBRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim tam olarak bu konuyla ilgili olmasa da bir sorunum var.Ben Amerika'dayken bir tane bank of america hesabı açtırdım ve tabii ki yanında da debit kart.Türkiye'ye dönmeden hemen önce new york'tan kapatırım dedim ama new york'ta çok arasamda bank of america şubesi bulamadım.telefonla arayıp halletmeye çalışsam da bozuk ankesörler filan falan derken kapatamadan Türkiye'ye döndüm.Problem de burada başlıyor.böyle bir tecrübeye sahip olan var mı?ben ileride bir problem yaşar mıyım?bir arkadaşımın dediğine göre her para yatırmadığın ay 9 dolar düşüyormuş ve ben kartı kapatmadığım sürece bu işlem devam ediyormuş.Sizce ben ileride bir yasal problem yaşar mıyım?
    yoksa kapatmayıp bu aralar elime geçecek olan Amerika'daki ev depozitosunu bu karta mı yatırayım.onu da nasıl yatıracağımı bilmiyorum ya. oda ayrı bir konu.
    Sonuç olarak bu konu hakkında bir bilgisi olan varsa ve tecrübelerini paylaşırsa memnun kalırım.Çünkü 10-15 gün içerisinde askere gidiyorum ve gitmeden kurtulursam bu dertten güzel olacak.şimdiden teşekkürler.
    Hocam ben 2 yıldır aynı kartı kullandım amerikada.yani 3 ay kullandım 9 ay bos 3 ay kullandım 9 ay bos.ne bi ceza geldi ne bi uyarı.artık kullanım süresi doldu ben kapattırdım.yani kapatmasanda zaten deaktif olur.Takma kafana.Tabi debit kart ise.Eğer kredi kartıysa kullanım ücreti olabilir.Onuda burdaki bi bankadan havale ile ödeyip kapatabilirsin borç büyümeden.Kafan rahat etsin istiyosan açtırdığın bankaya mail at

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya ben ilk defa gidiyorum. hiç bişi anlamadım ne yapmam gerektiği hakkında. ama önemli bi konu anlaşılan, amerikaya gittiğimde pay-check ile ilgili bişi yapmam gerekiyor mu?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı rhyme4eva Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya ben ilk defa gidiyorum. hiç bişi anlamadım ne yapmam gerektiği hakkında. ama önemli bi konu anlaşılan, amerikaya gittiğimde pay-check ile ilgili bişi yapmam gerekiyor mu?
    hocam paycheck dediğimiz senın maaşın bildiğin türkiyedeki çek varya ondan sen gidince hesap açtıracaksın amerikada orda bozduracaksın çeklerini sen merak etme işverenin söyler hangi bankadan hesap açtıracağını ne yapacağını o söylemesse senden önce giden mutlaka olur onlar anlatır sana
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eyvallah hocam bununla meşgul etmiyorum o zaman aklımı (:

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

işini uçak biletini hallet gerisi kolay
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)