Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 92 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şirketler ve Fiyatları

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Bellagio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şirketler vergi denetimini tabi tutulmaya başladı ,
    bu yüzden fiyatlarda %18lik bir artış oldu.
    Kayıt olurken TL cinsinden ücret ödenmesi de bu sebepten.
    o nedemek anlamadim simdi bu sirketler vergisiz mi calisiyordu bunca yildir ???

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

iş sponsoru cci imiş hatta bana cci kullanıcı adı şifre vericeklermiş ordan bilgilerimi filan girebilicekmişim.ds getirmek içinde kendi sponsorlarını kullanıyorlarmı yani İCEPWORLD adındaki sponsorlarını böyle dediler valla sanrım 2 sponsorla çalışıolar bunu demeye çalıştılar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu şirketteki en ilgi çekici olay ise cci ın sitesinde bile resimleri var.cci türkiyede icepworld için türkiyeye geliyo.sadece bu şirket için yani başka şirketler gelmiyor.biraz bu ilgimi çekti açıkçası büyük bi şirket olduğunu biliyorum ama wat ı nasıl iice araştırmak lazım geçen sene iceple giden arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

BannedUser
    Guest

Alıntı eghn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu şirketteki en ilgi çekici olay ise cci ın sitesinde bile resimleri var.cci türkiyede icepworld için türkiyeye geliyo.sadece bu şirket için yani başka şirketler gelmiyor.biraz bu ilgimi çekti açıkçası büyük bi şirket olduğunu biliyorum ama wat ı nasıl iice araştırmak lazım geçen sene iceple giden arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

sponsorlar her şirket için gelir merak etme bazen 2*3 firma birleşerek bunu gerçekleştirir bazıları tek başına. işte ilk kez giden arkadaşları böyle süslemelerle kendilerine bağlıyor şirketler. 5 sponsor ile çalışıyoruz, job fairde sponsor gelecek, bu iş sadece bizde var vesaire vesaire bence sen kalbini dinle bak söylüyorum HER FİRMA AYNI HEPSİ BİRŞEYLERİ GÜZEL YAPAR... YARIN SIRADAN BİR ŞİRKETE GİT DEKİ YA BEN ICEP E GİTTİM SPONSOR GELİYORMUS SADECE ONLARA BAKALIM NE DİYECEK ODA BİRŞET BULUR MERAK ETME

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende fiyat farkı yüzünden ıcep i düşünmüştüm ama araştırınca iş imkanlarının kısıtlı olduğunu öğrendim ilk kez gidicem garanti denen hiçbirşey yok hiçbir firma için o yüzden zaten risk alıcaz bari maliyeti düşük olsun iş sahte çıkmasın yeter benim için

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o nedemek anlamadim simdi bu sirketler vergisiz mi calisiyordu bunca yildir ???
    Sen neden şirketlerin bağış makbuzu verdiklerini sanıyordun?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin şimdi güvendiğin o otel çekini göndermiyor mu. bu güvendiğin firma ciee sponsorlugunda buldugun bir otelmiydi.
    yollamıyo mu bılmıyorum sordugumda yolladıklarını soledıler hatta tarıh bıle soledıler su tarhte yolladıklarını evet aynen ole bı oteldı be cok memnun kaldım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

benim için şuanda amerikadayken aradğımda telefonu kapalı olmıcak ve yardım edecek şirket önemli olan.bakalm ya a şirketide aynı b şirketide aslında çok fazla yapcakları bişi yok sadece öğrencilerin arkasında dursunlar başka bişeye gerek yok

BannedUser
    Guest

benim için şuanda amerikadayken aradğımda telefonu kapalı olmıcak ve yardım edecek şirket önemli olan.bakalm ya a şirketide aynı b şirketide aslında çok fazla yapcakları bişi yok sadece öğrencilerin arkasında dursunlar başka bişeye gerek yok
    sana özelden atarım o firmayı git konuş bence ama sen genede sor deki aradığımda size ulaşabilir miyim diye. valla arkadaş ben sponsor falan anlamam başıma bişey gelirse şirketimi ararım onlar sponsoru arasın çünkü ben parayı sponsosra değil şirketime veriyorum. ha telefonuma cevap vermez o zaman gelince hesaplaşırız

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bugün UT ve İcep ile görüştüm ut: 2375 TL İcep: 1584 Tl diyor.aradaki fiyat farkının icepte ucuz olmasının sebebini icep in ds sponsorunun kendi isminin sponsor olmasından kaynaklanıomuş.iş sponsorları icepin cci.ama açıkçası çok bi bilgileri varmış gibi gelmedi bana.şirkette 2 çalışan devirli çalışıolar yani 1 kişi duruyor.onunda wat hakkında %100 bilgisi yok gibi geldi ama asıl oranın izmir müdürü daha bilgili gibi geldi telefonla görüştük.ama yinede bu firmayı düşünüorum kafamda kuşkular olmasına rağmen.aradaki fark 300-500 olsaydı belki ut yi tercih ederdim ancak aradaki fark 900 TL a yakın olduğu için icep daha uygun geldi.sizce napmalıyım arkadaşlar icep bana jobfairle işi kesin alabileceğimi söyledi.bende sorunun burda olacağını düşünmüyorum zaten amerikaya gittiğimde bi sorun olduğunda şirketten herhangi bi yardım alamayacağımı düşündürdü açıkçası.icep le giden arkadaşlardan yardımlarınızı bekliyorum.
    pek reklam gıbı olmasın ama fıkrımı soylıyecek olursam bızım sınıftan da genel bakımda okuldan da ogrencılerın en cok secıp tavsıye ettıklerı sırket Ut sırketıdır .bana da gecen sene tavsıye ettıler ben 250 usd daha ucuz dıye ozmanı secmıstım ıs secımınde magdur olmustum ıstemedıgım bı ıse gıtmıstım kısacası.ut hakkında kotu bırsey de duymadım su ana kadar sadece fıkrımı soyledım reklam gıbı olmasın.ut yı secebılırsın ama hıc sorun yasayamacagını da kımse garantılıyemez.bence saglam bır ıs sectıkten sonra gerısı yalan.yero sırketıyle usa ya gelmıs 2 ogrencı ıle tanıstım 5600 usd kazanmıslardı mesela bırazda hersey sans gıttın sırketın aslında fazla seyı yok oysa bu sıketle magdur olanı da az degıl .wat ın basarılı gecebılmesı tabı kı kısının beklentısıdır ve kısıden kısıye degısır ama bence ıyı kazanan her ogrencı mutlu olur.dedıgım gıbı ıs secımını kendın yap ıs secımı bence wat ıcın cok onemlı şirkette onemlı tabı ama usa ya gıdınce kımsenın arayıp sordugunu sanmam .ben ozmana o kadar sey yasamama ragmen yınede bana soyledıklerını yapıp usa dayım dıye bı emaıl attım cvp bıle yazmadılar ıyı tatıller dılerız falan fılan beklerdım oysa kayıt yapmadan once nasıl da aralardı su da var ben mc donaldsta calıstım ozman ıle gıttım 1100 usd verdım .mc donaşldsta bırlıkte calıstıgım dıger arkds yero ıle gelmıstı ve 900 usd vermıstı sırketlerın kar anlayısları da farklı oluyor sende ut ıle gıdıp 1350 usd ye dıyelım kı ıcep ıle 950 usd e gelmıs bı Turk arkds gorursen yıne senle aynı sartlarda ve aynı ıste işletmede calısan ozaman uzulebılırsın tuh be dıyebılırsın en ucuzunu sec te demıyorum ama karmasık bu ısler hacı ya ndıyım sans ogesı de cok var ısın ıcınde bunların hepsı benım kendı goruslerım sadece bı onerı dıye al wat uzmanı degılım 1 yaz wat a katıldım dıye beysıncda abı de suan ıntern yapıyor calıstıgı otelde bı turk ogrencı daha var yıne aynı sartlarda calısıyolar sırketlerı farklı ıkısınınde ve sırkete verdıklerı paralarda cok fark vardı mesela oysa aynı ısı yapıyolar..
    Konu sucre tarafından (11-11-2010 Saat 02:29 PM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende gitmeyi düşünüyorum bu yaz ama bütçem kısıtlı en uygun neresi olabilir sizce???

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Fiyatlar ciddi anlamda Uc Noktaya ulaştı bu sene maalesef .. Ve gidecek olanlarda bu sene bu parayı verecek ne kadar fazla olsada .. Bende bu sene wildwood new Jerseye istemeyerek olsada 2. Defa gideceğim nedenide 2500 yerine 2.ye aynı yere gittiğimden 1100 lira ödemem ...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

maroklima msjını bekliorum bu arada eve sucre dedğin gibi kesinlikle şans işi ama watada 2500 TL vermek açıkçası akıl karı deil.ve de orda kazansam dahi imkanı yok çıkmaz zaten gittiğim para.5000TL wata vereceğime turist vizesi alır 1 ay gezerim )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı RQ7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    united towers ne kadar istiyor?
    Bu sene 2.375 tl istiyolar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

çok pahalı.bence bir şirkete 2000TL den fazla para verilmemeli doğru yada yanlış

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2.375 tl vericeğime ıceple giderm 1.500 veriirm kalan paraylada nerdeyse uçak biletini alırım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bu yaz UT ile gittim WaT'a ve malesef birsürü sorun yaşadım işle ilgili. O kadar para verip rezil bir yaz geçirme durumunuz var sakın unutmayın bunu. Ailemin durumu iyi olmasa bende rezil bir yaz geçirenlerden olacaktım. Ailemden en az 3000 dolar ekstra para aldım Amerika'dayken. Ama mükemmel bir yaz geçirdim. UT'ye ikibinküsür lira verince yazının garanti altına alınmıyor malesef. Ama yinede kötünün iyisi UT. İyi şirket ise yine malesef yok bu WaT işinde. Şansınız gülerse sorunsuz güzel bir yaz geçirirsiniz. Ailenizin durumu iyi ise her türlü iyi bir yaz geçirirsiniz sadece iyi bir şehre gitmeniz yeterli bunun için. Herkese bol şans.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Bellagio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen neden şirketlerin bağış makbuzu verdiklerini sanıyordun?
    maliye bunlari niye denetlemiyor??? yada neden vergi vermiyolar? Vermeliler bence o kadar para aliyolar.

sikayet mi etsek
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

BannedUser
    Guest

Merak etme maliye bunları denetledi hemde tam denetledi. Çoğu ceza yedi. Hatta şöyle söyleyeyim birbirlerini kötüleyen bu firmalar bu olay yüzünden birlik oldular itiraz için bazıları 40*50 milyarlık cezalar yediler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benden en fazla 2000 çıkar başka da param yok

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

nasıl ya bu wat şirketleri vergi ödemiyor mu yani arkadaşlar??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

maroklima msjını bekliorum bu arada eve sucre dedğin gibi kesinlikle şans işi ama watada 2500 TL vermek açıkçası akıl karı deil.ve de orda kazansam dahi imkanı yok çıkmaz zaten gittiğim para.5000TL wata vereceğime turist vizesi alır 1 ay gezerim )
    bence yanlıs dusunuyorsun..benım ınglzcem cok kotuydu mesela kursa gıtseydım duzeyımın a1 oldgunu cok ıyı bılıyordum.sımdı wat a gıttım geldım kendımce 2500 tl zararrım var mc donaldsta calıstım 1600 usd falan kazandım ama suan benım ınglzce sevıyem b1 mesela kursa gıdıp a1 den b1 e cıkarmak ısteseydım zaten paraları bayılcaktım ben calısıkern hep konusma ımkanı buldgum ıcın benım ınglzcem cok gelıstı.hem bı de laptop aldım Turkıyedekı fıyatıyla arasında 800 tl fark var okadar ucuza aldım yanı bı de yaptıgım dıger alısverısler ve gezmeler falan derken yanı kısacası benım karım daha fazla oldu .sen 3500 usd harcayıp 2000 bıle kazanırsan yaptgın elektronık alısverısler ve ınglzcenın gelısmesı yenı yerler gormen gıbı seyler sayesınde aslında kar edıyorsun.turk lırasıyla 210 tl ye aldgım foto makınası teknosada 485 lıraya satılıyodu mesela fark kapanıyo ıste boyle .
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

BannedUser
    Guest

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence yanlıs dusunuyorsun..benım ınglzcem cok kotuydu mesela kursa gıtseydım duzeyımın a1 oldgunu cok ıyı bılıyordum.sımdı wat a gıttım geldım kendımce 2500 tl zararrım var mc donaldsta calıstım 1600 usd falan kazandım ama suan benım ınglzce sevıyem b1 mesela kursa gıdıp a1 den b1 e cıkarmak ısteseydım zaten paraları bayılcaktım ben calısıkern hep konusma ımkanı buldgum ıcın benım ınglzcem cok gelıstı.hem bı de laptop aldım Turkıyedekı fıyatıyla arasında 800 tl fark var okadar ucuza aldım yanı bı de yaptıgım dıger alısverısler ve gezmeler falan derken yanı kısacası benım karım daha fazla oldu .sen 3500 usd harcayıp 2000 bıle kazanırsan yaptgın elektronık alısverısler ve ınglzcenın gelısmesı yenı yerler gormen gıbı seyler sayesınde aslında kar edıyorsun.turk lırasıyla 210 tl ye aldgım foto makınası teknosada 485 lıraya satılıyodu mesela fark kapanıyo ıste boyle .
    Amerikadan kar yapmadan donmezsiniz (gezme ve eglenme hastası değilseniz ve şirket tarafından dolandırılmazsanız )

Dil inanın bana heryerde ögrenirsiniz temeliniz varsa temeliniz yoksa en azından benim gibi ne söylediklerini anlarsınız. Bende Sucre'ye katılıyorum Amerikadan cebinizde para ile dönmek akıl karı değil ne varsa elektronige yatır. Burda her türlü kar edersin koy alışveriş sitelerine 1*2 günde satarsın. Konu nerden nereye geldi. Bencede şirketlere 1800 liradan fazla verilmez

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

çok fazla elektroniğe ihtyacım yok laptopum,fotoğraf makinam,telefonum var oraya gidip alsamda saçma olur benim için.o parayı yapabilrsem buraya getirip üstüne ekleyip araba almyı düşünüorm.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

çok fazla elektroniğe ihtyacım yok laptopum,fotoğraf makinam,telefonum var oraya gidip alsamda saçma olur benim için.o parayı yapabilrsem buraya getirip üstüne ekleyip araba almyı düşünüorm.
    Arkadaşların anlatmaya çalıştığı o parayı nakit olarak yanında getirmek yerinde elektroniğe yatırıp Türkiye'ye getirip o aldığın şeyleri Türkiye'de satarsan karını daha da katlayacağın. Ki tamamen doğru bir olay. Nakit getirmek yerine bişeyler alıp getirip satarsan o paraya üstüne eklemene gerek kalmadan araba alabilirsin.

BannedUser
    Guest

Alıntı Cesc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşların anlatmaya çalıştığı o parayı nakit olarak yanında getirmek yerinde elektroniğe yatırıp Türkiye'ye getirip o aldığın şeyleri Türkiye'de satarsan karını daha da katlayacağın. Ki tamamen doğru bir olay. Nakit getirmek yerine bişeyler alıp getirip satarsan o paraya üstüne eklemene gerek kalmadan araba alabilirsin.
    Evet anlatmaya calıstıgım bu. Ben sahsen kazandıgım tum paraya kozmetık malzemesı ve elektronık aldım. Aldıklarım ve fıyatları mısal soyleydı hatırladıklarım.

1. PS3 200 dolar
    2.XBOX360 200 dolar
    3.IPOD TOUCH 3G8GB 120 dolar

bunlar ornek tabı bunlar gıbı bır suru sey...

Arkadaslar sıtede cogu kısı bana kızar wat programını sadece cıkar amaclı gordugum ıcın. Ama sonucta ben bır ogrencıyım ve okumak ıcın yada rahat etmek ıcın paraya ıhtıyacı var. Fakat kazandıgım parayla ABD de neredeyse gormedıgım eyalet kalmadı bol bolda gezdım. Bu yuzden ınce eler sık dokurum. 2008 de ılk sene gıderken belkı 15 fırma gezdım ve ınanın bu programda hıc magdur olmadım Allaha sukur. Cok arastırmak gerek lutfen sıtede sozune guvenılır kısılerle bırebır ıletısıme gecıp bılgı alın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben bu yaz Experience USA ile gitmiştim, geçen yıl verdiğim para 900 dolardı erken kayıtta. Bu yıl self gideceğim eski işim hazır çünkü. Ama daha iyi getirisi olan bir işte bulursam fazla parayı verebilirim. Şirketlerin bu kadar çok fiyat artırması bu sene gidecek öğrenci sayısını azaltır büyük ihtimalle. O yüzden iş ayarlamak daha kolay olacaktır. Ama TR'den az öğrenci gitse bile Rusya-Ukrayna-Polonya gibi hat ülkeleri işin içine ediyorlar. Ocean city'de bir evde 14 kişi kalıyor bu insanlar. Bu yaz 35.000 civarında rus öğrenci gittiği söyleniyor.

Kısacası ilk kez gidecekler iyi araştırma yapsınlar. Sorun yaşayan çok insan oldu ve yine olacak. Az biraz ingilizce ile gidip ingilizcelerini beğenmeyen şirketler işten çıkardığında buradaki şirketler hiçbirşey yapmıyor. Geçen yıl konsolosluğa şikayette bulunup şirket yetkililerine baskın yaptırttı arkadaşlarım. Zaten daha önce verilen şirketler hakkındaki belge o olaydan sonra yazıldı. Bir çoğu TR'ye geri döndü en sonunda.

Ben ne yaptım derseniz, ben araştırdım şirket karşılama 55 dolar dedi. İlk defa gitmeme rağmen toplu taşıma araçlarının hangisine bineceğim, nasıl gezeceğim, nereye gideceğim hepsini gitmeden çıkarttım. Bir çok arkadaşım sayemde bu masraflardan kurtuldular. Herşeyi şirketlerden beklemeyin atik olun. Ben yaklaşık 6000 dolar kazandım. 2. işte buldum. Kendime kızıyorum 2. iş konusunda biraz geç davrandım ağustosun 2. haftasında başladım. Daha önce başlasaydım daha farklı olabilirdi. ama sağ salim geldik, Bir ton elektronik eşya aldık, gezdik tozduk.

Güzeldi sonuçta, bu yıl tekrar gideceğim. Şimdilik en uygun fiyatı verecek şirketi araştırıyorum. Bir kere giderseniz ve de çevreniz varsa çok kişi sizin peşinize de takılıyor çünkü. Benimle beraber götüreceğim yaklaşık 40 kişi var arkamda. Bu da sizin herşeyinizin bedavaya gelmesi demek.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ozman 2250 yapmış 1500 de yapsada gitmeyin
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Favorin hangisi?Kara listede olmayan şirket hangisi mesela ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

araştır işte bak forumda hangi şirket iyi bulursun
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)