Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TR'de Pay Check Tahsilatı

BannedUser
    Guest

Standart TR'de Pay Check Tahsilatı

Bu tahsilatı en kolay ve sorunsuz yapacağınız banka Ziraat Bankası. Gidip başvurunuzu yapıyorsunuz. Onlarda çekinizi alıp sizden çeki aldıklarına dair bir kağıt veriyorlar. Ayrıca döviz hesabı açıyorlar. Ortalama 100 dolar paranızı kesip çekinizi tahsil ediyorlar.

Çekin tahsil edilmesi 15-25 gün arası sürüyor.... Çek geldiğinde telefonla arayıp haber veriyorlar.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

kardes kac dolarlik cekin varda 100 dolar kesiyolar cok buyuk mebla bu yavvv
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yapı kredi de geçen sene bozdurdum ben 20 dolar kesmişlerdi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

akbank.ta bozdurdum ya 20 dolar ya da 20 tl ödedim öyle bir şey..

BannedUser
    Guest

dostum çekin miktarı tek cek 5600 dolar belkı ondan fazla almıslardır

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Sanırım aynı bankanın farklı şubeleri bile aynı çek için farklı paralar alıyor. Türkiye'ye hoşgeldin.
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

niye amerikada ceklerinizi bozdurmadan turkiyeye donuyosunuz?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı cell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ceklerini işten cıktıktan sonra alabılıyorlar.O süredede Tr de oluyorlar. Sanmıyorum Türkiyedeki bankaları kalkındırmak istediklerinden dolayı olsun.
    Peki.

BannedUser
    Guest

Ya sorun oldu aslında çek Bank of Americaya aitti. Ama bizim kasabada Bank of Amerika olmayınca çekin 100 dolarını kırdırdım. Bana yeni çek verdiler oda Bank of Alaska'ya aitti. ABD içinde o bankanın şubesi yoktu. İşte böyle gelişti falan.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ceklerimi bozduramadim, turkiyeye donunce bozdurcam ben de. hangisi daha az keser ki?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ceklerimi bozduramadim, turkiyeye donunce bozdurcam ben de. hangisi daha az keser ki?
    hahahahaahahahahahha

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hahahaha Demekki bir neden mutlaka varmış
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hahahaha Demekki bir neden mutlaka varmış
    aptallik ettim ben yine bikac aksilik oldu aslinda. ne bileyim olan oldu iste. 2 tane cekim var. turkiyede en az kesintiyle bozdurmam lazim. artik gezicez butun bankalari napalim

BannedUser
    Guest

arkadasım ben yazdım neler yaptıklarımıç bazı bankalar cekler postada kayboldu deyip sorumluluk almıyorlar bence devlet bankalarına ba derım zıraat en garantısı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aptallik ettim ben yine bikac aksilik oldu aslinda. ne bileyim olan oldu iste. 2 tane cekim var. turkiyede en az kesintiyle bozdurmam lazim. artik gezicez butun bankalari napalim
    Sen hala amerikada değil misin? ordaysan herhangi bir bankada bozdurabilirsin, boşuna getirme buraya? Ayrıca hala amerikadaysan senden bi isteğim olcak, let me know
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım ben yazdım neler yaptıklarımıç bazı bankalar cekler postada kayboldu deyip sorumluluk almıyorlar bence devlet bankalarına ba derım zıraat en garantısı
    zıraat en garantılısı de dedıgıne gore yukarıda benım 220 usd cekımden 100 usd kescekler ee gerıye ne kaldı
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen hala amerikada değil misin? ordaysan herhangi bir bankada bozdurabilirsin, boşuna getirme buraya? Ayrıca hala amerikadaysan senden bi isteğim olcak, let me know
    ya hala amerikadayim da, olayim su; ben north carolinada bozdurmadim son iki cekimi. yanimda para tasimiym fazla diye. her bankaa bozdurulabiliyo ya cekler nasolsa bozdururum son gun dedim. dun banka banka gezdim. bozmadilar. sebebi de paycheckimde turkiye adresimin yazmasi. mutlaka o bankaya gitmem gerekiyormus. o bankanin da amerikada sadee 5-6 subesi mi var ne RBC centura diye bi bank. anliycagin cekler elimde kaldi. toplam 1730 dolarlik iki cek. olan oldu yani.
    hadi ayhan ne istiosun. son gunum de o bakimdan

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Bence orda bozdur.Bazı bankalar ufak bir kesintiyle bozuyor çekleri.Çekin üzerinde bir banka isminin yazmasının nedeni,çalıştığın şirketin o bankayla birlikte çalışıyor olması.O yuzden o bankadan bozdurursan bir kesinti olmayacak.Bunun örneğini daha önce gördüm.
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bence orda bozdur.Bazı bankalar ufak bir kesintiyle bozuyor çekleri.Çekin üzerinde bir banka isminin yazmasının nedeni,çalıştığın şirketin o bankayla birlikte çalışıyor olması.O yuzden o bankadan bozdurursan bir kesinti olmayacak.Bunun örneğini daha önce gördüm.
    ya ben 4-5 bankaya gittim. hatta bu cash check deniliodu galiba, iki tane de oyle yere gittim bozmuyorlar. cekin ustunde turkiyedeki adresim yaziyo, o yuzden bozamiyoruz dediler. yani elimde degil. bankanin newyorkta subesi yok. sanirim sadece north carolina, virginia, florida bi de galiba alabamada subesi var. yok yani banka yok o yuzden mecburen turkiyeye donunce bozdurcam...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Üzerinde bir adres yazılı çek hiç duymamıştım.Bankanı ara konuş durumunu anlat.Ya da olmadı en yakınındaki bir bankadan hesap açtır,o bankaya yatır paranı,tekrar al parayı kapattır hesabı.Nasıl olsa çekte senin ismin yazıyor yatırırlar hesabına.Adresle ne alakaysa anlamadım.
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Üzerinde bir adres yazılı çek hiç duymamıştım.Bankanı ara konuş durumunu anlat.Ya da olmadı en yakınındaki bir bankadan hesap açtır,o bankaya yatır paranı,tekrar al parayı kapattır hesabı.Nasıl olsa çekte senin ismin yazıyor yatırırlar hesabına.Adresle ne alakaysa anlamadım.
    onu ben de anlamadim ama, hepsi bankada hesabimin olup olmdigini sordu. ve dediklerini yapamam. ben donuyorum bugun. gecti artik yani. turkiyede bozdurcam. ya aslinda su olabilir mi? ben turkiyeye dondugumde bizim bossla iletisime gecip cekimi bozduramadigimi soylesem havale yoluyla gonderebilir mi bana :d veya onun gibi biseyler iste. veya turkiyedeki herhangi bi hesabima yatirabilir mi? boyle bisey mumkun mu?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Mantıken yapılabilir ama pratikte senin patron yaparmı bilmiyorum.Çünkü normalde ücretler ya çek olarak veriliyor ya da direk banka hesabına yatırılıyor.Tr de bir USD hesabı açabilir onlar bu hesaba paranı yatırabilir fakat bu çekleri onların iptal etmesi,sonra paranın bu hesaba yatırılmasını onlar kabul etmeyebilir daha doğrusu uğraşmak istemeyebilirler.Ama yine de dene.Bir önceki mesajımda dediğimi yapman mantıken 1 saatini almaz.En kısa yol bu.
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

dedim ya bugun pazar ve ben aksam turkiyeye donuyorum. ama eger senin dedigin gibi ceki iptl edip bankaya parayi yatirma oalyi varsa onu deniycem. hele ben bi turkiyeye doneyim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Pardon unutmuşum bugün pazar olduğunu ama sen bunu dün de yapabilirdin,bazı bank of america şubeleri cumarteside açık oluyordu.Hatta bu cümleleri yazarken nyc de pazarları açık olan BoA buldum.Umarım NYC desindir. Yoksa biraz nette araştırma yaparsan pazarları da açık olan banka bulabilirsin.

Bank of America in NY with Sunday Hours

Hatta TD Bank

http://www.tdbank.com/net/absearch/d...=19&Action.y=5
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Pardon unutmuşum bugün pazar olduğunu ama sen bunu dün de yapabilirdin,bazı bank of america şubeleri cumarteside açık oluyordu.Hatta bu cümleleri yazarken nyc de pazarları açık olan BoA buldum.Umarım NYC desindir. Yoksa biraz nette araştırma yaparsan pazarları da açık olan banka bulabilirsin.

Bank of America in NY with Sunday Hours

Hatta TD Bank

Store Search Results
    ama ben bunu taa cuma gunu yazdim be arkadasim bastan uyarsaydin ya. ben simdi havaalanina geldim. donus yok artik

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bunu soylemiycektin bana ya. bak simdi cok canim skildi, moralim de bozuldu. ya benim gittigim bankalarin arasinda TD bank da vardi, sadece sorduklari ortak soru hesabiniz var mi? hesap ac falan dediler. ben gidiorum pazar gunu deyince demediler ki acik banka. aman iste gecti artik.yakinimda da vardi haa

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Canın sağolsun,senden değerlimi. Banka hesabı sordular çünkü hesabın olmuş olsaydı hemen alacaktın paranı.
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

cekler yanimda turkiyeye gidiolar benle birlikte. az para da degildi ki

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Banka hesabın hala açıksa müşteri hizmetleriyle bir görüş istersen,Tr deyken para transferi felan yapabilirsin belki.Ayrıca bazı BoA atm leri çekleri kabul ediyordu ama çekin parasını nakit olarak veriyormuydu bilmiyorum.O da olmadı eğer Amerikada arkadaşın tanıdığın felan varsa kısaca çekin arkasını imzalayıp onlar senin yerine paranı alabilirler bankadan. Tabi çekin tarihi de önemli,ona da göz at. Benden bu kadar,sendede dert hiç bitmiyor o kadar yol gösterdim.

Answers.com - Can you cash a check that is under someone else's name

How to Endorse a Check for Someone Else to Cash - Associated Content - associatedcontent.com
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

O da olmadı eğer Amerikada arkadaşın tanıdığın felan varsa kısaca çekin arkasını imzalayıp onlar senin yerine paranı alabilirler bankadan. Tabi çekin tarihi de önemli,ona da göz at. Benden bu kadar,sendede dert hiç bitmiyor o kadar yol gösterdim.

Answers.com - Can you cash a check that is under someone else's name

How to Endorse a Check for Someone Else to Cash - Associated Content - associatedcontent.com
    Başka birinin çekini bozduramazsın. Sadece o bankada hesabı varsa parayı hesaba yatırabilirsin, cash vermezler. Her banka için böyle midir bilmiyorum ama 4-5 banka böyle olduğuna göre hepsi böyledir heralde...
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)