Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alaska 2011 Detaylı Bilgiler - Gitmeyi Düşünenler Mutlaka Okusun

BannedUser
    Guest

Standart Alaska 2011 Detaylı Bilgiler - Gitmeyi Düşünenler Mutlaka Okusun

Öncelikle herkese sıkılmadan okumasını tavsiye ederim. Burdaki asıl amaç Alaska'nın sadece güzellikleri yanında sıkıntılarınıda dile getirmek.

ALASKA İÇİN ŞİRKET SEÇİMİ

Hepimiz biliyoruz ki Alaska'ya gidenlerin asıl amaçları güzel para kazanmaktır. Alaska da sorunların %80'i yanlış firma seçininden kaynaklanır. Diğerleri ise öncelikli sorun öğrenci daha sonrada fabrikaya dayanır. Bazı şirketlerin asıl amacı öğrenciyi sömürmek parasını alıp ne hali varsa görsün politikasıdır. Bu yüzden gereçekten şirketinizi iyi seçin zaten konsolosluk güvenmemeniz gereken 5-6 şirketin ismini açıkladı ki bu firmalar yıllarca bu işi yapan ve yüzlerce öğrenci gönderen firmalar. Bu firmaların gözünü o kadar para hırsı bürümüş ki öğrencilere sahte kredi kartı ile bilet alıyorlar. Bu firmanın başharfleri DYE. Ayrıca gittiğinizde sen kimsin kardeşim seni tanımıyoruz diyen fabrikalar var. Burda sorun gene şirketlerde yani sahte iş ayarlamaları yapıyorlar. Bu yüzden sizin için en büyük sıkıntı olan şirket seçiminde çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Daha önce gidenlerden bilgi alın (temsilci olmasın)....

KAÇ PARA KAZANIRIM

Bunun için size net olarak şöyle diyebilirim. Ortalamadır bu rakam 6000-14000 dolar arası para kazanabilirsiniz.(2010 Temmuz 1 ayda 5600 dolar kazandım). Bunda en etkili faktörler sezon durumu, çalıştıgınız departman, ikili ilişkiler, şans, tecrübedir. Sezon için size gerekli bilgileri gene yazacağım. Orada sizin en cok karsılasacagınız millet Meksika ve Filipinler. Orada yaşayan insanlarla iyi ilişkiler kurmalı onlarla sürekli alışveris içinde olmalısınız yani kendinizi sevdirmelisiniz. İlk sene gidip ancak masraflarını çıkaran ve cebine 3-4 kurus para kalan arkadaslara tek tavsiyem tekrar denemeleridir. Fabrikada kesinlikle huzursuzluk çıkarmayın ve işte kaytarma yollarına gitmeyin. Boxing Line, Fillet Line ve Fresh Frozen en çok parayı yapacagınız departmanlardır.

NEDİR KUZEY-GÜNEY MESELESİ

İlk defa gidecek arkadaşlar inanıyorum ki şu an harıl harı araştırma içindeler ve karşılarına çıkan önemli konulardan biride kuzey-güney meselesidir. Aslında olaya yön dısında orada olacagınız zaman diliminide eklemek gerek. Bize ögrenciler genelde 1 haziran - 1temmuz arası öğrenciler gider. Alaska balık fabrikaları bazı kısımlarda toplanmıştır. Bunlar Aleut Adaları, Naknek-Dillingham (Bristol Bay), Kodiak, Ketchikan, Cordova, Sıtka gibi .... Bu sayılan yerlerden Bristol Bay'da olan kısımları kesinlikle 20 Hazirandan sonra Alaska'ya gidecekler tercih etmesinler. Çünkü Naknek ve Dillingham fabrikaları 15 haziranda açılır ve 30*45 çalışıp kapanır. Bu durumda Kodiak - Ketchikan ya da Sıtka gibi yerlere transfer olmanız gerekir. Ama sunuda soylemelıyım ki bu zaman zarfında muhtesem para basarlar. Buda ortalama 4000*5000 dolar arası değişir. Burda sezon bitince gideceğiniz en mantıklı yer Kodiak'tır Kodiakta sezon her zaman vardır ama basmaya başlanan tarih 1 Temmuzdan sonradır. Alaska'ya çok geç gidiyorsanız en mantıklı yer Sıtka(çok kazanılmaz)'dır.
    Kethcikan, Sand Poind, Cordova transfer olmadan sezonu bitireceğiniz yerlerdir.

Aslında Alaska hakkında anlatacak o kadar çok şey var ki. İnanıyorum şu an gitmek isteyenler çok çekimserler acaba sorun olur mu. Size tek tavsiyem hiç düşünmeyin gidin. Size her konuda yardım etmeye çalışırım kişisel olarak. Yolculuk sırasında ne yapman gerek, şirketi nasıl seçmen gerek, transfer nasıl olurum, nereye gitmen gerekli hepsine yardım edebilirim. Tekrar söylüyorum Alaska'dan korkmayın şirketlerden korkun.
    Konu BannedUser tarafından (05-11-2010 Saat 02:07 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alaskaya gitmedim ama bence o kadar para daha güzel merkezi yerlerde de kazanılabilir...

BannedUser
    Guest

Alıntı showdown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alaskaya gitmedim ama bence o kadar para daha güzel merkezi yerlerde de kazanılabilir...
    sana şöyle söyleyeyim Alaska dışında merkezde çalışıp konaklama ulasım ve yemege para vermeyip 12.000 dolar kazandım diyen kişi bir elin parmakları kadarken bu rakam alaskada o 10 parmagı gecer. ha ben demiyorum ki her fabrika aynı ama bence merkezde Alaska kadar kazanmak çok zor. Bazıları Alaska çok zor der. Su da unutulmamalı ki bazen merkezde daha zor işlerde çalışılabiliyor. Alaska da çok kişi magdur oluyor bu merkezdede aynı..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben showdown a sorarımm alaska dışında nerde kazanılıomş 70-80 gnde 10 bin dolar ve kalma yemek bedava olarak böyle bi yer varsa kararımı değiştirp bir kez daha giderm wata para kazanılmak için gidiliosa wata alaska tabiki alternatif yok gibi ama diğer konularda tabiki amerikann içi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

gectigimiz yaz ny da denk geldigim bir turk bana main de 12000 dolar kazandigini soyledi...inanamadim...acikcasi inanmadim...)))bu sezon alaska tarihinin en kotu sezonuymus ben tek fabrikada calisarak 7600 kazandim...bence alaska para kazanmak icin cok mantikli...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

djnia o adamm 12bn yapamamştr yapsa bile kalma yemek derken alaskadaki adam kadar temz kalmamştr ama ii kazanmş yine de bu sene alaskann deil kodiak ın en kötü sezonydu ya ama ii kazanmşnn ona rağmenn

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ohoo merkezde o parayı nerden kazanacaksın.. anca ya boyacılık ya da amelelik yapıp saatine 15$, üstüne de dayanabilirsen overtime 22.5$/h kasarak olabilir..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sansa,dil birde sosyallik alaskada onemli cunuku sadece supervisor in partilerine gittigi icin saat alan ark.lar vardi ki seneye bende oyle yapicam))))

BannedUser
    Guest

cokta sosyal olmakta orada para etmez efendi olacaksın birazda, o zamanda sevilirsin. herşey süpervisor demek değil Alaska da evet önemli ama zaten biyerde işe başlayınca ertesi gün kimse sana şuraya geç demez genelde aynı işi aynı kişiye verirler. İşini düzgün yapmanda gerek.

bunu çok kereler söyledim Alaska da şans ve tecrübe %50 %50

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ilk giden biriden tecrube bekleyemezsin....dili olmayan birininde sans faktoru azalir...cok sosyallik gibi bir durum zaten sozkonusu olmuyor cunku olasi bir sosyal etkinlikte tum grup katiliyor...en azindan benim calistigim yer boyleydi...

BannedUser
    Guest

Alıntı DjNia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk giden biriden tecrube bekleyemezsin....dili olmayan birininde sans faktoru azalir...cok sosyallik gibi bir durum zaten sozkonusu olmuyor cunku olasi bir sosyal etkinlikte tum grup katiliyor...en azindan benim calistigim yer boyleydi...
    İlk giden için tecrübe tabi etkili olamaz ama ikinci senesi olanla ilk senesi olan arasında cok fark olur benim çalıştıgım yerde öyle bir nevi devrecilik vardı. Kim eskiyse o daha cok çalışır. Zaten dili olmayan için şans ön plandadır. Ben ilk senemde sadece adımı söylüyordum ama iyi kazandım. Galiba dil bilmemek sempatiklik katıyor ya sosyallik derken partiler falan galiba gerçi çalışmaktan pek öyle şeyler olmuyor bizde genelde o partileri cuma akşamları yaparlardı her cuma. Alaska da DJ sende biliyorsun bunu bazı günler banyo bile yapmaya bile üşeniyor insan

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar merhaba. Alaska hakkında sylenecek o kadar şey var ki hangisinden başlasam bilemiyorum. Ben bu yaz alaskada bulundum ve 6500 dolar para kazandım. Öncelikle size şunu söylemek istiyorum. Bu 6500 doları kazandınız ya mümkün değil pu parayla geri gelemezsiniz. Mesela şirket sana 7000 dolar kazanırsın diyor ya, öğreciler anlıyor 7000 dolarlar Türkiyeye geliriz.Arkadaşlar yok böyle birşey ben size söyleyim. Öncelikle amerika pahalı daha sonra kodiak ve alaska pahalı. Siz orada ev kirası vereceksiniz, yiyeceksiniz, ulaşıma para vereceksiniz, telefona para vereceksinz ve hesapta olmaan bir sürü harcama sizi bulacak. Ben alaskaya gelen insanların hiçbir zaman memnun döndüğünü söyleyemem buna bende dahil. Ama siz sakın iyi diyenlere aldanmayın biliyorsunuz Türk millei olarak çabuk unutuyor ve çabuk soğuyoruz. Sizlere iş hayatından bahsetmek istiyorum. Eğer çok ballı değilsen, 10 kişiden biri olmazsan ayvayı yersin. İş şartları çok ağır. Özellikle ağustos ayında 18 saat ve üstü çalışan fabrikalarda bulunuyorsa hayatının kaydığı bir döneme girmiş oluyorsun. Düşüncese 18 saa ayakta balık kes, balık temizle vs. işler. Fabrika içierisindeki kokuyu söylemiyorum daha. Yeme yok, içme yok rahat konaklama yok kısacası çok sınıntılı alaskada çalışmak. Anlatmakla olmuyor görmek lağzım ve bende bu durumu görmemeniz için size özetleme yapmaya çalışıyorum. Türklere karşı ciddi manada bir ayırım var bunu altını çizerek söylemek istiyorum. Fabrikalarda çalışanlar genellikle filipinliler olduğu için bir birlerini çok tutuyorlar. Kısacası arkadaşlar gitmeyin diyorum size. Yaz tatilinizi harap etmeyinn. Alaskadan sonra amerikada gezmeye çıktığınızda 3 ayınızın ne kadar boş geçtiğini anlıyor ve pişman oluyorsunuz. Gidin amerika içinde 3-4 bin dolar kazanın bir güzel yiyip gelin. Arkadaşlar şunu sakın unutmayın. Bu programın amacı para kazanmak değil ve asla para kazanmak olmasın. En içler acısı durum ise alaskaya gittiğinizde türklerin ne hallere düştüğünü görmeniz olacak. Fabrika müdürüne yalakalıj yapan, bölüm müdürüne yalakalık yapan neler neler göreceksiniz. adam fabrikaya formen oluyor türklerle uğraşıyor daha çok anlatmak istemediğim iğrenç durumlar söz konusu ve bunu bu sene kodiaka giden herkes gördü... Arkadaşlar herkes babasının oğlu. Lütfen alaskaya gidip kendinizi filipinlilere ezdirmeyin gidin güzel güzel abd içinde çalışın, tatil yapın ve dilinizi geliştirin. ALASKANIN ADINI BİLE DUYMAYIN.

Yok, ben illa kaşınıyorum gideceğim diyen varsa geçmiş olsun dileklerimi ileteyim ve onlara fabrikalardan bahsedeyim...

KESİNLİKLE ÇALIŞMAMANIZ GEREKEN FABRİKALAR

ISA
    GLOBAL
    TRİDENT
    PASİFİC

TEMMUZ AYINDA ÇALIŞABİLECEĞİZ FABRİKALAR
    ISLAND
    OCEAN

AĞUSTOS AYINDA ÇALIŞABİLECEĞİZ FABRİKA
    OCEAN

EYLÜL AYINDA ÇALIŞABİLECEĞİZ FABRİKA
    WESTERN ALASKA

Bu fabrikaların ne olduğunu çok rahat 1 ay bulunursanız kodiakta görebilirsiniz. Ben 3 ayda çok rahat gördüm. Fabrika seçimi çok önemli ama ne seçerseniz seçin, o iş sözleşmeleriniz vs.. hiçbir önemi yok tamamen şansınıza kalmış birşey. İş sözleşmesi olup çalışamayan bir sürü insan göreceksiniz zaten yapacak birşeyok fabrika müdürü çalıştırmıyor....

Saygılar....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dt0606 Dostum senin isim nedir?
    Whence I Would Like?

BannedUser
    Guest

Alıntı dt0606 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Alaska hakkında sylenecek o kadar şey var ki hangisinden başlasam bilemiyorum. Ben bu yaz alaskada bulundum ve 6500 dolar para kazandım. Öncelikle size şunu söylemek istiyorum. Bu 6500 doları kazandınız ya mümkün değil pu parayla geri gelemezsiniz. Mesela şirket sana 7000 dolar kazanırsın diyor ya, öğreciler anlıyor 7000 dolarlar Türkiyeye geliriz.Arkadaşlar yok böyle birşey ben size söyleyim. Öncelikle amerika pahalı daha sonra kodiak ve alaska pahalı. Siz orada ev kirası vereceksiniz, yiyeceksiniz, ulaşıma para vereceksiniz, telefona para vereceksinz ve hesapta olmaan bir sürü harcama sizi bulacak. Ben alaskaya gelen insanların hiçbir zaman memnun döndüğünü söyleyemem buna bende dahil. Ama siz sakın iyi diyenlere aldanmayın biliyorsunuz Türk millei olarak çabuk unutuyor ve çabuk soğuyoruz. Sizlere iş hayatından bahsetmek istiyorum. Eğer çok ballı değilsen, 10 kişiden biri olmazsan ayvayı yersin. İş şartları çok ağır. Özellikle ağustos ayında 18 saat ve üstü çalışan fabrikalarda bulunuyorsa hayatının kaydığı bir döneme girmiş oluyorsun. Düşüncese 18 saa ayakta balık kes, balık temizle vs. işler. Fabrika içierisindeki kokuyu söylemiyorum daha. Yeme yok, içme yok rahat konaklama yok kısacası çok sınıntılı alaskada çalışmak. Anlatmakla olmuyor görmek lağzım ve bende bu durumu görmemeniz için size özetleme yapmaya çalışıyorum. Türklere karşı ciddi manada bir ayırım var bunu altını çizerek söylemek istiyorum. Fabrikalarda çalışanlar genellikle filipinliler olduğu için bir birlerini çok tutuyorlar. Kısacası arkadaşlar gitmeyin diyorum size. Yaz tatilinizi harap etmeyinn. Alaskadan sonra amerikada gezmeye çıktığınızda 3 ayınızın ne kadar boş geçtiğini anlıyor ve pişman oluyorsunuz. Gidin amerika içinde 3-4 bin dolar kazanın bir güzel yiyip gelin. Arkadaşlar şunu sakın unutmayın. Bu programın amacı para kazanmak değil ve asla para kazanmak olmasın. En içler acısı durum ise alaskaya gittiğinizde türklerin ne hallere düştüğünü görmeniz olacak. Fabrika müdürüne yalakalıj yapan, bölüm müdürüne yalakalık yapan neler neler göreceksiniz. adam fabrikaya formen oluyor türklerle uğraşıyor daha çok anlatmak istemediğim iğrenç durumlar söz konusu ve bunu bu sene kodiaka giden herkes gördü... Arkadaşlar herkes babasının oğlu. Lütfen alaskaya gidip kendinizi filipinlilere ezdirmeyin gidin güzel güzel abd içinde çalışın, tatil yapın ve dilinizi geliştirin. ALASKANIN ADINI BİLE DUYMAYIN.

Yok, ben illa kaşınıyorum gideceğim diyen varsa geçmiş olsun dileklerimi ileteyim ve onlara fabrikalardan bahsedeyim...

ISA
    GLOBAL
    TRİDENT
    PASİFİC

ISLAND
    OCEAN

OCEAN

WESTERN ALASKA

Bu fabrikaların ne olduğunu çok rahat 1 ay bulunursanız kodiakta görebilirsiniz. Ben 3 ayda çok rahat gördüm. Fabrika seçimi çok önemli ama ne seçerseniz seçin, o iş sözleşmeleriniz vs.. hiçbir önemi yok tamamen şansınıza kalmış birşey. İş sözleşmesi olup çalışamayan bir sürü insan göreceksiniz zaten yapacak birşeyok fabrika müdürü çalıştırmıyor....

Saygılar....
    Kardesim sana kimse giderken soylemedimi gunde 17=18 saat calisirsin diye, balik kokusu diyorsun da bir zahmet olsun. Diyorsun ki 6500 dolar kazandim. Bu kadar parayla donulmez diyorsun peki merkeze giden yemek konaklama vermiyor mu. Kodiak pahali diyorsun sen hic NY a gittin mi Filipinliler birbirini cok tutyor demissin inan bana bircok kisi sevmez Filipinlileri ama orada cogu Turkun birbirine yaptigini o Filipinliler yapmaz.3-4bin kazanin merkeze yiyin demissin ya o Alaskaya gidenin amaci belli para Alaskaya giden kisiler inan bana o paraya ihtiyaci oldugu icin gidiyor.

3 sene gittim Alaskaya sen gitme diyorsun bende aksine gidin diyorum. Ama sunuda soyluyorum,,,

1. Alaskada belki arka arkaya 30-40 gun 16-17 saat ayakta calisirsiniz
    2. Les gibi balik kokarsiniz.
    3. Sectiginiz fabrikaya gore belki cok guzel yemekler yer belkide rezil yemekler cikar
    4. Alaskada sezon olmazsa belki fabrika 2 gun sonra sizi kapinin onune koyar.

Buna ragmen ben 3 senedir Alaskaya gidiyorum. Hic bir Filipinli ve Meksikalida beni ezmiyor aksine 10 numara arkadasliklari var.

Adini verdigin fabriklarin cogu Kodiakta bulunanlar. Bunuda arastirmak gerek. Ben bu sene kardesim gibi sevdigim 10 kisiyi Alaskaya gonderiyorum. Inan bana onlarin basina neler gelecegini burda yazdigim gibi onlara anlattim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kendıne birazcıkta olsa guvenen herkes alaskaya gıtsın derım bende bu sene 3. gıdısım olacak paramıda kazanıyorum kafamıda yasıyorum travelide yapıyorumm ... alaskanın neresıne gıderse gıtsın bır wat ogrencısının kazanacagı mınumum para 4500- 4800 dolar dır arkadaslar bu konuda ıddaa edıyorum yaşassınn alaska

BannedUser
    Guest

Alaska Fabrika İci

Alaskada fabrıkaların ıcındekı kokuya bır muddetı sonra alısıyorsunuz. Vucudunuzda soguga alısıyor. Fabrıka ıcınde wat ogrencılerının yasadıgı en buyuk sorun ayaklarında olur.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

extratuff botlari alin rahat edin...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alaska Fabrika İci

Alaskada fabrıkaların ıcındekı kokuya bır muddetı sonra alısıyorsunuz. Vucudunuzda soguga alısıyor. Fabrıka ıcınde wat ogrencılerının yasadıgı en buyuk sorun ayaklarında olur.
    extratuff botlari alin rahat edin...
    Aynen katılıyorum bot ve kalın çoraplar her zaman en değerli ekipmanlar arasındadır.

BannedUser
    Guest

alaskaya gidecek arkadaslar xraruf kesin alın derim ben fabrikanın bedava verdiği siyah botlar bi işe yaramaz. ama xrarufunda termal olanını alın aralarında 10 dolar oynuyor yaklasık 80 dolar civarı bısey zaten

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

eger cordova veya naknek te baslarsaniz botlari fabrikalar sagliyor,...ve diger ekipmanalarida sagliyorlar...

BannedUser
    Guest

eger cordova veya naknek te baslarsaniz botlari fabrikalar sagliyor,...ve diger ekipmanalarida sagliyorlar...
    bızımkıde herseyı saglıyor saglamayan fabrıka duymadım zatende fabrıkanın verdıgı sıyah botlar hıcbırseye benzemıyor hem sert hem soguk gecırıyor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

MAKROKLİMA krdeş ben troy firmasıyula alskaya gitcem tavsiyelerin nelerdir iyi para yapmam için ne yapmam nerde olmam gerekir

BannedUser
    Guest

Alıntı cakals Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MAKROKLİMA krdeş ben troy firmasıyula alskaya gitcem tavsiyelerin nelerdir iyi para yapmam için ne yapmam nerde olmam gerekir
    Muhtemelen sana cetusa'nın işlerini sunacak

En uygunu Trident Naknek. (Diğer işlere nazaran bu fabrıkanın avantajı %90 transfer sağlıyo, transfer derdiniz olmaz) Diğerleri yaramaz
    Konu BannedUser tarafından (10-02-2011 Saat 01:42 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı dt0606 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ISA
    GLOBAL
    TRİDENT
    PASİFİC

ISLAND
    OCEAN

OCEAN

WESTERN ALASKA

Saygılar....
    neye dayanarak yazdin bunlari anlam veremedim...

kodiakta tek istikrarli fabrika isa...

oceanín supervisor tony olazabal in Turk'lere karsi bakisini bilmedigin bir gercek...

her ay fabrika degistirmeyi sadece sen yapmiyorsun bu yuzden dedigin gibi kolay ise alim olmuyor...

global zaten iflas etti...

cok iyi dedigin western,ocean gibi fabrikalar 2-3 hafta calisip day off veriyor...

islandí onermisin ama orada ise girmek zordan daha uzak...

senin dedigin gidin kendizi perulu tony'e ezdirin...evlat onerdigin en iyi yerin yoneticisi olan adam acik acik belirtiyor Turk'lerden nefret ettigini...

merak ediyorum neye dayanarak yazdin bunlari....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart dikkat acemi watçı!

merhaba arkadaşlar benım wattakı asıl amacım dilimi geliştirmek . ama dil sevıyem o kadar yeterlı değil amerıka da diğer işlerde çalısırsam sorun olabıleceğini söyledıler hem benım şırkette dığer eylaetlerde iş kontenjanları dolmuş şimdi alaskaya yöneldım benım tek endışem orda dilimi nasıl geliştirebilirim bu konuda bana yardımcı olursanız çık sevınırım . alaskada çoğu insanın oraya çalışmak için gelmesi onlarında ingizlice sevıyelerının bızler gıbı zayıf olması demek değilmi yanı new yorktakı bır amerıkalıya göre daha zayıf konusmazmı örneğin bir meksıkalı .. vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

valla bu konunun uzmanı makroklima ama bence alaskaya gıdersen pek bı dılını gelıstıremezsın gıbıme gelıyor..bence amerıka ıcını tercıh etmelısın eger bu sekılde dusunuyorsan

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

haklısın hocam ama ben dün alvis le görüştüm ordakı bayan ıng sevıyemı test ettı amerıka da çalışmam ıcın dilimin yeterlı olmadığını (kendımı gayet ıyıanlatabılıyorum anadolu lısesı çıkıslıyım ) söyledı.alskada yapacağım ısı anlayıp anlamama konusunda bı sorun yasanmaz asıl sormak ıstedığım boş zamanlarımda fln geliştirebılrmıyım ? fabrıkada da bı kaç arkadaş bulursam yabancı hıcte fena olmaz dıye düşünoyurm çünkü samımı bır ortamda sohbet edıyorsun ....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı redblackx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haklısın hocam ama ben dün alvis le görüştüm ordakı bayan ıng sevıyemı test ettı amerıka da çalışmam ıcın dilimin yeterlı olmadığını (kendımı gayet ıyıanlatabılıyorum anadolu lısesı çıkıslıyım ) söyledı.alskada yapacağım ısı anlayıp anlamama konusunda bı sorun yasanmaz asıl sormak ıstedığım boş zamanlarımda fln geliştirebılrmıyım ? fabrıkada da bı kaç arkadaş bulursam yabancı hıcte fena olmaz dıye düşünoyurm çünkü samımı bır ortamda sohbet edıyorsun ....

ya muhakkak bulursun orda yabancı bı kısı ama dedıgım gıbı dıl ıcın gıdılecek bı yer degıl...bu benım dusuncem..

bu arada dıl sevıyen beginner bile olsa sana gore abd ıcınde muhakkak ıs vardır ben bı sırketten baktıgımda ornek olsun dıye soyluyorum vırgınıa beach te housekeeper lık ısı vardı...buna benzer ısler kesın vardır..gercı sordugun sırketın ıs seceneklerınde varmı bu tarz bılmıyorum ama sana gorede bı ıs ayarlayabılırler

BannedUser
    Guest

Alıntı redblackx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eger biraz temelin varsa Alaskanın diğer yerlerden farkı yok. Oradada dilini geliştireceğin zamanlar olacaktır. Genelde calısanlar filipinli ve meksikalı olacak bu yüzden aksanları biraz sorun olabilir ama dil gelişmez demek yanlıs. Alaska da işini anlamama gibi birşey de olmaz zaten Türkün olmadıgı fabrıka yoktur rahatca yardım alırsın.

BannedUser
    Guest

PM'den Gelen Bir Soru : mrb makroklima ben ege ünv. 4. sınıf öğrencisiyim bu yaz kız arkadaşımla brlikte wat ile amerikaya gitmeye karar verdik ancak izmirde araştırdıgımız şirketler geç kaldığımızı söyledile ve bize alaskayı önerdiler .ama bizim aklımızda bir sürü soru işareti oluştu alaska çok uzak çalışma ,konaklama ,nasıl olcak bayanlar hangi imkanlarda çalısıyor.biz haziranın sonunda gitmeyi düşünüyoruz .work kısmı bitince travel kızmı nasıl olcak ?bilgilendirirseniz sevinirim.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki Alaska'da kadın erkek ayrımı yoktur. Erkekler ve kadınlar aynı işlerde çalışabilirler. Bazı durumlarda kadınlara daha kolay işler verilebiliyor ama bunun garantisi yok. Çalışma koşulları agırdır. Kan, koku, su ve soğuk bu zorlukların temel nedenidir. Konaklama değişir konaklama saglayan fabrıkada vardır saglamayanda normal otel odasında banyolu klimalı odalarda da kalabilirsin izbe yerlerdede. Travel kısmına gelince biletini stop over alırsan çok sorun olmaz.
    Konu BannedUser tarafından (05-03-2011 Saat 11:47 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)