Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amtrak sorular?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Amtrak sorular?

Merhaba herkese, 2011 yazında Amerika'ya kesinlikle gideceğim ancak Work&Travel şeklinde mi gideyim yoksa sadece gezmeye mi gideyim karar veremedim. Neyse her halukarda size Amtrak ile ilgili bir sorum olacak.

Önceden tren biletlerimizi internetten almak gerekiyor mu? Yani bu şekilde daha uygun fiyata bulabiliyor muyuz? Yoksa Avrupa içi gibi (Interrail) fiyatlar sabit ve hiç oynamıyor mu?

İkincisi, istasyona gittiğimizde o gün içinde kalkacak trenlere yer bulabilir miyiz?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla 3-5 dolar anca oynuyodu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

O zaman, tek tek rota üzerinde almak daha mantıklı sanırım. Aynı gün yer bulamama gibi bir sorun olur mu peki?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bildigim kadarıyla bileti önceden alman gerekiyor internetten.. yanlışım varsa duzeltın )

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

ben gecen yaz oregondan san franciscoya amtrak ile gectim bi kere bilet satislari internet ve istasyondanda var 2.si amtrakda onceden alinan biletle son gune birakilan bilet arasinda fark oluyor buna sahitim 80 dolarlik bilete 100 dolar vermistim 3.su ise ayni gun icinde alinacak biletler icin kesinlikle fark etmiyor istasyon veya netten

ama sunu soyleyebilirim amtrak ne kadar dis gorunusu kotu gibi gozuksede konforda harika ondan once greyhound ile de seyhat etmistim kesinlikle arada cok fark var kalite olaraka kesinlikle amtrak

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

O an aldığın biletle internette aldığın bilette 10-20 dolar gibi bir fark oluyor.Ama kesinlikle seyahatte amtrak'ı öneririm.Koltuklar rahat ve uzun yol gidicekseniz gezinme vagonlar arasında gezip vakit geçirebilirsiniz.Greyhoud'a binmenizi kesinlikle tavsiye etmem.Kesinlike çok rahatsız ve genellikle zenciler tercih ettiği için pek güvenli olmaya bilir.Ama tabiki amtrak'a göre biraz daha ucuz.
    ""Let the game begin""

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

iatasyona gıttıgınde bilet bulabılırsın greyhound a 5 saat ın ustundekı yolculuklarda kesınlıkle ama kesınlıkle bınmeyın

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hem daha bismillah ne oluyoruz ılk once bı ısını bul her seyını hallet programın ne oldugunu kavra ondan sonra amtrak falan

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı rcp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hem daha bismillah ne oluyoruz ılk once bı ısını bul her seyını hallet programın ne oldugunu kavra ondan sonra amtrak falan
    :d yani bencede amtrak mı greyhound mu buna en son karar vermelisin

BannedUser
    Guest

2008 ve 2010 yıllarında Amtrakla gezme amaclı seyahat yaptım. Sana gitmiş biri olarak yazıyorum iyi dinle.

2008 de Seattle-Los Angeles (2 gun)
    2010 da Seattle-NY (4gun)

Bi kere son gün alırsan uçak parasıyla aynıya geliyor. Ama 10-15 gün once alırsan 50*60 dolar fark yapıyor. Bazen gideceğin mesafeye göre daha fazla. Trenler çok rahat prizler var laptopun varsa kullanabilirsin kesinlikle yanına fotograf makinası al derim. Greyhound dan uzak dur. İti kopugu onda. Ama Amtrak genelde amerikalı ailelerin kullandıgı temiz bir arac. guvenlik cok güzel. vagonun birisi tamamen manzara seyrı ve kitao okumak icin saydam. lokanta var ama pahalı. fakat kantini orta halli. yanına yiyeceği dısardan al o yuzden.

dediğim gibi biletini önceden alırsan bayagı fark eder. baska sorun varsa iletebilirsin burdan. amtrak zevklidir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

amtrak için aylık sınırsız veya 10 günluk sınırsız seyehat imkanları varmı?
    fiyatları ne civarda? bilgilendirme yapabilir misiniz?
    travel kısmini amtrak ile yapsak ne kadar maliyetli olur?
    daha once kullananların tecrubelerini bekliyorum

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Amtrakta öle 10 günlük bilet falan yok.Gitmek istediğin yer için tek bir bilet alıyorsun.Bilet fiyatları gideceğin mesafeye ve aldığın zamana göre değişiyor.Onun için net bi fiyat söleyemem şu an.Travel'ı amtrakla yaparsan çoooooook pahalıya patlar.Öle bi şey yapmak mantıksız.Ama bulunduğun yerden new yorka gidip orda 1 hafta kalıp ordan da türkiyeye dönüceksen kesinlike amtrakla rahat rahat git derim.Ama her yere amtrakla gideyim falan deme.3-4 kişi gidip bi araba kiralayıp rahat rahat gezin derim.
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İnternet sitesinde rail pass veya multi ride seçenekleri mevcut. Fiyatlar da gayet uygun geldi bana ama daha önce bu biletleri temin edip gezen varsa bu konuda bi aydınlatabilir mi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

new yoktan chiacago ya amtrak la gidilir mi ? 19 saat diyor ? ne dersiniz?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selamlar AMTRAK daki bagaj hassasiyeti konusunda bir sorum var çok önemli . 2 tane büyük vailzim olacak THY yle gidiyorum ayrıca birde cabin bagajı diye tabir ettiğimiz bagajdan olacak onlarla trene binebilirmiyim bir soun çıkarmı ? Sağolun

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı fanatikahmety Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar AMTRAK daki bagaj hassasiyeti konusunda bir sorum var çok önemli . 2 tane büyük vailzim olacak THY yle gidiyorum ayrıca birde cabin bagajı diye tabir ettiğimiz bagajdan olacak onlarla trene binebilirmiyim bir soun çıkarmı ? Sağolun
    Cevap vermiştik hocam.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sağolun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)