Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alaska'da Çalışma Koşulları

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Alaska'da Çalışma Koşulları

merhaba arkadaşlar ben bu yıl alaskada wat yapmayı düşünüyorum.ama anladım ki orada sezon ayarlaması ve fabrika seçimi büyük rol oynuyor.

1)kuzeyde sezon bitiminden sonra orta veya guney alaska kıyılarındaki fabrikalara transferi nasıl sağladınız?

2)hangi fabrikları önerirsiniz? trident ve icicle nasıl? ayrıca sewarddaki resurrection bay seafood un durumu nasıl?

3)en çok overtime veren fabrika hangisi? günde minimum 12 13 yaptırıyorlar mı?

bildiğiniz gibi alaskayı tercih edenler tatmin edici bi miktarda parayla dönmeyi hedefler,peki bu hedef her zaman tutar mı?

bir de düşündüğüm şirketi yasak olduğu için isim vermeden adres ile belirteyim, anlayanlar görüşlerini belirtir

Ankara bestekar sokak,tunalı civarında şubesi olan bi firma.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar yok mu bilgi verebilecek olan??
    bi de herkes bu cedar pointteki parklardan gayet memnun sanırım. masrafşar düşmeden brüt olarak ne kadar kazandınız hem cedar hem de alaska için yazarsanız sevinirim. ona göre 1 hafta kadar zaman içinde şirkete başvurcam

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bu kebap 49 ordakı sırketten bahsedıyosun heralde yok sakın o sırkete bulasma o sırketle salondan mutfağa gıdılmez o kadar yanı
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kebabı bilmem ca..us işte adı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sorularini tek tek cevapliyorum su anda alaska kodiaktayim ve Seneye buraya gelecekler icin her konuda yardimci olmaya calisacagim.

1-Ben direkt kodiaka geldim okulumdan dolayi.Kuzeyden gelen bircok arkadasim var buraya gelip herkes kendi isini buluyo zaten Ocean Beauty Temmuz Sonu Agustos basi herkesi topluyo.Transfer falan yalan yani arkadasim.Dillingham ve Naknekten gelen arkadaslar genelde yol masraflari cikinca buraya 2500 gibi bi miktarlar geldiler.

2-Kodiaktaki fabrikalardan haberim var bu yil he bi de dillingham ve naknek.Sadece sacma fabrikalara gitmeyin ne biliyim Global,Island bole yerlerde isiniz her zaman sakattir.

3- Overtime olayi sadece calistigin fabrikaya bagli degil senin calistigin yerede bagli.Yani sen case up,can,egg room,... vs yerler digerlerinden fazla calisir.
    Ayrica clean up olayi var.Temizlige kalirsan gunde en az 1 saat fazla kazanirsin.
    Sezon basladiginda 16 saatin asagisina dusmez fabrikalar genel olarak ama emin ol yeter artik diyosun bi zaman sonra
    Mesela sole bi ornek veriyim.Ev arkadaslarim gunde 17-18 saat calistilar 2 hafta ve iyide para yaptilar.Ama herzaman oyle bisey olmaz.Ama sunu garanti edebilirim buraya gelen herkes ama herkesin cebine net 4000 dolar girer.Sadece kodiaktan bahsediyorum arkadasim.

Son olarak HERKESE bi tavsiye.
    Gercekten yazinizin berbat bi sekilde gecmesini istemiyosaniz ALASKAYA GELMEYIINN!!!
    Whence I Would Like?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

haa yani evdeki hesap çarşıya uymuyo ozaman alaskada öyle mi?peki hocam teşekkür ederim ilgilenip cevap yazdığın için. bu durumda cedar daha cazip görünmeye başladı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ya alaskaya gıdıp yazınızı berbat etmeyın bence deymez

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben suan kodiaktayim buraya oyle her sirketle gelinmez sirketi iyi secmek lazim..birde onur(Paingod) arkadasinda dedigi gibi yazi berbat etmek isteyenler icin birebir kodiak..buraya gelmek icin o kadar para oduyorsun hem odedigini hemde ustune 1000-2000 dolar kazanmak icin canini cikariyorlar...ben suana kadar burda 3 fabrikada calistim 1.5 ayda ve hepsinin hali icler acisi bisey kazanamadim...ben sirketimden memnunum ama alaskadan degil..burda overtime meselesi 3 ayda iki bilemedin 3 hafta 14-17 saat arasi basan bir kac fabrika var onun icin gelmek isteyn varsa gelsin 2-3 ay burda surunsun 2-3 hafta calissin donsun burasi insan isi degil parasi ne kadar cazip olursa olsun..amerika icinde kazanamasaniz bile cok sey katar size ama alaska robotluktan baska hicbisey katmaz ise git yorul gel uyu baska bisey yok kalacak yer problem su problem bu problem....
    sadece benden tavsiyedir bunlar isteyen dikkate alir tabi sizin bileceginiz is ama para gozunuzu boyamasin insan gibi muamele gormek isteyen gelmesin alaskaya..burda kazanacaginiz program ucreti disinda 2000 dolar olsa bile gelmeyin derim ben cunku amerika icine gecerken para orda kalacak olsan para amerika icinde kazandiginla ye gez daha cok kardasin..
    biraz uzun oldu ama 1.5-2 aylik kodiak surecinde cok sey birikti bende...bir daha kodiaka gelmem zarar ederim ama amerika icine giderim..herkese hayirli ramazanlar hayirli tatiller gorusmek uzere kodiaktan selamlar))

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben burda hayata dair büyük tecrübeler edindim sadece öle avutuyorum kendimi.He ayrıca ne adamlar gördüm ki daha program ücretini cıkartamamıs.Hüseyin senle görüsmek nasip olmadı dostumda sen gec gelmene ragmen kazandıysan sevindim.Aslında gec gelmedin tam zamanında geldin
    İnsan türkiyede bi an önce kacmak gelmek para kazanmak istiyo ama hic öle bişe yok emin olun burnunuzdan geliyo koca bi yaz.Bosu bosuna hiiic degmez sıkmayın canınızı gelmeyin kardesim gelmeyin
    Whence I Would Like?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu kadar yazılandan sonra alaska işi bitmiştir benim için peki cedar pointte sweep işi nasıl?tüm konaklama vergi yeme içme düştükten sonra veridğin parayı çıkarıp,alışveriş yapmaya gezmeye para kalıyomu?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam ben ıkıncı ıs bulurum köpek gıbı calısırım hergun sabahın korunde kalkarım gece 12 ye kadar calısırım dıyosan belkı program ucretını cıkartıp sonra gezersın ama degmez bence oyle bı nıyetın varsa hıc gelme amerıkaya oyle ısler dusundugun gıbı gıtmıyo

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki bu kadar kötülenen biyer olmasına rağmen ne diye bu kadar insan akın akın hala oralara gidiyo?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

sen niye gitmek istiyorsan onlarda oyle dusunup gidiyor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

alaska şanss ve aklını kullancan birazda ama şans daha ağır basıo tabiki.geçen sene kodiak iyidi bu senede mesela cordova civarındaki fabriklar çook ii çalştı ii para kazandrdı kodiaka balık gönderecek kadar balık çıktı bu taraafta,bnm 3.senem alaskadaki memnun olmasam gelmem ilk sene eziyetini çektmm sonra rahatladımm ve burada yani ocean beauty cordovada eziyet de yok.bu yıl kodiaktaan cordovaya gelen 60 arkadaşa da sorablrsnz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Onur kardeşim ben daha 3000 göremedim önce isa da çalıştım sonra islandda şimdide westernde çalışıyorum çok şÃ¼kür ki western 16 basmaya başladı oda olmasa parasız dönecektim türkiyeye seninle görüşelim ya ben day shift çalışıyorum westernde.. thorsheım streette kalıyorum.ayın 23 unde ucuyorum anchorage ordanda new yorka Allah nasip ederse..görüşÃ¼rüz..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)