Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 141 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ozman

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Arrow Ozman

ozman la giden arkadaşlar varsa konuşalım.Ben bu sene usa ya bu şirketle gideceğim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozman la giden arkadaşlar varsa konuşalım.Ben bu sene usa ya bu şirketle gideceğim.
    bende ozman la gıtcem ama hala suphelerım var elt ve armada grandee arasında da gıdıp gelıorum ama crs gunu son oldugundan yrn kesın kararımı vercem sen kayıt oldun mu

Tecrübe Puanı
    18

evet ozman la gidiyorum.ben baya önceden karar vermiştim.parayı çoktan yatırdım.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Tecrübe Puanı
    18

İŞ olarak ne seçeceksin? hangi eyaleti düşünüyorsun?
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı orhaninho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şirketler hakkında bu tip yazılar yazmayalım lütfen.ayrıca ne anlatacaksan kurallar çerçevesinde buraya yazabilirsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben alternatife kayıt oldum arkadaşlar zaten geçen senelerden hem kuzenlerim hemde abim gitmişti ve bende geçen sene katılmıştım. Kuşak kuşak alternatifle amerika yolcusu olduk. Ozman a gelince bir olaya şahit oldum açıklamadan edemeyeceğim. Arkadaşı alternatif'den kayıt olan bir öğrenci aynı işyerine gitmek istemiş ama ellerinde olmadığından garanti veremeyiz tekrar geleceğine eğer kayıt olacaksan bu riski göze al demişler bu çocukda gidip ozmana sormuş ve gel kesin işi bulcam sana ben kesin gideceksin deyip kaydını almış ve aylardır çocuk ortada kalmış bulamamışlar daha sonra çocuk çıkmak istemiş ve hiç birşey yapmamalarına rağmen parasınıda geri vermemişler. Sonuç alternatif'e iş tekrar gelmiş çocukda 250 zarar ile alternatifden kayıt olmuş. Umarım paranı geri alırsın.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya acıkcası benım sımdıkı aklım olsa elt ye basvurmazdım ama kalkıp da kotuleyemem karalayamam ya da serefsız adi ve dolandırıcı bunlar basvurmayın sakın dıyemem ama en azından sunu dıyebılırım kı ıyıce arastırmadan ve gıdenlerle konusmadan sakın ama sakın herhangi bı sırkete basvurmayın..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı citirbocek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben alternatife kayıt oldum arkadaşlar zaten geçen senelerden hem kuzenlerim hemde abim gitmişti ve bende geçen sene katılmıştım. Kuşak kuşak alternatifle amerika yolcusu olduk. Ozman a gelince bir olaya şahit oldum açıklamadan edemeyeceğim. Arkadaşı alternatif'den kayıt olan bir öğrenci aynı işyerine gitmek istemiş ama ellerinde olmadığından garanti veremeyiz tekrar geleceğine eğer kayıt olacaksan bu riski göze al demişler bu çocukda gidip ozmana sormuş ve gel kesin işi bulcam sana ben kesin gideceksin deyip kaydını almış ve aylardır çocuk ortada kalmış bulamamışlar daha sonra çocuk çıkmak istemiş ve hiç birşey yapmamalarına rağmen parasınıda geri vermemişler. Sonuç alternatif'e iş tekrar gelmiş çocukda 250 zarar ile alternatifden kayıt olmuş. Umarım paranı geri alırsın.
    Alternatif'le ilgili iyi şeyler duydum genelde ben de. 2004 yazında Ozman'la WAT programına gidip döndükten sonra Alternatif'e bilgi almak için yaptığım ziyaretlerde de doğru bilgilendirildim hep, orada karşılaşacağım koşullar, ücretler vb. konularda.

Ozman'ı karalamak ya da kötülemek gibi bi niyetim yok, böylesi bir programa katılmadan önce mümkün olduğunca bilgi edinmesi gereken, tüm alternatif firmaları ve iş imkanlarını, konaklama, yeme-içme gider ve koşullarını ve Amerika'ya gitmeden önceki dönemde pasaport ve vize başvuru süreçleri konusunda araştırma yapması gereken bireyin kendisidir. İnternet çağında yaşayan bi toplum olarak bunun çok da zor olmadığını söyleyebilirim rahatlıkla (bkz. www.google.com)

Alaska'daki işverenimizle ilgili yaşadığımız ciddi bi sıkıntı sonrasında Ozman'dakiler maalesef bize yardımcı olmadılar, yardımcı olmak bi yana, tel.da bizi dinlemediler bile. Bahsi geçen sorun bizi aştığı için onlardan yardım istemiştik. En ufak sorunda birilerini arayıp yardım dilenen insanlardan değilimdir. Maalesef benzer konularda şikayetler duydum başka arkadaşlarımdan da. Çok detaya girmek istemiyorum iyice uzatmamak adına. Firma sadece bi aracı kurumdur, imzaladığınız sözleşmeleri lütfen dikkatlice okuyun, anlamadığınız noktalar olduğunda sorun, bilgilenin, bilgilenin, bilgilenin! Siz gözünüzü açmazsanız, sonrasında yaşadığınız haksızlıklar konusunda şikayetçi olmaya da hakkınız yok bence.

Dahası, WAT programı sizinle de çok ilgili, karakteriniz, neler bildiğiniz, neler yapabildiğiniz, ne kadar dayanıklı olduğunuz, hayata karşı ne kadar hazırlıklı olduğunuz ve İngilizce seviyeniz önemli. Dünyanın öbür ucunda tamamen farklı bi kültürün içinde süreceğiniz bikaç aylık yaşamda ayakta kalabilmek sizin en çok sizin elinizde. Sorunlar çıkacaktır illa ki, yaşadığımız sürece sorunlar, engeller çıkacak karşımıza. Bunun Amerika'da, Japonya'da ya da Türkiye'de yaşıyor olmanızla bi ilgisi yok. Sorunların niteliği değişebilir, sayıları değişebilir evet, ama onlar hep varolucaklar. Hayata nasıl baktığınıza göre WAT deneyimi -tüm zorluklarına, işkencelerine rağmen- ya unutulmaz bi zaman dilimi olacaktır sizin için, ya da hayatınızın en kötü dönemlerinden biri

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de Ozmanlayım ve şu ana kadar gayet memnunum. DS2019 formum kısa sürede geldi, işlemlerim kısa sürede halloldu ve sorularımda güzel bir şekilde cevaplanıyor, yardımcı oluyorlar. Ama daha yolun yarısı, ABD de iken olaki ihtiyaç olursa o zaman yardımcı olabilecekler mi, biraz da buna göre karar vermem lazım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bende ELT denen şirket mağduruyum.. bundan tam bir sene önce internship için başvurdum bana ancak 2 tane görüşme sağlayabildiler onlarda 5 para etmez yani... paramı geri istedim 2 gün önce dilekçe yaz biz göndermeye çalışcaz paranı dediler ama hala bi sonuç yok dilekçeyi yazdım... ELT vay anam vay

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ozman

bende ozmanla gideceğim umarım tabiki cünkü benim işyeriyle anlasmam 10 haziran içindi ozmanın sorunları yüzünden vize görüsmesine 2 ay önce gittiğim halde ds formum 16 sında gelebildi bunun kendi hataları olmadığını söylemekteler benim durumum da olan 7-8 kişi dışında işlerini yapmaktalar çünkü benimle beraber gidecek olan arkadasım tam zamanında gitti ve su an orada bazı öğrencilerin belgeleri iyi takip edilmediği için unutuluyor sanırım düşünceleri gittin mi gitmedinmi ona bakıyorlar tarihlerin uyup uymaması onların sorunu değil gibi davranıyorlar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar sonuç olarak Ozman mı? Ihr mi? Ye-ro mu? sizce

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alternatifin ozellikle ucak bileti ayarlamada cok ıyı oldugunu duydum
    ucuza ayarlıyabiliyormus

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

uçak bileti biraz da şans işi. ben firmayla bir alaası olacağını zannetmiyorum. istanbuldaysan eğer sultanahmetteki seyahat acentelerinin hepsinden fiyat alırsın. biraz da pazarlık yapıp iyi fiyata gidebilirsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selam arkadaşlar ben geçen yıl ozman la WAT programına katıldım iş sözleşmesini zaten burdayken göndermişlerdi Amerikadan uçak biletini de onlar aldı son gün fiyatı da gayet iiydi. Hernesye benim çalıştığım yere (VA Buschgardens europe) başka firmalarla gelenler vardı fakat iş başvurusu için gittiklerinde onların firmalarını tanımadıklarını ya da onlarla ilgili herhangi bir bilginin olmadığını söylediler ve birçoğu giremedi. Gitmeden önce işle ilgili tüm belgelerinizin tam olduğuna dikkat edin özellikle iş sözleşmesine. Eğer iyice içinize sinmesini istiyorsanız iş verenle kendinizde görüşebilirsiniz.
    <marquee>Everything gonna be alright(I wish )</marquee>

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

Thumbs up

Alıntı animae Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alternatif'le ilgili iyi şeyler duydum genelde ben de. 2004 yazında Ozman'la WAT programına gidip döndükten sonra Alternatif'e bilgi almak için yaptığım ziyaretlerde de doğru bilgilendirildim hep, orada karşılaşacağım koşullar, ücretler vb. konularda.

Ozman'ı karalamak ya da kötülemek gibi bi niyetim yok, böylesi bir programa katılmadan önce mümkün olduğunca bilgi edinmesi gereken, tüm alternatif firmaları ve iş imkanlarını, konaklama, yeme-içme gider ve koşullarını ve Amerika'ya gitmeden önceki dönemde pasaport ve vize başvuru süreçleri konusunda araştırma yapması gereken bireyin kendisidir. İnternet çağında yaşayan bi toplum olarak bunun çok da zor olmadığını söyleyebilirim rahatlıkla (bkz. www.google.com)

Alaska'daki işverenimizle ilgili yaşadığımız ciddi bi sıkıntı sonrasında Ozman'dakiler maalesef bize yardımcı olmadılar, yardımcı olmak bi yana, tel.da bizi dinlemediler bile. Bahsi geçen sorun bizi aştığı için onlardan yardım istemiştik. En ufak sorunda birilerini arayıp yardım dilenen insanlardan değilimdir. Maalesef benzer konularda şikayetler duydum başka arkadaşlarımdan da. Çok detaya girmek istemiyorum iyice uzatmamak adına. Firma sadece bi aracı kurumdur, imzaladığınız sözleşmeleri lütfen dikkatlice okuyun, anlamadığınız noktalar olduğunda sorun, bilgilenin, bilgilenin, bilgilenin! Siz gözünüzü açmazsanız, sonrasında yaşadığınız haksızlıklar konusunda şikayetçi olmaya da hakkınız yok bence.

Dahası, WAT programı sizinle de çok ilgili, karakteriniz, neler bildiğiniz, neler yapabildiğiniz, ne kadar dayanıklı olduğunuz, hayata karşı ne kadar hazırlıklı olduğunuz ve İngilizce seviyeniz önemli. Dünyanın öbür ucunda tamamen farklı bi kültürün içinde süreceğiniz bikaç aylık yaşamda ayakta kalabilmek sizin en çok sizin elinizde. Sorunlar çıkacaktır illa ki, yaşadığımız sürece sorunlar, engeller çıkacak karşımıza. Bunun Amerika'da, Japonya'da ya da Türkiye'de yaşıyor olmanızla bi ilgisi yok. Sorunların niteliği değişebilir, sayıları değişebilir evet, ama onlar hep varolucaklar. Hayata nasıl baktığınıza göre WAT deneyimi -tüm zorluklarına, işkencelerine rağmen- ya unutulmaz bi zaman dilimi olacaktır sizin için, ya da hayatınızın en kötü dönemlerinden biri
    Wallahi bravo!!!çok güzel yazmışsın.olayı gayet güzel açıklamıssın.fazla söze kalmamıs

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Neoalp bu basvurdugun sirket hangisi acaba merak ettim. bende basvuruda bulunmustum 5 ay oldu bir tane dandik bir yer buldular kabul etmedim. görüsebilirmiyiz_? emre_ulusoy35*************

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar ben hala hangi şirkete kayıt olacağıma karar veremedim sizce ozman mı? alternatif mi? colors of usa mı? bu şirketlerle giden arkadaşlar biraz bilgi verirse sevinirim......

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı wampir_lee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben hala hangi şirkete kayıt olacağıma karar veremedim sizce ozman mı? alternatif mi? colors of usa mı? bu şirketlerle giden arkadaşlar biraz bilgi verirse sevinirim......
    ben bu konuda yorum yapmıyorum.hangisi hoşuna gittiyse onunla git.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlarbu bölümde ozman yine ön plana çıkarılmış ama şunu belirtiyim ozmanla gidicek olan kişiler herşeye hazılıklı olsun ve bu forumda okudukları aklına gelsin.. ozman neymiş daha iyi anlarsınız o zaman..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart kesin bişey söyleyin ya boşlukta kalıyorum...

sence şuan en uygunu kim? görüşlerinizi belirtmekten niye çekiniyosunuz ki? sonuçta gene kararı vercek benim...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben 2008 wat programı için ozman'ı seçtim. Ozman'ı seçmemin tek nedeni daha önce bu firma ile başka bir arkadaşımın gitmiş olması. Bekleyip göreceğim artık gelişmelerden haberdar ederim. Gerçi bu başlık altında kötü yorumlar yapmak yasak heralde, olumsuz yorumlar silinmiş.
    Konu ksk_caner tarafından (26-12-2007 Saat 02:45 PM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sence şuan en uygunu kim? görüşlerinizi belirtmekten niye çekiniyosunuz ki? sonuçta gene kararı vercek benim...
    wampir armada grandee yede bak derım iidir orasıda vsvs deişikl alternatif olustur kendıne heryeri arastır hangisini gozun tutarsa ona basvur derım ....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yaa çanakkalede bir tek ozmanın bürosu var ama giden arkadaşlarım bana ***on'u öneriyor. şirketin yanında veya uzakta olması farkeder mi sizce? yani internetten ve telefondan rahatca anlaşabilir miyiz? bi yol gösterirseniz sevinirim....

Tecrübe Puanı
    18

ben ozmanla katıldım geçen sene.adamları bi tek üniversitemize geldiklerinde gördüm,ondan sonra hep nette görüştük,devamlı e-posta ile iletişimdeydik,yalnız böylesini tavsiye etmiyorum.bazı şeyleri yüzyüze görşmek istiyorsun maillerine bazen cavap gelmiyor vs.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ozman'dan hala ses yok. bir tane mail ile dosya geldi "wat cv örneği" diye başka hiçbir şey yok. O cv'yide doldurup yollayacak mıyız, napacağız belli değil.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ozmanla katıldım geçen sene.adamları bi tek üniversitemize geldiklerinde gördüm,ondan sonra hep nette görüştük,devamlı e-posta ile iletişimdeydik,yalnız böylesini tavsiye etmiyorum.bazı şeyleri yüzyüze görşmek istiyorsun maillerine bazen cavap gelmiyor vs.
    yani internetle veya telefonla olucak iş değil mi diyorsunuz?.....

Tecrübe Puanı
    18

yani internetle veya telefonla olucak iş değil mi diyorsunuz?.....
    olurda istediğin anda cevap veremiyorlar,çünkü çok yoğunlar,adamlar doyuma ulaştılar zaten. ben olsam yoğunluğu daha az olan bir şirketi tercih ederim ama onların da iş seçenekleri kısıtlıdır.istediğin işe göre şirket tercihini yaparsan daha isabetli olur,seçeceğin şirketin en az birkaç yıl tecrübeli olmasına da dikkat et bence.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

merhaba wampir lee. vallah arkadaşlar kim ne derse desin sayfanın başındaki arkadaş gibi GOOGLE a sadece OZMAN yazın ve geri kalan olayları siz görün bir firma hakkında bir kaç yerde kötü laf varsa tamam karlama derim. ama her 2 yorumdan biri karalamışsa işte o firma sorunludur. evet ozman en büyük firma olabilir en çok öğrenciyi gönderebilir ki bunun nedeni büyük üniversitelere gelip seminer vermesi (30dk o da bizim bura da gelmişlerdi.). Arkadaşlar bir düşünün: bir firma 700 öğrenci gönderirse sizce hangisi ile ilgilenir? her birini amerika da aramaya kalksa telefeon ile fatura parasını zor öder o şirket. ozman bu yüzden ilgisizdir. tek nedeni budur. işini bulurlar konaklmanı yaparlar ama sorun olursa vay hhalinize kendi başınasınız. sonra ozman böyle ozman şöyle demeyin. Araştırın. Bizde ozman diyorduk. sonra firma hakkında araştırdım firmaya iyi diyen kişi sayısı 2 elin parmak sayısını geçmez. Her firmanın ismini google yazın iyi kötü ne varsa çıkar. ha hiç bir yorum yok mu o zaman o firma daha yeni kurulmuştur deme! bu arada ozman 2006 yazında bir arkadaşım gitti onun bana söyledigini yazıyorum direk:
    "Ozman işini ve konaklamanı verir ondan korkma fake çıkmaz. ama o sahibi var ya o adam tam bir p...tir. Bir sorununuz olursa kendi başınasınız hiç ilgi yardım beklemeyin. ama işi saglamdır." yani böyle işte bu lafın üstüne google araştırdım ozman dan vazgeçtim. Zaten bir şirkete önce mail atın "abi bize sözleşme örnegini atar mısın" diye. bakim tamam diyip yollucaklar mı yoksa "kayıt yaptıtırken görebilirsiniz" mi diyecekler sadece? Al abi sözleşme burda şartlar bu imza atacaksan gel kayıt yaptır' diyen firmaya gidin. ben ozman colorsofusa ya experiencewat a mail atip sözleşme istedim malesef verilmedi. bana sözleşmesini veren 2 firma campusum ile academix ti neye imza atacağınızı görüyorsunuz hiç yoktan. bence GOOGLE gibi bir nimetten yararlanmadan firma seçmeyin

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Allah a yakın Ozman a uzak olun derim ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)