Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 141 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ozman

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yaw burdaki cvplar bi 3 sayfa bi 1 sayfa gözüküyo :S ben bura cvp yazmıştım göremiyorum :S noluyo burda

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu sene gitmeye karar vermeden önce ne kadar şirket varsa araştırdım okudum inceledim bizzat görüşme imkanlarım olanlarla gittim görüştüm...arkadaşlar bu tamamen size bağlı olan ve de şans işi birazda...geçen senelerde arkadaşlarım gittiler öyle örnekler varki yuh yani dedirtio hepside ayrı firmalarla gitti hatta bırakın firmayı ankarada bi tane eleman tek başına çalışıo ve bürosuda evi ama kız o adamın sayesinde gitti ve efsane bi tatil geçirdi çok da güzel para kazanarak...ondan yok o iyi bu kötü demeye gerek yok...bi şirkete gittim adamlar cd bile verdiler ooo dedim süper herşey detaylı vs vs ama tecrübeye gelince yok yani...şirketler hakkında kötü olarak söylenen yorumlara ve tarihlere bi bakmak lazım önce....bana kalırsa bundan 6-7 sene önce mevcut olan tüm firmalar kötüydü niye tecrübe yoktu kimsede ama bu şekilde sorunlar meydana gele gele firmalarda ha bak böyle olursa bizim şu şu şekilde müdahele etme hakkımız varmış demeyi öğrendiler...yani bana kalırsa onlarda öğreniyolar..bu yüzden ister ozman ister coloursofusa ister campusum vs vs olsun olayın yine nerde biteceğini herkes anlasın...şahsen ben kendi adıma oraya gittiğimde kimseden yardım beklemiyor olcam bu düşüncenin aksiyle gidenler belkide türkiyede her sorunda sağdan soldan yardım isteyenlerdir...ha yok mudur tabiki istisnai durumlar vardır ama babana bile güvenme demişler bu devirde sıradan bi turizm firmasıyla tatile gidin bakalım antalyaya bodruma falan o zaman bile neler gelio başınıza en iyisi böyle bi fırsatı bize sunuyolar diye teşekkür etmek bence...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aynen katılıyorum arkadaşa. herşey bizde bitiyor. zaten sözleşmeyi iyi okuyun anlarsınız olayın kimde bittigini. tabi firma seçimi önemsiz demiyoruz. adı sanı duyulmamış firmaya da gitmeyin derim çünkü işin fake yani sahte çıkma olayı var ki kimsenin başına gelmez inşallah. onun dışında tüm firmalar aynı şeyi yapıyor. ha ne olur bi kaçı sizi orda arar sorar mailleşirsiniz ufak tefek sorunlarda yardımcı olur. iş dışında firmaların pek de fazla bişe yaptıgı söylenmez. firma seçerken kaçının sundugu iş fake çıkmış bir bakın. en aaz olana kayıt yaptırın derim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı quemmaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum arkadaşa. herşey bizde bitiyor. zaten sözleşmeyi iyi okuyun anlarsınız olayın kimde bittigini. tabi firma seçimi önemsiz demiyoruz. adı sanı duyulmamış firmaya da gitmeyin derim çünkü işin fake yani sahte çıkma olayı var ki kimsenin başına gelmez inşallah. onun dışında tüm firmalar aynı şeyi yapıyor. ha ne olur bi kaçı sizi orda arar sorar mailleşirsiniz ufak tefek sorunlarda yardımcı olur. iş dışında firmaların pek de fazla bişe yaptıgı söylenmez. firma seçerken kaçının sundugu iş fake çıkmış bir bakın. en aaz olana kayıt yaptırın derim
    sence en az işi fake çıkan hangisi?? araştırma yaptın mıı???

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

slm wampir lee. çanakkale üniversitesindesin sanırım. benim enişte ile abla orda başaran dülger biyoloji kısmında doçent. ben campusum ile gidiyorum namı çanakkaleye kadar gelmiş ablama sordum yükseklisans yapanlar varmış onlar gitmiş ablamda ordan duymuş. ya firma sana kalmışta da nereye gitmeyi düşünüyon biz şehir seçemiyoz yaw. şehir tavsiyeleri lazım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet çanakkaledeyim. biyoloji kısmıyla pek alakam olmadığı için tanımıyom (turizmim). bende aslında şehire tam karar veremedim ama los angeles veya new jerseyi istiyorum. çalışma yeri olarakta yaa universal veya hmshost düşünüyorum. büyük ihtimal gl.bal vizy.nla gidicem ama hala kararsızımm...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

vallah firma seçimi sana kalmış ama şirketlerinin ismini google yaz bi bak yorumlara öyle seç. ben glbl vzyn ozmn ad.v.i.s e-.l-t hakkında pek ii şeyler okumadım. bunun nedeni ise ilgisiz olmaları. çünkü cok fazla ögrenci gönderiyirolar... ee dogal olarak hiç biriyle ilgilenemiyorlar. hele ki o.z.m.-a.n en cok ögrenci gönderen oldugu için sen türkiye yi terk ettigin an seni tanımaz bile yerindde olsam aşırı öğrenci göndermeyeni tercih ederim ki senle daha rahat ilgilensinler. ben san diego daki zoo yu istiyordum fakat campusum şubat ayında belli olur dedi o iş. daha ii işler var dendi ama daha tam kayıt yaptırmadıgım için tüm işleri göndermediler. örnek işler arasında da san diego da pek iş yoktu. Marylan düşünüyorsan ocean city filan çok iş var da san diego için pek iş görmedim. danışmanları iş var diyor tabi kayıt yaptırınca görecez öğrenci işlerinden yarın gerekli belgeyi alip pasaporta basvurup geri kalan belgeleri gönderecem ve kayıt tamamlanmış olacak sonra tatilde bol bol iş seçeneklerini inceleyip karar verecem. campusum 20 ocak ta job fairi var ankara da. gidebilirsen git.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

e.t ile görüştüm baya ilgileniyolar daha kayıt olmadığım halde her soruma telefonla olsun emaille olsun cevap veriyolar. hatta bana bi danışman bile atdılar ama biz 4 kişi gidicez ve arkadaşların çoğu glob.l vizt.nu istiyo bende onlara uymak durumunda kalıom... campusumede baktımda ankara bana çok ters istanbul olsa belki olurdudaa...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

vallah arkadaş grubun varsa çok iyi. kimle gidersen git sorun olmaz. hiç yoktan 4 kafa yanyana her sorunu çözer destek olursunuz. bizde yola 10 kişiye yakın başladık iş kayıta gelince bir ben bir kızarkadaşım kaldık başbaşa biz ankara ya belki hiç gitmicez ama tavsiyeler üzerine ve araştırmalar sonucu campusumu seçtim. msne 5dk lık konuşma ile bana kargo bile gönderdiler. interaktif cd dedikleri bir cd çok güzel hazırlanmış. hatta ben dosyaları gönderirken kargo paran yoksa karşı ödemeli yap dediler yok artık o kadar da olmaz abi dedim... ama grupsan kimle gittigin farketmez. sorun yaşan da yanyana desteklersiniz birbirinizi halledersiniz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bişey olursa grup olarak sokaklarda yatarız demiiii

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı wampir_lee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bişey olursa grup olarak sokaklarda yatarız demiiii
    abi bilgilendirme forumlugundan cikmis geyik forumuna donmus wampir lee sein yuzunden bbu forum : hiç yakıstıramadım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı skyline26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bilgilendirme forumlugundan cikmis geyik forumuna donmus wampir lee sein yuzunden bbu forum : hiç yakıstıramadım
    ben naptım yaa???

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

banada campus yollamıstı hatta ben demeden adam bn sana bi sözlesme örnegi yollıyayım bi bak dedi
    Beni Çekemeyenler,Anten Taksın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

banada el t sözleşme gönderdi (daha kayıt falan olmadan)....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gönderiyorsa ii. hiç yoktan neye imza atacagını rahat rahat okuyup görüp anlayip imzalıyorsun. diger firmalar gibi büroya gidecen önüne form biyandan çene güzel laflar bi yandan sen orda onu okuyacan da imzalayacan o laf salataları ile formu bile okumaz imza atarsın haberin olmaz bence en iyisi kaydı yaptırmadan da herhangi bir belgeyi veren, herşeyi acık seçik söyleyen bir firma iyidir bence. ben Alaska diyordum campusun danışmanı öyle bir konuştuki caydım şartları harbi zor ya Alaska da. ama o da ayrı bi macera tabi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

walla benimde gittiim firma sözleşmeyi bana verdi 1 hafta bende kaldı hatta yani bunlar ufak detaylar örnek yollamaları falan önemli değil yani kaç kişi verilen sözleşmeyi okuyo sanki sonuna kadar yada anlıo tüm sözleşmeyi gözü kapalı imzalıo kaydolanlar ztn...okunması lazım tabiikide ben kendi adıma her maddeyi okudum iyice hatta bilmediğim birkaç şeyide bu sayede öğrenmiş oldum.bakalım belki yarın işimi ayarlamış olcam bende haber veririm bugün aradılar ne tür bir iş istiyorsunuz diye

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende okudum ve artık kaydoldum. (sözleşmeyi okumam 2 saatimi aldı). darısı kaydolmayanların başına.. ama şimdide ne iş yapıcağım sorun yaaaa.....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende ozmanı arastırdım ama çok pahalı 1400 dolara fln denk gelior program fiyatı euroya çewirdikleri için . ben Troyla gidiorum kaydımı yaptırdım 1050 dolar herkese öneririm sahipleri amerikadan gelmiş zaten daha önce de yurtdışından öğrencilerin işe yerleşimini yapıyolarmıs tecrübeliler yani

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

selam arkadaşlar,
    bende ozmanla gidicem bu sene..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ozmanla gidenler

okuduklarıma ve duyduklarıma göre önermiyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hiii çok korktum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ozmanı ciddi bi şekilde araştırın... eski şirketlerden biri ancak nedense hem çok şikayet ediliyor hem de hala dimdik ayakta...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

öğrenci kaytarmayı seviyorsa, hiç bir işi zor olur bu diye düşünerek beğenmiyorsa, amerikaya gittiğinde her başı sıkıştığında ozman'ın koşup ona yardım etmesini bekliyorsa ozman ne yapsın?

Bu sadece ozman için değil bütün şirketler için geçerli bir durum, Türk insanı çok nazlı hiç zora gelemiyor, en ufak bir sorunda da suçu kendinde değil şirketinde arıyor..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı drynhwyl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öğrenci kaytarmayı seviyorsa, hiç bir işi zor olur bu diye düşünerek beğenmiyorsa, amerikaya gittiğinde her başı sıkıştığında ozman'ın koşup ona yardım etmesini bekliyorsa ozman ne yapsın?

Bu sadece ozman için değil bütün şirketler için geçerli bir durum, Türk insanı çok nazlı hiç zora gelemiyor, en ufak bir sorunda da suçu kendinde değil şirketinde arıyor..
    Bence öğrenci neyin ne olduğunu biliyor. Ancak şirketlerin abartılı şişirmeleri ile istem dışı da olsa "gerçek" ten çok uzaklaşıyorlar..Banada deseler, sizi orada karşılayacaklar, yerleştirecekler , bir sıkıntınız oldumu yardım edecekler , şöyle olacak , böyle olacak felan...Bende doğal olarak herşeyi şirkete bırakırım.Şirket biliyor nasıl olsa işi derim..ve bu söylediklerinin gerçekle alakalı olmadığını anladığım anda..başvuracağım kurum takdir edersiniz ki şirketimden başkası olamaz..(Ozman için değil ,Genel olarak konuşuyorum)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

fiorex 'in dediği gibi şirketler arasında en büyük ayrımı farkı gösteren unsur,öğrenciyi çekmek için abartılı vaadlerde bulunmalarıdır..öğrencide şirketin bu söylediklerini yaşayamayınca şirkete kötü bir şirket damgası yapıştırılıyor..ama şöyle bir durumla karşılaştım.. araştırmayı seven bir arkdaşım bir şirkete başvurduğunda merqak ettiği şeyleri sorarak ona her şeyi tüm çıplaklığıyla anlatılarak . yardımcı olunmuş. ama hiç araştırmadan kulaktan dolma bilgilerle o şirkete giden diğer bir arkadaşı aynı vatandaş çok pis dolduruşa getirmiş..hatta kendini öyle bir kaptırmış ki ben bile inanamadım.söylediklerine. ben şöyle bir kanıya vardım. kesinlikle önceden bir araştıma yapmadan şirketlerle görüşülmemesinden yanayım...
    Ozman için değil genel olarak konuşuyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende ozmanla gidiyorum bu sene..kayıt olmadan önce 5-6 şirkete gittim.aslında hepsi birbirinin aynısı..sonucta amerikada bır sorunla karsılaştıgımızda ne kdr iyi bi şirket olursa olsun ne kadar yardımcı olabılırkı burdan..onemlı olan işyerinin ve işverenin iyi olması bence..gerçi o da biraz şansa oluyor..umarım sorunsuz bi şekilde giderim..var mı başka gidicek olan acaba?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ben şahsen önermiyorum. Amerikaya gitmeden daha iş seçiminde bile kesin bi noktaya ulaşmış değilim. Daha bi numarasını göremedim açıkçası.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ksk_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şahsen önermiyorum. Amerikaya gitmeden daha iş seçiminde bile kesin bi noktaya ulaşmış değilim. Daha bi numarasını göremedim açıkçası.
    artık ulaştın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ozmanla gdiorm ama hiç iyi şeyler duymuorm ya önceden gidip memnun kalanlar msj atabilirmi bide sanki job fairlerde ve iş bulmada en zayıf şirket uff=(

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ozman nası?

ozmanla gidiorm ama sanki jobfairleri ve iş bulması diğer şirketlere göre daha zayıf=(

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)