Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vize çeşitleri arasında seçim yapamamak

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Question vize çeşitleri arasında seçim yapamamak

WAT dan fazlasını arayan arkadaşlar! ABD her yıl 70.000 kişiye geçiçi işçi vizesi olan H2B yi veriyor. bunun kriterlerini HATİ açıkladı. insan Türkiye de 4 yıl okuduktan sonra ABD de tabir-i caizse amelelik yapmak istemiyor. dil eğitimi alıp olanaklar imkanında yüksek lisans vb. işler yapıp vatanına dönmek istiyor. şöyle bir çelişkide kalıyor insan.. geçiçi işci vizesi ile gidip para kazanıp eğitime devam mi yoksa, öğrenci vizesi alıp eğitime devam ederken kaçak olarak çalışıp kendini idame ettirmek mi? hangi vizeyi alıp gitmek daha mantıklı.. maddi olarak hangisi daha avantajlı? hangisinde eğitim olanakları (burs vs. ayarlamak) daha kolay olabilir. görüşlerimizi paylaşalım..

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Bu satten sonra hiç farketmez gökhan. Hangisiyle girmek kolaysa ama J1 ama H2B ama B1-B2. Birini alıp ülke sınırlarından içeri gireceksin. Gözünü dört açacak patates popolu evde kalmış bir hatun bulacaksın. Yıldırım nikahını basacaksın (o da ne demekse : ) 3 sene çekeceksin kahrını, denize düşen dubaya sarılır hesabı, sonra ver elini california ver elini losangles, miami.... hehehehe

Evet ŞAKA yada farklı bir değişle eminemin tabiriyle I'm just playing America you know I love you!! (Eminem - White America)
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hati cok guzel bir noktaya deginmissin Fakat o patates popolu hatun son dakka goluyle senden 10000$ i kopartirsa cok yazik olur .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o kadar kolaymı patates popolu bulmak nerde yetişiyor bunlar tarlada, bahçede falan mı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

craigliste yetisiyor fastdemir
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya roma hazır yeri gelmişken sana teşekkür ederim craiglist güzel bir siteye benziyor amerikada baya işe yarayacak. ya kanka bak söz ver düğünü birlikte yapacaz vaz geçmek yok beni msn e eklersen eğer yazın da birbirimizle iletişim kurabiliriz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

tmm,hele bi amerikaya varalimda gerisi kolay
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

craiglist den hatunmu bulunur yav patatesi patlıcanı geçin bir kaç ay arayın güzel bi kız bulun

bu arada craiglist de her türlü şey var yaw yarım saat 200$ bir saat 250$ dolar unutulmaz anlar yazmışlar tiplere bak çay demle yarı parasına burada ruslar var

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

burda daha güzeli daha ucuz evet biraz garip bir site gerçektende .

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar bu yaygin bir yontemdirj1 le gidip f1 e cevirmek orda yada h2b yi f 1 cevirmek 20 dolara mal olur sadece fakat tr ye geri dondukten sonra bu sekilde bir vi ze degisikligi orada y aptiniz icin konsolosluk bir daha vize istediginizde zorlicaktir sizi direkt konsolos yardimcisinin agzindan duydugum u biz bu olayi sevmeyiz dedi kendisi bir kere vize almisin pasa pasa gel ulkene istedigin vizeni al oyle git tekrar bence

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

calisma noktasindada neyle gidersen git bir cevre yapicaksin illaki o cevrenle is bulabilirsin caktirmadan fakat bana gore ilk gidis icin work and travel en itisi cunku social security card alabilirsin work and travel sayesinde (hos yolunu bulan f dede aliyo ama ) hem is cevresi edinme hem ilk gider gitmez alisana kadar para kazanabilme olanagi bence en iyisi ilk basta bir wat yapmak

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı together Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu yaygin bir yontemdirj1 le gidip f1 e cevirmek orda yada h2b yi f 1 cevirmek 20 dolara mal olur sadece fakat tr ye geri dondukten sonra bu sekilde bir vi ze degisikligi orada y aptiniz icin konsolosluk bir daha vize istediginizde zorlicaktir sizi direkt konsolos yardimcisinin agzindan duydugum u biz bu olayi sevmeyiz dedi kendisi bir kere vize almisin pasa pasa gel ulkene istedigin vizeni al oyle git tekrar bence
    j1 den f1 e geçildiği doğru fakat bu işlemin ücreti 20$ değil.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet bende arastirdim onu 20 dolar degil ne kadar biliyor musunuz 300 dolar ins icin money order 100 dolarda sevis icin veriyorsunuz 400 dolar 100 dolar kayit ucreti icin dil okuluna 48 haftalik dil okulu icinde en uygun buldugum bu 3000 dolar okula veriyorsunuz 48 haftalik bir programa yazilmanin ucreti minumum j1 den f1 e 3500 dolar
    onur

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Peki arkadaşlar eğer orda j1 vizemizi f1 e döndürürsek.

bu sürec nasıl gerçekleşir? bir dil kursuna kaydolmak yeterli midir yoksa ünüversiteden mi kabul almak lazım? veya dil kursunun çok tanınmış bir kurs olması mı gerekir?

tam olarak orda bir dil kursuna kaydolup j1 vizesini f1 e çeviren veya bir tanıdığı olan var mı? varsa ayrıntılı bir şekilde anlatabilirmi?

böyle bir işe girişdiğimizde f1 vizesine dönüştürme işleminin reddedilme olasılığı nedir? genelde kabul mu edilir? yoksa red mi edilir veya neye göre red veya kabul alırız?

bu konuda bilgisi olan varsa ayrıntılı olarak anlatabilirmi teşekkürler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu sene j1 den f1'e geçmeyi planlıyorum ve eğer yaparsam detaylıca anlatırım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım bana en mantıklısı h2b geliyo ben şu an wat ile amerikadım 2 hafta sonra türkiyeye dönüyorum inşallah ve döner dönmez h2b vizesine başvurucam amerikadayken başvurabiliyomuyuz diye çok araştırdım ama yok öyle bişey bide kaçak kalanları biliyorum burdan normal yasal kalanlardan çok daha rahat yaşıyolar valla özellikle meksikalılar..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart h2b vizesi

arkadaşım bana en mantıklısı h2b geliyo ben şu an wat ile amerikadım 2 hafta sonra türkiyeye dönüyorum inşallah ve döner dönmez h2b vizesine başvurucam amerikadayken başvurabiliyomuyuz diye çok araştırdım ama yok öyle bişey bide kaçak kalanları biliyorum burdan normal yasal kalanlardan çok daha rahat yaşıyolar valla özellikle meksikalılar..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks