Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: F1 vize reddi......

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Unhappy F1 vize reddi......

Arkadaslar ben dün sabah ankarada vize görüsmesine gittim arkadaşımla.Orda orta yaşlı asık suratlı bi adam rasgeldi bize.Adam ikimize de vize wermedi.Girişte görüşme türkçe mi İngilizce mi olsun diye sordular ingilizce dememize rağmen adam bizimle türkçe konuştu.Pc de dosyamızı inceledi.

Daha önceden usaya gittiniz mi
    Kiminle gidiyorsun
    Ne kadr kalacan

sorularını sordu.Daha sonra sizi ülkenize bağlayacak yeterli ekonomik ve sosyal bir bağ göremiyorum dedi.Adam benim yanımda götürdüğüm belgelere bakmadı bile.Hatta ben, dönünce çalışacağıma dair bir fabrikadan yazı almıştım.O yazıyı gösterdim,dönünce burda çalışacam dedim.Adam bu belge bizi ilgilendirmez,su anda gördüğüm bilgilerden size wize weremiyoruz dedi.Sizce bu reddin sebebi ne olabilir_?

Hesabımda 4700 dolar gösterdim.Kurs ücreti aylık 240 dolardı.Gideceğim yer ise los angeles.Şimdiden tşk ler.....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

öncelikle geçmiş olsun,

daha once başka başlıklarda görüşmüştük hatırlarsan, filmin sonu kötü bitmiş.

aranızda geçen konuşmaların ayrıntısını verirsen daha iyi anlayabiliriz neden red verdiğini( tabi ne işe yarayacaksa artık), ama dediği gibi sebebi var adamın.

yeterli görmemiş, direkt mi bu karara vardı yksa aranızdaki muhabbetten sonra mı?

Bir daha girm şansın var tabi vizeye ama durmunda ne değişiklil oldu da yine geldin diye sorarlar.
    bence yeterli kadar para göstermek, yeterli değil. daha çok para göstermek gerek hesapta.

kolay gelsin
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun,

daha once başka başlıklarda görüşmüştük hatırlarsan, filmin sonu kötü bitmiş.

aranızda geçen konuşmaların ayrıntısını verirsen daha iyi anlayabiliriz neden red verdiğini( tabi ne işe yarayacaksa artık), ama dediği gibi sebebi var adamın.

yeterli görmemiş, direkt mi bu karara vardı yksa aranızdaki muhabbetten sonra mı?

Bir daha girm şansın var tabi vizeye ama durmunda ne değişiklil oldu da yine geldin diye sorarlar.
    bence yeterli kadar para göstermek, yeterli değil. daha çok para göstermek gerek hesapta.

kolay gelsin
    Aramızda pek bi konusma geçmedi.Sorduğu soruları yazdım.Zaten görüşme 1 dk bile sürmedi diyebilirim.Benden hemen sonra arkadaşım girdi görüşmeye.Aynı kursa yazıldığımız için onunda bilgileri hemen hemen benimkinin aynısıydı.Adam onada red werdi.Bidaha girmeye karar werdik biz arkadaşla.Ama bu kez istanbulda girecez.Daha çok para gösterecez hesabımızda.Bence adam hesaptaki parayı az buldu.Parayı yeterli bulsaydı diğer belgelerimizede bakardı.Başka ne yapabilriz.Önerebileceğin bişey warmı_?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bildiğim kadarıyla telefonda randevu alırken, yakın tarihte ankara da girdiğin için tekrar orada girmeniz gerektiğini söyleyecek.
    Muhtemelen aynı kişiyle görüşmeyeceksiniz.
    Bankada en az 10bin tavsiye ederim ama fazlası göz çıkarmaz.
    İlk başta ne değişti gibi bi soru sorar da ne diyeceimi bilmiyorum dersen, "bir önceki görüşmede kendimi tam ifade edemedim" diyebilirisn

Soru; acaba vize görüşmesinde heyecamlı(gergin) mıydın? kuralı duymuşsundur: sadece sorduğu kadarını cevaplamak, kısa cevap vermek, sakin olmak.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence 2 sebebi var,

birincisi hesapta az para göstermek,

ikincisi ise sanırım ucuz bi dil okulu oldugunu anlaması aylık 240 dolar az geldı onun ıcın sanırım ve bu iki sebep birlesince senın ordan donmuycegın ızlenımı uyanmıs olmalı o vıze gorusmesı yapan kısının kafasında.

tavsıyem bı dahakı gorusmeye cok daha fazla banka hesabı ıle gıtmen,

bır dıgerıde eger degıstırebılırsen dıl okulunu degıstır kısa surelı olsun ama daha boyle dolgun ucretlı bı dıl okulu sec derımen azından vızeyı alana kadar...
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bence okulun çok ucuz onun için alamadın. Ayda 240$ a türkiyede bile okul yok. Adam düşÃ¼nmüştür -bu kesin çalışmak için gidiyor en dandik okula yazılmıs vize almak için...

Okul fiyatı fazla önemli değil illa pahalı okula gideceksin diye bişey yok ama dediğim gibi seninki gerçekten çok ucuz. Nyde haftalık 350$ a okullar varken aylık 240$ olan bi okul... En azından aylık 400-500$lık bi okul olması lazım.

Bence orada zaten adam gibi eğitimde olmaz. Verdiğin paraya yazık olur.

Bu arada ben gecen sene aylık yaklaşık 500$ olan bi okula gitmiştim. Hiç banka hesabıma, paraya falan bakmadı. O belgeleri istemedi bile. Poşetimden çıkartmadım hiç.
    Sometimes memories can kill...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet bankada ki paradan ziyade dil okulunun fiyatından dolayı vizeyi vermemiştir. aylık en az 1000 dolar olan bi okul seçmelisin. hatta 1500 dolarlık bi okul seçersin mesala kaplan gibi. 2 ay sonra istediğin okul hangisiyse ona transfer olursun.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı jailbird_tr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bankada ki paradan ziyade dil okulunun fiyatından dolayı vizeyi vermemiştir. aylık en az 1000 dolar olan bi okul seçmelisin. hatta 1500 dolarlık bi okul seçersin mesala kaplan gibi. 2 ay sonra istediğin okul hangisiyse ona transfer olursun.
    O kadar abartmaya gerek yok. Zaten kaplan en pahali okullardan biri. Onun bile ayligi 1200$. 800$lik okul fazlasiyla yeterli olur
    Sometimes memories can kill...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)