Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: F-1 vize basvurusu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation F-1 vize basvurusu

Arkadaslar benim degisik bir problemim var gorusleriniz almak istedim.. Ben amerikada lise okudum f-1 vizesiyle. gecen sene pasaportumu kaybettim amerikadayken. konsolosluktan yeni pasaportumu falan hepsini aldim pazartesi turkiyeye geliyorum ve agustos sonunda yeniden vizeye gircem. Univeristeye gectim ve kaydimi yaptim oranin i20 si ile vizeye gircem yani dil okulu deil. Benim sorunum acaba vizeye girerken ne yaparsam red yerim yada ne tur bi hata cikarabilirler bana? ayrica ingizlicem gayet iyi seviyede ingilizce konusmamin faydasi olurmu? onerilerinz benim icin cok onemli red yersem universite hayatim yanar. Simdiden tesekkurler..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

-Dil okuluna gitmeyecegin icin ingilizce konusman gerekir. Gorevli -'ingilizcesi var egitim almasinda sorun yok diye dusunebilir'

-Red yemen biraz zor gibi. Zaten liseyi okumussun. Daha once gitmissin. Bence kolayca alirsin gibi
    Sometimes memories can kill...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tesekkur ederim bi sorum daha olcakti. araştırdıgım kadarıyla gorevliye fazladan bişşiler solemek gereksız gibiymiş. yanı ne sorarsa ona cevap vermem kafi fazladan bişi solemek eksı gibi oluyormuş anladıgım kadarıyla. acaba yukarıda anlattıgım durumu en kısa bır şekılde nasıl anlatabılırım?

teşekkürler

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim o zaten sana sorar elinde var senin bilgilerin daha once amerikada bulunmussun ne yaptin dicek muhtemelen sen de liseyi orda okudum iste su eyalet su lise filan .. bu kdr sana soracaktir zaten sorulari sen sorulara cevap ver yeter .. liseyi okuduysan ing de sorun da yoktur. vizeyi rahatca alirsin merak etme..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bir sorum daha olcaktı. visa görüşmesindfe SEVIS in yattığına dair belgee istiyorlarmış benm sevis odememe gerek varmı? Çünkü ben eski okulumdan universiteye transfer ettim I20 mi SEVIS numarasi flan da değşmedi aynı yani. buna dayanaraktan visa interview için kagıt goturmeme gerek varmı?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

iste bu soruyu konsoloslugu arayarak ogren kesin bir bilgi olsun..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı darkflyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bir sorum daha olcaktı. visa görüşmesindfe SEVIS in yattığına dair belgee istiyorlarmış benm sevis odememe gerek varmı? Çünkü ben eski okulumdan universiteye transfer ettim I20 mi SEVIS numarasi flan da değşmedi aynı yani. buna dayanaraktan visa interview için kagıt goturmeme gerek varmı?
    Transfer olunca tekrardan sevis yatirman gerekmiyordu. Mesela dil okuluna gideceksen okul degistirince falan gerekmiyordu.

Ama senin durum biraz farkli. Lise bitmis univ icin istiyorsun vizeyi. Konsoloslugu arayip ogrenmen daha dogru olue

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bugun girdim vizeye çok gıcık bi kadın geldi şansıma onumdekı iki kişiyede yeşil kagıt kagıt verdi şansıma banada yeşil kagıt verdi. babanın bankada para gösteren bir kagıt gostermesi lazım bank statement yani. onu ve ı20 i falan yolla dedi yeşil kagıt verdi üzerinde işaretli neleri yolluyacağım. acaba bu redmı olur? yada vizeyi alma şansım nedir? birzdan yollucam tum belgeri ups ile cevap ne olur?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı darkflyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugun girdim vizeye çok gıcık bi kadın geldi şansıma onumdekı iki kişiyede yeşil kagıt kagıt verdi şansıma banada yeşil kagıt verdi. babanın bankada para gösteren bir kagıt gostermesi lazım bank statement yani. onu ve ı20 i falan yolla dedi yeşil kagıt verdi üzerinde işaretli neleri yolluyacağım. acaba bu redmı olur? yada vizeyi alma şansım nedir? birzdan yollucam tum belgeri ups ile cevap ne olur?
    Eksik belgen var demek. Eksikleri tamamlayinca duruma gore vizeyi alirsin. Ama orda yazanlari tamamlayinca sorunsuz alirsin gibi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Beyler yesil kagit denen olay bi ise yaramiyormus pasaport vizesiz bi sekilde elime ulasti bizde yeniden 16 agustos yani bugune 2. randevuyu aldik ama malesef bu seferde dired red yedim.. Gidicegm okul birz pahali oldugu icin yapiolar bole heralde bankada yuklu miktar parada gosterdk ama nafile cevap olumsuz cikti simdi son kez 3. e basvurcam artik sansimiza ne denk gelirse.. Hayatim ozetle yandi liseyi orda okumustum cok prestijli bir universiteden kabul almistm ama ne yazkki gidemiyorum egitim hayatm yandi..
    Eger bu seferde olmazsa avrupaya gitmeyi planliyorm bari almancami gelistrip orda bir universteye girerm die dusunuyorum...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)