Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 110 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1 bavul yiyecek

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı starfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben gecen yaz bulamadım beyaz peynire yakın bi peynir buldum ama avuc içi kadarı $10 dı.
    ktılıyorum sana geçen sene bizdeki 3mli migros ayarında bir markette tam yarım saat ezine usulü peynire benzer bişeyler aradık sonrada düşük kalitede avuç içi kadar şeye o civarda bi para ödedik. gerçi halimizden memnunduk çünkü cream cheese yiye yiye helak olmuştuk.bu sene yanımda getirdim valla kaşarımı,zeytini mi bişeycikte olmamış sucuğuma bile dokunmamışlar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bana kalirsa corba haric getirdigin hersey gayet luzumsuz olmus, abartmamak lazim diye dusunuyorum

ben 1kilo kadar manti bi o kadar ev makarnasi ve 7-8 tane de hazir corba getirdim, yiyecek var mi dediginde yok dedim, acip bakinca gordu tabi tabi, mantinin ne oldunu sordu, bende makarna benzeri dedim, niye yok dedin falan hicbisey demedi

bir de burda beyaz peynir var demis bir arkadas ama, ben walmartta epeey aramama ragmen uzaktan yakindan alakali bisey bulamadim,bulundugun yere gore degisiyordur heralde, bir de kasar gorunumune aldanip aldigim peynir de alakasiz bisey cikti

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu valizi hazırlayan arkadasımız umarım amerikaya vardığı zaman bize valizdekilerin durumu hakkında bilgi yazmayı unutmaz....Gelecekte örnek teşkil edebilir

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bnde beyaz peynir, zeytin, hatta salça bile getirdim, gümrük formunda yemek var işaretlediğim halde bavulumu aramadılar, yalnız biz ordayken uzak doğulu bi arkadaşın bavulundan marul çıktı onu da aldılar tabi
    Ah! küçük hokkabazlık, sefil aynalı dolap;
    Bir şapka, bir eldiven, bir maymun ve inkılap! NFK

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben de 'no' isaretledim acsalardi evlere senlikti biskuviyi gectim peynir,zeytin, pogaca hatta lavas bile vardi dolaba attim hala saglamlar
    İstikamet Ohaayoo

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben de dün bi alışveriş yaptım. Aldıklarımı yazıyorum:

12 tane çabuk çorba
    5 tane hazır çorba
    4 tane ikram
    4 tane çizi
    10 tane eti kremalı
    50 sallama çay
    Yarım kilo helva
    Bi paket türk kahvesi

Bunlar yeterli olur diye düşÃ¼nüyorum. Bagaj sınırım 23 kilo olduğu için daha fazla abartma imkanım da yok zaten.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı MFC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de dün bi alışveriş yaptım. Aldıklarımı yazıyorum:

12 tane çabuk çorba
    5 tane hazır çorba
    4 tane ikram
    4 tane çizi
    10 tane eti kremalı
    50 sallama çay
    Yarım kilo helva
    Bi paket türk kahvesi

Bunlar yeterli olur diye düşünüyorum. Bagaj sınırım 23 kilo olduğu için daha fazla abartma imkanım da yok zaten.

hazir corba, helva ve turk kahvesini al, gerisini yuk yapma bile bence biskuvi turevleri, cay, hersey var orda ya ve turkiyeden daha ucuz fiyata...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bende türk kahvesi götürmek istiyorum.çok severim ve abartıp kupa bardakla filan çerim ama kahve götürsem orada cezve nereden bulacam diye düşÃ¼ndüğüm için şu an için bavuluma koymadım.bir fikri olan var mı eğer türk kahvesi götürülürse orada nasıl hazırlanabileceğine dair?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı CaRPeDieMBRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende türk kahvesi götürmek istiyorum.çok severim ve abartıp kupa bardakla filan çerim ama kahve götürsem orada cezve nereden bulacam diye düşündüğüm için şu an için bavuluma koymadım.bir fikri olan var mı eğer türk kahvesi götürülürse orada nasıl hazırlanabileceğine dair?
    bende göturmustum turk kahvesi ve cezveyi unutmustum. sonra orada en küçük tencerede yaptık ama guzel olmadı. bence bi tane de cezve götur. bişe olmaz bi cezveden.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alitalia'nın el bagajı ve bagaj kilo sınırları hakkında bilgisi olan var mı? ben bulamıyorum...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı CaRPeDieMBRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende türk kahvesi götürmek istiyorum.çok severim ve abartıp kupa bardakla filan çerim ama kahve götürsem orada cezve nereden bulacam diye düşündüğüm için şu an için bavuluma koymadım.bir fikri olan var mı eğer türk kahvesi götürülürse orada nasıl hazırlanabileceğine dair?
    mesela bizim mutfakta ufak cezvemsi tencere var onla yapilabilir, cezve tarzi ufak kaplar bulabilirsin

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

arkadaslar bu falize son gun biraz daha yiyecek ekledim ve hacalimaninda adam acti bagajimi bunlar ne dedi i dont understand dedim sadece hazir corbayi baya bi inceledi mikroskop gibi biseyle felan bakti bende ucagim kalkacak biraz sonra kacirabilirim acele edebilermisiniz dedim sonra ok dedi hic biseyimi almadi ve suan iyikide getirmisim adada calisiyorum burasi cok pahali ve sadece bir tane buyuk market var bence kesinlikle getirin yiyecek
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hey maşallah. orduyumu doyuracan
    Experience USA ile gitmeyinnnnn

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben bu yil bavulun tamamini yiyecek doldurcam...nasil olsa salvationdan giyiniyorum...en kalite seyler 2 dolar))))))eger alaska\kodiak gidecek varsa bilgilendireyim hic kiyafet goturmyein....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet yiyecek şart ya,bize firma yetkilileri yiyecek götürürseniz uçakta köpekler koklar,bütün bavulu açarlar demişlerdi.Sonuç olarak : aç kaldık

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

abartmamak lazim beyler yovmiyecilige gerek yok zeytin , cay ve raki dan baska bi sey goturmek mantikli olmaz cunku orda gida pahali degil kazandiginz paraya kiyasla

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadasim nasil pahali deil yha...hangi eyalete gittiysem pahaliydi...sadece kola ucuz...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

cogu sey Turkiye ile ayni et -sut urunleri daha ucuz. tr de asgari ucret 700-800 tl iken orda 1000-1100 dolar;D daha baska aciklamya gerek yok heralde tabi pahalilik anlayisi kisiden kisiyede degisir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

lb si 7 dolar domates 1100 dolar asgari ucretede cok....

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı rcp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abartmamak lazim beyler yovmiyecilige gerek yok zeytin , cay ve raki dan baska bi sey goturmek mantikli olmaz cunku orda gida pahali degil kazandiginz paraya kiyasla
    Kesinlikle sana katılıyorum.Ne gerek var o kadar şey almaya.Aynı bisküvi çikolata orda da satılıyor.Dediğin gibi çay, zeytin ve rakıdan başka bir şeye gerek yok.Giderken yanıma bende bi kaç bisküvi falan almıştım ama bu sene giderken hiç bişey almıcam yanıma.Boşuna yük etmeye gerek yok.
    ""Let the game begin""

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aynen ya bardak corba yok orda ıyı oluyo cay ve rakı onemlı zeytınde var gerısı hepsı var orda hemde bınbır cesıt arkdaslar hıc sıkmayın kendınızı ılk zamanlar ıcın bardak çorba cok ıyı oluyo alısana kadar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Çok abartmışsın kardeş Arkadaşlarında dediği gibi makarnadır bisküvidir çikolatadır gerek yok bunları götürmeye alırsın ordan pahalı da değil bu şeyler. Ama Çorba gerçekten çok iyi olur. Biraz abartırsak 1 bavul bu şeyleri götürceğine 1 bavul çorba götür

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Seneye giderken mümkün olduğunca rakı götürcem.Belki birazda çorba.Ama ilk öncelik rakı
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

valla yiyecek ucuz kıyafette ucuz..corba mantıklı olabilir belki ama ben bu sene sadece bi sırt cantasıyla gidcem gecen senede öyle gitmeyi planlamıştım annem izin vermemişti

öyle gelen bi arkadaş vardı hic bi sorunda olmadı adam misler gibi aldı kıyafetleri dönerken bavulda aldı doldurdu gitti..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende bavul hazırlarken hazır çorba stoklayım en iyisi oralarda aç kalmayalım sonra

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla yiyecek ucuz kıyafette ucuz..corba mantıklı olabilir belki ama ben bu sene sadece bi sırt cantasıyla gidcem gecen senede öyle gitmeyi planlamıştım annem izin vermemişti

öyle gelen bi arkadaş vardı hic bi sorunda olmadı adam misler gibi aldı kıyafetleri dönerken bavulda aldı doldurdu gitti..
    Arkadaşın aynı benim kafadanmış Sadece 1 sırt çantasıyla gidip 45 kilo ile döndüm. Herkese öneririm. Kıyafet zaten orda çok çok ucuz (Outletleri keşfediniz) boşuna oraya giderken amelelik yapmaya gerek yok bi sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

gecen sene bende sırt çantası ile gitmeyi planlıyordum sonra arkadas tavsiyesi ile bavulla gittim ama sadece 3 de 1 i doluydu. dönerken ekstra 1 bavul daha aldım. 45 artı 8 kilo el bagajı ile dondum ha bide laptop cantası var tabi...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar şunu merak ediyorum ucuz da ne kadar ucuz bi örnek verseniz

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı mrvkrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şunu merak ediyorum ucuz da ne kadar ucuz bi örnek verseniz
    bu konuyu her görüşümde bi sırıtırım 1 bavul yiyecek ne abi ya

gelelim soruna öncelikle aşagdaki fiyatları kesinlikle TL ye vurma ac kalırsın yoksa orda haftalık kazancının tahminen 250 dolar civarı olacagını düşün..işte walmart+hannaford dan bi kac örnek:

makarna 2-3 dolar
    hamburger mcdouble tane 1 dolar+ vergi
    kola 2 litresi 1 dolar-24x355ml kutu kola 6 dolar
    pirinc 3 kilosu 6 dolardı sanırım
    zeytinyagı 4 dolar
    italyan ekmegi(like taşfırın)tane 2 dolar-sandavic ekmegi 2.5 dolar en pahalısı ekmek)
    yumurta 12 lik 2 dolar
    sorsarsan söylerm aklıma gelmiyor daha

BannedUser
    Guest

Bende gecen sene sadece sırt cantası ıle gıttım bu sene yanımda cekceklı bı el bagajı alsam ıyı olur. Oradakı arkadaslara TURK yıyeceklerını goturebılırım.

NOT... Arkadaslar Ulkerın Topkapı fabrıkasından defolu urunlerı cok ucuza alabılırsınız ben cop torbasını agzına kadar dolduruyorum bazen

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)