Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 15 Haziran Vize Görüşmesi (S.o.S help me!)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 15 Haziran Vize Görüşmesi (S.o.S help me!)

Merhaba arkadaşlar,

Ben wat ile katılamadım ortalamam yerlerde olduğu için cesaret bile edemedim başvurmayı hatta buraya yazavaktım 0.xy li ortalama ile vize alabilirmiyim diye konu açmak istemedim doğal olarak

Dil için gitmek istiyorum.Pasaport tamam randevu aldım.Ama başka hiçbirşey yok

Dımdızlak gidecez bu gidişle
    Neyse arkadaşlar şimdi durumumu izah edeyim sizlerin değerli fikirlerini alayım.

Dil okuluna gideceğimi söylemiştim daha önce tennesse ye gidecektim ama sonradan vazgeçtim rotamı nyc ye çevirdim.Amacım oraya gidip dil okullarına yerinde görüp beğenip kaydolmak.Ne derece fayda sağlar dilimi geliştirmeme orası ayrı bir konu ama hem biraz açılayım hem gezip göreyim istiyorum.Study&travel yani amacım.
    i-20 belgesi almadım bu yüzden.Şimdi bi yerden alıp beğenmeme durumunda başka yere geçme kayıt olma kaydı silme ücret ödeme başvuru gibi prosedür ve külfetten kaytarmak istedim biraz.

Turist vizesi için başvurdum.

Ön rezervasyon yaptım uçak bileti için.
    Bir hostelede rezervasyon yaptırdım.Gerçi bir tanıdığımın yanında kalacağım ama onu karıştırıp görevlilerin kafalarını karıştırmak istemedim.Sonuçta göçmen olmama yardımcı olabileceğini düşünebilirler diye düşündüm.
    seyahat tarihimi 30 haziran 23 temmuz arası yazdım.fazla uzun kalmayacağımı sadece nyc ve çevresindeki bir kaç eyaleti turistik amaçla gezeceğimi belirteceğim.Bu doğrultuda ds-160 i doldurdum ama daha onaylamadım.
    İngilizce mühürlü onaylı transkript ve öğrenci belgelerim hazır.Banka cüzdanımı ayarladım kredi kartı extrelerimi çıkardım.Yanlız benim sponsorum dayım olarak görünecek.Anne babamdan daha kabarık bir banka cüzdanı gösterebildiği için onu tercih ettim.Nasıl bir prosedür uygulanıyor burada.Dayım ile ilgili ne almalıyım orda sunmak için.

ve ds-160 belgesi ile ilgili birkaç sorum var
    salı günü 8:30 randevum var ve ben daha ds-160 i doldurmadım.
    en geç 2 iş günü içerisinde doldurmam gerektiği söyleniyor.Sorum çıkar mı dersiniz? 1 saat içinde yorumlarınız doğrultusunda kaydedip onaylamayı düşünüyorum.

step1 de kimlik bilgileri kısmında
    City of Birth
    ve
    State/Province of Birth
    var
    ben city of bird'e nufusa kayıtlı olduğum ilçeyi yazdım.Kimlikte doğum yeri olarak geçiyor.
    State/Province of birth e İlçenin bağlı olduğu ili yazmam gerekli mi? farkeder mi birşey? mantıken yazmam gerektiğini düşünüyorum ama başka bir wat forumunda resimli anlatım yapılırken sadece ilçe yazılmış ve il yazılması gereken yer boş bırakılmış.Bende aynı şekilde mi yapmalıyım.Sİzler nasıl yaptınız?

ve 140 dolarlık başvuru ücretinide henüz yatırmadım pazartesi günü yatıracağım.Hep üşengeçliğim son dakikaya bırakıyor beni.Bu yüzdende bir problem çıkarmı sizce?
    Sorularımın devamı gelecek Teşekkürler.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2. kısım sorularım geliyor arkadaşlar ds-160 da ilerledikçe: )
    Şimdi pasaportu aldığım yeri soruyor
    yine city ve State/Province *If shown on passport
    kısımları var
    Ben pasaportu Adana'dan aldım.Pasaportu aldığım şube Adana'nın merkez seyhan ilçesi sınırlarında.Yani Adana diye biryer yok aynı ankara istanbul gibi büyükşehirlerde olduğu gibi.
    City ye Adana mı Seyhan mı yazacağım
    City ye Seyhan yazıp State ye Adana mı yazacağım
    pasaportta Adana valiliği pasaport dairesi bilmemme Adana yazıyor seyhan filan hiç geçmiyor direk stateye adana yazıp city i boş mu geçeceğim.Teşekkürler

EDİT
    SADECE State ye Adana yazıp city i boş bıraktığım zaman cityi doldurmadan geçemezsin diyor.Bende city e adanayı yazıp stateyi boş bıraktım.Sorun olur mu?

EDİT2

Contact Person or Organization in the United States

Arkadaşlar burayı es geçme şansım yok mu? kimi yada nereyi yazmam gerekli?
    Konu Nitrous tarafından (11-06-2010 Saat 09:05 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)