Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Chicago o'hare- Wisconsin Dells

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Chicago o'hare- Wisconsin Dells

Arkadaş ben ve bi arkadaşım 12haziran sabah 6da burdan çıkıyoruz akşam 8de chicagoya inicez. o saatten sonra otobüs veya tren yok sanırım bi gece chicago da kalıcaz. Onun için size bi kaç sorum olacak.

Chicagoda gece kalacağımız oteli şimdiden ayarlamak için nereye bakmamız lazım. Ayrıca internet sitesinden girip rezervasyon yapsak parasını fln orda versek olur dimi.

Tren ve otobüs için amtrak ve greyhound a bakıcam sanırım. Ordanda bilet alsak ödemesi nası olacak.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

otel konusunda:
    Hostels & Youth Hostels Worldwide - Online Bookings

istediğn fiyata ve özelliğe göre hostel bulabilirsin..ayrıca greyhound ve amtrak durakları clinton st. civarında..bikaç blok var arada..clinton a yakın hostellere bakmanızı öneririm..burdan rezervasyon yapıp orda tabiki ödeyebilirsin.ama %100 emin olmamakla beraber bazı işletmelerin bir kısım parayı kapora istediklerini duymuştum.onuda malum internet üzerinden kredi kartıyla yapıyosun..amtrak ve greyhound içinde aynı.rezervasyon yaparsın yada direk internet üzerinden alabiliyosun diye biliyorum...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki tren bileti fiyatları çok farkedermi o gün almamla bi kaç gün önce almam arasunda

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bildiğim kadarıyla hayır...türkiyede aldığın otobüs biletlerinin farketmediği gibi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yalnız günde bir kere tren olması çok kötü günün her saati olmalı..

Peki araba kiralama olayı varmı direk havaalanından kiralayıp orda bir yere teslim edecek şekilde..Ve fiyatları nedir şartları nelerdir bilginiz varsa öğrenebilirmiyim
    Konu fatihd tarafından (08-06-2010 Saat 01:11 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kira işine girmeni önermem..çünkü oneway gidişlerde internette de bakarsak sadece 100 dolar para koyuyolar.39dolarlık bi araba vergiler ıcık cıkıkla beraber 178 dolara geliyor..o yüzden bi gece chicagoda kalıp ertesi gün tren veya otobüsle gitmeni öneririm..tren 12 civarıydı otobüs ise sabah 7 ve öğlen 15.30da var sadece...birini tercih edebilirsiniz..trenle 4,5 otobüsle 5-5,5 saat civarı sürdüğünüde göz önüne alın...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba Arkadaslar, benim de 16 haziran biletim var, arkadas bulabilirsem o zaman araba kiralayip wisconsin dellse kadar arabayla gideriz, ama tek baisma kalirsam o zaman bir gece chicagoda kalmam gerekir cunku chicagoda 19:00 olacagim ve o zaman ne tren ve ne greyhound var. Bence 3 ya da 4 kisi seniz araba cok uyar cunku bir hostele kalirsaniz 30 dollar arti yemek, arti chicagoda tren falan bi 20 daha harcarsin arti wisconsin dellse bilet en az 50 dollar, tmm dellse gittin arti ordan da bir taxi odemen gerekir o da 10 dollar, kac oldu yaklasik 100 dollar, boyle araba alirsan en mantiklisi ve daha rahat ve daha ucuz olur. Arabayi HERTZ den alabilirsiniz o'hare den alirsiniz ve dellse gidince orda bir sube var ama baraboo'da. baraboo zaten dellse cok yakin, arabayi orda goturrusunuz ve onlar sizi dellse kadar getirirle. ama unutmayin arabayi alirken Unlimited free miles istemeyi. normal isteyin full depo alirsiniz ve ayni brakirsiniz. take care and have fun in dells

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

araba kiralamanın çok pahalı olduğunu söylüyolar...özellikle abd vatandaşı değil -25 daha önce kasko yaptırmamış vs gbi şeylerden...kaldıki hertz in sitesin 1 günlük kiralama bedeli 180 dolar çıkartıyor 35 dolarlık araba için...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

o'hare havaalanının altında metro durağı var. blue line diye sorduğunda hemen gösterirler durağı. ona binip downtowna gidebilirsin. hostel olarak da hi chicago hotelini öneririm. la salle durağında indikten sonra bir kaç blok ileride. hostelden yer ayırtırsan kartından ücretin %10'unu keserler. kalan kısmını oraya gidince alırlar. ama yer ayırtmadan da gidebilirsin tabi. yer olmama ihtimalini göze alman gerek bunun için. greyhound durağı da bu hostelin 7-8 blok güney tarafında. yürüyerek gidebilirsin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

araba kıralama olayı guzelde tek yon oldugu ıcın fıyatlar yuksek bende 22 hazıranda ınıp Chıcagodan Delsse gecıcem ama bır gece kalmam ya da araba kıralamam lazım 1 ya da ıkı kısı daha bulursam araba kıralamayı dusunuyorum detayları bu lınke yazdım tıklayın.

http://www.turkishwat.net/travel-ve-...an-var-mi.html

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşlar dells teyim şuan 8 inde geldik. chicagodan araba kiraladık 5 kişi. kişi başı 65 dolar ödedik çok ta rahat oldu ertesı gun aldığımız saatte dellste bıraktık. eğer arkadasınız varsa ben tavsiye ederim arabayı.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı deryakulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dells teyim şuan 8 inde geldik. chicagodan araba kiraladık 5 kişi. kişi başı 65 dolar ödedik çok ta rahat oldu ertesı gun aldığımız saatte dellste bıraktık. eğer arkadasınız varsa ben tavsiye ederim arabayı.

evet bende bu sekılde dusunuyorum bakalım şansımıza birileri denk gelir umarım...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)