Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: F-1 Vize Reddi Fikri olan

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart F-1 Vize Reddi Fikri olan

Merhaba arkadaşlar geçen sene wat programına katıldım ingilizcem yeteri kadar gelişmedi ve geliştirmek için dil okuluna bas vurdum ve bunun için geçen gün vize görüşmesine girdim görevli çok sertti konuşmalarımı yazmak gerekirse

Mülakata Türkçe girdim.

G : Görevli
    B : Ben

G: Merhaba
    B:Merhaba
    G: niye gitmek istiyorsun
    B: dil öğrenmek için ingilizcemi geliştirmek için. bu yıl fakültemiz avrupa birliğ çerçevesinde değişti bize bu sene diploma vermicekler seneden itibaren 4 ders vermemiz halinde uygulama mühendisi ola bilicez.
    Orda bir an durdu ne der gibi.
    G: Bölümün ne?
    B: Elektronik Öğretmenliği dedim
    G: Nereye gidicn ?
    B: Tennessee
    G: Neden orası ?
    B: Watta gittiğim yerde 80 Türk vardı Çalıştıgım yerdede 11 Türk hep Türkçe konuştum Onun için az olan bir yer seçmek istedim dedim.
    G: Kaç aylık gidicen ?
    B:7 Aylık
    G: Trans kriptimi istedi bende vardim.
    G: İngilizce iki kezmi gittin dedi Watla
    B: Türkçe hayır bir kez gittim dedim
    G: Ama iki tane vizen var dedi gene ingilizce bende Gene Türkçe
    B: Bende Bana geldiğinde oyleydi her halde yanlış yapıştırmışlar dedim sonrada zaten iptal etmişler dedim.

Sonra üzgünüz vize veremiyoruz dedi beyaz kagıdı uzattı. konuşma içersinde nişanlı olduğumuda soyledim ki naşanlıyım gerçek hayattada ama kız arkadaşımın bir senesi daha var bitirmesi için ama onu pek dinlemedi galiba konuşma biraz ön yargılı başladı zaten
    moralim bozuldu önümde nişanlımın okulu bitirmesine bir yıl var ve ben bu sürede boş um bu süreyi en iyi şekilde kullanmak istiyorum ama moralim bozuldu sizce ne yapmam lazım ikinciye girersem şansım nedir arkadaşlar ???

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Bazen sebepsiz de vermeyebiliyorlar sanırım.
    2 şey söyleyebilirim;
    1- Okulun ile ilgili anlattığın durumu çok olumsuz birşey gibi algılamaış olabilir, bahsetmeseymişsin daha iyi olurmuş. Aslında gereksiz yada fazlalık bi cümle olmuş.
    2- Konuşmayı ingilizce sürdürmek daha faydalı olur.
    Tekrar girmelisin vizeye, daha az konuşmalı ve ingilizce sürdürmelisin( olduğu kadar)

Yazdıklarım sadece yorum (dikkate almak seçimlidir) hatta f-1 vize reddi almış birinin yorumu
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarım sadece yorum (dikkate almak seçimlidir) hatta f-1 vize reddi almış birinin yorumu

Kelin ilaci olsa kendi basina surer bence alma dikkate bu yorumu

Tekrar gir bence de,en azindan kaybin yuz kusur dolar olur,girmezsin pismanligin omur boyu surebilir.
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kelin ilaci olsa kendi basina surer bence alma dikkate bu yorumu
    şimdi diyordum kendi kendime biri çıkar "kelin ilacı olsa" der diye
    eksik olma

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazen sebepsiz de vermeyebiliyorlar sanırım.
    2 şey söyleyebilirim;
    1- Okulun ile ilgili anlattığın durumu çok olumsuz birşey gibi algılamaış olabilir, bahsetmeseymişsin daha iyi olurmuş. Aslında gereksiz yada fazlalık bi cümle olmuş.
    2- Konuşmayı ingilizce sürdürmek daha faydalı olur.
    Tekrar girmelisin vizeye, daha az konuşmalı ve ingilizce sürdürmelisin( olduğu kadar)

Konusmayi ingilizce surdurmemekte fayda var. Adam o zaman der -senin ingilizcen zaten iyi 7 ay napacaksin gidip.

-Su okulla ilgili durumu ben bile anlamadim. O adamda sasirmistir. Ilginc bi durum diye supelenmistir belki. Onun ustune de 2 vize seysi gelince adam tereddut etmistir. Vermemistir.
    Sometimes memories can kill...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bende turkce yapmistim gecen sene konusmayi. Hatta ilk ingilizce bisey sormustu anlamayinca turkce basladik.

Vm> vergi memuru
    B> Ben

VM- İngilizce biliyor musun?
    B- biraz
    VM- Kaçıncı sınıftasın
    B- 3. sınıftayım.
    VM- Bölümün ne?
    B- Bilgisayar müh.
    VM- Good. Ortalaman kaç?
    B- 2.15
    VM- Transkriptine bakabilir miyim?
    B- Buyrun
    VM- Ailen ne iş yapıyor.
    B- Annem .... babam .....
    VM- Kaç hafta kalacaksın
    B- 10 hafta
    VM- Ups a gidin. vizenizi onaylıyorum. iyi tatiller.
    B- Teşekkürler.

Kisa cevaplar vermek iyi demislerdi. Uzun uzun anlatmayin falan. Bende oyle yaptim. 1 dk bile surmemisti

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Wink

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende turkce yapmistim gecen sene konusmayi. Hatta ilk ingilizce bisey sormustu anlamayinca turkce basladik.

Vm> vergi memuru
    B> Ben

B- biraz
    VM- Kaçıncı sınıftasın
    B- 3. sınıftayım.
    VM- Bölümün ne?
    B- Bilgisayar müh.
    VM- Good. Ortalaman kaç?
    B- 2.15
    B- Buyrun
    VM- Ailen ne iş yapıyor.
    VM- Kaç hafta kalacaksın
    B- 10 hafta
    B- Teşekkürler.

Kisa cevaplar vermek iyi demislerdi. Uzun uzun anlatmayin falan. Bende oyle yaptim. 1 dk bile surmemisti
    vergi memuru???
    Konu beysin tarafından (04-06-2010 Saat 09:16 PM ) değiştirilmiştir.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Vergi memuru zaten vize vermiyordu degilmi Uzuntuden oyle yazmis olsa gerek.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Vize memuru yazacakken vergi memuru yazmış heralde
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar fikir istiyorum İngilizcemi gireyim yoksa Türkçemi nasıl davranmam gerekiyor ???

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ingilizce girersin, arada takıldığın yavaşladığın yerler olur, sorusunu tekrarlatırsın belki ve memurda zaten ingilzce öğrenmeye gidiyor bu durum normal der. Zaten o anda ingilizceni sınıyor da değil. Ama hep türkçe konuşursan, hiç ingilizce bilmemen( bu imajı vermen) bir eksi olur. Sıfır ingilizce ile nereye gidiyon der(diye düşÃ¼nür)

ingilizce girmelisin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende oyle düşÃ¼nüyorum da endişem İngilizcemin yeterli olmadıgı durumda Türkçe yönelte bilirmi bazı soruları yani acaba memurların hepsi Türkçe biliyormudur?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vergi memuru???
    Forumda hata yapmaya gelmiyor hemen arkamizdan vurun.:P Vergi memuru ne ya aahauha. Gidiyorum buralardan

*arkasinabakmadangozlerdenuzaklasincayakadarhizlia dimlarlaufkadogruyolalansmiley*

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ngnngn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fikir istiyorum İngilizcemi gireyim yoksa Türkçemi nasıl davranmam gerekiyor ???
    Yerinde olsam ilk ingilizce 1-2 soruyu cevaplarim. Sonra bi soruyu anlamamis gibi yaparim yaparim Adam desin -adamin ingilizcesi yok demek ki ogrenmeye gidecek falan

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Forumda hata yapmaya gelmiyor hemen arkamizdan vurun.:P Vergi memuru ne ya aahauha. Gidiyorum buralardan

*arkasinabakmadangozlerdenuzaklasincayakadarhizlia dimlarlaufkadogruyolalansmiley*
    manhattan kusura bakma dikkatimi çekti yazdıkdan sonra ilk ben açtım heralde

vergi memuru nerden aklına geldi ona şaşırdım vergiyle filan mı uğraşıyon bu aralar
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    manhattan kusura bakma dikkatimi çekti yazdıkdan sonra ilk ben açtım heralde

vergi memuru nerden aklına geldi ona şaşırdım vergiyle filan mı uğraşıyon bu aralar
    Yok onemli degil (:

Ya vm-b diye onceden yazmistim. vm neydi diye dusunurken bi an vergi yazmisim ne alakaysa

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Unhappy

Vm> vergi memuru
    B> Ben

B- biraz
    VM- Kaçıncı sınıftasın
    B- 3. sınıftayım.
    VM- Bölümün ne?
    B- Bilgisayar müh.
    VM- Good. Ortalaman kaç?
    B- 2.15
    B- Buyrun
    VM- Ailen ne iş yapıyor.
    VM- Kaç hafta kalacaksın
    B- 10 hafta
    B- Teşekkürler.

MANHATAN sen daha önce watla gitmişmiydin çünkü ben geçen sene vatla gittim ve kararsızım ingilizcemi Türkçemi girsem diye kendileri arada genede soruyolar ingilizce yoksa o yeterli olurmu kararsız kaldım gerçekten ingilizcem okdrda iyi sayılmaz ama soracakları bazı sorular fix ya o yüzden onlara çalışsammı diyorum fikrin ne yada fikriniz ne...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ikinciye kesinlikle gir ama sorun verdiğin cevapların tatmin edici olmaması,tahminim verdiğin formlarda bir eksik olabilirde olmayabilirde fakat senle konuşmadan hemen sonra vize reddi verdiğine göre kesinlikle senle olan konuşmasından tatmin olmamış ve biyerlerde yalan söylediğini düşünmüş olabilir nişanlısın 7 ay gidiyosun dil okulu için üniversite sorusunda bir boşluk var ve türkçe konuşmuşsun bunların hepsi - olmuş senin için.bir daha dene ama daha iyi hazırlanmanı öneririm gelebilecek sorulara ve ayrıca belgelerindede abd deki accomodation kurs vs herşey hazırsa belgelerin geldiyse bir sorun tekrar olacağını sanmıyorum
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

MANHATAN sen daha önce watla gitmişmiydin çünkü ben geçen sene vatla gittim ve kararsızım ingilizcemi Türkçemi girsem diye kendileri arada genede soruyolar ingilizce yoksa o yeterli olurmu kararsız kaldım gerçekten ingilizcem okdrda iyi sayılmaz ama soracakları bazı sorular fix ya o yüzden onlara çalışsammı diyorum fikrin ne yada fikriniz ne...
    ben watla gitmedim daha once. f-1 icin gitmistim. ingilizcem iyi degildi. kaliplara calismistim bende. Ama turkce yaptik. hatta bazi sorulari turkce sordu ben ingilizce cevap vermistim heyecandan

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İngilizcemi iyi geliştirmek istiyorum şuanda parttaime calıştıgım yer var döndüğümde orda işe başlıcam ve beni koyacakları pozisyon yurtdışından sipariş alma ve müşterilerle sürekli görüşerek makina tasarlama ve şirket iyi bir şirket cariyerde yapmak istiyorum çünkü şirke iyi ama onlara nasıl anlatıcam onuda bilimiyorum şirket müdürüm kendi imzasıyla yazıda verdi bir miktarda o para verdi ve en iyi dil okulunu seçtim ELS yi nasıl konuşsam bilmiyorum önümde bir fırsat var ve kaçırmak istemiyorum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

danışmanlık şirketinden mutlaka bu konuda yardım al.ELS ABD deki en iyi dil okuludur gerçekten ve çok önemli olanakları da vardır belli kurlara geldikten sonra community college lere başvurabilmek veya toefl tarzı bir sınava girmişcesine geçerli bir belgeye sahip olmak gibi.
    Şirketinden orda çalıştığına ve döndüğünde çalışacağına dair belgeler al.İşe girdiysen maaş bordrosu ve sponsorun eğer müdürünse şirketin sponsor olduğuna dair belgeler.Danışmanlık şirketinle konuşmanı öneririm bu konularda.Sana orda ingilizce nasıl konuşacağın konusundada yardımcı olucaklardır

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İş yazımı aldım müdürümden ama parttime calışıyorum maaş bordrosu yok şirketimlede konuştum anlattılarda ben sadece ingilizce öğrenmek istiyorum yeteri kadar okuduk artık iş hayatına atılmam lazım ama işte ingilizcesizde eksik başlanıyor işe lazım yani. Sen ikincisine ingilizcemi gir diyon yoksa Türkçemi Ssdece tek düşÃ¼ndüren beni wata katıldıgım için ingilizcemi girmem gerekiyor. Birincisinde onun bir eksikliğinden red almış ola bilirmiyim.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ingilizce girilmesi her zaman tavsiye edilir ama türkçe de girebilirsin.bu yüzden red almazsın sonuçta ingilizce öğrenmeye gidiyosun bunu biliyo vize görevlileri ELS de dil eğitimi almaya gidiyosun ama önemli olan senin çok kafa karıştırmadan doğruları söylemen .net ve kısa bi şekilde.net ama kafa karıştırıcı değil yani

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Anladım kısa ve net konuşucam işte bi cekincem vr kısa ve nette nekadar anlatabilirim kendimi diye düşÃ¼nüyorum onun için cabalıcm. Teşekkür ederim. Bakalım iş Vize Görüşmesine kaldı İnşallah Alırım Şans Dileyin.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşım sanırım sen İngilizce mi yoksa Türkçe mi gireyim olayına takılmışsın. Asıl takılman gereken bu adam bana neden red verdi kısmıdır. Bunun sebebi de durumunu lafları yuvarlayarak anlatman ve net olmayan açıklamalar yapmandır. Ben de F-1 ile gidiyorum bu sene vizemi de çok rahat aldım. Görevli bana İngilizce mi konuşalım Türkçe mi diye sorduğunda ben fark etmez ama Türkçe'yi tercih ederim dedim. 1-2 soru İngilizce sorduktan sonra konuşmanın geri kalanını Türkçe yaptık. Sen de benim için fark etmez ama sorduğunuz sorulara Türkçe çok daha rahat yanıt verebileceğim için Türkçe tercih ederim dersin görevli de ona göre tavır takınır.. Rahat ol, kısa cümleler kur ve net cümleler kur. Detaylara girme zaten onun da detayları bilmesi gerekmiyor.
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Anladım kısa ve net konuşucam işte bi cekincem vr kısa ve nette nekadar anlatabilirim kendimi diye düşünüyorum onun için cabalıcm. Teşekkür ederim. Bakalım iş Vize Görüşmesine kaldı İnşallah Alırım Şans Dileyin.
    Kisa ve net derken tek kelimelik cevaplar degil. Adamin sordugunun karsiligini verecek cevaplar. Zaten sorulan sorularin %90 i tek kelimelik cevaplar. Ailen ne is yapiyo, ortalaman kac, bolumun sinifin falan.

Diger extrem sorulardada cevabi verecek seyler soyleyeceksin.

-Niye gidiyorsun
    -dil egitimi icin
    -Okulu nerden buldun
    -Danismanim onerdi
    -Donunce ne yapacaksin
    -Master
    -Ne kadar kalacaksin
    -10 hafta
    vb. gibi.

Ne kadar kalacaksin dediginde -"10 hafta ama 12 de olur uzatirim belki" vb. cevaplar verirsen olmaz. Boyle cevaplardan kacin. Net cevaplarin olsun. Gidis amacin, donunce ne yapacaksin, niye gidiyorsun vb.

Ayrica o kadar da panik yapilacak bisey yok aslinda. Benimki umdugumdan kolay gecmisti. Ki yasadigim heyecani anlatamam. Ama korkulacak hicbisey yokmus

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Anladım dediğiniz gibi yapıcam. Şimdiden hepinize Teşekkür Ederim.
    Konu ngnngn tarafından (15-06-2010 Saat 05:07 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar olmadı 22 haziranda ikinci gorusmeme girdim 1 numaradaki bayan denk geldi ankara ve Türkçe secmeme ragmen ingilizce konustu ve cok hızlı bir sekilde akıcı bazı sorularını tekrarlattım mecburen donunce napıcan dedi Türkçe soylesem dedim ve anlattım ama vermedi üçü deneyeyimmi yaklaşık 2 ay gecti nedersiniz???

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Parada sorun olmayacaksa neden denemeyesinki,cok zorlamalarla vize alan kisilerin hikayelerini okumustum.
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)