Haziran 2009 'da Alaskaya çalışmak için Duty şirketinin aracılığı ile gittim.Genel müdür Mehmet Ali Çiçek bana sosyal güvenlik numarasını yalnızca Seattle dan alabılecegımı söylediler ben Alaskadan alabileceğimi söylediysemde onlar yanlış bildiğimi söylediler bu yuzden Seattle'a gittim.Eğer S.Güvenlik numarasını Alaskadan almış olsaydım 472 dolar daha az fiyata bilet alacaktım.Seattle'da beni karşılama sözüne rağmen karşılanmadım.Doğru dürüst yönlendirme yapamadıkları için 24 saat havaalanında yattım.Ertesi gün bana bilgiler verildi ve işimi hallettikten sonra Alaskaya geçtim.Şirketin verdiği bilgiler doğrultusunda fabrikaya gittim.Ocean beauty isimli fabrikanın manageri Tony Alazabal bana ben seni ve şirketini tanımıyorum iş veremem dedi. İş olmadığından dolayı bana söz verilen konaklamam da ayarlanmadı.Sokakta bavullarımla otururken bırısının cep telefonu sayesınde aileme haber verdim bu sorunun çözülmesi için. Bunun üzerine kendime bir ev buldum ve şirkete mail attım ama şirket cevap olarak dönmedi.Bu arada 1 ay boyunca Fabrikaya gittiysem de beni işe almadılar.Daha sonra kendim iş buldum ve bu sayede 2,5 ay idare ettim.7 Eylülde İstanbula geldim.Şirketimle konuşmaya gittiğimde bahane olarak sana ulaşamadık ama biz 3 gün içinde iş sorununu çözmüştük dediler.Bende onlara Ben fabrikaya kaç kere gittim işe alınmadım nasıl çözdünüz diye konuştum.Paramı istediğimde öyle bir hakkım olmadığını söylediler.Eğer şirkete başvururken iş ayarlanmasını istemeseydim 550 Amerikan doları verecektim.Ama iş ayarlanmasını işteyince 1350 doları verdim.Hakkım olan 800 doları alamadım bu şirketi seçerken dikkatli olun