Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: green Card başvurusu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart green Card başvurusu

arkadaşlar internette her dakika karşımıza çıkan greencard başvurusunu www.dvlottery.state.gov 'dan yani ABD hükümetinin resmi sitesinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz. yani ortalıkta dolaşan bir sürü şirkete para ödemek zorunda değilsiniz. başvurular sadece kasım-aralık aylarında yapılır. eğer kazanırsanız haziran da posta ile bu size bildirilir. kazanamayanlara herhangi bir bildirim yapılmaz. ancak sağlıklı bir başvuru için sitede istenen kriterlere sıkıca riayet edilmelidir. hepimize bol şanslar. geçen sene ben başvurdum birşey çıkmadı. bu sene de unutkanlığımdan ancak 15 aralıkta farkettim ve 3 aralıkda kayıtlar bitmiş.. ağlamak istiyorum
    Konu gokhaNJan tarafından (18-01-2007 Saat 06:56 PM ) değiştirilmiştir.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

evet arkadaşlar gökhan haklı ücretsiz bir şekilde bu işlemi halledebilirsiniz. İngilizceniz iyi ise veya çevrenizde ingilizce bilen birileri size yardım edebilecekse hiç ücret ödemeyin. Sitelerinde bu yıl bu kadar kişiyi green card la gönderdik diye duyuru yapan firmalara da gülün geçin. Türkiye de ortalama her yıl 100.000 kişi bu çekilişe katılıyor ve yanılmıyorsam 3000 kadar kişi bu 100.000 içinden seçiliyor. Yani başarı şansınız %3
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

gezgin düzeltmek gibi olmasın ama 2005 yılında türkiye'den 1800 kişi kazandı. state.gov adresinden aldım rakamı diğer dediklerine katılıyorum.. firmalar ücretleri topluyorlar ama sağlıklı bir şekilde başvuru yapılıp yapılmadığından bile emin olamıyorsun.

Tecrübe Puanı
    10

haha ben de bi firmanın yalancısıyım zaten demek 1800 ha 3000 demişti adam ama ben sormamıştım başka birine telefondan bilgi veriyordu

Tecrübe Puanı
    10

2006'nın kontejanları ne peki var mı bir bilgi? çünkü bahsettiğim 2006 yılı içindi ama 1 yıl için o kadar fark olmaz herhalde

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Ben de başvuruyu kendim yaptım, hatta yetmedim bide bütün ev arkadaşlarıma da başvuru yaptım. Bakalım kısmet belki vurur piyango birimize yada kim bilir belkide birden fazla...
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaşlar belki saçma gelicek, belki bunun yeri burası da değildir de, bu Green Card'la ne değişir hayatımızda?
    Ya da en azından kendim için sorayım: İngilizce Öğretmenliğinde okuyan biri Green Card alsa ne işine yarar bu?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

amerikada oturma ve çalışma imkanın oluyor. 5 sene sonra da bir sınava giriyorsun ve amerikan vatandaşı oluyorsun. çifte vatandaşlık TÜRK-AMERİKAN

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bu green card a benim arkadaşım 2 kez başvurdu birşey çıkmadı. hatta o bir şirket aracılığı ile başvurmuştu. zamanında 50 ytl ödedim başkada para ödemedim diyodu nekadar doğru bilmiyorum...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ark. wat neysede sureklı amerıkada kalamk zor iş.Ya bu vatan topraglarında okadar uzun sure ayrı kalınırmı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Gokhan ahklı ama atladığı birşey var bu formu eksiksiz doldurmanız lazım yoksa kaile alınmıyorsunuz ve ingilizcenizn olması lazım bu yuzden aracı bir firma gerçekten çok faydalı ustelik cok ucuza guvenilir Turk firmaları var ben bu sene www.amerikahayali.com sitesinden Green card başvurusnu denedim bol şans bana

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

jeconur

bu www.amerikahayali.com sitesinde green card başvursu çok ucuz sadece 6 ytl buda çok bir para diiill

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya bu sene de şöyle bir moda çıkmıştı. 5 senelik başvuruya uçak bileti bedava. ama her ticari reklamda oldugu gibi yazılan minicik yazılarda sadece 500 dolar kadar kısmının karşılanacağı belirtilmiş.

ama 6 ytl en uygunu gercektende
    bes senelik 45 ytl idi
    demek ücretsizi de varmış
    vay be!!!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

http://www.usagc.org/index2.aspx?afk...FQKWHgodIh5pzg

böyle bir sitede var ilgilenenler baksin ben de yesil karti abd de istedigim bir bölümü okumak icin istiyorum suan okuyorum ama 2. bir üniversite iyi olur hemde istedigim bir bölüm

bu site hakkında bilgisi olan var mi ben yeni buldumda

Tecrübe Puanı
    10

bu tür devlet bünyesinde olmayan siteler başvurularınız için ücret talep ederler ya da her masraf için komisyon alırlar. Amerika'nın .gov uzantılı resmi sitesinde bu işler sanırım ücretsiz yürütülmektedir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar ben ölmek istiyorum. ben bu green card a ölesine başvurmuştum, 2 hafta önce bunun için bana telefon geldi arayan amerikalı biriydi ve bana bir kaç soru sordu. credi card'ımın olup olmadığını sordu. bende yok değince tamam dedi kapattı sonra sürekli email geldi konsolosluktan win lottery falan diye. ama ben öylesine posta diye hiç ilgilenmedim... acaba geç kalmışmıyım. bide bu green card ne işe yarar bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Ilk once bu cekilise oylesine katilmamanizi cunku bu cekilise katilarak gercekten bunu isteyenlerin onunu kestiginizi hatirlatmak istiyorum.Daha sonra konsolosluktan telefon ve email geldi demissiniz.Telefon buyuk ihtimalle basvurdugunuz sirketden gelmistir.Email in de fake mail oldugunu dusunuyorum.Green Card i kazanmaniz halinde size yalnizca posta ile bir zarf gelir bunun disinda aranmaz yada mail almazsiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks