Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amtrak biletini ne zaman almalı?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Amtrak biletini ne zaman almalı?

Arkadaşlar bu amtrak biletleri de sanırım uçakta falan olduğu gibi erken alırsak daha ucuz oluyormuş.Ben bunu JFK ye indikten sonra almayı düşünüyordum ama pahalı olacağını ve belki bilet bulamayabileceğimi sölediler.Şimdi ne yapmak lazım?Bileti ne zaman almak gerekir?Ben 23 haziranda gidiyorum jfk ye.Saat kaça ve ne zamana almamız gerektiğini nasıl tahmin etmeliyim.Rötara ve gecikmeye karşı 1 gün sonraya mı alsam bileti??? Cevaplarınızı bekliyorum.
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de NY hudson a bılet kesecegım ....amtrak.com dan baktım bır gun ıcerısınde 5-6 sefer halınde 2 saatte 1 tren gıdıyormus..sen nereye gıdıyorsun ve nıye bılet olmasın kı?
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben williamsburg virginia ya gidiyorum.Son ana bırakırsak bilet olmama ihtimali varmış.Öle duydum ben.Bence bulabilriz ama bilmiyorum ne zaman almak lazım.
    ""Let the game begin""

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

dc den virginia ya trenle gitmistim.tren kalkmadan yarim saat once almistim bileti.bence acele etmene gerek yok.Biletini simdiden alirsin,ucaginda sorun olur paran bosuna gider ama almazsin istedigin zaman trene binersin.normalde gunde iki defa var tren virginia ya.yaz zamani nasil olur bilmem.ben amtrak a mail atmistim,yer kalmayabilir dedi ama koskoca trende sadece onbeskisi vardi.sana onerim iki hafta sonraki tren bileti ile ayni gun icerisindeki tren biletine bak.fiyatlar ayniysa onceden almana gerek yok.demek oluyorki fiyatlar ayni.yalniz su var,ogleden sonraki tren bileti biraz daha pahali virginia ya.
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selamlar AMTRAK daki bagaj hassasiyeti konusunda bir sorum var çok önemli . 2 tane büyük vailzim olacak THY yle gidiyorum ayrıca birde cabin bagajı diye tabir ettiğimiz bagajdan olacak onlarla trene binebilirmiyim bir soun çıkarmı ? Sağolun

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı fanatikahmety Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar AMTRAK daki bagaj hassasiyeti konusunda bir sorum var çok önemli . 2 tane büyük vailzim olacak THY yle gidiyorum ayrıca birde cabin bagajı diye tabir ettiğimiz bagajdan olacak onlarla trene binebilirmiyim bir soun çıkarmı ? Sağolun
    Onda bir sorun çıkacağını zannetmiyorum.

BannedUser
    Guest

Alıntı fanatikahmety Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baska yerede aynı soruyu yazmıssın evet amtrakta bagaj limiti var resmi sitesinden bakabilirsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Resmi sitesinden yeterli bilgiiyi bulamadım maalesef :S . MEsela extra bagaj ücreti varmı yazmıyor :S ?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Benim arkadaşım 2 valiz, bir büyük sayılabilecek ebatta sırt çantası, bir laptop çantasını trene soktu.kimsede napıyon sen, 1 valizden fazlası ücrete tabii demedi.Öle bişey olduğunu bile bilmiyorduk.Bu arada @fanatikahmety her yere aynı yazıyı yazma gerek yok.biz görüyoruz ve elimizden geldiğince bildiğimiz kadarıyla cevap vermeye çalışıyoruz.
    ""Let the game begin""

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Anladım kusura bakmayın . AMTRAk ın internet sitesinde 2 valiz sınırı var yazıyor . Ekstra bagajlar hakkındada bir şey yazmıyor o bakımdan sormuştum . Oraya gidince eşyalarımızı trene almama gibi bir sıkıntı olmasın diye

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabalar,
    Ben bu yaz Cali da olucam.Travel olarak ise Florida, sonra uçakla Chicagoya geçmeyi planlıyorum.Dönüşüm NYc dan olucağı için son durak da orası olucak. Amtrak hakkında fazla bir bilgim yok, tek seferlik biletlerin fiyatları tahmini ne kadar olur? bir yazıda 15günlük sınırsızın $349 civarnda bişey olduğunu okumuştum. Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Niagara fallsa da uğramak istiyorum bir de. nasıl bir plan yapmalıyım sizce?
    sormak istediğim birşey de şu, bir arkadaşmdan uçakla valizleri Trye yollayabileceğimizi duymuştum.Bu konuda her hangi bisey biliyor musunuz? iki tıka basa dolu valizle gezmek pek kolay olmasa gerek
    Şimdiden teşekkürlerr

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@eda

Eğer CA'den Florida'ya, ordan Chicago'ya Amtrak'la seyahat etmeyi düüşnüyorsan, Wat yaptığına yapacağına pişman olabilirsin 3-4 gün yolda kaybedersin. En mantıklısı otel rezervasyonunu yapıp, gideceğin yerlere uçakla gitmen. expedia'da paket olarak yapabilirsin, uçak+otel olarak. Ca'dan Florida, ordan Chicago, ordan da New York'a gidersin, New York'ta da doğu turları var. Boston, Niagara, Philadelphia, Dc ... tarzı yerleri turla makul ücrete gezebilirsin.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı eda.. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Ben bu yaz Cali da olucam.Travel olarak ise Florida, sonra uçakla Chicagoya geçmeyi planlıyorum.Dönüşüm NYc dan olucağı için son durak da orası olucak. Amtrak hakkında fazla bir bilgim yok, tek seferlik biletlerin fiyatları tahmini ne kadar olur? bir yazıda 15günlük sınırsızın $349 civarnda bişey olduğunu okumuştum. Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Niagara fallsa da uğramak istiyorum bir de. nasıl bir plan yapmalıyım sizce?
    sormak istediğim birşey de şu, bir arkadaşmdan uçakla valizleri Trye yollayabileceğimizi duymuştum.Bu konuda her hangi bisey biliyor musunuz? iki tıka basa dolu valizle gezmek pek kolay olmasa gerek
    Şimdiden teşekkürlerr
    Oncelikle 349$ +Tax olup olmadigini iyi ogren. Arkadaslarim bir hayli yakinmislardi 2 yaz once.

Florida, Chicago, NYC, Niagara. Bu plan icin baya para harcayabilirsin.

CA-FL arasi 1 ucak bileti
    FL-Chicago 1 ucak bileti
    Chicago-Niagara 1 otobus ya da tren bileti
    Niagara-JFK 1 tren bileti seklinde ulasim saglarsin. 3 gece FL, 2 gece Chicago, 2 gece Niagara ve 3 gece NYC icin ortalama 300$ hostel ucreti odersin.

Eger Amtrak'ta belli sureli sinirsiz parkur varsa oradan al derim. Sitesine goz at istersen.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Gittiğim yerlerde hostel derdim yok
    planı tam netleştirmedim, bu pazar buluşma olursa konuşuruz.Amtraktan bilet aldın mı?işlemler nasıl oluyor?

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Oncelikle 349$ +Tax olup olmadigini iyi ogren. Arkadaslarim bir hayli yakinmislardi 2 yaz once.

Florida, Chicago, NYC, Niagara. Bu plan icin baya para harcayabilirsin.

CA-FL arasi 1 ucak bileti
    FL-Chicago 1 ucak bileti
    Chicago-Niagara 1 otobus ya da tren bileti
    Niagara-JFK 1 tren bileti seklinde ulasim saglarsin. 3 gece FL, 2 gece Chicago, 2 gece Niagara ve 3 gece NYC icin ortalama 300$ hostel ucreti odersin.

Eger Amtrak'ta belli sureli sinirsiz parkur varsa oradan al derim. Sitesine goz at istersen.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı eda.. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gittiğim yerlerde hostel derdim yok
    planı tam netleştirmedim, bu pazar buluşma olursa konuşuruz.Amtraktan bilet aldın mı?işlemler nasıl oluyor?
    Kalacak yer problem degilse hic dusunme ucak bileti al. Aldim, internet sitesinden sorunsuz sekilde. Hangi islemleri soruyosun mesela?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkür ederim evet sanırım NYCdan oralara gitsem daha iyi olucak.Chicago konusunda kararsızım, Miamide baya bi kalıcam gibi gözüküyor

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @eda

Eğer CA'den Florida'ya, ordan Chicago'ya Amtrak'la seyahat etmeyi düüşnüyorsan, Wat yaptığına yapacağına pişman olabilirsin 3-4 gün yolda kaybedersin. En mantıklısı otel rezervasyonunu yapıp, gideceğin yerlere uçakla gitmen. expedia'da paket olarak yapabilirsin, uçak+otel olarak. Ca'dan Florida, ordan Chicago, ordan da New York'a gidersin, New York'ta da doğu turları var. Boston, Niagara, Philadelphia, Dc ... tarzı yerleri turla makul ücrete gezebilirsin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Amtraktan birçok kişi bahsetmiş, ben de kullanayım dedim ama bu gidişle uçağa kaldım sanırım

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kalacak yer problem degilse hic dusunme ucak bileti al. Aldim, internet sitesinden sorunsuz sekilde. Hangi islemleri soruyosun mesela?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Amtrak biletlerine baktığımda VA norflok için 2 hafta ara olduktan sonra fiyat hep 63 dolarda kalıyor..2 haftadan kısa bir sürede alınan biletler için gün sayısına göre fiyatlar artıyor ama 2 hafta sonraki fiyatlar hep sabit..peki bileti alırken bankamatik kartıyla alabiliyormuyuz arkadaşlar yoksa illa kredi kartı mı olacak ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

amtrak bileti tr dennasıl alabilirim

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Amtrak burdan alabilirsin.
    ""Let the game begin""

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Couchsurfing varken Amerika'ya gidip de hostellere para dağıtmak bence pek iyi bir fikir değil. Couchsurfing'in nimetlerinden sonuna kadar faydalanacağım Amerika'ya gittiğimde

Bu arada ben Amtrak biletimi aldım 5 Mayıs'ta. New York City - Harrisburg PA 49$

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)