Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hazirlik siniflarinin vize alma ihtimali

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Hazirlik siniflarinin vize alma ihtimali

Arkadaslar merhaba. Benim bu sene beraber gidebilecegim arkadasim hazirlikta okuyor. Onun vize alma ihtimali nedir sizce? Daha once hazirlik olup da vize alan bir tanidiginiz var mi? Tesekkurler...

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

Merhabalar Betterharbor,

Konsolosluktan WAT firmalarına söylenen şey, hazırlık sınıfında okuyup WAT için j1 vizesine başvuracak adayların; iyi ingilizce bilmesi (hazırlık sınıfında olmalarına rağmen bu şartın koyulma sebebi konsolosluk yetkililerinin ve Amerikan hükümetinin bu programın bir ingilizce 'öğrenme' programı olmadığını savunmalarıdır), çok iyi sınav/quiz sonuçları (vize başvurusunda kesinlikle bu sonuçları gösteren öğrenci işlerinden yada bir hocadan alınmış yazı+firma yetkilisi öğrenci hakkında bir kapak yazısı yazmalı), üniversiteden alınmış 'bu arkadaş döndüğünde şu fakültenin şu bölümünde öğrenimine dewam edecektir' yazısı. Ve takibi, konsolosluk görevlisini ikna etmek, varsa banka hesabı ,tabu, sertifika vs destekleyici belgeleri başvuruya eklemek şansını artıracektır.

Ama ben yine de bize söyleneneni de buraya yazıım: bize hazırlık öğrencilerini gidersiniz diye cesaretlendirmeyin dediler. Buna rağmen inan diğer öğrencilerde olan vasıflar onlarda da varsa, alır vizeyi. Belki biraz daha ince eleyip sık dokurlar. Bunun sebebi de amerika'dan dönmese bile öğrenci hiç bir şey kaybetmeyecektir yani haliz hazırda üniversitede 1 yıl bile tamamlamış bir kişiden farklı olarak...

2006 yılında 2 arkadaşım'da hazırlıkta olmalarına rağmen vizeyi almışlardı. Ama onları vize almaktan daha zorlayan olay öğrenci işlerinin not dökümü sağlamak istememesiydi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaslar konsolosluk gitmek isteyen ve notu 2.00 ve uzeri olan tum arkadaslari yolluyor vize reddi alanlarda kendi o anki durumlari yuzune red aliyorlar. 2.00 altida vize aliyor ama tabi ki bu biraz daha risk tasiyor diger ogrencilere gore. kafanizda olan tum sorulari sorabilirsiniz..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaslar konsolosluk gitmek isteyen ve notu 2.00 ve uzeri olan tum arkadaslari yolluyor vize reddi alanlarda kendi o anki durumlari yuzune red aliyorlar. 2.00 altida vize aliyor ama tabi ki bu biraz daha risk tasiyor diger ogrencilere gore. kafanizda olan tum sorulari sorabilirsiniz, elimden geldigince seve seve cevap veririm..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadasinm hazrilikta okuyan ogrencilerimizde vize alabilir onemli olan donecegini ve 1.sinifa gectigini gostersin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Ben vize alirken hazirlik ogrencisiydim herhangi bir problem yasamadan aldim.Fakat mulakattaki verecegi guven cok onemli

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaslar cevaplariniz icin cok tesekkurler. Benim bu soruya eklemek istedigim bir sey daha var. Benim hazirlikta okuyan arkadasim birkac sene once amerika'da ailesiyle yasal olarak ikamet etmis ve sonra turkiyeye donmus. Bunun vize gorusmesinde olumlu bir etkisi olur mu? Tesekkurler...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

olur tabi ama gerek yok. notları uygunsa almaması için hiçbir neden yok

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu kadar kasmayın be arkadaşlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks