Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 91 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ehliyet ile ilgili tüm konular burada

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Ehliyet ile ilgili tüm konular burada

Arkadaşlar normal turist vizelerinde Amerikada araç kullanmak ilk gidişlerinde serbesttir ama wat öğrencilerinin J-1 vizeleri olduğu için Amerika'da araç kullanmaları sakıncalıdır. Yakalanırsanız ne olur bilmem ama en azından 200 dolar ceza ödersiniz. Tabi her eyaletin kuralları farklı olduğu için kesin yargılara varamayız. Amerika'da sosyal güvenlik numaramızı aldıktan sonra her eyaletten rahatlıkla ehliyet alabiliriz. Her eyaletin sınavları farklıdır. Çünkü her eyalette kurallar farklılık gösterebiliyor. Ehliyet alma süresi Türkiye'deki gibi uzun bir zaman almıyor. 2 haftada ehliyetiniz elinize geçebilir. Yine burada eyaletlerin farklı uygulamaları olduğundan süreç her eyalette farklılık gösteriyor. Bazı eyaletlerin ehliyet sınavları Türkçe'de yapılabiliyor. Ehliyetinizi aldıktan sonra rahat rahat araç kullanabilirsiniz. Eğer New Jersey'de araç kullanacaksanız, bir hata yapmadıktan sonra ve olağanüstü bir durum olmadıktan sonra polisler sizi durdurup kontrol yapmazlar.
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

türkçe sınav yapan yerler nerelerdir peki?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

california da turkce yapiolar sinavi vede cok basit.

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

bir zamanlar (sanırım 2001 e kadar) New Jerseyde de türkçe sınav yapılıyordu ama sona değişti. Gecen sene NJ valisi (governer) tekrar türkçe sınav yapılacağını söyledi ama akibeti ne oldu bilmiyorum.
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben burdan altığım ehliyetimi götürsem orada kullanabilirmiyim çünkü türkiyedeki ehliyetlerde de de hem türkçe hem ingilizce yazıyo....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar nasıl yani benim şimdi hiç ehliyetim yok

orda bir sınavla 2 haftada ehliyet alabilirmiyim ?

bide diyelimki becerdim aldım

o ehliyet burada geçerli olurmu :)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya bnm bildiğim ameriladan alınan ehliyetin 5 yıl geçerliliği oluyor ve uluslar arası kullanıma uygun yani burada 5 sene kullanabilirsin ama yinede emin değilim sen bence iyice bi araştır...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben 2006 da kullanmıştım.durduran olmadı...sorun da çıkmadı...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben new hampshire dayım ve burda rahatça araç kullanabiliyorum tr ehliyetim var ehliyetin yoksa 4 ay orada kalmak zorundasın international ehliyet almak için ayrıca ehliyet 2haftada değil tr deki gibi 2 ayda alınıyor patronla gidip bizzat ehliyet veren görevliye sorduk başka eyaletler ne durumda bilemem ama eğer yakalanırsanız başınız çok ağrır bazıları hemen trye postalarlar diye biliyor hiç de öyle değiil prosedürler var hatta 6 ay hapis cezası sizi bekleyebilir kendinizi güvene almadan trafiğe çıkmayın...
    GaZi İiBf

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

biz arkadaş grubu olarak türk ehliyetlerimizle kendi arabamızla hiçbir sorun yaşamadık.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Amerika'da ehliyet alma.

Arkadaslar bir sorum vardi. Benim turk ehliyetim yok. Ancak amerika'dayken oradan gecici veya baska turlu bir ehliyet alma sansim var midir? Tesekkurler

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

http://www.turkishwat.net/forums/sho...0&postcount=10

tabi ki alabilirsin. ancak türk ehliyetin yoksa biraz beklemen gerekiyormuş üstte verdiğim linkte yazıldığı üzere
    admin (at) turkishwat.net

Şirket: Network Akademi
    Pozisyon: Danışman

Tecrübe Puanı
    17

Turk ehliyetin yoksa (ki benim de yoktu), hemen bulunduğun eyaletin bağlı olduu DMV ofisine giderek başvuru yapabilirsin.

Bizim otuduğumuz yer Virginia'ya bağlıydı. 2 adet farklı kimlik örneği, varsa SSN (yoksa çokta sorun olmuyor), 2 adet adres ispatı (banka hesap özetlerini kullanabilirsin). Bu belgelerle beraber gidip başvurduk, hemen sınava alınmıştık. Bilgisayar üzerinden 2 ayrı teste girdik.Test soruları motor/ilkyardım falan diildi. 1. testte sadece trafik işaretleriyle ilgili 10 soru vardı. Ama 10'unu da doğru yapmak zorundaydın 2. teste geçebilmek için. 2. test ise genel trafik kuralları, belli durumlarda yapılacaklar, hız sınırları, alkol vs idi. sanırım 25 soruydu. Burda da sadece 3 yanlış yapma hakkın vardı. Testi geçene kadar girme hakkın var ama her defasında arada 3 gün süre olmalı. (tabi bunlar virginia'ya mı özgü yoksa her yerde mi böyleydi bilemiyorum) Neyse diyelim 2 testi de geçtin, daha önce ehliyeti olmayan biri olarak sana 1 aylık 'learner's permit' denilen bir kart veriolar. 1 ay boyunca yanında ehliyetli biri varken araba kullanabilirsin. 1 ay sonra da gidip direksiyon sınavını verip ehliyetini alıosun.

http://www.dmv.org/ bu adresten bulunduğun/gideceğin eyaletin kurallarını öğrenebilirsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya ben bugun DMV ye gittim (H2b vizesiyle geldim buraya) gisedeki gardiyan benden 2 adet kimlik gostermemi istedi. Passport ok ama baska kimligim yokki henuz, is yeri eleman kimlik kartim filan neblim akilma ne gelirse cikardim gosterdim TR den zaten birsey kabul etmiyor. (bu arada tr ehliyetim var) yeni ehliyet cikarmak istedim ama malesef bu 2 ci kimlik mevzusu sinir yapti hic bir cozum yok. SSN var ama o gecerli degilmis. Ne yapicam bilen biri bir oneride bulunsun rica ediyroum. Yer Virginia springfield mall DMV baska yere mi gitmek lazim neblim nasil olcak bu is..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Turk ehliyetini neden kabul etmediler ikinci kimlik olarak anlamadim istersen baska bir dmv subesinde sansini dene yada supervisorlariyla bir konus

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Tr Ehliyeti Nerelerde Geçerlidir?

mmerhaba arkadaşlar bende bugun başvurumu yaptım. büyük ihtimal de iş seçimimi san diego tarafında yapacam uygun bir iş bulursam. öncelikle orda ne gibi iş önerirsiniz? bir de benim burda B sınıfı ehliyetim var .amerika da geçerli mi? yada nerelerde geçerli? bir de araba satın alın filan deniyor 1000 dolar gibi komik bir paraya. böyle bir araba nasıl bi arabadır alan arkadaşlar arabalar hakkında bilgi verirse sevinirim. teşekkürler şimdiden

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

TR ehliyet sanırım her eyalette geçerli olmuyor. Bilenler varsa paylaşır ama buyuk ihtimal bu sorunun cevabını oraya gidince alacaksın Arabalar, senin dediğin fiyatlar civarında ilerliyor. Mesela 4-5 yaşında bir passatı 4.000 dolar civarında bulabilirsin.Çok araba merakın varsa ebayden araba fiyatlarını araştır

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Talking

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TR ehliyet sanırım her eyalette geçerli olmuyor. Bilenler varsa paylaşır ama buyuk ihtimal bu sorunun cevabını oraya gidince alacaksın Arabalar, senin dediğin fiyatlar civarında ilerliyor. Mesela 4-5 yaşında bir passatı 4.000 dolar civarında bulabilirsin.Çok araba merakın varsa ebayden araba fiyatlarını araştır
    4-5 yaşında passat 4 bin dolar mı ?kurban olurum ben ona vallah bana bizim 14 yaşındaki emektar broadway gibi bi araba olsun yeter sorun filan çıkartmaz inş. bu fiyattaki araçlar da. artık ehliyet işini bir araştırmak lazım. genelde gidenler biz hiç polis tarafından durdurulmadık o yüzden bilmiyoruz diyor ama bendeki gudubetlikle kesin durdurulurum

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Boşver sen eşeği sağlam kazığa bağla , yinede öğren ehliyet geçerli mi diye ..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dostum yakalanmak için elimden geleni yaptım ama olmadı o yüzden sağlam bilgi veremiyorum :

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Abd Ehliyet

Arkadaşlar amerikada nasıl ehliyet alınacağı konusunda bir bilgisi olan varmı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Merhaba arkadaşım.Forumumuzun arama motorunu kullanırsan ilgili bir çok konu karşına çıkacaktır

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

millet araba sürmeye ne kadar hevesli ya Foruma ilk giren hemen ehliyetten giriyor

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı ksk_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    millet araba sürmeye ne kadar hevesli ya Foruma ilk giren hemen ehliyetten giriyor
    Evet önemli bir noktaya değinmişsin

Tamam arkadaşlar ABD Özgürlükler ülkesi ama... Ülkenizde kim sizi engellemiş ?
    -Ehliyet alamazsın ?
    -Araba kullanamazsın ?

diye

:P

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardeş tabiki de geçerli sadece gitmemen için onu uluslararası ehliyete çevirtiyorsun yetiyor.ve o komık dediğin paraya orada gerçekten araba bulabılıyorsun.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı onurum61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş tabiki de geçerli sadece gitmemen için onu uluslararası ehliyete çevirtiyorsun yetiyor.ve o komık dediğin paraya orada gerçekten araba bulabılıyorsun.
    zaten bızım turkıye ehlıyetlerı uluslar arası kabul goruyo nerden bılıyosun dersen ehliyetın varsa cıkar isim/name soyisim/surname yazar yani hem turkce hem ıng .olarak bu yuzden kullanılabılıyo ama her amerıkan eyaletınde deıl...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

An international driver's license must be obtained from your home country. This permit only verifies that you hold a valid license in your home country. It is your foreign driver's license that allows you to drive in the United States. Contact the authorities in your home country to get an international driving permit, as the United States does NOT issue international driver's licenses to foreign visitors.

Türkçe meali

Uluslararası bir sürücü belgesi ülkenizden alınmış olmalıdır.Bu izin sizin sadece kendi ülkenizde geçerli bir belgeye sahip olduğunuzu gösterir.Sizin Amerika Birleşik Devletlerinde araç kullanmanızı sağlayacak olan yabancı sürücü belgenizdir.Amerika Birleşik Devletleri yabancı ziyaretçilere Uluslararası Sürücü Belgesi vermediği için,Ülkenizdeki gerekli makamlarla (emniyetle ) bilgi almak için iletişim kurunuz.

ehliyet konusunda bizi esas ilgilendiren madde buydu ondan bunu alıp çevirdim
    devamını okumak isteyenler için,

http://www.usa.gov/Topics/Foreign_Vi..._Driving.shtml

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

SAOLUN BEYLER
    ama bırısı hangı eyaletlerde gecerli oldugunu yazarsa süper olur
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben virginiayaya gidiorum hiltonda iş görüşmesinde bi arkadaş sormuştu işverene oda türkiyede uluslararsımı ne yyapıcaz dedi ben öyle anladım
    hızlı konuşuyodu biraz ve snra kullanabilrsiniz dedi

Ehlİyetİnİ International" E Çevİr. International Ehlİyetle Amerİkada 1 Sene Araba Kullanma Hakkin Var. die bişey anlamıştım ben yinede araştırın ama

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı wtfck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    An international driver's license must be obtained from your home country. This permit only verifies that you hold a valid license in your home country. It is your foreign driver's license that allows you to drive in the United States. Contact the authorities in your home country to get an international driving permit, as the United States does NOT issue international driver's licenses to foreign visitors.

Türkçe meali

Uluslararası bir sürücü belgesi ülkenizden alınmış olmalıdır.Bu izin sizin sadece kendi ülkenizde geçerli bir belgeye sahip olduğunuzu gösterir.Sizin Amerika Birleşik Devletlerinde araç kullanmanızı sağlayacak olan yabancı sürücü belgenizdir.Amerika Birleşik Devletleri yabancı ziyaretçilere Uluslararası Sürücü Belgesi vermediği için,Ülkenizdeki gerekli makamlarla (emniyetle ) bilgi almak için iletişim kurunuz.

ehliyet konusunda bizi esas ilgilendiren madde buydu ondan bunu alıp çevirdim
    devamını okumak isteyenler için,

http://www.usa.gov/Topics/Foreign_Vi..._Driving.shtml
    helal bilgi paylaşımı budur işte

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)