Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 51 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: paycheck bozdurma

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Bank of America bankasindaki birisine sormustum eger banka hesabiniz acik durursa parada dusme sifirlanma ya da eksiye gitme olmuyor dedi eger siz alisveris yapmazsaniz dedi ama sadece eger karta aidat kesiliyorsa ya da direk odeme hesabiniz varsa o zaman eksilere duser dedi hesabiniz.Bir sure hesapta hic oynama olmazsa dedi para devlete geciyor dedi ama o sureyi tam olarak kendisi de bilmiyordu.Aslinda bu konuyu tam ogrenip butun paralari bu hesaba gecirmek en mantiklisi olur.sonra istersenizde ona gore harcarsiniz.Hatta yabancilar gibi TR de tatile de gidersiniz kartiniz amerikadan alinmis oldugu icin.
    Peki.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Benim durum biraz daha garip.

İş verenim paramı Chase Bank debit kartıma yatırıyordu. TR,ye geldim, hesapta 670 dolar para var.

ATM lere sokuyorum nakit avanstan başka seçenek çıkmıyor.

Ben şimdi ne yapayım

Chase'in şube İstanbul'da ben Ankaradayım...
    Konu hakanerdogan tarafından (18-09-2010 Saat 02:06 AM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bank of America bankasindaki birisine sormustum eger banka hesabiniz acik durursa parada dusme sifirlanma ya da eksiye gitme olmuyor dedi eger siz alisveris yapmazsaniz dedi ama sadece eger karta aidat kesiliyorsa ya da direk odeme hesabiniz varsa o zaman eksilere duser dedi hesabiniz.Bir sure hesapta hic oynama olmazsa dedi para devlete geciyor dedi ama o sureyi tam olarak kendisi de bilmiyordu.Aslinda bu konuyu tam ogrenip butun paralari bu hesaba gecirmek en mantiklisi olur.sonra istersenizde ona gore harcarsiniz.Hatta yabancilar gibi TR de tatile de gidersiniz kartiniz amerikadan alinmis oldugu icin.
    azuhazu bende debıt kartımı kapattırmadan geldım bank of amerıka dan cıkartmıstım ıcınde 2 dolar vardı eksıye fılan duser mı acaba aıdat var mı yok mu bılmıyorm son gun kapattırmak ıcın gıttım fakat bazı nedenlerden dolayı kapattıramamıstm

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı emreekrem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    azuhazu bende debıt kartımı kapattırmadan geldım bank of amerıka dan cıkartmıstım ıcınde 2 dolar vardı eksıye fılan duser mı acaba aıdat var mı yok mu bılmıyorm son gun kapattırmak ıcın gıttım fakat bazı nedenlerden dolayı kapattıramamıstm

Hesabi actirdiginda hesap dosyanin icinde sana hesap acan banka gorevlisinin karti bulunuyordur mutlaka ya da bankanin sitesinden bir sekilde maille,telefonla ulas sor.Tum bilgilerini kanitladiktan sonra zaten cevap veriyorlar.Buna benzer bir olay arkadasimin basina gelmisti.Bir de su var,tam emin degilim.Eger kartinis campusedge diye geciyorsa ya da ogrenci hesabi olarak actirilmissa kesilmiyor diye biliyorum ama tam emin degilim.
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

evet bızımkıde ogrencı hesabıymıs hatta 5 yıl kapanmıyor dıe bılıyorm ıns bısı olmaz sonrasında ya

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben bank of america hesabimi giderken new york ta bank of america tower da 10 sn de kapattim adam dedi paranin hepsini cektin mi yok dedim parayi kurusu kurusuna verdiler sonrada hesabi kapattilar aninda...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaslar benımde elımde comdata kartı var son paycheckım ona yatıcak. suan türkiyedeyım hangı bankadan cekebılırım bu kartımla ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Issuer Statement - Comdata

Su sitede mastercard tarafindan desteklendigi yaziyor.Yani mastercard kabul eden herbankamatikten cekebilirsin parani fakat bunun icin ayrica bir para kesebilir banka.
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

teşekkürler cevabın için.. umarım cok kesmezler yaa

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Parani cekecegin bankaya sor ya da butun bankalari teker teker dolas bakalim hangisi daha az para kesecek.
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

evet sanırım en mantıklısı... pazartesi başlayayım bari gezmeye..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

azuhazu bısı sorucam sana ben abd den 4 ıphone fotograf makınesı fılan aldım bı arkdasm hava alanında harcadıgı vergılerı gerı almıs gelırken ben bılmıyodm boyle bısı oldugunu artık yapamazmyım bunu gectı mı?nerden baksan 300 dolarlık taxım var:S

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Onu bende anlamis degilim, herkez soyluyor havaalanindan aldim vergileri geri diye ama kimse cikipta demiyorki sunu sunu yaptim,surdan aldim vergileri diye.Bilen birisi varsa bana da anlatsin.Herkez diyor surdan surdan aliniyormus diye ama alan kimseyi gormedim daha.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

o nasil olan bisey yaw, 3 yildir ayni seyi duyuyorum. ama hic vergileri havaalaninda geri alan karsima cikmadi.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20
    Şirket Seçim Yönergesi

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

WAT efsanesi o. Oyle birsey yok

Federal, State, SSN, Meidcare turu vergilerinizi alabilirsiniz ancak onuda havaalaninda degil, araci sirketler ile.

Saygilar.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

evet banada hic boyle birseyi yapan denk gelmedi,anca bunu yapanlarin arkadaslari tanidiklari felan cikiyor karsima.Sadece birkere bir sitede okumustum,elemanin birisi jfk den binmis ucaga ve jfk de bir bolum varmis vergi ile,oraya gidiyormussun tum fisleri felan gosterip aliyormussun yazmis.Kendisine ulasamadim cok denedim ama

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    WAT efsanesi o. Oyle birsey yok

Federal, State, SSN, Meidcare turu vergilerinizi alabilirsiniz ancak onuda havaalaninda degil, araci sirketler ile.

Saygilar.
    Gecen seneki vergimi ben aracisiz aldim,kendim yaptim tum kagit islemlerini felan.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

zorda olsa ben de social security ve medicare taxlerimi geri aldim
    Şirket Seçim Yönergesi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya ben ıst hava alanında beklerken bı arkdasla tanıstım o bızzat soyledı bana jfk da harcadgım butun vergılerı gerı aldım dıe yıkıldım orda zatennasıl yapmadınız fılan dedı banada bılmıyorm fılan dedım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Tam olarak olayin nasil oldugunu konusmadiniz sanirim ?
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bu paycheckleri amerikan bankalarinda herhangi bir ucret odemeden bozdurmanin bir yolu var mi? elimde 3 paycheck var her biri icin 6 dolar istedi chase bank daha once 1 check icin td bank a 5 dolar vermistim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks