Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 67 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Academix

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arrow Academix

Arkdaşlar ben şuan academix diye bir şirketle iletişim halindeyim. ama forumda bu şirketle ilgili hiçbirşey yok. acaba böyle bir şirket yok mu?
    ne oluyor anlamadım. internet sitesi de var. beni aradılar. ama forum da bulamyaınca aklım karıştı.
    Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

öyle bir şirket var,en azından geçen sene duydum...ama hiç bir fikrim yok...
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

--------------------------------

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Boyle bir sirket var, gecen sene bu sirketle gittim ve memnundum. Bu sene icinde cok buyuk ihtimalle bu sirketle gidecegim. Hic bir sirketi karalamak veya ovmek cok dogru degil bence. Onemli olan iyi arastirmak, hatta sirketden daha onemli olan isi ve konaklamayi arastirmak bence.
    ...................

Chum Vs Coho

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

academix vardır iyidir güzeldir hoştur hatta msn adresini isterseniz verim şirket sahibinin bende onlarla irtibata geçmiştim amma lakin kredi olayı sunamadıkları için onlardan vazgeçtim. normal ihtiyaç krediisi çek dediler ama öle cok pahalıya göre WAT kredisine göre. şirketin sahiplerinden biri turgay dır. iyi kötü herşeyi anlatırlar o yüzden iyidir. herşeyi toz pembe anlatmıyor. üstelik ben başka firma seçmeme rağmen Alaska ya gelirsin hbr et görüşelim diyecek kadar nazik biri. ama ben Alaska dan vazgeçtim orda para kazanmanın sebebi günde 15-16 saat çalışmak arkadaşlar. eee günde o kadar SAAT çalışacak bünyeniz varsa gidin amerika nın sahil bölgelerine 2. iş yapın aynı parayı alın! ama günde 16 saatte bahsediyoruz arkadaşlar iyi düşünün! ben düşündüm caydım. Türkiye de günün 10 saatini yatarak geçirirken birden 16 saat yogun tempoyu zor kaldırıırz bence. öyle bir yapınız varsa Amerika içi düşünün derim. hem diliniz daha ii gelişir. 2. iş bulun aynı parayı kazanın derim. ama Alaska da kesinlikle kötü diyemem. ŞANSınız varsa Alaska süper olur tabi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

vallah o ödeme şekli bize de geldi 700 peşin 700 dönünce idi. ama tek masraf bu değil ki arkadaşlar. ucak parası harclık vs. hepsi. biz zaten kazandıgımız parayla öderiz demiyoruz. inanın bana eş dosttan borc almaktan banka kredisini yegelerim. benim çevremde bana öle hayrına borc verecek adam yok. halam bile faizle verir parayı o derece üstelik bankadan daha kazık bir faizle eşi dostu saglam olanlar için bende kredi çekme derim. ama bizim gibiler için banka kredisi çok iyi. üstelik 2-3 ay sonra başlıyorsun ödemeye. 3milyara 12 ayda 3400 ytl ödüyorsun aylık 283. istersen 24 ay çek 3.800 ytl öde aylık 157. eşi dostu olmayan napsın krediden başka alternatif yok. ailenin durumu orta halli ise 24 aylık kredi çek her ne kadar 1 milyar faiz yesende bence değer buna. hiç yoktan kendin biriktigin parayla bile ödersin ben şimdiden harçlığımdan artan paralara dolar almaya başladım döviz hesabımı da açtım. para geçtikçe elime alacam koyacam bir yana. hiç yoktan bankaya öderiz yavaş yavaş biriktirip. ordan dönünce de elde kalanı verir geri taksitlere devam ederiz. ama dedigim gibi 1300 dolar firma 1000euro ucak + cep harclıgı ve vize paraları ile 4 milyar gerekiyo nerden baksan

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

abi durum o kadar kastırıksa katılmayacan programa.eyvallah anlıyorum amerikaya gitmek istiyorsun ama bu kadar da kastırmanın alemi yok bence .3 ay git 24 ay öde :S

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı yazın amerika Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi durum o kadar kastırıksa katılmayacan programa.eyvallah anlıyorum amerikaya gitmek istiyorsun ama bu kadar da kastırmanın alemi yok bence .3 ay git 24 ay öde :S
    ama kastırmak gibi bir şey yok. sadece ailemin elinde nakit para yok hhee ucak parasını veresiye yapmıyorlar ki şirketler gibi. ayrıca ing. öğretmenliği okuyorum ve çekinmeden rahat bir şekilde konuşabilmek için böyle bir deneyim lazım. Ustelik orada kazanacagın deneyime değer bu masraf bence. 24 ay ödeyecen diye bir şeyde yok arkadaşım o sadece ödemeni rahat bir şekilde ayarlaman için. oraya gidip 2 işte çalışırsan 1 ay sonra 1000 doları gönderirsin bankaya bu kadar kolay ama yok tek iş yapar gezerim diyorsan zaten her türlü borclusun ha bankaya ha dayına halana. git housekeeper ol saat ücerti 9 dolar günde en kötü 5 saat iş yapsan eder sana 45 dolar bi de bahşiş kapsan günlüğün 50 dolar en kötü. günlük 5 saat iş part time iş oluyo. git zorla şansını 2. işi kap yada otelde başka iş iste günlüğün gelsin 100 dolara. yani para kazanması kolay tabi canı tatlı olmayana. ha bi de bankadan kredi çekip ödeme yaptıgınız zaman ana para düşer. ama eş dosttan çekerseniz ana parayı genelde düşürmelzer verdiginiz faizin yanında tecrübelerim öyle söylüyor bana. 10 milyar borc alip da ayda 400 ytl verdigimiz dostlarımız vardı anapara düşmüyor üstelik...banka kredi vermeyince böyle kan emicilere muhtac oluyor insan... ama eşi dostu al 4 milyar sana istedigin zaman istedigin gibi öde diyn varsa, bana da hbr etsin bende borc alim ondan senet bile imzalarız faizsiz versin 1 yılda geri ödeyim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yazı silindi.
    Konu yazinalaska tarafından (02-01-2012 Saat 04:14 PM ) değiştirilmiştir.
    Work and Travel Alaska - Dikkat !

http://www.turkishwat.net/dikkat-alaska-t3370.html

_______________SkyBlue2391_______________

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Mutlaka gidebildiginiz kadar cok sirketi ziyaret edin daha sonra kiyaslayip kararinizi verin . Guvendiginizi secin .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben de bu şirketle gitmekteyim ilk defa gidecem bakalım umarım memnun kalırım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tamam da birader neden alaska neden 4 kez yahu...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende academıxe kayıt oldum
    şimdilik hersey güsel durruyor...yapılan yorumlarda iyi.işalah iyi olur hersey
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

trakya üniversitesinden benim de academixle giden arkadaşlarım var onlar chair ride yapacak zaten gittikleri yer belliymiş her zaman öğrenci yolladıkları bi yermiş, geçen sene de giden arkadaşlarım vardı onlar memnun dönmüşlerdi inşallah sen de memnun kalırsın...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

neden olmasin ? )
    Alıntı BocaTeam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam da birader neden alaska neden 4 kez yahu...

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Mutlaka gidebildiginiz kadar cok sirketi ziyaret edin daha sonra kiyaslayip kararinizi verin . Guvendiginizi secin .

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arkadaşlar şirketlerinizi iyi araştırın.En ufak ayrıntılar bile olsa mutlaka değerlendiriniz.Ayrıca her forumdaki her değerlendirmeyi dikkate almayınız.Çünkü karalama yada reklam maksatlı olabiliyor (biz bunları elimizden geldiği kadar engellemeye çalışıyoruz) .
    Hepinize bol şans.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

şirket seçimi sadece bir iki kişinin önerisi üzerine yapılmamalı... bir çok farklı yönden araştırılmalı..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hatta bir cok degil butun yonleriyle arastirilmali

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bide kafanda önceden çalısmak istedigin belli bir iş warsa onu soracaksın war mı yok mu diye
    mesela ben busch gardens istedım ama olmuor şirkette o iş yokmus..iyi dusnulup karar werilmeli

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yazı silindi.
    Konu yazinalaska tarafından (09-12-2011 Saat 04:32 AM ) değiştirilmiştir.

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yazinalaska academix iyidir hoştur sende onların çalışanısın hatta şirketin sahibisin keşke bunu da dile getirseydin burda. Firman hakkında kötü bir şey duymadım vakti zamanında bende senle iletişime geçmiştim belki hatırlarsın ama bazı şeyleri acıkca burda dile getirsen daha iyi olur. Şİmdi hayır çalışanı değilim diyecen? Resmindeki arkadaşı bi yerden ısırıyor gözüm derim sanki aynısı benim academixin sahibiyle iletişime geçtigim zaman msn adresindeki resim idi neyse umarım kimse pişman olmaz iyi bi wat dönemi olur. Herkes sorunlarla karşılacak tabiki... amaç bunları en aza indirgemek. Şirketten çok kişi de bitiyor olay zaten.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Dogrudur msn de gorusmus olabilirz. Mersin'densin sanirim .Hic bir yerde bisey gizleyecek degilim ama bunu aciklamayi gerekli bulmadim, kimse de sormadi Sonucta amacim bilgi vermek, yonlendirmek degil.
    -----------------------------

Ekleme :

Academix ile ya da adı değişen diğer oluşumları ile artık uzaktan yakından hiç bir alakam yoktur. Ağustos 2010 tarihinde tamamen ayrıldım. Bilginize.
    Konu yazinalaska tarafından (09-12-2011 Saat 04:35 AM ) değiştirilmiştir.

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı yazinalaska Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi dunya is var Academix'de , resmi sitelerinde yaziyo 4 tane DS sponsoru ile calisiyo.
    yok estafurllah karalama kötülee gibi algılama da. bu laftan sanki onlarla giden bir öğrenciymişsin gibi hissestirmeye çalışmışsın. Yani demek istedigim direk şirketin sahibiyim ve şuana kadar şikayetçi olan tek bi öğrencimiz bile olmadı diyerekten firmayı övmen senin için daha iyi olur bence. Yani demek istedigim önce sıradan bir öğrenci gibi davranıp sonra dan şirketin ortagıyım deme bence böyle daha iyi olur ama karar senin yanlış anlama sakın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yazı silindi.
    Konu yazinalaska tarafından (09-12-2011 Saat 04:35 AM ) değiştirilmiştir.

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yazı silindi.
    Konu yazinalaska tarafından (09-12-2011 Saat 04:36 AM ) değiştirilmiştir.

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

academixle 2. yilim bu sene bakalim kac sene gidicez

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yazı silindi.

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kismet bakalim kac olcak

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart academix:)

selam millet
    bugune kadar sitedeki arkadaşlar bilir abd nın birçok eyaletine gidip geldim(hayali olarak)...ilk olarak şirketime yani academixe başwurdugumda her sey çok güzel başladı.ellerinde bi dünya iş vardı rahat ol dediler bende hiç umursamadım rahat rahat baktım keyfıme...
    daha sora bomba patladı gittim şirkete benden bi kaç ingilizce belge falan istediler okuldan bu belgeleri alamadım ingilizce diye..CCİ denen ne kadar lanet olsa da benı de KABULL eden sisteme o belgeleri koymak için şirkettekıler ve ben baya bi takla yaptık..daha sora kabul edildik birinci teklıf yok,2 yok,3 4 5 6 7 yokk.bi de arkadaslar var aynı sistem ustunden yapan adamlar 1,5aydır red yiyiolar bende içimden sövmeye başladım cci a. şirketi deiştireim falan dusundum ama şirket bana her zaman sabırlı ol ordan olmasada seni açıkta bırakmıycaz sözünü yineledi bende buna güvendim ama ilgilenen rehberimiz saolsun ali surekli idris sabır dedi..sabır ede ede istedigim bi yerde güsel bi iş buldum..arkadaslar academixi oneririm her zaman ama herşeyinizi sağlama aldıktan sonra...şu anda da bugun bana söyleediklerine göre ellerinde baya bi iş varmış...
    AMA DİİKKAATTT!!!sorun yaşamamak için herseyi iyi arastırın

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

valla 7 tane red yedikten sonra ben 8.işte bedava da çalışırım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yazı silindi.

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)