Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüksek Lisans (Master) Yapanlar ..!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Question Yüksek Lisans (Master) Yapanlar ..!

Yüksek Lisans yaparken work and travel'a katılan arkadaş var mı..? Sizce vize alma sürecinde master yapıyor olmanın avantajı olurmu..?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bence olur .. çünkü son sınıftayken gidersen ya master'a başvurduğuna dair ya da donunce çalışacağın yerle ilgili referans istiyolar e sen master zaten yapıyorsun dönüşÃ¼n garanti bence sıkıntı olmaz .. benim de bu sene son senem üniversitede master'ın ilk yılında tekrar gitmeyi düşÃ¼nüyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ders dönemindeyim,seneye tez yazım çalışmam olucak o yüzden dönüşüm garanti hatta şöyle de bir durumum var,aynı zamanda bir kamu kuruluşunda devlet memuruy olarak çalışıyorum, %1000 dönüceğim garanti Umarım vize görüşmesinde görevli memurda buna yeterince inanır..!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Yüksek lisans öğrencileri de, lisans öğrenimi gören öğrenciler gibi programa katılabilirler.
    CCN International Education Services - www.ccnedu.com

CCN Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Servisi
    Work and Travel Departmanı

Work and Travel programında bilmeniz gerekenler konusunda makale için tıklayın

Tel: 0212 292 5707
    Fax: 0212 292 5166
    E-mail: info@ccnedu.com

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ohoo ne güzel işte tez de yazacaksın inanmazlarsa yuh derim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben geçtiğimiz dönem yüksek lisans öğrencisi olarak ders döneminde vize görüşmesine gittim ve vizem onaylandı. Master öğrencileri resmi olarak bu programa kabul ediliyor fakat eğer tez döneminde gitmeye çalışırsanız büyük olasılıkla vize alamazsınız.

Ben görüşmeye gittiğim aman ders dönemindeydim fakat 1 hafta sonra ders dönemi bitti tez dönemine geçiş yaptım. Görüşme öncesinde öğrenci belgesini ve not durum belgesini okuldan ( ders döneminde olarak) talep etmiştim. BU durumdan dolayıda görüşme tarihim erken bir tarihte aldırdım ki sonrasında sorun olmasın.

Sizlerde bu durumu göze alarak başvurularınızı yapmanızı öneririm.

Konuyla ilgili her türlü soru ve görüşleriniz olursa, yardımcı olmak isterim....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Question

Bu sene hazirana kadar ders dönemindeyim, Ortalamam da gayet iyi 3,50 civarında, vize alamamam için hiç bir engel yok gibi duruyor birde şu ds formumu getirtebilseydim çok daha rahat olucaktım. DS geldikten sonra vizeye girmeyi düşünüyorum sizce form gelmeden girsem mi acaba..?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bende ds girmeden giriyorum sadece sonuç hemen acıklanmıyor diye biliyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Unhappy

Evet, DS ile girince sonucu hemen alabiliyoruz diye biliyorum,olayları hemen neticelendirmek daha çok hoşuma gidiyor o yüzden beklemek bana göre değil. İnatla DS'i beklemeye dewam ediceğim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı fishbone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sene hazirana kadar ders dönemindeyim, Ortalamam da gayet iyi 3,50 civarında, vize alamamam için hiç bir engel yok gibi duruyor birde şu ds formumu getirtebilseydim çok daha rahat olucaktım. DS geldikten sonra vizeye girmeyi düşünüyorum sizce form gelmeden girsem mi acaba..?
    bana kalırsa girmedende girebilirisn, sorun olmaz..sadece sonucu geç alırsın...ben o sekılde yapmıstım...ama o bekleme sürecii yokmuu...inanılmaz bir sabır gerekiyor )..

sen bilirsin...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Beyler ben de yuksek lisans öğrencisiyim ve wat a başvurucam. Tabi 2. dönem okula kayıt olduğum için henüz piyasada transkript yok.
    Bu nedenle transkript hazırlanınca, notlar teslim edilince vizeye girebilicem bu da mecburen haziran 20sinden sonra vize görüşmesi demek.

Yuksek lisanslılar burada toplansa iyi olur

Aalpinistt vizede ne sordular ve fazlası gibi soru ve cevapları zaman içinde konuşuruz, tecrübenden faydalanmak isteriz.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben de yüksek lisans öğrencisiyim, harçsız pasaport için uğraşıyorum not ortalamam 2,50 civarı, ingilizcem de iyi. vize almamam gibi bişey düşÃ¼nmüyorum
    helecan küpü

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bence 20 haziran çok geç olabilir,en güzeli bu dönem vizelerinden aldığın notları okuldan imzalı,kaşeli bir durum da istersen,senin işini görebilir diye düşünüyorum..!

Alıntı neo-kimyager Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler ben de yuksek lisans öğrencisiyim ve wat a başvurucam. Tabi 2. dönem okula kayıt olduğum için henüz piyasada transkript yok.
    Bu nedenle transkript hazırlanınca, notlar teslim edilince vizeye girebilicem bu da mecburen haziran 20sinden sonra vize görüşmesi demek.

Aalpinistt vizede ne sordular ve fazlası gibi soru ve cevapları zaman içinde konuşuruz, tecrübenden faydalanmak isteriz.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

muhtemelen vizeler bir ay içinde/sonra yapılır ama böyle birşey yapılabiliniyorsa yaparım, çokta iyi olur. Çünkü haziran sonu 1-2 gün içinde kalkacak uçak için bilet parası tavan yapmış olur.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

muhtemelen vizeler bir ay içinde/sonra yapılır ama böyle birşey yapılabiliniyorsa yaparım, çokta iyi olur. Çünkü haziran sonu 1-2 gün içinde kalkacak uçak için bilet parası tavan yapmış olur.
    Evet hem uçak parasından yana zarar etmiş olursun hemde süre çok kısaldığı için fazlasıyla telaş olur

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba,

Şirketten şuan vize görüşmesine girip girmemenin bir sakıncası olup olmadığına dair bir şey söylediler mi acaba. Senin durumun farklı olduğu için belki, sadece öğrenci belgesi ile görüşmeye gidebilirisn..

Hertürlü soruyu bana iletebilirsiniz arkadaşlar...

Geçen sene sordukları soruların diğer arkadaslara sorduklarından bir farkı yok açıkcası..

Bana yöneltilen sorular...

1-Bölüm
    2-Aile bireylerinin işleri
    3-Amerikada yapacağım iş ve hangi eyalete gideceğim
    4-neden amerika?
    5-Amerikada tanıdığım birisi var mı?

hepsi bukadardı...Bunun dısında maaş belgeleri, tapu vb. bir çok sey hazırlamıştım fakat bakmadılar bir tanesine bile....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@aalpinistt

teşekkürler,

benim merak ettiğim acab çalışıyor musun diye sordular mı ve sordularsa cevabın karşısından nasıl tavır aldılar.

Şirket benim transkript beklemem gerektiğini söyledi. ama açıkçası ben nadir durumlardan biri olduğum için, çok da bilgili olduklarını zannetmiyorum.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı fishbone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet hem uçak parasından yana zarar etmiş olursun hemde süre çok kısaldığı için fazlasıyla telaş olur
    erken gitmeni tavsiye ederim bende...
    ben geçdiğimiz yıl subatta görüşmeye gittim...

mayısın 8 i gibi ds belgem geldi, sonra pasaportla beraber elçiliğe yolladık. tekrar gelmesi falan 15 mayısı buldu...Sonrasında 21 mayısta floridaya uçtum...gercekten 1 hafta içinde hersey belli oldu, inanılmaz bir kosturmaca ve telaş içinde gitmiştim...ilk gidenlerden olmak, o keyfi ve sakinliği yasamak güzeldi....

eğer sorarsanız, abi nasıl olduda sen mayısta gittin...?

Arkadaşlar, ben yuksek lisansın ders donemini 1.5 yılda bitirdim..yani vize görüşmesine gittiğim zaman 1.5 yıl bitmek üzereydi subat ayında....Bu sebeple amerikaya gittiğim zaman tez dönemine geçmiş olarak gittim.bu sebeple kafam rahattı giderken, ders donemini bittiği için herhangi bir sınavlada işim kalmadı..Bu yüzden gidebildiğim en erken tarih olan 21 mayısta direk kaçtım buralardan desem yeridir....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@aalpinistt

teşekkürler,

benim merak ettiğim acab çalışıyor musun diye sordular mı ve sordularsa cevabın karşısından nasıl tavır aldılar.

Şirket benim transkript beklemem gerektiğini söyledi. ama açıkçası ben nadir durumlardan biri olduğum için, çok da bilgili olduklarını zannetmiyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam çalışıp çalışmadığımı sormadılar, zaten yanımda şirkette çalışdığıma dair bir belge almıştım, tercüme ettirip noterede onaylatılmıştı ....fakat alıp yüzüne bile bakmadılar...

hatta çalıştığım şirket amerikaya gideceğimi bilmiyordu, daha önceden farklı bir iş için kullandığım belgeyi vermiştim elçiliğe...

ee yani ne yapalım,, şirkete gidipte ben amerikaya gideceğim 5 ay yokumda, bana burda çalıştığıma dair bir belge verirmsnzz diyemezdim...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

benim yüksek lisans seneye ilk dönem bitecek muhtemelen, tezsiz yapıyorum. ilk dönem 2 tane fark dersi aldığım için 3. döneme uzadı, yoksa 1 senede de bitiyodu. yani seneye 2 ders ve bi de proje alıcam. gelecek sene gidebilme ihtimalim, şansım nedir acaba
    helecan küpü

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@aalpinistt

teşekkürler,

neo-kimyager, lutfen cevapla bunu durumum senle ayni. subatta basladim master'a. transkript flan yok. naptin sen nasil oldu?? nadir bi durum evet. sirket de kesin bsey dyemiyo. ben odtu'de okutmanim. devlet memuru oluorum yani ayni zamanda.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Maalesef, bana vize vermediler. Ben beklkeyip transkript alıp-gittim. Aldılar baktılar falan. Hatta kend aralarında baya muhabbet döndü. Sonra yeşil kağıt verdiler. İnternetten numara talip ettim, numaram çıkmadı. Ama vize vermemelerinin sebebi, 6 ay öncesindeki f-1 vize reddi olabilir. Ayrıca askeriyede mantık yok hesabı, US kosolosluğunda da mantık yok. Ondan da vermemeiş olabilirler
    Bu arada, çalışıp, çalışmadığımı sormadılar, 3,56 ortalamam vardı, transkripte ona baktılar. falan. ama olmadı. Yani transkript götürmeni tavsiye ederim. Yada kapalı, mühürlü zarf içinde herhangi birşey.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ama hic anlamadim senin neden alamadigini.. transkriptini de goturmussun. vize reddi olayi var bi. benim odtu'de okutman olmam bi arti olur mu acaba?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

daha önce senin de vize reddin. Var mı bilmiyorum.Ama dediğim gibi, benim wat için master öğrencisi olarak görüşmem çok olumlu geçti. Ama vermediler işte. Ha daha öncesinde lisansta wat yapmışlığım vardı. Ama yine de vermediler, biraz saçma. ama öyle. Okutman olmanı iletmeye çalış görüşme sırasında ama yeterki heyecanlı olma, rahat ol. sorduklarına cevap ver, az konuşmak genelde iyidir vize için.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

anladim, saol cok tesekkurler. iletirim ben onu illa ki. heyecanlanmam kesinlikle. tek korkum transkript olayi. ve vize zamani gelmeden girmeliyim su mulakata..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Benim durumum aynen neo kimyager gibi şubatta okula başlıyorum.şirkette benim durumumda vize vermeme ihtimalleri yüksek dedi. Neo Kimyagerde vize alamamış ama ben bu sene cok gitmek istiyorum (( ne dersiniz denemeye değer mi ??

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Amerika her konu için denemeye değer kardeşim inan bana
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba ben yüksek lisans yapmaktayım . Tez aşamasındayım. Bazı şirketler gidebileceğimi söylerken bazıları gidemezsin diyor. Gerekçe olarak vize alamayacağım söyleniyor. Bu konuda herhangi bir fikriniz var mı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2008-2009 YILLARINDA aalpinistt olarak yazdığım yorumları okuyorum şuan şaka gibi,, yaşlanmışızz bee

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)