Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 86 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 86 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: California ve San Francisco

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mesaj tarihlerine bakinca bayagi eskimis oldugunu gordum ama san francisco ve six flags kelimelerini gorunce agzim sulandi, yazmasam olmaz simdi.
    once san francisco. ahhh ah guzel insanlar memleketi diyorum, baska da bir sey demiyorum... gidin gorun gezin.
    peki ya six flags diyecek olursak eger, bizler su an six flagsdeyiz. bakmayin six flagsin isminin san francisco ile birlikte anildigina. aslinda bu eglence parki san francisconun karsi kiyisinda diyebilecegimiz vallejoda ve gunleriniz san franciscoda degil vallejoda geciyor. vallejo da inanilmaz sikici bir yer oldugu icin haliyle san franciscoya gezmeye gittiginiz zaman esekten dusmuse donuyorsunuz. en azindan biz oyle olduk. ama baska mesajlarimda da dedigim gibi ha deyince kalkip san franciscoya gidemiyorsunuz. en basiti; ulasim yollarindan biri feribot ve tek gidiste 15 dolari, gidis-donuste ise 25 dolari bayilmak durumundasiniz. diger alternatif metroyla gitmek ama bu da 10 dolari gecgin bir maliyete sahip olsa gerek. ben bu yolu kullanmadigim icin tam yekunu bilmiyorum. ama son aldigimiz duyumlara gore, vallejodaki greyhound terminaline sabahlari giderseniz, arabayla san franciscoya gidenler tarafindan ordek niyetine toplanabiliyormussunuz. yani otostop yapabiliyorsunuz. bu durumu bir arkadasim soyle acikladi: california eyaletinde otoyollarin sol seridini aracta tek kisi olanlar kullanamiyormus. amerika memleketinde de her evde 3-5 araba oldugu icin herkes isine gucune tek basina gidiyor. bu durumda hizli akan sol seritten yararlanabilmek icin ucret almadan insanlari arabasina aliyor. ben otobus duraginda amerikali bir abiden duydugum bu yolu da denemedim ama komsumuz olan ukraynali delikanlilar her izin gunlerinde san franciscoya bu sekilde gittiklerine gore denemeye deger diye dusunuyorum. hatta anlasirsaniz donuste de onunla geliyorsunuz.
    dagilan konuyu toparlamak istersem eger, san francisco pahali, ozellikle ulasim, barinma ve gida, anlayacaginiz hayati hersey. san franciscdaki is durumunu bilemeyecegim ama su aralar nereye baksak turk gordugumuze gore bu civardaki tum turkler six flagste calisiyor cogu da halinden memnun degil. dusuk ucret, yetersiz calisma saatleri cogu insan icin gecerli gibi gorunuyor. ama ben inanilmaz overtime yapanlari, haftada 55-60 saat calisanlari da gordum. paraya para demiyorlar (dolar diyor olabilirler bu six flagsin misyonunu ve calisma prensibini ben anlayamadim. cunku ne kadar calisacagin, ne kadar para kazanacagin tamamen sans gibi bir sey. bir yandan insanlari parkta bugun musteri az diye eve erken gonderiyorlar, bir yandan yeni eleman almaya devam ediyorlar. ayni departmanda calisan bir adam haftada 32 saati bile dolduramazken digeri 50 saat calisiyor. cozebilene askolsun
    iste boyle birsey

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gecen sene san franciscoya gittim.bu senede ozlemine dayanamayip tekrar geldim...Size onerebilecegim san francisconun en ucuz otellerinden biri 633 larkin street yale oteldir,alt katinda bir mexica lokantasi vardir sahibi turktur ve yardimsever bir insandir.Amerikanin cok yerini dolastim ama bence San francisco amerikanin en guzel sehri.Ama tabiki cok pahali bir sehirdir

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

mrb arkadaslar,seneye Californiaya gitmegi dusunuyorum.San franciscoda degilde,san fraciscoya yakin bi yerde calismak isterdim.yazin Bostona yakin bi yerde oldugum icin baya eglendim. o yuzden SF'ya yakin nereleri tavsiye ede bilirsiniz?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar,seneye Californiaya gitmegi dusunuyorum.San franciscoda degilde,san fraciscoya yakin bi yerde calismak isterdim.yazin Bostona yakin bi yerde oldugum icin baya eglendim. o yuzden SF'ya yakin nereleri tavsiye ede bilirsiniz?
    Roma is sozlesmesi bulursan haber ver bana da SF icin !
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

san francisco amerikada gördüğüm en güzel şehirdi köprülerle kuşatılmış her yerinden okyanus giriyo inanılmaz düzenli bizm istanbul temiz hali diyebilirim bi yerden bi yere gitmek çok kolay çünkü şehir iç içe los angeles gibi devasa bi yer değil.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yaz ın ortasında kıs olan bı memleket san francısco.. ben eylulde gıttım 4 gun donmustum los angeles a gelınce ohh be dedım... ama ulasım acısından cok gzl bır yer...her yere her sekılde cok kısa surtelerde otobus buluyosunuz..sıx flags fln da san francısco ya uzak onu soyleyım...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Yokmu San-Francisco'ya gitmegi dusunen, cok ilginc..
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı dessertsun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaz ın ortasında kıs olan bı memleket san francısco.. ben eylulde gıttım 4 gun donmustum los angeles a gelınce ohh be dedım... ama ulasım acısından cok gzl bır yer...her yere her sekılde cok kısa surtelerde otobus buluyosunuz..sıx flags fln da san francısco ya uzak onu soyleyım...
    BENDE BU AYZ 4 AY sf KALDİM İNANILMAZ GUZEL Bİ ŞEHİR AMERİKANIN BUTUN ŞEHİRLERİNİN OLDUGU GİBİ ..sf RUHU BAŞKA GUZEL TABİ ..
    FAVORİM NYC OLSADA SF COK BEGENDİM ..KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM ..
    WAT Cİ ARKADAŞLAR

SİZE TAVSİYEM UCRA KUHLE Bİ YERE GİTMEYİN SAKİN MUTLAKA AMERİKANIN BUYUK ŞEHİRLERİNE YAKIN YERLERE GİDİN ŞEHİR MERKEZİNDE OLURSANIN İNANILMAZ EGLENİRSİNİZ ..AMA ŞEHRE AYKIN YERLERE GİTMEYE BAKIN EGER SEHİR MERKEZİNE GİDEMİYOSANIZ ..
    YOKSA OBUR TURLU URCA YERLERE GİDİP SURUNUYONUZ SON 2 3 HAFTA EGLENİP GLEİYONUZ ..TECRUBE KONUSUYO AMA DİNLEYENE

GALİNA SENİN BENİ FORUMDAN BULDUN LA GELDİN SF KALICAK YER KONUSUNDA YARDIM İSTEMİSTİN YOKSA YANILIYOMUYUM ??

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu yaz San francisco ya 70 mile uzaklıktaki Vacaville şehrindeyim,Nike ta çalışcam arabayla 1.5 saatte falan gidilebiliyomuş

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selamlar ben ve arkadasim simdi abd nin abuk bi şehrindeyiz. Bulundugumuz sehiri pek sevmedik ve baska biyerlere gitmek istiyoruz ozellikle SF'yi gormek istiyoruz. Sizce simdi gitsek is bulabilirmiyiz? SF'da is bulmak imkansizmidir?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben şuanda San Francisco ya yarım saat uzaklıkta Vacaille de kalıyorum. burda outlet center var 120 tane mağaza var ben nike ta çalışıyorum. san francisco merkez çok pahalı oyüzden orda çalışmanızı tavsiye etmem açıkçası ama etrafındaki küçük şehirlerde (Fairdield,Napa,Santa Rosa,Vacaville) iş bulma imkanınız ve tabiki istediğinizde San Francisco ya hatta Sacramento ya gitme imkanınız var. hemde daha ucuz bi hayat yaşayarak.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ...

kafanızda sorular varsa sorun cevaplayabilirim... artık california lı sayılırım ,2 günde bi san francisco dayım zaten=)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

berkay madem californialı oldum diyosun bi kaç sorum var sana.san franciscoda scenic drıve hakkında bilgin varmı?san franciscodan hollywooda giderken hangi yolu kullanalım bu yol üzerinde mutlaka buraya uğrayın dediğin yerler varmı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaslar..bilgisi olan arkadaslara san diego ve san fransisco hakkında bi kac sey sorucam..birinci konaklama; nerelerde konaklama yapılabilir? gecelik ucretler nelerdir? yanımızda degerli seyler olucak en onemlisi guvenli midir? ..ikincisi gezilecek yerler; san fransisco ve san diego da gezilecek yerler nereleri? oraları ulasımı nasıl saglarız ? mesajı cevaplayacak arkadasa simdiden cok tesekkurler..herkese iyi travel lar

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Reis ,

San Francisco icin tikla . San Diego icin tikla Eger baska yerler varsa arkadaslar eklerler . Hostel icin bakacagin 2 adres vereyim fakat guvenligi hakkinda bilgim yok . Hostels.com ve hostelworld.com 'a gozat derim .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kiralar pahalidir ya orada
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu yaz california ya yolu düşecekleri bir görelim bakalım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

San franciscoda iş arıyorum yardımcı olabılecek birileri var mi lutfenn..

Hayalperest Watçı BurjuvaMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Cool

bende san diego taraflarında iş arıyorum yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

konu geçen sene bitmiş ama bu sene ben de san diegoya gidiyorum nasipse. gecen seneler giden arkadaşlar bana california tecrübelerinizi anlatabilir misiniz

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ne gibi bilgi istiyorsun ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne gibi bilgi istiyorsun ?
    ilk başta, uçak biletini direk san diegoya mı almalıyım yoksa los angeles da inip, oradan mı aktarma yapmalıyım?
    Birde orada olacağım için zaten san diegoyu gezme imkanım olucak boş zamanlarımda. işim 15 agustosta bitiyor. travel kısmını da los angeles- san francisco-vegas-miami ve newyork olarak düşündüm. bunlara kaç gün ayırmalıyım, otobüs mü yoksa hepsine uçak biletimi almalıyım? çünkü araba kiralamıcam. ve de hangi şirketleri tercih etmeliyim? bir de tabiki kalıcak yer sorunu var. oralara gidipte nerelerde daha uygun fiyata kaldıklarını merak ediyorum. ve tabiki güvenli olması çok önemli. hem bir bayan olarak hemde yanımızdaki para elektronik eşya olarak. son kez de gidiş-dönüş biletini thyrından almak saçmalık mı olur direk uçuş için?

Not: aklımda çok soru var kusura bakmayın. forumu cok arastırdım hala da arastırmaya devam edıyorum ancak tam olarak istediğim cevaplara ulaşamadım. biraz pimpirikliyim ondan sanırım.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Oncelikle travel plani yapmak icin erken. Ordaki tanisacagin arkadaslarinla muhtemelen yapacaksin ve sekli , suresi o zaman belli olur. Agustos basinda planlari yapmaya baslarsin. Sen donus tarihini belirle , isini travel planina gore birakirsin. Ikinci olarak da , calisirken las vegas ve los angeles i kolayca gezebilirsin. Vegas 4-4.5 saat uzaklikta , los angeles ise yaklasik 2 saat. Dolayisiyla calisirken gunubirlik ya da 2 gunluk bosluklarda gezebilirsin. Hatta eger 2-3 gunluk izin alirsaniz san francisco yu da kolayca gezersiniz. Travel doneminde de nereleri gezmediysen ona gore planlari yaparsin. Donus ucagini new yorktan al , sandiego gidis , new york donus olsun. Konaklama icin de sitelerden arastir , puanlarina bak otellerin yerlerine bak , gecmis yorumlari oku o sekilde konaklama ayarla.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

San Francisco da olan watcı yok mu tek sıkıcı buralar

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ilk zamanlar skici gecer , sabret guzellesir gunden gune Sansini kullan ve yabancilarla takilmaya calis surekli.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Otun yasal olduğu yerde hayat nasıl sıkıcı olur kardeşim. Golden Gate Park'ta hippilerle kaynatsana.
    Yazın Newport, Rhode Island!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)