Gitmeden İngilizcemi mümkün olduğunca geliştirmek istiyorum ve bunu nasıl yapabileceğim hakkında araştırdım ve çıkan sonuçları paylaşıyorum;

ingilizce film,dizi izlemek: çokca tavsiye edilen bir yöntem izledikçe konuşmalar bir şekilde farkında olmasak ta aklımızda kalıyor. Hatta mümkünse İngilizce altyazı ile izlemek çok daha iyi en başta pek bir şey anlayamasak yada yazının hızına yetişemesek te zamanla insan alışıyo ve anlamaya başlıyo. Güzel bir yöntem bence

sözlük oluşturma:amerikada konuşurken bir şeyi anlatamadığımızda kelime bilgisi önemli olacak. Bunun için mümkün olduğunca işimize yarayacak kelimeler ezberlemeliyiz.ben küçük bir not defteri aldım ve A harfinden başlayıp işime yarayacak ve bilmediğim kelimeleri yazmaya başladım.tabiki her bilmediğim kelimeyi yazmıyorum.bu şekilde yazmanın imkanı yok: ) sadece muhtemelen karşıma çıkacak kelimeleri yazıorum.

chat yaparak: chat yaparak ta İngilizcemizi geliştirebiliriz. Hiçbir üyelik yada email adresi istemeyen Language Learning with Livemocha | Learn a Language Online - Free! adlı sitede direk konuşmaya başlanılıyor ve ücretsiz.

bbc İngilizce dersi:günlük yaşamda İngilizce adıyla yapılmış 20 bölüm ve 259 dersten oluşan bir site tamamen ücretsiz. havaalanına girişten amerikada yaşayacağımız çoğu durumdaki konuşma diyaloglarını içeriyor.
BBC Turkce - İngilizce Dersleri

ikili yada grup konuşmaları: bir çoğumuz yazarken bi sıkıntı çekmesek bile konuşmada zorlanıyoruz. Bunu çevremizde İngilizce bilen bi insanla mümkün olduğunca İngilizce konuşmalar yaparak belirli bi pratik yapabiliriz en azından üstümüzdeki gerginliği atmamızda yardımcı olur.

ingilizce yazı,gazete dergi okumak: İngilizce yazıları sesli okuyarak telaffuzumuzu geliştirebiliriz ve telaffuzunu bilmediğimiz kelimeleri öğrenmeye çalışırız.

ingilizce kursları: tabi mkan varsa İngilizce kursları yada konuşma derslerine gitmek te faydalı olacaktır. Yabancı hocalarla İngilizce konuşup, daha düzgün bir aksan kullanma şansımız olur.

benim bulduklarım bunlar, herkez uyguladığı yöntemi ve deneyimli watcılar da görüşlerini palaşırsa daha da iyi olur

söylemeden de geçemeyeceğim bence en iyi yöntem, eğer imkan varsa türkiyede yabancı bir sevgili yapmak