Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ingilizceyi geliştirmek;

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart ingilizceyi geliştirmek;

Gitmeden İngilizcemi mümkün olduğunca geliştirmek istiyorum ve bunu nasıl yapabileceğim hakkında araştırdım ve çıkan sonuçları paylaşıyorum;

ingilizce film,dizi izlemek: çokca tavsiye edilen bir yöntem izledikçe konuşmalar bir şekilde farkında olmasak ta aklımızda kalıyor. Hatta mümkünse İngilizce altyazı ile izlemek çok daha iyi en başta pek bir şey anlayamasak yada yazının hızına yetişemesek te zamanla insan alışıyo ve anlamaya başlıyo. Güzel bir yöntem bence

sözlük oluşturma:amerikada konuşurken bir şeyi anlatamadığımızda kelime bilgisi önemli olacak. Bunun için mümkün olduğunca işimize yarayacak kelimeler ezberlemeliyiz.ben küçük bir not defteri aldım ve A harfinden başlayıp işime yarayacak ve bilmediğim kelimeleri yazmaya başladım.tabiki her bilmediğim kelimeyi yazmıyorum.bu şekilde yazmanın imkanı yok: ) sadece muhtemelen karşıma çıkacak kelimeleri yazıorum.

chat yaparak: chat yaparak ta İngilizcemizi geliştirebiliriz. Hiçbir üyelik yada email adresi istemeyen Language Learning with Livemocha | Learn a Language Online - Free! adlı sitede direk konuşmaya başlanılıyor ve ücretsiz.

bbc İngilizce dersi:günlük yaşamda İngilizce adıyla yapılmış 20 bölüm ve 259 dersten oluşan bir site tamamen ücretsiz. havaalanına girişten amerikada yaşayacağımız çoğu durumdaki konuşma diyaloglarını içeriyor.
    BBC Turkce - İngilizce Dersleri

ikili yada grup konuşmaları: bir çoğumuz yazarken bi sıkıntı çekmesek bile konuşmada zorlanıyoruz. Bunu çevremizde İngilizce bilen bi insanla mümkün olduğunca İngilizce konuşmalar yaparak belirli bi pratik yapabiliriz en azından üstümüzdeki gerginliği atmamızda yardımcı olur.

ingilizce yazı,gazete dergi okumak: İngilizce yazıları sesli okuyarak telaffuzumuzu geliştirebiliriz ve telaffuzunu bilmediğimiz kelimeleri öğrenmeye çalışırız.

ingilizce kursları: tabi mkan varsa İngilizce kursları yada konuşma derslerine gitmek te faydalı olacaktır. Yabancı hocalarla İngilizce konuşup, daha düzgün bir aksan kullanma şansımız olur.

benim bulduklarım bunlar, herkez uyguladığı yöntemi ve deneyimli watcılar da görüşlerini palaşırsa daha da iyi olur

söylemeden de geçemeyeceğim bence en iyi yöntem, eğer imkan varsa türkiyede yabancı bir sevgili yapmak

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben film dizi izleyerek kendime katkı yapıyorum. dinlediğim şarkıların da sözlerine bakıyorum arada, ne demiş adamlar diye. arada bilmediğim kelimeler çıkınca da üç beş bişey öğrenmiş oluyorum. çaba göstermek şart.
    helecan küpü

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bunların hepsini yapıyosan helal sana ama en güzeli dili yerinde öğrenmek..inanın gittiğiniz zaman anlıycaksınız..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hepsini yapmakla hiçbirini yapmamak arasındayımen iyisi gittiğin yerde öğrenmek demişsin haklısın Bosna-hersek te bunu tecrübe ettim ama amerikada 3 ay gibi kısıtlı bi süre kalacağız bunun ilk haftalarının insanlarla konuşmaya çalışarak afallayarak öğrenerek değil de direk konuşarak başlamak istiyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

2. hafta dökülüosun zaten merak etme..yeter ki etrafında hep amerikalı çalışanlar olsun..konuşmak zorunda kalasın..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

great escape six flags ta çalışacağım orda türk fazla varmış ama mümkün olduğunca yabancılarla iletişim halinde olmaya çalışacağım. ben şimdidn şöyle yaparım falan diyorum ama martta vize görüşmem var daha

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

eğlence parkları türk çok...zaten onlarla kalcaksın yüksek ihtimal..sen ne yap et yabancılarla ortamda kur orda..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

benimde hedefim öyle yapmak

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

film izlemek en iyi yontemlerden biri.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sabah akşam film,dizi izliyorum artık umarım yararını gidince göreceğim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ing altyazılı izlemekte gayet yararlı..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

teşekkürler hocam bilgiler için

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

altyazının bikaç saniye erken ya da geç gelmesini ayarlarsanız, karakterin ne diyeceğini tahmin etmek de eğlenceli oluyor. zaman zaman tuttursam da genelde benim seçtiklerimden farklı kelimeler kullanıyolar
    helecan küpü

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı varyok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    altyazının bikaç saniye erken ya da geç gelmesini ayarlarsanız, karakterin ne diyeceğini tahmin etmek de eğlenceli oluyor. zaman zaman tuttursam da genelde benim seçtiklerimden farklı kelimeler kullanıyolar

aynen.o da yararlı bi yöntem

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı CaMuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğlence parkları türk çok...zaten onlarla kalcaksın yüksek ihtimal..sen ne yap et yabancılarla ortamda kur orda..
    Kesinlikle sana katılıyorum.
    Yine de 50 türk varsa 250 tane de yabancı ve amerikalı var.
    Olay kişide bitiryor

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

aynen öyle..
    @sucre
    burda yardımcı olmak için varız hepimiz..ama şiddetle ing altyazı tavsiye ediyorum...ing kitap okuyun dicem ama millet olarak türkçe bile okumyoruz, ing ne kadar okunur bilemicem..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Bs playerden ingilizce alt yazı türkçe üstyezılı izlemek en iyisi ingilizceyi 3-4 sn geriden gelsin süper olur. beni prison break kurtardı abd de en azından anlıyosun ama cevap veremiyosun.

İngilizce öğrenimi için aranan mucize

Fatma Özdemir'in haberi

Öyle bir İngilizce Kursu ki sadece 6 ay sürüyor. Kurs bittiğinde siz İngilizce konuşabilmenin yanı sıra çeviri de yapabiliyorsunuz. Üstelik ister tek kelime İngilizce bilmeyin, ister üst düzey İngilizce bildiğinizi iddia edin hiç fark etmiyor.

Hiç İngilizceyi bilmeyen öğrenciler haftada yalnızca 4 saatlik bir eğitimle (ve yanı sıra hafta boyu yapacakları ödevlerle) 6 ayda okuma, anlama yazma ve konuşma düzeyinde ciddi bir seviyeye geliyorlar.

"Boş verin bunları, bana sınavda başarı garantisi verebilir mi, o önemli" diyorsanız şaşırabilirsiniz ama o garantiyi de veriyor bu kurs.

KPSS'DEN 70 TOEFL'DEN 300 PUAN GARANTİSİ VERİYOR

Kursun öğretmeni 6 aylık kurs sonunda KPDS'den 70 ve üstü, TOEFL'dan ise 300 tam puan üzerinden 215 ve üstü puan alma garantisi veriyor. Çünkü zaten bu kursu bitirdiğinizde öğrendiğiniz İngilizce ile sıradan İngilizce konuşan biri değil, kelimenin tam anlamı ile İngilizce uzmanı oluyorsunuz.

İngilizce öğrenmenin zorluklarını, sıkıntılarını bilenler ve bu uğurda o kurs senin, bu kurs benim gezip emek sarf edenler çok iyi anlayacak ki bu vaat adeta bir mucize gibi görünebilir pek çok insana.

EĞİTİM DÜNYASINA MEYDAN OKUYAN ADAM

Peki, kim bu müfredatı geliştiren ve böylesine büyük iddia ile eğitim dünyasına meyrdan okuyan insan?

Önce onu tanıyalım isterseniz, sonda da müfredatını.

Adı Mustafa Özay. İngilizce eğitmeni. İngilizce öğrenimi konusunda mevcut tüm müfredatların yanlış veya yetersiz olduğunu belirtiyor ve kendi geliştirdiği müfredatla öğrencilere haftada 4 saat eğitim vererek 6 ay sonra onları çeviri yapacak düzeyde İngilizce öğretiyor.

Öğretiyor diyoruz çünkü bugüne dek öğrenemedim diyen öğrencisi yok.

İŞTE O TAAHHÜTNAME

Bu taahhütname mütercim tercüman yeminli çevirmen Mustafa Özay tarafından verilen İngilizceden Türkçeye , Türkçeden İngilizceye ve İngilizceden İngilizceye çeviri formasyonu programlarıyla ilgilidir. İş bu taahhütname ile Mustafa Özay verdiği program sonunda alınan teorik ve uygulamalı formasyon nihayetinde programa katılacak olan katılımcılara en başta bu taahhütnameyi noter huzurunda yaptırmaları ve bir nüshasının kendilerinde bir nüshasının Mustafa Özay da ve bir nüshası noterde kalacak şekilde ve durumunda girecekleri ister yurt dışında ister Türkiye de bir dil sınavında aşağıda örnek olarak verilen herhangi bir dil sınavında yine aşağıda verilen puan baremlerinden 1 puan bile aşağıda not olarak puan almaları durumunda hem o ana kadar vermiş oldukları ücretin hem de noterlik masraflarının kendilerine aynı şekilde ve eksiksiz olarak geri ödenmesiyle ilgili bir sözleşmeyi iki taraflı olacak şekilde kabul etmektedir.

PROGRAM SÜRELERİ

Program süre olarak haftada 4 saat ve haftada 1 gün 4 er saat olmak üzere toplam 6 ay 24 hafta ve 24*4 = 96 saat artı 4 saat toplam 100 saattir. Matematiksel olarak her ayın 4 hafta her haftanın 7 günden olduğu düşünülürse 1 ay 4*7 = 28 gün net ve 4 haftada 4 saatten 16 saat yapmaktadır. 1 ayın sadece şubat ayı dışında ve bu ayında 4 senede bir 29 gün olduğu düşünülürse 28 gün olamayacağı 30 ve 31 günlük süreler olduğu düşünülürse , programın süre olarak en az bir şubat ayını içine aldığını düşünürsek geriye 5 ay kalmaktadır. Bu aylardan 2 sinin 31 ve üçünün 30 günlük ay sürelerini içerdiğini düşünürsek 30-28 = 2 ve 31-28 = 3 günlük farklar günde 2 saatten 2*2 = 4 ve 2*3 = 6 saatlik süreler tutmaktadır. Toplam 10 saatlik miktarın en az 4 ve en fazla 10 saat eklendiğini düşünürsek program en az 96 artı 4 100 ve 96 artı 10 106 saat tutmaktadır.

PROGRAM KAPSAMI

Program temelden en ileri düzey olmak üzere bütün teorik yapısal ve altyapısal özellikleri kapsamaktadır. Program kapsamında belirli bir saatten sonra haftada 4 sayfa olmak üzere toplam 100 sayfa literatür çalışması verilecek ve bu çalışmalarda 50.000 ile 100.000 arasında kelime veya terim geçmektedir ve katılımcılara bu kelime veya terimler tarattırılmalıdır. Program kapsamında 2 tane yardımcı kitap Thomson ve Martinetin İngilizce dilbilgisi ve Gürkan Tanyerinin İngilizce dilbilgisi kitapları ilki programın % 40 ında başlayıp sonuna kadar diğeri programın % 75 inde başlayıp sonuna kadar olacak şekilde konu konu özet raporu çalışması katılımcılarından istenecek olan ve onların yazılı olarak getirecekleri kitaplardır.

KATILIMCILARDAN İSTENECEKLER

Katılımcıların her günkü program saatlerine geçerli ve yazılı bir mazereti olmaları dışında mutlaka katılmak zorundadır. Verilen programın tamamen yapısal formasyon bilgisi içerdiğinden her saat ve konu hem kendinden önceki hem de kendinden sonraki saat ve konuyla bağlantılıdır. Bu yüzden her saat girilmesi gerekir ve mazeretini yazılı olarak verenler daha sonra aynı konuyu gören başka grupta telafi etmek zorundadır. Programın belli bir saatinden sonra bu 7. saat oluyor, program sonuna kadar 50 ile 80 arasında quiz ismi verilen küçük sınavlar yapılmaktadır. Bu sınavlarda geçme notu 100 üzerinden 85 puandır. Öğrenci mutlaka 85 puanı geçmek zorundadır. Ve konu devamlılığı için sınıfın yarısının geçmesi gerekmektedir. Sınıfın yarısı geçmedikçe konu anlatılmamakta ve geçinceye kadar sınav yapılmaktadır. Sınıf mevcudu 12 ve üzerindeyse sınıfın yarısının geçmesi konu devamlılığı için yeterlidir. Örneğin 15 kişilik bir grupta 8 kişi 16 kişi ise yine 8, 14 7 gibi.. grup sayısı 12 nin altında ise performans değerlendirmesi yaparken 12 kişilik bir grupmuş gibi yapılır. Katılımcılardan her gün için bir sonraki ders getirmek üzere raporlar istenmektedir. Raporlarda getirmeme veya geciktirme lüksü yoktur.

KATILIMCILARDAN BEKLENENLER

Katılımcı her konu veya uygulama saatine yazılı mazereti olmadıkça girmek zorundadır. Çünkü konuya girmemek kendisinden sonraki konulardaki bilgilerin öğrenilmesinde de eksiklere yol açar. Sınavlara girmemek ise performans değerlendirmesini imkansız kılar. Yazılı mazeret bildirenler paralel bir gruba girip aynı konuyu görmek zorundadır. Ödevleri eksiksiz bir şekilde yapmak zorundadır. Her yapılan sınavda mutlaka 85 almak zorundadır. Bunlar olmadan taahhütnamenin geçerli olması imkansızdır. Bu aşamadaki katılımcı istediği an programı bırakabilir. Katılımcılar her dersin raporunu diğer ders getirmek zorundadır. Sınavlarda geçme notu % 85 dir. Konu devamlılığı için sınıfın yarısının % 85 alması gerekmektedir. Bu oran ve sayılar sağlanmadıkça konu anlatılmaz ve sınavlara devam edilir. Programın tamamı bittikten sonra ortalama hesaplanacak ve ortalaması 85 in altında olanlara ne kadar konu ve sınavları puanını 85 in altına çektiyse konu sayısına göre 2 hafta ile 4 hafta arasında süre verilip, tekrar sınava girmesi istenir veya o anda o konuları gören gruplar varsa o gruplarda konuyu bir daha görüp sınav olur ve geçinceye kadar o şekilde devam eder. Yani programı bitiren herkes % 85 ile bitirmek zorundadır.

HAK VE SORUMLULUKLAR

Programı veren Mustafa Özay ın hak ve sorumlulukları , programı normal seyrinde vermek, üstte anlatılan program kapsamındaki tüm bilgiyi tam olarak aktarıp performans değerlendirmelerini hakça ve eksiksiz yapmak, mazeret bildirmeden katılımcıları zorda bırakmadan programı bitirmek şeklinde özetlenebilir. Katılımcıların hak ve sorumlulukları yine yukarıda belirtildiği gibi konu ve uygulama saatlerine mazeretsiz ve keyfi durumlar olmadan girmek ve programla ilgili yükümlülükleri gerçekleştirmektir.

………… YILI

PROGRAMI VEREN MUSTAFA ÖZAY
    ÜCRETİ: ...............

İMZA:

ADRES:

TELEFON:

KATILIMCI

İSİM:

SOY İSİM:

TELEFON:

ADRES:

İMZA:

ÖĞRENCİYİ ÖNCE NOTERE GÖNDERİYOR

Günde ortalama 200 - 250 sayfa, bugüne dek yaklaşık 25.000 sayfa çeviri yapan Özay pek çok kitabın Türkçeye çevrilmesini sağlayan isim. Üstelik matematik, TIP ve teknik sahalarda özel sözlük bilgisi gerektiren terimlerle dolu çeviriler bunlar. Özay, bu denli seri çeviri hızına kendi İngilizce yöntemini keşfettikten sonra ulaştığını söylüyor.

Formel eğitimini ODTÜ Matematik Bölümünde tamamladıktan sonra iki yıl da Ankara Üniversitesi Latin Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim gören Mustafa Özay, Eskişehirli bir mütercim iken keşfettiği müfredatla İngilizce öğretimine el atıyor ve ünü kısa zamanda Türkiye sınırlarını aşıyor.

Tabi akla ilk gelen soru şu: Özay'ın özel zekası bunu sağlamış olamaz mı? bu yöntem herkes üzerinde aynı derece etkili olabilir mi?

Fakat, görünen o ki yöntem şu ana kadar Özay dışında uygulanan herkes üzerinde aynı şekilde etkili olmuş. Çünkü şu ana kadar kurs gören herkes İngilizce öğrenmiş.

Zaten Mustafa Özay yönteminden o kadar emin ki kendisine İngilizce öğrenmek için gelen herkesi önce notere gönderiyor. Ve metnini yan tarafta gördüğünüz taahhütnameyi imzalatıyor. Noterden bu taahhütnameyi imzalamayı kabul etmeyene de ders vermiyor...

Taahhütnameye göre, kurs sonunda vaad edilen puanlar alınmazsa, noter masraflarıyla birlikte kurs ücreti öğrenciye geri ödeniyor.

'KUR SİSTEMİ OYALAMACA' DİYOR

Mustafa Özay'ın keşfedip geliştirdiği eğitim yönteminde kur yok. Mustafa Özay İngilizce eğitiminde kur sistemine kökten karşı. Kur sisteminin faydasız ve oyalamadan ibaret olduğunu savunuyor. Yani bir anlamda İngilizce kursu verenlerin öğrencilerinden daha fazla para kazanabilmek için başvurdukları bir yöntem bu, Özay'a göre.

"İngilizce öğretiminin azı, çoğu, şu seviyesi, bu seviyesi olmaz" diyor Özay, kendisinin kursu haftada 4 saatle ve toplamda 6 ayla sınırlı olduğu için bu konuda rahatlıkla meydan okuyor eğitim camiasına.

İNGİLİZCE KONUŞMAK İÇİN İNGİLİZCE DÜŞÜNMEK GEREKMİYOR

Özay, pek çok kişinin savunduğu, "İngilizce konuşmak için İngilizce düşünmek gerek" tezine de muhalif. Ona göre Türkçe düşünmek yeterli. Hatta insan Türkçesini kurmadığı cümleyi İngilizceye çeviremez.

"Benim öz dilim Türkçe, onun dışında başka bir dille düşünmem mümkün değil. Bu insanın fiziki yapısına aykırı. Ben Türkçe düşünür, onu İngilizce ile ifade ederim" diyor

MUCİZEVİ BİR METOT DEĞİL

Özay'ın İngilizce kursu tabi ki mucizevi bir metot değil. Bilgi öğrenciye şırınga ile verilmiyor.

Ancak Türk ve İngilizcenin gramer ve cümle yapılarından yola çıkarak en kolay yoldan ve sürekli tekrar ile öğrenmeyi pekiştiren bir metot bu.

Sistem, haftada 4 saatlik eğitim esnasında kursta öğretileni hafta boyu tekrarlamak ve o dersin raporunu bir sonraki hafta getirmek şeklinde işliyor.

Toplam 100 saatlik müfredat ile öğrenciye 20'nin üzerinde branşta literatür taraması yaptırılarak öğrencinin 80.000 ile 100.000 civarında İngilizce kelimeye aşina olması sağlıyor.

Sınavlarda geçme notu 100 puan üzerinden 85 olduğu için, zaten İngilizcenin tüm yapısal ve altyapısal özelliklerini 20 farklı branşta 100.000 kelime ve terim içeren okuma metinleriyle birlikte 85 ortalamayla bitiren kursiyerler için KPDS, TOEFL veya İngilizce yeterlilik sınavı (Proficiency) tarzı sınavlar çerez gibi kalıyor.

YAŞAR İLİKSİZ İLE İDDİAYA GİRDİLER

Sistemi duyunca konuya balıklama atlayan sitemizin Genel Yayın Koordinatörü Yaşar İliksiz, hemen her konuda olduğu gibi bu konuya da bilimsel şüpheyle yaklaşıyor ve ilginç bir test öneriyor.

"Benim İngilizce öğrenmek için sergilediğim çabayı bir eşek sarf etse İngilizce anırırdı" der İliksiz sık sık.

En çok da yarım yamalak İngilizcesi ile haberi okuyup, algılamaya çalışırken zorlandığı zamanlarda sözlüklere ve çeviri programlarına saldırıp, çaresiz kalınca, Hakan ya da Faik'ten yardım istemek zorunda kaldığında kullanır bu ağzına pelesenk olmuş cümleyi...

Konuya balıklama atlamasının nedeni o çaresizliği bir daha yaşamamak istemesi hiç şüphesiz.

Ve diyor ki Mustafa Bey'e, "Belki de şu ana dek öğrenim görenler ayıp olmasın. cahil görünmesin diye paralarını geri istememişlerdir. Test edelim. Ben öğrenirsem herkes öğrenir bu kesin" diyor.

Bunun üzerine Mustafa Bey, meydan okumayı kabulleniyor ve editörümüzü oluşturulacak grubun içinde yer almaya çağırıyor.

Bakalım 40 yaşına kadar İngilizce öğrenmek için çırpınan ama bunu başaramayan editörümüz bu kez başarılı olabilecek mi?

ZORLANAN ÇIKMAZ MI?

Mustafa Özay, "Şu ana dek öğrenmeyen öğreniciniz yok, peki hiç zorlanan olmadı mı?" şeklindeki sorumuzu bakın nasıl cevaplıyor:

“Kursiyerler ilk geldiklerinde kafalarında kocaman bir soru işareti oluyor. Acaba öğrenebilecek miyim? Ancak sizi temin ederim şu ana dek, İngilizcenin İ'sinden haberi olmayan arkadaşlar sadece ilk 7 saat sonunda, 'Ekonomik tabloların göstergeleriyle ilgili bulguların enflasyon endikatörü üzerindeki etkileri...' ya da 'Uzun insanlık tarihindeki bu gelişmelerin sonuçlarıyla ilgili araştırmalardaki hatalar..' benzeri cümle parçacıklarını algılayabiliyor, kısa bir süre sonra da bu cümle parçacıklarından oluşan cümleleri kurmaya başlıyorlar. İlk geldiklerinde kafalarında yer alan soru ve tereddütler, heyecan ve gayrete dönüşüyor.

Şu ana dek gelenler arasında Sayın İliksiz gibi yıllarca bu dili öğrenme teşebbüsünde bulunan ama başaramayan, hatta başarıp da yetersiz bulup, ilerletemeyenler de oluyor. Onlar, hiç İngilizce bilgisi olmayanların kısa sürede ulaştıkları noktaları gördüklerinde; "Biz yıllarca boşuna bu kadar çaba sarf ettik" diye hayıflanıyorlar.

ÖĞRENMENİN YAŞI VAR MI?

İnsanın her yaşta İngilizce öğrenebileceğini savunuyor Mustafa Özay ve buna kendisini örnek gösteriyor. Şöyle ki 30 yaşına kadar ehliyeti olmayan Özay, işe motosiklet ehliyeti alarak başlamış ve şu anda TIR sürmesini sağlayacak E sınıfı ehliyete sahip. Gereken tüm bilgileri ve araba sürme eğitimlerini, on binlerce sayfa çevirirken tamamlamış…

SİTESİ DE İDDİALI: İNGİLİZCE BİTMİŞTİR

Böylesine kendinden emin ve iddialı öğretim sitemine sahip Mustafa Özay’ın şöhretinin her geçen gün artması şüphesiz İngilizce Eğitimi veren kurumları endişelendiriyordur. Onlar da Mustafa Özay’ın müfredatını kullanmayı denerler mi bilinmez ama Özay sisteminden o denli emin ki eğitim faaliyetlerini duyurduğu sitesinin ismi de kendisi kadar iddialı: İngilizce bitmiştir: İngilizce Bitmiştir

Konuyla ilgili geniş bilgi için siteden yararlanabilirsiniz. Siz de editörümüz Yaşar İliksiz gibi İngilizce derdinizin bitin bitmeyeceğini test eder misiniz bilinmez. Ama Yaşar İliksiz’in İngilizce algılama özrünün giderilip giderilemeyeceğini görmek için beklemek zorundayız. Bakalım editörümüzün bu alandaki cehaleti mi yaman, Mustafa Beyin gelmiy gelmiş tüm İngilizce ğitim Müfredatlarına meydan okuyan sistemi mi?

(Haber 7)
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar kesinlikle tanımıyorum yukarıda ismi geçen şahsı, hiç bir bağlantım yok. Lütfen reklam filan demeyin.Sadece tartışmak için yazdım buraya. Madem böyle birşey var neden ABD ye gidiyoruz bizde gidelim bu kursa? Giden, tanıyan, kursa katılan var mı? Sizce bu kadar iddialı konuşmasının sebebi ne?
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Forumda bu senede ingilizceden yakınan bir sürü arkadaş var yok vizede sorulanı anlamazsam heyecan yaparsam gibi.WASHBURN arkadas oldukca guzel bir derleme yapmıs ıkı yıl önce konuyu hortlatmakta fayda gördüm arkadaşlar için.Özellikle BBC nin günlük yaşamda ingilizce dersleri 10 numara kesinlikle bakmanızı tavsiye olunur hadi kolay gelsin.

1-BBC - BBC Turkce - İngilizce Dersleri

2-www.livemocha.com dünyanın her yerinden insanlar ile chat yapma ve 50-150 saat arasında dil kursu ücretsiz bir şekilde alabiliyorsunuz.

3-www.interpals.net var burada da yine chat yaparak pratik yapabilirsiniz.Sitede anlık onlıne sayısı dunyanın her yerınden 9000 e kadar ulasabılıyor degerlendırmekte fayda var.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

seviyelere göre bissürü ingilizce hikaye kitabı var. seviyenizi seçin ve kitabı alın. odadayken SESLİ SESLİ okuyunca çok fazla faydasını görürsünüz.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bir yabancı dil öğrenirken bence en önemli şey duymak. Ne kadar iyi dil bilgisine sahip olursanız olun duyamıyorsanız hiç bir işe yaramayacaktır. Duymayı geliştirmek için İngilizce altyazılı film izleyebilirsiniz, ya da İngilizce parçaları sözlerini takip ederek dinleyebilirsiniz.

Şarkıyla yabancı dil geliştirmek bana göre daha faydalı ve zevkli. Başlarda bir parçayı dinlerken çok az kelimeyi seçebiliyordum, sonra kendi kendime karar aldım dinlediğim her yabancı parçanın sözlerine bakarak takip etmeye başladım. Böylece duyma yeteneğim gelişiyor ve kelime haznem genişliyordu. Bunun ciddi anlamda faydasını gördüm ve daha sonra bu amaca hizmet eden bir program kullanmaya başladım,; Minilyrics. Parçayı dinlerken sözleri karşısınızda senkronize olarak akıyor, ne açıp söz bakıyorsunuz ne de o anki işinizden oluyorsunuz. Çok kullanışlı bir program.

Ben programı ekranın alt kısmına yerleştirdim, ne zaman şarkı dinlesem sözler oradan akıyor. Göz ucuyla takip ediyorum, faydası oluyor.

Şu an bu mesajı yazarken önümden şu şekilde şarkı sözleri geçiyor:

Şarkıları sürekli dinlediğiniz için, aklınıza iyice kazıdığınız için yeni öğrendiğiniz kelimeleri de unutma gibi bir ihtimal olmuyor. Kelime haznenizi geliştirmek için ezber yapmıyorsunuz, öğreniyorsunuz. Tavsiye ederim herkese, uzun vadede faydasını göreceksiniz.
    Konu rerere tarafından (26-05-2012 Saat 06:18 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Programı bende indşrdş bakalım teşekkürler tavsiye için.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Aynen böyle birşey arıyordum ,çok teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hazır konu güncellenmişken bir sorum olucak biraz uzun ama
    Şimdi ben 2 yıllık üniversite okuyorum bundan öncede meslek lisesi okuduğum için İngilizce hiç yok denecek kadar az. Ben bu yıl 4 yıllık için tekrar sınava girdim muhtemelen kazanıcam ama orada da tuhaf bir durum var İngilizce hazırlık yok matematik-fen hazırlık var. Duyma konusunda pek bi problem yok kelimeleri hemen ayırt edebiliyorum ama anlayamıyorum dil bilgisi ve grammer hiç yok. bu sene değilde seneye katılmayı düşünüyorum wat'a acaba internetten kendimi geliştirsem ne kadar etkili olur veya tavsiye edebileceğiniz görsel eğitim seti gibi birşey varmı.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı most Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazır konu güncellenmişken bir sorum olucak biraz uzun ama
    Şimdi ben 2 yıllık üniversite okuyorum bundan öncede meslek lisesi okuduğum için İngilizce hiç yok denecek kadar az. Ben bu yıl 4 yıllık için tekrar sınava girdim muhtemelen kazanıcam ama orada da tuhaf bir durum var İngilizce hazırlık yok matematik-fen hazırlık var. Duyma konusunda pek bi problem yok kelimeleri hemen ayırt edebiliyorum ama anlayamıyorum dil bilgisi ve grammer hiç yok. bu sene değilde seneye katılmayı düşünüyorum wat'a acaba internetten kendimi geliştirsem ne kadar etkili olur veya tavsiye edebileceğiniz görsel eğitim seti gibi birşey varmı.
    şöyle bir olay var. temelin sağlam olmazsa iş daha zorlaşır bence. maddi durumunu bilmiyorum fakat work and travel a ayıracak paran varsa, kursa da verebilirsin. biraz sıkıp bir ingilizce kursuna yazılmanı tavsiye ederim. birşeyleri oturtturduktan sonra üstüne koymak kolay olur fakat koyucak bir düzeneğin olmadımı onu profesyonel yardımı yapmadan yapman biraz zor.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

İngilizce temeliniz olmalı.Kursa ne gerek var 2 ay yurtdışında kalın dili yardırırsınız diyenlere kulak asmayın belki yardırırsınız ama temelsiz olur.Önünüze resmi bir belge geldi mi terimlerden hic birşey anlamaz kalakalırsınız öyle.O yüzden önce kurs yapıp zaman ve kelime bilgi kalıplarınızı oturtmalısınız.

Zamanında bunun sıkıntısını ceken biri olarak söylüyorum bende

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ilk basta bı kendını dene www.liveocha.com sıtesınden ardından daylıght cd lerıne bak ınternette 70 saatlık dersler var.
    Sonrasında interpal.net gbı sıtelerden bolca pratık yap.

Ama bır kurs kesınlıkle sart hc degılse bır donemlık temelı oturtacak kadar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Önerileriniz için teşekkür ederim. Bir sorum daha olucak;
    Temel bilgilerden kastınız gramer, soru-cevap kalıpları, cümle yapısı gibi şeyler heralde eğer öyleyse Kursa gidmiyebilirim belki bunları başka birisinden takviye etsemde olurmu sizce?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ingılızcenız varsa ustune koyarsanız pratık yapa yapa ıyıce oturur ama yoksa allah kolaylık versın )

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks