Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 34 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Büyükelçilikten Work And Travel hakkında 'Kunta Kinte' iddiaları üzerine açıklama.

BannedUser
    Guest

sanki herkes sorun mu yasıyor. neden peki memnun olanlar yazılmamıs haberde. gidenler neden sorun yaşamıs bunların nedenleri ne neden bunla yok.

şimdi bu haberin çıkıs nedenini en iyi ben bilirim ama açıklamam. habere bakarsanız zaten art niyetli direk watı kötüleme amaçlı.

işte bende diyorum ki 2 sene gittim süperdi çok para kazandım. ee şimdi ne olacak. önemli olan bu sorunları yaşayanlardan ders almak. hemen bi şirketin kapısını çalıp ya ben cankurtaran olacagım ben limonata satacagım dememek lazım sana ne uygunsa onu secmelisin. adam hayatında bakkala gidip ekmek almamıs abd gidip para kazanmak istiyo orada az biraz ezilince ağlamaya başlıyor. yok köle gibiyiz falan. tr de bu durum farklımı bende fabrikada calıstım ayda 500 lira asgari ile calışanlar var.

kalacak yer yok. yemek bulamıyoruz falan filan. arkadaslar iyi arastırın wat şakaya eğlenemeye gelmez. burada eşeğini sağlam kazıga bağla orda gez dolaş.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bence de bu haber oldukça saçma olmuş. Olumsuz durumlarla karşılaştığında soğuk kanlılıkla mantıklı kararlar verebilen gitmeden önce güvenilir kaynaklardan araştırmalar yapan ve tabiri caizse eşeğini sağlam kazığa bağlayanlar o denli mağdur olmazlar. ayrıca bence bu wat için değil sadece dünyanın neresine giderseniz gidin ne yaparsanız yapın böyledir. Örneğin ben onlarca danışman şirket araştırdım, amerikanın çeşitli yerlerinde wat yapmış insanlarla konuştum, fikirlerini aldım ve şirketimi bir çok kişinin referansıyla seçtim. google gerçekten harika bir şey havaalanı transferinden konaklamaya nerden nereye nasıl gidilir nerden ne alınır vs geniş kapsamlı bir araştırma yaptım.daha önce giden insanlarla aklımdaki her soru işaretini konuştum. amerikada yaşayan insanlarla irtibat kurdum. Danışman şirketim de amerikadaki işverenim de ben sözleşmeyi imzalamadan konaklama sağlamadıklarının bilgisini bana verdiler. internet üzerinden ev tuttum fakat evi tutmadan önce amerikada bulunan bir arkadasıma arattım görüştürttüm. hele ki ilk defa gidiliyorsa bence her türlü aksiliğe hazırlıklı olmak gerekir, en ufak bir sorunun karşısında panikleyerek ağlamak zırlamak sadece daha çok sorun getirir. Elbette ki şansla da biraz alakalıdır yaşananlar ama mantıklı düşÃ¼nerek karar verebilen kişiler için bence sorunların üzerinden gelinir, bu sorunların kaynağı en başta danışman şirketin yanlış seçilmesiyse yine bu kişiden, yaptığı eksik araştırmadan kaynaklanır bence ve tabii ki her şeyi şansa bırakıp 'bindik bi alamete gidiyoruz kıyamete' zihniyetinden. ayrıca 'aa yazık mağdur olmuş wat kötü bişey demek ki' demeden önce mağdur olanların neden mağdur olduklarını bilmek önemlidir. Wat'ta çok sorun yaşayan bir arkadaşım bana başına gelen her türlü kötü olayı anlatıp sonra da 'orda başına gelen her türlü b*ktan olayda sana söylediklerimi anımsa' dedi. Peki neden böyle oldu dediğimde de gittiğim danışman şirkete lanet olsun cevabını aldım. E arkadaşım o zaman doğru düzgün bi araştırma yapsaydın, 1-2 kişinin lafına bakmasaydın, reklamlara, ütopik 'american dream' hikayelerine kanmasaydın yani malum insanımız atıp tutmayı pek sever. Bu tarz haberler bence sadece ders verici olmalı fakat insanların şevklerini kaçıracak isteklerini köreltecek ya da her şey gerçekten yolundayken karamsarlığa sürükleyecek şekilde olmamalıdır.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Bellagio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anladın sanırım.
    Adamlar 600euro aldıkları bileti 800 eurodan sattılar.
    Buna kanan öğrenci sayısı da 900 malesef
    bu hangi sirket bana pm atar mısınız?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim gozlemledigim bir sey oldu iki yillik wat deneyimimde. Bence universiteyi ailesinden uzakta okuyanlar (ya da baska bir sehirde) wat'ta daha basarili oluyorlar.

Ikinci olarak ise ABD'de yasayabileceginiz en buyuk kultur soku zaten calisma kulturudur. Cok calisirsin ama paranida kazanirsin

Wat'ta sorun yasayan arkadaslar eger TR'ye dondukten sonra hicbir hukuksal islem yapmiyorlarsa kusura bakmasinlar ama hayatlarinda hep aglarlar, ezilirler. Hakkinizi, hukukunuzu biliniz kullaniniz arkadaslar. Siz 1300 dolar parayi hizmet almak icin verip o hizmeti alamiyorsaniz gidin mahkemeye. Gitmezseniz aynisi yarin baska bir genc yasayacak.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)