Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: WAT'ın en iyi işi KODAK (?)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Lightbulb WAT'ın en iyi işi KODAK (?)

Efendim bugünkü analizimizde piyango güzide şirketlerimizden birine vurdu. Şirketimizin internet sayfası incelenirken WAT hakkında temel bilgilere sahip bir öğrencinin çıldırması işten bile değil.

Bu sayfaları kimlerin hazırladığını cidden merak ediyorum. Şirketimiz sayfasının baş köşesinde aynen şöyle bir ifade bulunuyor . "WAT'ın EN İYİ İŞİ KODAK sadece bizde!!" ??

Pardon ama ben bunu anlayamadım. Şimdi bu durumu değil iki, sekiz koldan eleştirebilirim ancak fazla uzatmayacağım. EN İYİ İŞ söylemi, kime ve neye göre beyan edilmiştir? Kaynak nedir? Biliyorsunuz bu tür bilgiler verildiğinde kaynak verilmelidir. WAT programında 50'ye yakın farklı pozisyonda iş bulunuyor. Bizim haberimiz olmadan WAT alanında global bir komite kuruldu da, en iyi işler listesi mi açıklandı? Eğer böyle ise, bu güzide şirketimizi WAT'ın en iyi 2. ve 3. işlerini de açıklamaya davet ediyorum Diğer bir durum ise EN İYİ İŞ olarak KODAK işleri nasıl belirlendi? 90 bine yakın mesajın bulunduğu forumumuzda Kodak işleri hakkında kaydadeğer bir mükemmeliyetin vukuu bulmadığını görüyoruz. Kodak işlerini lokasyonlarına göre kimi zaman iyi kimi zaman kötü işler olarak açıklayabiliriz. (Bkz. Kaynak: turkishwat) Daha önce ilgili işte çalışanların büyük bir kısmı overtime alamadıklarından ve işin çok yorucu olduğundan bahsederken, Uluslararası Work and Travel Komitesi'nin (!) (IWATCO) bu işi EN İYİ İŞ olarak lanse etmesi biraz manidar değil midir?

Alıntı pier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasim kodak isi kotu para yonunden magdur olabilirsin overtime i gec gecen yil vaadettikleri haftalik calisma saati kadar bile calistirmiyordu ogrencileri (32saat)
    Alıntı tarick06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kodak işi zordur ve az para kazanırsın.NY turu falan dediğin çok para değil zaten.Gün boyu ayakta dikilip herkese fotoğraf çektirmesi için soru soruyosun.Biz 5 arkadaş gittik Texas'a bu işte çalıştık, parasız TR'ye döndük üstelik herkesten fazla çalıştık.Binbir türlü müşteri var, bi süreden sonra "nooo" demeleri insanı çıldırtcak gibi oluyo günün sonuna doğru.Eğlence parklarındaki en kolay iş peluş karakterlerin içinde durmaktır benden söylemesi...
    Alıntı stormhik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende kodak işlerini tavsiye etmiyorum.cedar point'te birçok arkadaşım vardı kodak işlerinde çalışan.iş öyle bir şey ki yağmur yağar eve git derler.yağmur yağmaz eve git derler.müşteri az olur eve git derler...yani işin bi sağlamlığı yok!!!ve günde de ortalama bir kodakçı 8 saatten fazla çalışmamıştır...ayrıca konaklamaları da pahalı yada zordur...bilgilerinize...
    Alıntı anton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kodak işleri zordur arkadaşlar bütün gün güneşin altında ayaktasınız...
    Şimdi ben bunları yazıyorum, siz okuyunca çıldırıyorsunuz. Biliyorum çoğunuz bana küfürde ediyorsunuz Varsın olsun. Ama inanın ben bu tür saçma söylem&reklamlar ile karşılaştığım zaman aynı sizler gibi çileden çıkıyorum. Bakın bu yaptığınız doğru değil. Umarım kısa zamanda bu yanlışınızdan dönersiniz. Bu arada bu işin "en iyi iş" olmasının da işin sadece sizde olmasından kaynaklandığının da farkındayım ama yazıyoruz işte insanlar bilinçlensin..yol gösterelim diye..

Bu sayfayı inceliyorum da şimdi, gariplikler ardı ardına geliyor. İkinci bir garipliği de sizlerle paylaşarak konuyu kapatmak istiyorum. Güzide şirketimiz internet sayfasında " Neden herkesin BİZİ tercih ettiğini biliyor musunuz?" diye bir linke yer veriyor. Linke tıklamaya bile gerek yok. Hemen başlayalım söylem analizine.."Herkes" kelimesi evrenin bütününü bildirir mi? Evet! Bütün WAT öğrencileri sizin şirketinizle mi programa katılıyor? Hayır! Peki bu bilgiyi "En çok öğrenciyi gönderen şirket" olabileceğiniz ihtimali üzerine yayınladığınızı düşÃ¼nelim. Eee bakıyoruz listede birinci sırada da yer almıyorsunuz? Peki o zaman nedir bu ? Salı günü cuma namazı kıldırmaktır arkadaşlar bu... Dolayısı ile neye niyet ettiğinizi iyi bilin ki , bizde yaz aylarında burada "Buyrun cenaze namazına" demek zorunda kalmayalım...

Kalın sağlıcakla..
    Fiorex

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de istanbuldaki firmaları gezerken adını vermek istemediğim bir firmanın yoğun ısrarına maruz kalmıştım kodak konusunda..acemi olduğum için onceleri aklıma yatmıştı fakat sonra bir arkadaşımla konuşup bilgi aldım ve vazgeçtim arkadaşımdan aldığım yorumları direkt olarak msn'den buraya aktarıyorum:

-fotografcılık secmeyın mıllete fotoları begendıremezsınız, bütün gün ayakta dikilirsin müşteriye laf anlatmaya çalışırsın tamam der resmini çekersin resme bakar yok begenmedim der basar gider hem çektiğin resmin zararı sana kalır hem de sinirlerin bozulur

bu arada benim için uygun gorduğu iş 7.5$saatlik ücret veriyordu ve satıştan da %10 pay veriyordu

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sanirim her sirket de var bu tarz durumlar. ellerinde cok olan sponsor tarafindan kendilerine yollanan isleri yada is fuarlarini ogrencilere zorunluymus gibi gosterirler ya da sacma vaadlerle onlari o islere yollamaya calisirlar.sonucta olan ogrencilere olur...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

evet malesef oyle o yüzden hemen aldanıp kaydolmamak gerekir..ben istanbulda bu işleri ilk araştırmaya başladığımda üşenmedim 12 13 şirket gezdim ve en samimi ve gerçekçi olanla(kendime gore) anlaştım, bir şirketle anlaşmadan ve iş seçmeden once mutlaka iyi araştırılması ve sağlam kararlar verilmesi gerekir diye düşÃ¼nüyorum

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar bir işi seçmeden önce geçen yıl giden insanlarla mutlaka iletişime geçin.
    İşini doğru yapan bir firma, hiç çekinmeden önceki yıllardagiden öğrencinin numarasını verecektir.

Hani bazı öğrencilerin Kodak işi bile beklentilerini karşılayacaktır.
    Bu iş kesinlikle kötüdür demek &100 doğru olmaz.

Şirketlerin ofislerinin dekorasyonuna da aldanmayın,
    bunlar tam anlamıyla pazarlama stratejisidir,
    için boş olsa bile ambalajı "düzgün" gösterirsin.

Bu arada eline sağlık Melih, yazılarının devamını bekliyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

alkışlıyorum ve görüyorum ki yöneticilik işine geri dönmüşsün çok sevindim kodak işleri hakkında genel bilgileri orda 2 senedir çalışan ve stajer olarak gidecek biri olarak anlatabilirim isteyenlere..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

@CaMuR
    Haftada kac saat calisabiliyorlar? Konaklama nasil gittigin yerde.

@Fiorex
    Yonetmen Bey;
    Elinize saglik, yine yararli bir paylasim olmus bu.

# Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

geçtiğimiz yaz iş sözleşmelerinde 35 saat yazıyordu fakat ben ve diğer supervizor arkadaşın ricaları sonucunda herkes en az 40-42 saat alıyor + belli dönemlerde overtime yapılıyordu..konaklama geçtiğimiz yaz parka 25 dk uzaklıktaki tatil beldesinde otelde 3-4 kişilik otelde yapıldı..fakat bunun bazı sorunları vardı elbette..isteyen kişiler yakınlarda ev buldu..yine bizim aracılığımızla otel ile iş yeri arasında belli bi ücret karşılığında servis sağlandı..bu sene için şu anda konaklama ve servis konusunu ayarlamaya çalışıyoruz...ismi geçen şirkette çalışmıyorum bu arada sadece insanlar mağdur olmasın diye uğraşıyoruz..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bu calismadaki amac kodak islerini kotulemek degil, "iyileme" nin dogru olmadigini ortaya koymaktir. Yorumlariniz icin tesekkurler.
    P.s literaturde "iyileme" diye bir kelime var mi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yukarıda bir arkadaş adam almazsa çektiğin resmin zararı sana demiş. Böyle birşey olacağını sanmıyorum. Saatlik ücret zaten verilir. Ayrıca çektiğin resimleri satarsan ayrıca prim alırsın. satamadığın fotoğrafın parasının senden alınması çok mantıksız.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bende su "watın en iyi işi" olayına takıldım tuh ya bız gıderken bılmıoduk bunu gıttık mc te calsıtık tuhhh bılseydım bu ıste calsısırdım bak goruyomusun ıyı arastıramadık demekkı o zaman yaw teknolojı gelıstı ıste oturdukları yerden en ıyı ısı secebılıyolar artık ne guzel yaaa teknolojının nımetlerınden faydalanmak lazım !!!!

ya el atmısken bu sırket ıntershıpın en ıyı ısıını ondan sonra h2b nın en ıyı ısını fallanda yazsın belkı ıntershıp yaparım bıde ozel bı rıcam olacak ısletme masterının en ıyısı nerde yapılır bı zahmet onuda yazsınlar ozel ıstek oldu ama peceteye yazıpta mı soleseydık bunu nese kusura bakmasınlar artık bı zahmet ...!!!!

acaba bı tanesıde cıkıp yaw bole tanıtım mı olur arkadaslar demedımı merak edıyorum!!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

adminimize cok tesekkurler yaptıgı anlamlı eleştiri için.ben bu yıl six flags great adventura kodak ta calısmak uzere gidiyorum.bu işi yapcaak veya yapmayı dusunenen arkadasların para biriktirme gibi bi durum olmayacagını bilmeleri gerekir.işi neden sectigim konusunda merakı olanlar irtibata gecebilirler.ayrıca camur arkadasımızda bu işin supervisor'u dur.daha detaylı bilgiler icin kendisini rahatsız etmekten çekinmeyelim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar kodak işine sadece malum firma öğrenci göndermiyor.
    2 Martta İstanbulda fuara gelecek Kodak.

Ancak en iyi iş olarak lanse etmesi ,
    firmanın elinde düzgün iş bulunmadığının ya da
    ne kadar objektif davrandığının! göstergesidir.

İşini doğru düzgün yapan firmalar özellikle six flags ve kodak işlerine gönderecekleri öğrencileri
    gitmeden önce para kazanamazsın
    ayrıca konaklaması lüks ve pahalıdır diye uyarıyor.

Kodak işi için bile bu kadar "yaygara" çıkartan firmaya gitmeden önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bu işte çalışan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa seviniriz.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Guzel bir analiz olmus,tebrikler.
    Bende ekleyeyim KODAK islerine birsey calistigim parktaki kodakcilarinin buyuk bir cogunlugunun ikinci isiydi.Anlayacaginiz uzerede aldiklari haftalik saatte 40 saatin altindaydi..
    Somethings never changes..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar zaten çoğu şirket kriz ortamı dolayısıyla overtime vermekten yana deil..saatin 7.5 ise overtime ile 12 falan oluyo..adam sana saatine 12 vereceğine eleman alıp saatine 7.5 veriyor..böyle de düşÃ¼nün..zaten belirttim 40-42 saat diye..bu sene nolur onu da bilmiyorum..kaç öğrenci gelecek, kaç tane amerikalı olacak..bunların hepsi ordayken belli olacak şeyler..şimdiden bişey söyleyemeyiz..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı siMITci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukarıda bir arkadaş adam almazsa çektiğin resmin zararı sana demiş. Böyle birşey olacağını sanmıyorum. Saatlik ücret zaten verilir. Ayrıca çektiğin resimleri satarsan ayrıca prim alırsın. satamadığın fotoğrafın parasının senden alınması çok mantıksız.
    resmi çektin adam almadı sen saatlik ücretini yine alıyorsun ama film boşa gitti resim elinde kaldı bu bir zarar değil midir? işveren "bu resimler ne neden satamadın satamıyorsan zararı üstlenirsin" deme hakkı var bence

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı scapegoat oldboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resmi çektin adam almadı sen saatlik ücretini yine alıyorsun ama film boşa gitti resim elinde kaldı bu bir zarar değil midir? işveren "bu resimler ne neden satamadın satamıyorsan zararı üstlenirsin" deme hakkı var bence
    polaraıd makınelerle cekmıyorsun arkadasım hafıza kartları var ıstedıgın kadar cek
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ayrıca çektiğinden prim diye bişeyde yok..ama az çekersen ortalamaya göre saat alamazsın..şikayetin bi çoğuda bu nedenden zaten...adam yatıyor çekmiyor ve ya kasada satış yapmıyor..35 saatin üzerinde vermioruz otomatikman çalışmayan adama..sonra geliyo overtime yok..e senin gibilere yok tabi..hem yat hem para kazan..oh ne ala memleket...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı anton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    polaraıd makınelerle cekmıyorsun arkadasım hafıza kartları var ıstedıgın kadar cek
    e resmi nasıl veriyorsun peki masa başı iş gibi mi?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

her fotoğrafçıya digital kamera, hafıza kartı ve 50 lik numara verilir..50 tane foto çektikten sonra kartını ofise bırakır yeni kart ve yeni bilet destesi alırsın..fotolar pc ye yüklenir ve belli bi saatten sonra ana ofiste satışa başlanır..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arkadaslar kodak isleri ile ilgili forumda konularimiz mevcut. Burada yorumlanmasi gereken reklamdir. Rica ediyorum konu daha fazla kaymasin. Cunku biliyorum kodak? Nikon? Canon mu diye tartismaya baslayacagiz sonra

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

saygılar adminim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar ben kodakta çalıştım. kodak işlerinde kazancınız garantidir iş saatlerinin az olması ya da çok olması parkın kalabalıklığına göre değişir. yani yağmur yağar insan gelmez seni gönderebilirler. her sabah fotoğraf makinalarınızı alırsınız size ayrılan hafıza kartıyla birlikte ve saat başı teslim edersiniz elinizde bir numara bulunur çektiğiniz kişiye her fotoğraf başı o numarayı verirsiniz o kişide parktan çıkarken gider fotoğraflarını alır yani sizin fotoğraf satmak için bir uğraşınızda olmaz. ertesi gün kim ne kadar çekti ve sattı şeklinde duvarda bir kağıt asılır bu aldığınız ücreti etkilemez amaç iş performansınızı artırmaktır. ben kabaca anlatmaya çalıştım tabii ki karar sizin.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı marty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben kodakta çalıştım. kodak işlerinde kazancınız garantidir iş saatlerinin az olması ya da çok olması parkın kalabalıklığına göre değişir. yani yağmur yağar insan gelmez seni gönderebilirler. her sabah fotoğraf makinalarınızı alırsınız size ayrılan hafıza kartıyla birlikte ve saat başı teslim edersiniz elinizde bir numara bulunur çektiğiniz kişiye her fotoğraf başı o numarayı verirsiniz o kişide parktan çıkarken gider fotoğraflarını alır yani sizin fotoğraf satmak için bir uğraşınızda olmaz. ertesi gün kim ne kadar çekti ve sattı şeklinde duvarda bir kağıt asılır bu aldığınız ücreti etkilemez amaç iş performansınızı artırmaktır. ben kabaca anlatmaya çalıştım tabii ki karar sizin.
    kazancınız garanti dediğin 7.75*32 saat mi ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Telefonuma dün gelen mesaj'ı yazıyorum buraya:

KODAK Fotografcilik ... is fuarına katiliyor.
    Amerika'yi KODAK'in vizorundan kesfedin.
    WAT icin hemen ...'ye kayit olun, en populer WAT isini kacirmayin.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı n3co_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazancınız garanti dediğin 7.75*32 saat mi ?
    bana şirketin söylediği 8.5$*40 haftalık.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

job offer gelene kadar bekle..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı saRı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana şirketin söylediği 8.5$*40 haftalık.
    evet ortalama bu şekilde saatlar parkın yoğunluğuna göre + yada - olabiliyor. mesela bir hafta 40 saat çalışırken öteki hafta 25 saat çalışabilirsiniz ama aldığın saat başı ücret garanti yani benim bildiğim overtime olmuyor en azından benim çalıştığım yerde.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Kısaca WATın en iyi işi değil
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)