Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amtrak ile Tren Bileti Nasil Alinir? (Resimli)

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Lightbulb Amtrak ile Tren Bileti Nasil Alinir? (Resimli)

Amtrak ile örnek olarak New York Penn Station'dan - Virginia Beach'e bilet nasıl alınır onu anlatacağım. Umarim bircok kisiye faydali bir dokuman yapmisimdir.

Guncelleme #1:
    Eger ISIC kartiniz varsa ekstra indirim uygulaniyor. Bu kartin deger 15 TL kadar sirketinize danisiniz.

Konu break tarafından (09-02-2011 Saat 12:58 AM ) değiştirilmiştir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Mükemmel olmuş yine Break ellerine sağlık diyorum ve ekliyorum kısa zamanda Greyhound'u da ekledik mi Ulaşım kısmındaki eksiklikleri gidermiş olacağız.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ya çok iyi olmuş gercekten bende bununla ilgili bir konu acmayı düşÃ¼nüyordum sormak için sonra unutttum kaldı bende viriginia beache gideceğim için tam yerinde oldu...!

bide şeyi sorayım aklıma gelmişken jfk dan penn stationa metro varmıdır ???

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

cok pahali ya trende pahali otobuste

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya çok iyi olmuş gercekten bende bununla ilgili bir konu acmayı düşÃ¼nüyordum sormak için sonra unutttum kaldı bende viriginia beache gideceğim için tam yerinde oldu...!

bide şeyi sorayım aklıma gelmişken jfk dan penn stationa metro varmıdır ???

http://www.turkishwat.net/travel-ve-...ion-gidis.html

http://www.turkishwat.net/travel-ve-...ta-subway.html Metro Haritası

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Norfolka otobüs 8 saate yakın bir sürede varabiliyor. Uçakla gitmek daha mantıklı. Fiyat farkı da çok fazla olmaz.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum New York'tan Norfolka ayrı bilet almanı tavsiye ederim. 70-80 dolar civarına bulabilirsin New York'tan Norfolk'a. Uçakla 1.5 saatlik yol.
    Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Norfolka otobüs 8 saate yakın bir sürede varabiliyor. Uçakla gitmek daha mantıklı. Fiyat farkı da çok fazla olmaz.
    ucakla otobus fıyatının aynı olabılecegı aklıma gelmedı acıkcası o yusden bakmamıstım ama sımdı bakıcam tesekkurler

hersey bir yana birde otobüsle yolculuk deneyimi yaşamak istiyorum amerikada bakalım artık vizeyi alalımda onada karar vericez

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ucakla otobus fıyatının aynı olabılecegı aklıma gelmedı acıkcası o yusden bakmamıstım ama sımdı bakıcam tesekkurler

hersey bir yana birde otobüsle yolculuk deneyimi yaşamak istiyorum amerikada bakalım artık vizeyi alalımda onada karar vericez
    Ben sana otobüsü önerecektim aslında çok ucuz oluyor ama ilk önce check ettim 51 dolar dedi. Ben 29 dolara bilet almıştım williamsburgdan new yorka. Ayrıca 11 saatte gitmiştim. Gerçi bir tane aktarmayı kaçırdım dc'de ama ona binseydim 10 saatte varacaktım. Ayrıca otobüslerde hiç burda kötülenen gibi değil. 3-4 saatte bir aktarma oluyor zaten. Ben tavsiye ederim. 20 saatlik yola gitmeyeceksen tabii ki

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Aslinda ufak miktarlar icin degmez arkadaslar cektiginiz eziyete yazik zaten uzun ve yorucu ucak yolculugu gecireceksiniz.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben sana otobüsü önerecektim aslında çok ucuz oluyor ama ilk önce check ettim 51 dolar dedi. Ben 29 dolara bilet almıştım williamsburgdan new yorka. Ayrıca 11 saatte gitmiştim. Gerçi bir tane aktarmayı kaçırdım dc'de ama ona binseydim 10 saatte varacaktım. Ayrıca otobüslerde hiç burda kötülenen gibi değil. 3-4 saatte bir aktarma oluyor zaten. Ben tavsiye ederim. 20 saatlik yola gitmeyeceksen tabii ki
    ya bende onu soracaktım bu amtrak ların fotografına baktımda google dan baya rahat gözüküyor acaba bunlar standartmıdır yoksa bazıları mı böyledir yani konforu nasıldır binen arkadaşlar yazarsa sevinirim otobüs olayına biraz daha temkinli yaklaşıyorum pek fazla iyi şeyler duymadım...!!

@ayhn bu arada sen bu sene virgina damı olacaksın eger oleyse ulaşımı nasıl dusunuyosun??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@ayhn bu arada sen bu sene virgina damı olacaksın eger oleyse ulaşımı nasıl dusunuyosun??
    Bu sene va'da olmayacağım ama ulaşımın en makul yolu Norfolk'a ulaşmak. Ondan sonra zaten 20 mil civarı taksiyle max 40 doları bir şey tutar. Pazarlık yaparsan zaten daha makul gidersin. Greyhound da var 10 dolar civarı ama Norfolk Greyhound durağı zaten havaalanına 8*10 mildi. Oraya gidene kadar Beach'e varırsın. Ben eğer gidiyo olsaydım, ist-ny, ardından ny-va beach greyhound şeklinde giderdim.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu sene va'da olmayacağım ama ulaşımın en makul yolu Norfolk'a ulaşmak. Ondan sonra zaten 20 mil civarı taksiyle max 40 doları bir şey tutar. Pazarlık yaparsan zaten daha makul gidersin. Greyhound da var 10 dolar civarı ama Norfolk Greyhound durağı zaten havaalanına 8*10 mildi. Oraya gidene kadar Beach'e varırsın. Ben eğer gidiyo olsaydım, ist-ny, ardından ny-va beach greyhound şeklinde giderdim.
    anladım zaten tanıdıklar var karsılarlar norfolka ulaşalımda o sorun olmaz teşekkür ederim yorumların için...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu arada Tiger bus diye bir cin otobus firmasi var.Iki yildir va beachten new yorka o sekilde gidiyorum.5 bucuk 6 saat suruyor yolculuk.fiyati da 35dolardi en son..Gunde tek sefer oluyor.Gece 12.30 da kalkiyor sabah 6-6.30civarinda variyor..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Büyük bir teşekkür....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

break ben 13 hazıran aksamı ınecegım ama amtrak ın sıtesınde tarhte oynama yapamıyorum bceremedım nasıl yapıcaz onu =s bizmde ucak ınıs saati 05.05 pm olarak gozukuo ama rötar yapsa 7 de ınsek en mantıklı ulasım yolu sızce nedır? greyhound u tavsıye etmıyorlar hıc. chınese bus ta gunde tek sefer yapıomus oda aksamustu 5 te. bız 2 arkadas gıdıcez ama aslında 4 kısı olsak JFK dan araba kıralayp ORF a araba kıralanabılır.
    kill them all-spartacus

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Gitmeden amtrak bileti almak istiyorum ama kredi kartı şart mı, bankamatik kartıyla alamamaz mıyız ? Eğer kredi kartı şartsa arkadaşımın kartıyla almam bir sorun yaratır mı?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

en ucuz fiyatı adult değil student veriyor onun için bir ogrenci numarası almak gerekiyormuş galiba geçen gün facebooktaki sayfalarına yazdım şoyle bir cevap geldi

ben: im gonna use amtrak in ny to sandusky and i need student number how can i get this card? can i get it before arriving usa?

gelen yanıt: Hi Arda! Yes, you can get a card before coming to the US by either ordering one internationally by emailing janerushe@gmx.de, or you can order one through our site and have it delivered to where you are planning on staying. Let us know if you have any more questions. Have fun during your stay in the US!

facebookta Student Advantage Discount Card olarak aratırsanız karşınıza çıkacaktır

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bende ISIC var, onun numarasını kabul etti. Ama bankamatik kartından denedim hata verdi, daha önce bankamatik kartı üzerinden netten alışveriş yapmadım o yüzden bankamatik olduğundan mı hata verdi anlamadım

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı realaegean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende ISIC var, onun numarasını kabul etti. Ama bankamatik kartından denedim hata verdi, daha önce bankamatik kartı üzerinden netten alışveriş yapmadım o yüzden bankamatik olduğundan mı hata verdi anlamadım
    ISIC numarasını istanbulda alabileceğim yerler varmış da almak için ne yapmak gerekiyor bilmiyorum sen nasıl aldın bilgilendirebilirmisin

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı scapegoat oldboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ISIC numarasını istanbulda alabileceğim yerler varmış da almak için ne yapmak gerekiyor bilmiyorum sen nasıl aldın bilgilendirebilirmisin
    Ben Dokuz eylül üniversitesinden aldım ama 22,5 tl verdim Genctur.com da nerelerden alınabileceği yazıyor, 15 tl+kargo karşılığında adrese teslim de ediyolar sanırım..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı realaegean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Dokuz eylül üniversitesinden aldım ama 22,5 tl verdim Genctur.com da nerelerden alınabileceği yazıyor, 15 tl+kargo karşılığında adrese teslim de ediyolar sanırım..
    bende alternatife sordum da gençturdan alabilirsiniz dedi merkezi taximde galiba gidiyim aliyim onu da baya indirim yapıyomuş

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya bende onu soracaktım bu amtrak ların fotografına baktımda google dan baya rahat gözüküyor acaba bunlar standartmıdır yoksa bazıları mı böyledir yani konforu nasıldır binen arkadaşlar yazarsa sevinirim otobüs olayına biraz daha temkinli yaklaşıyorum pek fazla iyi şeyler duymadım...!!

ben penn station dan Philadelphiaya gitmiştim.Gayet konforlu.Bu gidişimde de Rhode ısland a amtrak ile gitmeyi düşünüyorum.
    Benim sorum ise Türkiye'de iken amtrak bileti alabiliyomuyuz?e-bilet gibi oluyoda istasyona geldiğimizde asıl bileti falan mı alıyoruz?
    Abd ye gitmeden internet üzerinden almak daha mı ucuz?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı scapegoat oldboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende alternatife sordum da gençturdan alabilirsiniz dedi merkezi taximde galiba gidiyim aliyim onu da baya indirim yapıyomuş
    amtrak kullanacağım için aldım aslında, pek bir işe yaramıyor diye okumuştum forum da ama zaten yüzde 10-15 dolar indirim sağlıyacak amtrakta, o da verdiğim para zaten bakarsın müzeye falan gireriz, belki bir işe daha yarar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cerkes41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben penn station dan Philadelphiaya gitmiştim.Gayet konforlu.Bu gidişimde de Rhode ısland a amtrak ile gitmeyi düşünüyorum.
    Benim sorum ise Türkiye'de iken amtrak bileti alabiliyomuyuz?e-bilet gibi oluyoda istasyona geldiğimizde asıl bileti falan mı alıyoruz?
    Ben de alıcam inşallah gitmeden fiyatlar sürekli artıyor sanırım, ben ilk uçak bileti alırken yani nisan başı gibi Chicago-Sandusky 49 dolardı şimdi 69 dolar olmuş

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Chicago ya damı var ya?vay mübarek..
    ben kuzey doğuda var biliyodum sadece

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cerkes41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben buradan alıcam sitesinden ebilet diye biliyorum

madem kullanmışsın sana soriyim trende valiz koyacak yer var mı yada bagaja verebiliyormuyuz bilgin var mı bir de koltuk numaramız belli dimi boşyere otur mantığı yoktur işallah burdaki gibi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya oturduğum yeri tam hatırlamıyorum açıkçası.3 sene oldu da
    ama bi görevli yönlendirmişti sanki ve tren boştu çok sorun olmamıştı.
    valizimi ise yanıma almıştım.2 tane eşşek gibi bavul rahat rahat koydum bi köşeye.adapazarı-haydarpaşa trenleri gibi dar daraşmalık değil yani

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

e aldık diyelim,uçak rötar yaptı,mıçtınmı yani?:d
    bi de Abd deki acentadan bi kart göndermişler,INTRAX acentanın adı,acaba indirim için ordaki numarayı kullanabilirmiyiz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkürler. Güzel bilgilendirme olmuş.
    DÜMDÜZ BİR HAYAT SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA ELDE KALAN TEK VAROLUŞ BİÇİMİ YAKINMAKTIR.HİÇ BİR ŞEYİ OLMAYAN İNSANIN TÜM KONUŞMALARI MUHAKKAK KENDİNE YÖNELİR.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İnternet sitesinden rezervasyon yaptırıp parasını orda veremiyomuyuz illa kredi kartıylamı almak gerek ?

Bide fiyatlar gittikçe artıyomu yoksa sabit mi kalıyo

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)