Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 85 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 85 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kara Listede olan işler (Blacklisted Jobs)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 4 adet pedicab firmasinin bu listede oldugunu gordum pedicab dusunenlerin bir daha dusunmesi gerektigini gosteriyor. bu arada roma san diego diye yazilmis acaba sehir olarak mi yazdin onu yoksa o isimde bi firma mi var?
    gerçekten padicap düşünenler bir daha düşünsün

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benimde kaydolduğum şirketten bu hafta iş geldi.HOTEL PANAMA CITY’S Florida da.iş verene cv leri gönderdik.ama bu yazıyı okuyunca dondum kaldım.hala kara listede mi? seçmemek mi lazım? kafam karıştı yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de bu yaz panama city e gidicem sanırım ve benim de gideceğim otel bu listede bulunuyor.kara liste derken nekadar kara acaba ne tarz sorunlarla karşılaşabiliriz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bi fikri olan yok mu hiç :S

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

emeğinize sağlık

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bazı şirketlerde bu işler var halen

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkürler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı kara liste işleri daha

Kodak Fotograf işi (gecen sene magdur olan öğrenciler var)
    Ocean Beauty Seafoods Alaska (sorun fabrıkada degıl aslında oraya haddınden fazla ogrencı gonderen sırketlerde)
    Kodak işini nasıl kara listeye koyarsın hayret ettim

BannedUser
    Guest

Foto finiş: Kodak iflas etti - Şirketler- ntvmsnbc.com

bilmem sen sorun yok diyorsan arkadaslarını yonlendirebilirsin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Foto finiş: Kodak iflas etti - Şirketler- ntvmsnbc.com

bilmem sen sorun yok diyorsan arkadaslarını yonlendirebilirsin.
    buraya da yazayım o zaman kodağın batan bölümü elektronik bölümüdür.ilk elektronik fotoğraf makinasını yapan şirketin bu bölümü iflas etti. düşün biz bile nikon kullanıyoruz fotoğraf makinası olarak.
    kodakçıların çalışacağı bölüm kodak photofinishing. o konuda bir sıkıntı yok. hatta bu sene tüm six flagslerde 5 yıllık daha sözleşme yapıldı.

ben de ilk sefer de aha dedim neler oluyo ama sonrasında hem sfga'daki patronuma hem de hr managera mail attım. 2si de bu cevabı verdi. o yüzden sıkıntı yok.

BannedUser
    Guest

ins nis sorun cıkmaz herkes gormesede bu maili bazı arkadaslar gorecektir. ama bunun ters tepecegine inananlardanım. Fiorex ile her ne kadar yıldızlarımız barısmasada cogu konuda hemfikirinizdir. Kaldı ki ornek verdikleri kişilerde bu sitenin onemli uyelerındendir. Anton Stormhik ve tarick

http://www.turkishwat.net/reklamampp...isi-kodak.html

Sende gidip calısanlardansın simdi ora hakkında sorun yok diyorsun. Sana ben sorayım o zaman bu ise kefil oluyor musun gidenler magdur olmaz guzel istir diye.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ins nis sorun cıkmaz herkes gormesede bu maili bazı arkadaslar gorecektir. ama bunun ters tepecegine inananlardanım. Fiorex ile her ne kadar yıldızlarımız barısmasada cogu konuda hemfikirinizdir. Kaldı ki ornek verdikleri kişilerde bu sitenin onemli uyelerındendir. Anton Stormhik ve tarick

Sende gidip calısanlardansın simdi ora hakkında sorun yok diyorsun. Sana ben sorayım o zaman bu ise kefil oluyor musun gidenler magdur olmaz guzel istir diye.
    kodak işi kesinlikle gideni ortada bırakmayan bir iş. ne deniliyosa onun ortaya çıktığı bir iş.saatinden kesmek diye bir durum olmuyor scheduleda ne yazıyorsa en az o kadar calısılıyor.genelde de haftada en az 42 saat calısılıyor.
    cok zor bir iş kesinlikle cok sıcak altında 5 saat civarı bi fotoğraf cekımını ıceren bi iş.insanlarla uğraşıldığı için de calısanın kafasını yoran bi iş.saatlerce aynı işleri farklı insanlara sabırla anlatmak durumunda kalıyorsunuz.
    biz arkadaslarımızı magdur etmemek adına onları bir gün kasa bir günün yarımında da fotoğraf cekımıne yolluyoruz.
    işin zorlugunu bılerek gitmenin dısında bu ısın bı de new jersey acısından zorlugu kodagın konaklama ve servisi karsılanmamasından dolayı her sene farklı ınsanlar bu ıse el atıyor.bazen de farklı sorunlar geliyor servis acısından ınsanların basına o yuzden lanet ettık zamanı geldiginde biz de.
    emin ol bunun yanında artıları,programın içeriğini karşılaması,ortada bırakmaması acısından iyi bir iş.
    dediğim gibi sıkıntı servis ve sıcak acısından var ama çözüldüğünde iyi bir iş.bunları bilerek gelmek lazım.
    ama kara listeye alınacak bir iş olmamalı her yerde insanların yaşamıyla alakalı sorunlar olabilir. yada bilmedikleri şeyler ortaya cıkabilir.
    burda kodakla alakalı bir sorun olmuyo saat veriliyor paraları zamanında geliyor.o yüzden de herhalde iyi iş secilme gibi bi durumu olmus.kara listeye alınacak bi seviyede değil bence.

BannedUser
    Guest

Hım ama ortaya soyle bır sorun cıkıyor o zaman nis. cok fazla kısı eleman gonderiyor. peki kime guvenecek bu arkadaslar o zaman. Tamam senle takılanlar magdur olmuyor dıyorsun ki yardım ediyorum. Ya digerlerini kim kurtaracak. Bu baskalarının gonderdigi kisiler ne olacak. Konaklama saglamayan kisiler var dediklerine bakılırsa ben mi yanlıs anladım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hım ama ortaya soyle bır sorun cıkıyor o zaman nis. cok fazla kısı eleman gonderiyor. peki kime guvenecek bu arkadaslar o zaman. Tamam senle takılanlar magdur olmuyor dıyorsun ki yardım ediyorum. Ya digerlerini kim kurtaracak. Bu baskalarının gonderdigi kisiler ne olacak. Konaklama saglamayan kisiler var dediklerine bakılırsa ben mi yanlıs anladım.
    çok fazla kişi eleman gönderiyor falan diye bir şey yok ki her zaman kota belli bu sene 35 kişi denildi. 35in üzerine asla cıkılmaz.
    zaten tek bi şirket adam gönderiyor. o da 35 kişi. baskalarının gönderdiği kimse yok.
    hiç mi yok yani konaklama ve servis sağlamayan iş work and travelda.var.
    kodak da konaklama ve servis sağlamadığı için bu durumda sorumluluk supervisorlere düşüyor genelde.isteyen tabii istediğini yapabilir servis ve konaklama konusunda.

BannedUser
    Guest

Cogu is konaklama ve servis saglamıyor zatende. Servis ve konaklamaya ne veriliyor bu işte ikinci is imkanı var mı ? İkinci iş olmazsa ogrenciyi tatmin eder mi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kesinlikle dikkat etmek gerek, cok magdur durumlarda kalinabiliyor sonralari.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cogu is konaklama ve servis saglamıyor zatende. Servis ve konaklamaya ne veriliyor bu işte ikinci is imkanı var mı ? İkinci iş olmazsa ogrenciyi tatmin eder mi.
    konaklama cevrede yaklasık 100 dolar,servis de haftalık yaklasık 40 dolar oluyor.

2 iş imkanı mevcut cevrede. Overtime mevcut.

Fakat benim asıl değinmek istediğim noktadan uzaklaşıyoruz gittikçe. Bu iş bu nitelikte bir iş nasıl olur da kara listede olabilir. eğer kodak kara listedeyse işlerin yüzde 50 sinin kara listeye girmesi lazım en az. Bu anlattıklarımdan sonra da soru sorabilirsin her zaman cevap veririm ama kara liste olayının kesinlikle gözden geçirilmesi gerekiyor bence.

BannedUser
    Guest

Isim vermeyecegim burada. Oraya gidip calısan arkadasın yazdıklarından yola cıkarak yazdım buraya gerekirse kendisine de yazdırabilirim.....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Isim vermeyecegim burada. Oraya gidip calısan arkadasın yazdıklarından yola cıkarak yazdım buraya gerekirse kendisine de yazdırabilirim.....
    o arkadaşımıza da cevap yazan bendim.

kara liste işinin niteliğine girecek bir iş olmamalı ya da bana kara listenin ne olduğunu tanımla bu açığı kapatalım. sayfanın en üstüne konulsun.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Sapla samanı karıştırmamak lazım. Linkini attığın konu benim reklam üzerine yaptığım bir analiz.Kodak işlerini mükemmel göstermenin yanlış olduğunu ortaya koyan bir çalışma. Karalama ya da çok kötü bir iş olduğunu göstermek için değil. Başka zaman adımı ağzına almazsın...

BannedUser
    Guest

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sapla samanı karıştırmamak lazım. Linkini attığın konu benim reklam üzerine yaptığım bir analiz.Kodak işlerini mükemmel göstermenin yanlış olduğunu ortaya koyan bir çalışma. Karalama ya da çok kötü bir iş olduğunu göstermek için değil. Başka zaman adımı ağzına almazsın...
    Zaten genelde almıyorum almamaya da bundan sonra daha ozen gosterecegım tam bu konu hakkında mesaj yazacakken gene senin bu gereksiz mesajını gordum. Bence sen benimle ugrasacagına kendi tekstil isinle ugrassan iyi olacak.

Nis istegin uzerine mesajımı siliyorum. Baskasının attıgı mesaj yuzunden degıl bu mesajı yazacaktım zaten. Sanırsam bir sirkette temsilcisin. Umarım ogrencilere yardımcı olan bir arkadassındır. Konusmalarına bakarak bunu anladım onlara yardım ettigini ozellikle belirtmissin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkür ederim. ben şirket temsilcisi değilim,kodak supervisoruyum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Van Horn TX kara listeye şirketler eklemesede siz ekleyin bu yıl geldim 1 ay oldu geleli fakat bildiğin köy ve ing geliştirmek isteyen arkadaşlar için kesinlikle tavsiye etmem ispanyolca konuşuyor işten eve evden işe bunun dışında yapabileceginiz hiç birşey yok.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Burger King Alexandria ve Pineville, LA
    Bu iki şehirde de Burger King Store'ları bırakın 32 saati 20-25 saatin üstüne çıkartmıyorlar (2011). Tüm yaz boyunca ortalama 23-24 saat alıyorsunuz. Ayrıca yine Louisiana genelinde çok fazla saatlerle çalışan pek kimseye rastlamadım, genelde American Work Adventures adlı sponsor bu bölgedeki işleri ayarlıyor, dikkatli olmakta fayda var...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)