Sonuç: Bu tez geçer mi?

Katılımcı sayısı
30. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

25 83,33%
  • Hayır

5 16,67%
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Firma Politikaları ve Fiyat Savaşları (ARAŞTIRMA)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Verdiğin örnek güzel olmuş da.. Bana yakıştırdığın sıfatlar garip olmuş
    Şimdi oradaki eksikliği daha iyi kavradım. Ancak bu çalışma, 12 Mart 2006 - 1 Şubat 2010 tarihlerini kapsadığı için elimizde hangi şirketin hangi yılarda ne kadar öğrenci gönderdiğine dair bir veri yok. Sadece 2009 için var. 2009 yılını kapsayan bir çalışma olsaydı bu dediğin şekilde geliştirilebilirdi. Biraz samimi konuşmam gerekirse çıkacak sonucunda çok çok farklı olmayacağından adım gibi eminim. Burada programı en pahalı fiyata satan şirketlerin onlarca mağdur öğrencisi olmuştur. Bunları gördük ve yaşadık. Buraya mağduriyet mesajı yazan onarca öğrenci şirketlerin baskısı sonucunda mesajlarını sildiler.Tehdit edildiler. Ben ortada bu tez olsada olmasa da gerçekeri net bir şekilde biliyorum. Ancak amaç farklı tabanlara farklı bilgielri verebilmek...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sen tezinde bu ucuz fiyat çeken firmalara, diğer firmaların yaklaşımını onaylamadığın için örnekte de aynı role koydum, gücenme olmasın

evet, dediğim verinin o tarihler arasında bulunmasının zor olduğunun farkındayım, ilk mesajımı gönderdiğimde öneri olarak aklıma bir anket yapılması gelmişti; hani kimler 1301$ altı, kimler üstü bir fiyatla gitmiş diye ama bu anket o dönemi kapsamayacaktır tabi..

zaten benim konu üzerinde net bir bilgim yok açıkçası, yani kim çok öğrenci göndermiş, kim az göndermiş vs. siz daha iyi bilirsiniz, wat ile ilgili daha fazla tecrübeniz var, sürekli bu işlerin içindesiniz ne de olsa.. ben sadece tezinin bilimsel açıdan daha iyi oluşturulmuş olması için, eleştirerek yardım etmek istedim, hepsi o..

Dipnot: bu arada ben de 1300 dolardan aşağı bir fiyatla gitmiştim, her ne kadar eleştirilerimde tam tersini savunuyor gibi gözüksem de
    Konu nderssen tarafından (14-11-2010 Saat 05:57 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

güzel bir çözümleme...içimdekileri dışarı cıkarmıs gibi oldum okuyunca..realite bu maalesef..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Summer Work and Travel - U.S. Consulate General Istanbul, Turkey adresine bakarsaniz orada butun firmalarin odeme ve iade sartlarini kolayca ve en dogru bicimde ogrenebilirsiniz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Bellagio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...........dan San Diego Pedicab'e gidenlerin mağduriyeti %100.
    Sebebi San Diegodaki pedicab firmasının bulunmaması ve öğrencilerin kaderlerine terkedilmesi
    Bu is yillar once kalkti yabancilar icin haberiniz yok sanirim arkadaslar... Korsan olarak yapmaya calisirsaniz PEDICAP/WAT zede olursunuz goz gore gore.

BannedUser
    Guest

Alıntı ICCP TURKEY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu is yillar once kalkti yabancilar icin haberiniz yok sanirim arkadaslar... Korsan olarak yapmaya calisirsaniz PEDICAP/WAT zede olursunuz goz gore gore.
    Cok komik. Sen emin misin şirket yetkilisi olduguna ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu değerli çalışma için çok teşekkürler.. gerçekten herkes bir şirket seçmeden bu bilgileri okumalı ...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Bellagio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...........dan San Diego Pedicab'e gidenlerin mağduriyeti %100.
    Sebebi San Diegodaki pedicab firmasının bulunmaması ve öğrencilerin kaderlerine terkedilmesi
    Dikkat ediniz. PEDICAP isi 3 yil once yabancilar icin yasaklanmistir. Yani WAT ogrencilerinin Amerika'da PEDICAP isi yapmalari yasaktir. Bilginize...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok komik. Sen emin misin şirket yetkilisi olduguna ?
    Asagidaki linke tiklayiniz. Sonrada PROGRAM EXCLUSIONS paragrafina tiklayarak okuyunuz.

Summer Work Travel | Programs | J-1 Visa

Aynen su yazar:

Program Exclusions
    Participants cannot be placed: (KATILIMCILARIN YERLESEMEYECEKLERI ISLER)

In any position in the adult entertainment industry;

In sales positions that require participant to purchase inventory that they must sell in order to support themselves;

In domestic help positions in private homes (e.g. child care, elder care, gardener, chauffeur);

As pedicab or rolling chair drivers or operators;
    As operators of vehicles or vessels that carry passengers for hire and/or for which commercial drivers licenses are required;

In any position related to clinical care that involved patient contact; and
    In any position that could bring notoriety or disrepute to the Exchange Visitor Program.

Yukarida kolayca gorebileceginiz uzre PEDICAP isleri acikca yasaklanmistir. Sirket temsilcisi olarak lutfen gelismeleri daha dikkatli takip ederek ogrencilere dogru bilgiler vermeniz gerekir diye dusunuyoruz.

Tesekkurler.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı ICCP TURKEY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asagidaki linke tiklayiniz. Sonrada PROGRAM EXCLUSIONS paragrafina tiklayarak okuyunuz.

Summer Work Travel | Programs | J-1 Visa

Aynen su yazar:

Program Exclusions
    Participants cannot be placed: (KATILIMCILARIN YERLESEMEYECEKLERI ISLER)

In any position in the adult entertainment industry;

In sales positions that require participant to purchase inventory that they must sell in order to support themselves;

In domestic help positions in private homes (e.g. child care, elder care, gardener, chauffeur);

As pedicab or rolling chair drivers or operators;
    As operators of vehicles or vessels that carry passengers for hire and/or for which commercial drivers licenses are required;

In any position related to clinical care that involved patient contact; and
    In any position that could bring notoriety or disrepute to the Exchange Visitor Program.

Yukarida kolayca gorebileceginiz uzre PEDICAP isleri acikca yasaklanmistir. Sirket temsilcisi olarak lutfen gelismeleri daha dikkatli takip ederek ogrencilere dogru bilgiler vermeniz gerekir diye dusunuyoruz.

Tesekkurler.
    Ek bilgi:Sadece pedicap değil yolcu taşımalı ve ehliyet gerektiren dondurma satıcılığı yada buna benzer araç sürme gerektiren işler de yasaklanmış..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)