Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 67 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: I-94 ve Gümrük Formu Nasıl Doldurulur? (Resimli)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yani yaz sen 1000$ esya kaybolursa kafan rahat olur Ben Ataturk Havalimanina geldigimde valizim gelmedi 2 gun sonra Antalya' dan aldim.
    neyyy valizini antalya'danmı aldın?yani bi aksilik olduğunda valizimizi türkiye nin herhangi bir havaalanından alma ihtimalımız mı war yoksa sen mi öyle istedin

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı çekocu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neyyy valizini antalya'danmı aldın?yani bi aksilik olduğunda valizimizi türkiye nin herhangi bir havaalanından alma ihtimalımız mı war yoksa sen mi öyle istedin
    Memletim de Antalya idi. Dediler ki "valiziniz 4-5 gun sonra elinize ulasir nereden almak istersiniz?" Bende Antalya Havaalaninda alirim dedim.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı mustafa61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar aktarma yaparsaniz bu belgelerin dili de deigisiyor onu unutmayalim.mesela ben rome aktarmali gitmistim gecen sene bu belegeleri italyanca vermislerdi.bende bi amerikandan italyanca bilen birinden yardim almistim
    Ben Roma altarmalı gidicem şimdi bana belgeler İtalyanca mı gelicek İngilizce olanın çıktısını alıp yanıma alayım ozaman ona göre doldururum
    Only those who risk going to far can possibly know how far they can go!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

teşekkürler de bir şeyi anlamadım İtalyanlara İtalyanca veriyorlarda direk İst dan ABD ye uçuşlarda bize niye Türkçe vermiyorlar valla gıcık oldum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Memletim de Antalya idi. Dediler ki "valiziniz 4-5 gun sonra elinize ulasir nereden almak istersiniz?" Bende Antalya Havaalaninda alirim dedim.
    vay hemşehri çıktık

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sponsor'un gönderdiği oryantasyon slaytında bu belgeyi kaybedersek tekrar çıkarma şansımızın olmadığı ve aynen geri dönmek zorunda kalacağımız yazıyordu. Ama internette bazı sayfalar bi miktar ceza ödeyip tekrar çıkartabilinir diyordu. Nedir bunun kesin doğrusu?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı girl_interrupted Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sponsor'un gönderdiği oryantasyon slaytında bu belgeyi kaybedersek tekrar çıkarma şansımızın olmadığı ve aynen geri dönmek zorunda kalacağımız yazıyordu. Ama internette bazı sayfalar bi miktar ceza ödeyip tekrar çıkartabilinir diyordu. Nedir bunun kesin doğrusu?
    bir ceza karşılığı yeniden çıkartılıyor diye biliyorum ama kaybetmemekte lazım zaten pasaportuna zımbalıyorlar. onu kaybetmen demek pasaportu kaybetmen demek allah korusun.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben hepsine hayir yazdim sonra gumrukteki cirkin kopek yerde olan el bagajimi kokladi ve havladi. Bunun uzerine gorevli el cantami acmami ve ardindan ucakta doldurdugum gumruk formumu istedi oraya isaretlenmis hayir secenegini gorunce kirmizi keceli kalemle degistirerek eveti isaretledi.
    çantaya 3-5 sandvic koysak yasak mı yani

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben tarhana dışında yiyecek götürmeyeceğim. O yüzden hayırı işaretleyeceğim. Alışverişimi New York'tan yapacağım. Buradaki örneklerin de çıktısını aldım dosyama koydum. Uçakta baka baka doldururum yanlışlık yapmamak adına.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hepsini anladım da 15. yi anlamadım.Eşyalarınızın toplam değeri diyor.ne yazcas oraya

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

yarın yoLcuyum kafamda ufak bi soru işareti Bnm ds de caLıscam yer new jersey iken ben virginia beach e gidiorum.. I-94e ne yazıcam şimdi kaLıcak yere virginia beach yazsam gümrükte sorun oLurmu acaba new jersey yazıo burda nie va yazdın derLermi acep? BiLen varmı bu konuyu?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarın yoLcuyum kafamda ufak bi soru işareti Bnm ds de caLıscam yer new jersey iken ben virginia beach e gidiorum.. I-94e ne yazıcam şimdi kaLıcak yere virginia beach yazsam gümrükte sorun oLurmu acaba new jersey yazıo burda nie va yazdın derLermi acep? BiLen varmı bu konuyu?
    en iyisi sen NJ yaz girdikten sonrası çok problem olmaz heralde...

hadi yattım artık ben iyi geceler...
    yarın görüşmek dileğiyle esen kalın
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bikaç sorum olacak 2 form hakkında da öncelikle uçağa bindiğimiz şehri istanbul yazacaz sanırım. Amerika da kalacağım adres belli değil yani kalacak yerim yok şimdilik fabrikanın adresini versek oluyo mu? Date ıssued nedir? Gümrük formunda ise pasaport numarasını yazarken TR-N yazacam sanırım komik olabilir sorular ama hata yapmak istemiyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar us adress kısmına ne yazmalıyım benim kalacak yerim daha belli değil kodiak'a gidince bulacam. cevabınızı bekliyorum

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı unwanted_rogue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar us adress kısmına ne yazmalıyım benim kalacak yerim daha belli değil kodiak'a gidince bulacam. cevabınızı bekliyorum
    Çalışacağın yerin adresini yaz yeterlidir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

yicek kısmına hep no dedik 3 kere sordular yiyecek bişi getirdiniz mi biz hep no dedik tabi sonra valizi bi açtılar bizim 2 kutu beyaz peynir zeytin pirinç şehriye bulgur 30 tane hazır çorba kurufasulye fln hep yakalandık içinden sadece 1 tane hazır çorba attılar. dedim s.çtık ama başka bişi atmadılar.sonra seneye tekrar gelrsen ve aynı şey olursa 1000 dolar ceza ödersin gibilerinden bişi söledi galiba yarım ingilizceyle bööle bişiler anladım.şimdi arkadaşlar naptın bu kadar yiyeceğe gerek yok fln dicekler ama kaldığımız yere yakın alışveriş merkezi yok bizden önce gidenler hep sölediler iyikide getirmişiz yaptım pişman değilim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar amerikada yasayan ablam iki halka sucuk istedi yarin goturcem bakalim gumrukte basima neler gelcek)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı anilxxx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar amerikada yasayan ablam iki halka sucuk istedi yarin goturcem bakalim gumrukte basima neler gelcek)
    daha hassa
    benim tavsiyem sucuk mucuk getirme anladigim kadariyla et ürünlerine karşi daha hassaslar çöpe atablirler.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selam arkadaslar ben bu ucakta doldurdugumuz belgeyi kayip ettim..donusumede 1 gun kaldi herhangi bir sorun cikar mi baya telas yaptim simdiden..Belgenin ustune vururlan muhur pasaportumda ama memur belgeyi pasaporta zimbalamamisti ve bende simdi ariyorum ama bulamadm..ins bir sorunla karsilasmam//

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Ileriki zamanlarda ihtiyac olacak ama yinede zaman ilermeden fikir sahibi olmaniz icin yaziyorum. Istediginiz sorulari sorabilirsiniz.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar konu çok önemli,güncellensin diye yazıyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

çok açıklayıcı olmuş ama el çantamıza da sandviç poğça benzeri bişeyler koyabilirmiyiz ve bu forma yazmamız gerekir mi sorun olur mu

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Uçağın içine yiyecek bişey sokup sokulmadığı hakkında bir bilgim yok ancak içecek bir şey kesinlikle sokamazsın.Çünkü bu yıl Şubat ayındaydı yanılmıyorsam İstanbul Atatürk Havaalanından çıkan bütün uçaklara sıvı herhangi bir şey sokulması yasaklandı.Sandviçlere gelince,belki İstanbuldan çıkarken sokabilirsin,Ama Amerika'da indiğinde o sandviçleri farkederlerse alırlar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bu arada söylemeyi unuttum,bu sıvılar ile ilgili yasak sadece el bagajları için geçerli,uçağın kargo bölümüne verilecek valiz için değil.O valize sıvı koyabiliyorsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

evet sıvı olayını biliyorum artık yurtiçi uçuşlarda da geçerli bu yasak. ama bizim derdimiz Alitalia sandviç veriyo sadece yani aç kalırız yolda el çantamıza bişeyler koyabilirmiyiz diye sordum.. inşallah bi sorun çıkmaz..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

evet sıvı olayını biliyorum artık yurtiçi uçuşlarda da geçerli bu yasak. ama bizim derdimiz Alitalia sandviç veriyo sadece yani aç kalırız yolda el çantamıza bişeyler koyabilirmiyiz diye sordum.. inşallah bi sorun çıkmaz..
    Koy sen yinede istersen,alırlarsada herhangi bir yaptırımı yok yani,sadece çıkartıp çöğe atıyorlar.Alitalia'nın sitesinde uçuş kurallarını bir oku istersen,orada bununla ilgili bir şeyler yazıyordur kesinlikle.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

çöpe atıcaklarsa hiç koymayım ya yemem lazım benim onları

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

şimdi aradım öğrendim koyabilirsiniz el çantanıza dedi.. şükür rahatladım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Çok teşekkürler bilgiler için bende kurcaladım biraz boş I-94 formları buldum belki işinize yarar.

1) http://www.immihelp.com/visas/sample-i94-form.pdf
    2) http://www.ccusa.hu/supp/doc/Visa%20...20i94_form.pdf

Birde sorum olacak sizlere adres,belgeler vesaire bir sürü kağıt taşımak istiyorum yanımda,önerileriniz nedir,nasıl yanımda götürüm valize atmak istemiyorum?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı AN1L Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler bilgiler için bende kurcaladım biraz boş I-94 formları buldum belki işinize yarar.

1) http://www.immihelp.com/visas/sample-i94-form.pdf
    2) http://www.ccusa.hu/supp/doc/Visa%20...20i94_form.pdf

Birde sorum olacak sizlere adres,belgeler vesaire bir sürü kağıt taşımak istiyorum yanımda,önerileriniz nedir,nasıl yanımda götürüm valize atmak istemiyorum?
    DS-2019 belgen zaten yanında olmalı hep valizin çalınması yada kaybolması riskine karşılık.Sırt çantası kullanabilirsin bu önemli belgeleri bi klasöre koyup sırt çantana atabilirsin.İş sözleşmen,ds formun,pasaportun vs..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)